Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze: Trailer DragonBall Z Saiyan Saga wydany

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 5.861
Posty: 5.277
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
*Rozbawiło* mnie, że Nappa i Vegeta gadali jak chavy
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Co prawda bez głosu oglądałem, nie mniej wizualnie mi się to podoba. Czuć klimat i potencjał uniwersum DBZ. Nie będę się wypowiadał na temat wyższości tej produkcji nad Evolution, bo porównanie ich to jak danie liścia twórcom SS.

Jest dobrze - momentami widać małe koszta produkcji, ale nadrabiają fabułą i wierną interpretacją serii. Czekam na dalszy rozwój sprawy.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
pikoro Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 39
Dni na forum: 4.160
Posty: 14
Skąd: Kołobrzeg
Bardzo zabawnie to wygląda, ale przyznaję, że fabularnie jest super wierne oryginałowi, co mnie zachwyciło. No i akurat było mi nie wesoło, a jak to obejrzałam przeszło jak ręką odjął
DaronCyrax Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 4.126
Posty: 4
Skąd: Szczecin
@ pikoro
Wierność oryginałowi jest zarówno zaletą, jak i wadą produkcji tego typu. Jakby się tak zastanowić, niczego nowego (prawie) do DBZ nie można wymyślić bez wzorowania się na tym, co jest.

Co do filmiku, to niestety:
- wykorzystanie green screenu bije po oczach
- efekty specjalnie nie mają tego "kopa"... Kaioken, Kamehameha, latanie i sama walka wygląda dość sztywno i drętwo, brak tam giętkości i poczucia mocy
- aktorstwo leży... ja rozumiem, że to amatorzy i relacje między postaciami trochę odbiegają od tych z realnego świata, ale zawsze...
- dlaczego do ataków z powietrza (bądź w powietrze) wykorzystują zdjęcia satelitarne z TAKIM oddaleniem?
- spodobały mi się za to Saiyańsie zbroje i scoutery.. są takie bardziej współczesne i za to PLUS

Jestem za takimi inicjatywami, jak najbardziej. Uwielbiam DBZ i cieszę się, że nadal żyje i ma się dobrze, ale ten film mi się po prostu nie podoba.

Tyle
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
DaronCyrax napisał(a):
Wierność oryginałowi jest zarówno zaletą, jak i wadą produkcji tego typu.
To zależy, jak do tego podejść. Przykładowo fryzura Goku w realu to byłaby tandeta, bo tak włosów nie da się ułożyć. Ale fabularne kombinacje jak Ozaru sługą Piccolo w Dragonball: Evolution to też tandeta. Najważniejsze, żeby nie było kiczu fabularnego i wizualnego.

W tym wypadku wierność była dobra, bo fabuły się trzymano, a Goku miał normalne włosy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
JuNioR90
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.268
Posty: 2
Wszędzie się napotykam na takich jak wy którzy komentują coś czego jeszcze nie widzieli...Spychacie film do dna ale wiadome jest przecież, że film nigdy nie dorówna anime....Narysować mange i zrobić z niej anime jest łatwo ale zrobić film, który nie będzie się zbytnio różnił od anime to już jest coś...Tak czy siak wy obejrzycie ten film i go skrytykujecie jeszcze raz lub nie, a poza tym skoro się tak znacie to czemu sami nie zrobicie filmu, który bd dokładnie taki sam jak anime ? Łatwo krytykować trudniej zrobić co nie ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
JuNioR90 napisał(a):
Wszędzie się napotykam na takich jak wy którzy komentują coś czego jeszcze nie widzieli
Sugerujesz, że nie oglądaliśmy tego trailera? Sorry, ale pragnę Cię uświadomić, że oni nigdy nie planowali robić normalnego długiego filmu.

JuNioR90 napisał(a):
wiadome jest przecież, że film nigdy nie dorówna anime
Bynajmniej.

JuNioR90 napisał(a):
Narysować mange i zrobić z niej anime jest łatwo
Lol. Skoro to łatwe, to podejmiesz się? Nie no, żarcik.

Krytykujemy, ale nam się inicjatywa podoba. Więc wrzuć na luz i pisz o filmie, zamiast krytykować krytykę w sobie tylko wiadomym celu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
JuNioR90 ale o co Ci chodzi?

Ten trailer o którym mowa to wszystko! nie będzie pełnej wersji filmu. Więc czego "nie wiedzieliśmy" bo nie rozumiem.
DaronCyrax Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 4.126
Posty: 4
Skąd: Szczecin
JuNioR90 napisał(a):
Wszędzie się napotykam na takich jak wy którzy komentują coś czego jeszcze nie widzieli...
Widziałem, skomentowałem...

JuNioR90 napisał(a):
Spychacie film do dna ale wiadome jest przecież, że film nigdy nie dorówna anime...
Jeśli odnosisz się do tego, co napisałem, skrytykowałem tylko wykonanie, a dokładniej jego sztywność i kilka niedoróbek. Wiem, że to produkcja amatorska, ale to wcale nie zwalnia mnie ani nikogo innego do konstruktywnej krytyki, czyż nie?

JuNioR90 napisał(a):
Narysować mange i zrobić z niej anime jest łatwo ale zrobić film, który nie będzie się zbytnio różnił od anime to już jest coś...
Kiedyś widziałem anime, gdzie w jednym epizodzie bohater pomagał przy tworzeniu anime, nie przypomnę sobie tytułu, ale taka łatwa robota toto nie jest.
A w kwestii trzymania się wzorców, to moim zdaniem nie chodzi o to, żeby zrobić coś, co w rzeczywistości będzie oddawało anime w 100%, a zrobić to tak, żeby zbytnio nie odstawało od niego modyfikując pewne aspekty, żeby zachować jego swoisty klimat i nie razić tym, czego wykonać się nie udało.

JuNioR90 napisał(a):
Łatwo krytykować trudniej zrobić co nie ?
Ja nie porywam się z motyką na słońce.

Shounen napisał(a):
fryzura Goku w realu to byłaby tandeta, bo tak włosów nie da się ułożyć. Ale fabularne kombinacje jak Ozaru sługą Piccolo w Dragonball: Evolution to też tandeta. Najważniejsze, żeby nie było kiczu fabularnego i wizualnego.

W tym wypadku wierność była dobra, bo fabuły się trzymano, a Goku miał normalne włosy.
Nie mówię, że trzymanie się fabuły to coś złego. Martwi mnie bardziej to, że ciężko wymyślić coś nowego. A co do DB:E... Ozaru jako sługa Piccolo to jedno, gorzej było chyba z kreacją Goku jako szkolnego zamulonego i szykanowanego z powodu swojej "uroczej" głupoty nastolatka, a nie chłopca z gór, który nic nie wie o świecie, jakiego znamy i kochamy. Do tego dochodzi przecież jawna zniewaga najpotężniejszego ataku - Kamehamehy... Ale to nie temat na takie dywagacje.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Komentarze: Trailer DragonBall Z Saiyan Saga wydany
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook