Forum Dragon Ball Nao

» Za co kochamy Polskę

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Chciałem w tym temacie poruszyć kwestie miłości do ojczyzny. Mawia się, że najprostszą definicją patriotyzmu jest właśnie miłość do kraju. Jeżeli czujecie się takimi patriotami/kami to jest właśnie temat do okazania swojego uczucia wobec Polski.

Nie za bardzo mam ochotę tutaj czytać, czemu Polski nie lubicie, że jest be, głupia i wgl (jak chcecie to załóżcie temat 'za co Polski nie kochamy' ;P). Chcę się dowiedzieć właśnie tego za co naród kocha nasz kraj, jakie są jego uniwersalne zalety. Zapraszam do wypowiadania się

Proszę o usuwanie postów Gonara, które nie będą dotyczyć meritum tematu.

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mamy zajefajną kuchnię. Miałam okazję porównać z tą holendersko/belgijsko/francuską. Nic nie zastąpi naszego swojskiego żarcia Szczególnie wędlin i chleba, że o bigosie nie wspomnę.

Mamy też świetne widoki i szkoda, że komuś w tym kraju nie zależy, żeby wspomagać turystykę. A mamy i morze i góry i jeziora. Także zatrzęsienie pięknych parków narodowych czy krajobrazowych. W tym kraju jest w stanie wypocząć każdy.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mimo niesamowitej prowizorki, braku zorganizowania i profesjonalizmu udało naszym na kolanie zrobić bardzo wiele. Gdyby robili to na stole, jak inne narody, to byśmy z pewnością osiągnęli więcej. Trzeba też pamiętać, że znajdujemy się w strefie nieco mniej urodzajnej glebowo i klimatycznie niż reszta Europy, do tego historia wymusiła wiele trudnych decyzji, również błędnych, które uwagę kierowały z czegoś na coś. Mimo wszelkich niedogodności i wszechobecnej amatorszczyzny bywały czasy, kiedy byliśmy w stanie zawstydzić niektóre wielkie narody. Z czasem przepaść stawała się duża, potem już wielka, a przyzwyczajenia wchodziło głęboko w krew i żeby coś poprawić trzeba by się podjąć wielkiej pracy na rzecz wykorzenienia różnych dziadostw z umysłów. No mniejsza o receptę na sukces. Niemcy, jako wzorowi ordnungowcy, na miejscu Polaków by się chyba pozesrywali w gacie i członka zrobili. Anglicy mieli za dobrze i są porozpieszczani, Francuzi to totalnie zgnuśniała malaria, Skandynawowie to cioty i lamusy, południowcy to nygusy, Rosjanie to degeneraci. Gdyby udało się wyeliminować kilka wad, byłoby naprawdę nieźle i byśmy na tle innych wyglądali dużo lepiej. Szkoda mi tylko że tysiąc lat historii, czyli pracy minionych pokoleń, idzie w diabły z własnego wyboru.
Jako że Polski już w zasadzie nie ma i już się nigdy nie podniesie, to wolę zamiast określenia kochać (troszkę buńczucznego czasem) powiedzieć, że jestem lojalny.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
W Polsce się urodziłam i Polskę kocham- to moja ojczyzna i zawsze będzie w moim sercu.Wiem,że nie jest dobrze w kraju(np.nasi politycy),ale i tak go kocham. Tu dorastałam i nie chciałabym za żadne skarby świata wyemigrować. Kocham nasze widoki,kulturę i za Polskę jestem gotowa oddać życie(plus do tego historia naszego kraju mnie zawsze interesowała. Poza tym uwielbiam nasz język.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A właśnie, zapomniałbym. Za Polskę nie jestem gotów oddawać życia, za Polskę jestem gotów zabijać.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.693
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru napisał(a):
Mamy zajefajną kuchnię. Miałam okazję porównać z tą holendersko/belgijsko/francuską. Nic nie zastąpi naszego swojskiego żarcia Szczególnie wędlin i chleba, że o bigosie nie wspomnę.
Zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci. W czasie mojego ponad rocznego pobytu na Wyspach najbardziej brakowalo mi naszego polskiego zarcia. W UK, mimo licznych polskich sklepow, tesknilem za polskimi specjalami. Udalo mi sie tez przekonac do polskiego zarcia poznane przeze mnie malzenstwo Japonczykow, ktoremu zasmakowaly bigos i pierogi. Ba chca nawet na wiosne przyjechac do mnie do Bydgoszczy, bym im troche pokazal nasz kraj.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Za Polaków, nie za wszystkich niestety, bo jest coraz mniej naprawdę porządnych ludzi, ale istnieją też tacy, którzy przywracają mi wiarę w ludzkość.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Za język, kulturę, kolory flagi państwowej. Ogólnie czuję się Polakiem bo std pochodzę, tu żyli moi przodkowie, i choćby było źle, żyło się nie tak jakby chciało, to jestem zadowolony z bycia Polakiem. Z przykładu tacy cyganie nie mają swojego kraju. Nawet jeśli Polska stanie się stanem czy innym typem w jednym państwie europejskim, to jednak naród tworzy państwo. Wszędzie tak jest, zaczynając nawet od klubów sportowych. Polska to Polacy, Polacy to naród. "Jeszcze Polska nie umarła, póki my żyjemy..."
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To nie będzie o tym, za co kocham Polskę, ale też nie o tym, za co jej nie kocham czy nienawidzę, więc spoko Mati, możesz rozluźnić poślady.

Generalnie w dobrym tonie jest dziś uważać, że nie jesteśmy patriotami, ponieważ Polska to syf, fuszerka, alkohol, katolicyzm i w ogóle to mamy śmieszne stroje ludowe, a te stare baby co w nich tańczą są na szczęście na wymarciu. Złożylo się na to kilka czynników. Po pierwsze jako tako PRL był dużo bardziej polski niż III RP, bo w ogóle podejmował się zdefiniowania jakiegoś interesu narodowego i nie uważał własnego narodu za cywilizacyjnie niższy. Owszem uważał za niższy, ale to dlatego że trzeba było zakrzewić ideały rewolucji proletariackiej. Skończyła się komuna, skończyły reglamentowane paszporty i ludzie zobaczyli, że Polska jest głęboko tyle. I wtedy na zakompleksiony, pozbawiony prawdziwych elit naród zaczęły nacierać elity III RP oraz ich polityka historyczna, medialna i eduukacyjna. Dziś jest więc tak, że wszystko co złe to Polska, a to co dobre ejst tylko w Europie zachodniej. Polacy nie znają języków obcych, a w Norwegii czy Holandii po angielsku i niemiecku mówi nawet baba od budy z rogalikami.
I co dziś zobaczyłem? Wszedłem sobie na stronę włoskiej drużyny koszykówki ACEA Rzym, żeby zobaczyć jak im idzie granie w finale z Montepaschi Siena. I się okazało, że nie ma tam wersji anglojęzycznej. To byle polskie firemki mają swoje strony po angielsku, niemiecku i francusku, a mistrz Włoch z 1980 i nawet zwycięzca prestiżowej Euroligi (taka koszykarska Liga Mistrzów) ma swoją stronę jedynie po włosku. Ale co z tego, skoro nowy, wyhodowany na współę przez PRL z III RP naród powie, że co z tego. Włoski klub, włoska strona mogą sobie robić co chcą i nie muszą się nikomu podlizywać tworząc stronę po angielsku. Z kolei polska instytucja ma stronę tylko po polsku i co? Co za zacof, co sobie Poloczki myslą, że się ludzie będą specjalnie polskiego uczyć.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
a w Norwegii czy Holandii po angielsku i niemiecku mówi nawet baba od budy z rogalikami.
Pojedź sobie do Francji i zobacz jak tam po angielsku gadają, dukają nie gorzej niż Polacy.
Generalnie w dobrym tonie jest dziś uważać, że nie jesteśmy patriotami, ponieważ Polska to syf, fuszerka, alkohol,
WTF? Alkohol? Really? Nie mogę zignorować opinii o alkoholu nacechowanej negatywnymi emocjami...


Ja Polskę ogólnie lubię za to że w spokoju sobie mogę żyć. Szkoda jednak tych cyganów (parę dni temu jeden podpieprzył 5m kabla kolejowego na dworcu w Rzeszowie, ale go na szczęście złapali)

http://www.anime-planet.com/users/Lees
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Nie kocham, lecz mam sentyment, tutaj się urodziłem, tutaj żyję, to jest moje podwórko, dlatego !? się, że mi na nim robią burdel.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Kocham, przy czym nie omieszkam opieprzyć za to, co mi się w niej nie podoba. Trochę denerwująca jest postawa niektórych, sam też z resztą kiedyś do takich należałem, oburzających się na wszelką reprymendę w stosunku do państwa, kraju czy nawet obyczajów rodaków. Nie bójmy się wytykać, że mamy słaby rząd, że Polacy biernie podchodzą do rzeczywistości, że co niektórzy mają problemy z alkoholizmem, że młodzież jest coraz bardziej materialistyczna i konsumpcyjna. Tak samo, jak dobry ojciec powinniśmy chwalić za dobre i ganić za złe. Ani państwo, ani naród nie są świętą krową.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Co za wypowiedź XD Jakie ułożone zdania, to napawa mnie dumą jaka młodzież dziś jest. Twierdzisz, że młodzież jest dziś materialistyczna i konsumpcyjna. To może znaczyć, że możesz zazdrościć bo nie masz na konsumpcje albo wiesz, że nie sprostasz wymaganiom społecznym.

Ps. Jestem polakiem. Mówię po polsku, piszę i czytam. Zostałem wychowany w duchu katolickim. Obchodzę katolickie święta i narodowe. Płacę podatki, przestałem narzekać na władzę i naród. Mam to w poważaniu, sam nic nie zmienię. Mnie tylko ludzie irytują nie denerwują. Pozdrawiam ciężkich katoli oraz dumnych polaków.
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Grenardo napisał(a):
Mówię po polsku, piszę i czytam.
Wielu się znajdzie na tym forum co tobie nie przyzna racji

Dodano po 13 minutach
Grenardo napisał(a):
Obchodzę katolickie święta i narodowe
gonar.setPatriotMode(true);

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.693
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Za nasza polska scene kabaretowa. Mnozace sie stale absurdy zycia codziennego, staly sie niewyczerpanym zrodlem ispiracji dla wielu znamienitych kabareciarzy, przed pomyslowoscia i poczuciem humoru ktorych chyle czola.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.693
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mamy bardzo fajnie opracowane merytorycznie monografie dotyczace wszelkiej masci militariow. Ciekawe publikacje stworzone przez pasjonatow i prawdziwych specjalistow w swej dziedzinie, pelne unikalnych zdjec i technicznych opisow uzbrojenia, umundorowania i wszelkiego rodzaju innego wyposazenia uzywanego w walce.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.693
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ze wzgledu na drastyczny spadek jakosci zywnosci, wycofuje sie z kuchni.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Chyba w okresie, kiedy zakładałem ten temat tworzyłem struktury organizacji patriotycznej w mojej miejscowości (która jeszcze działa). Osobiście odszedłem z niej dość szybko z uwagi na nietolerancję i gloryfikację przemocy.

Za co ja kocham Polskę?
Trudne pytanie. Przede wszystkim kocham ją za wspomnienia, to tutaj miałem dzieciństwo, lubię wracać do starych miejscówek (coraz więcej się zmienia, znika).

Lubię też nasz język, lubię naszą kuchnie.

Niestety miłość osłabła z biegiem lat (szczególnie po tym jak poznałem osobiście polityków m.in. Ziobrę). Nie czuję się już patriotą, chociaż staram się nie szkodzić Polsce (biorę udział w wyborach, nie śmiecę, próbuję wpływać na system ochrony zdrowia, myślę z perspektywy dobra kraju).

Obraz
AnnaDymka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 664
Posty: 8
Może i kraj dup**ty, ale to mój kraj i mimo, że bardzo różnie się dzieje zwłaszcza ostatnio, Ale to mój kraj, który mimo wszystko kocham
Kasia3188
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 724
Posty: 10
Za dobrą kuchnię Choć tłusta mega, za Tatry, Sudety i Bieszczady, za jeziora, za ludzi, któzy tka bardzo walczyli o Polskę...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Za co kochamy Polskę
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook