Forum Dragon Ball Nao

» Polityka Skandynawii

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To ponownie ja. Ostatnio niesmialym moim zdwersarzem w tym temacie stal sie Hayato, lecz jak zwykle nic madrego nie powiedzial. Ponownie wiec sprobuje sklonic go do rozmowy. Podobnie rzecz miala sie w temacie o paraolimpiadzie, o ktorym powiedzial tylko tyle, ze cos napisal o Korwinie na pudelku, choc pewnosci nie mam, czy pofatygowal sie chociaz do przeczytanie tekstu samego Korwina. No generalnie Ujio cechuje sie wysokim poziomem umyslowego nygustwa. Zalinkuje zatem tekst, ktory moze i przeczytasz, ale zapewne nie postarasz sie o zrobienie tego nalezycie dokladnie. W kazdym razie takiemu jak ty mozna wcisnac kazdy tekst, bo zgodnie z odgornymi zalozeniami poslugujesz sie tylko kilkoma pojeciami i wyuczona w szkole postmodernistyczna moralnoscia. Zatem odpowiedni naglowek wytarczy, by emocje same juz, bez udzialu mozgu, wyrobily ci zdanie na dany temat. To zreszta tlumaczy czemu nic mi ostatnio nie odpisujesz - zwyczajnie nie jestes przygotowany do krytycznego myslenia, bo prawdopodobnie nigdy tego nie robiles.

Oto rzeczony tekst: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/5192/o-krajach-skandynawskich-z-jaroslawem-wisniowskim-rozmawia-a . Jest to wywiad z gosciem, ktory zna Skandynawie, bo w niej byl. Jak zauwazasz, w zasadzie zbiega sie to z tym, co napisalem. Ale ostatecznie to ty byles w Skandynawii, nie ja, wiec masz szanse obalic dyrdymaly tego faceta.
Pragne przypomniec, zeby ktos nie lapal za slowka po fragmencie o domowej wizycie pastora, ze kosciol luteranski w Szwecji (zreszta nie tylko, bo na calosci zachodu) to zwykly Komsomol w sutannach. Zreszta zachodni kalwinizm i luteranizm szykuja sie do wydania nowej, poprawnej politycznie Biblii, ktora opowie sie po stronie wartosci demokratycznych i "europejskich". Tak wiec Jezus z Nazaretu okaze sie urzednikiem socjalnym, ktorego ukrzyzowali kapitalistyczni Biali, ktorzy dla niepoznaki podszyli sie pod Zydow. Jako ze owi Biali/Zydzi rzekli "krew jego na nas i dzieci nasze" to np. taka Szwecja bedzie musiala teraz odpokutowac za smierc Jezusa Chrystusa.
Zauwazyc mozna pewne cechy wspolne z Polska. Np. wszechobecne donosicielstwo do skarbowki, ktore juz chyba zyskalo spoleczna aprobate, nadmierne zainteresowanie ludzi "nadmiernym" majatkiem sasiadow, zaczatek panstwowej polityki kidnapingu, czy tez teczki na kazdego ucznia w kazdej szkole, ktore chce, badz juz nawet wprowadzilo MEN. No i pojawila sie moda na tzw, bunt wobec autorytetow rodziny, religii, narodu itd., lecz zaden z owych buntownikow nie probuje buntowac sie wobec opiekunczej funkcji jaka sprawowac ma panstwo.

Ponownie apeluje tez do clio, gdyz ona nie wziela jeszcze udzialu w rozmowie, na co ja i byc moze tez publicznosc bardzo liczymy. Przyda nam sie jej wiedza i dosiwadczenie wyniesione ze Skandynawii. Po tym, jak clio wyrazila zgode z tezami Tadeusza Zuradzkiego o tym, ze patriotyzm jest jak rasizm, kilkoma pozytywnymi wypowiedziami na temat codziennosci skandynawskiej, w tym jej liberalizmu (czyli postepowosci - nie mylmy pojec) doszedlem do wniosku, ze miesci sie w formacie moralnym gnusnych elit Zachodu. Zwazywszy na to, ze jej szkolna edukacja przypadla na przelomowe lata dla historii Polski, kiedy to socjalizm zostal zastapionny przez demokracje liberalna, mozna szczerze clio pogratulowac. Stajac sie dzis czlowiekiem w pelni europejskim wyprzedzila swoje pokolenie, a nawet i nasze, wsrod ktorego trafiaja sie takie perly jak ja czy Endu. Los niestety troche cie pokaral, bo bedac szkolnym pedagogiem albo wychowawca klasowym moglabys sie lepiej realizowac jako wolna kobieta.
Mam tez takie pytanie dotyczace twojej pracy, mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt krepujace. Odnosi sie do to, do pewnej sytuacji z Hiszpanii. Byl sobie tam facet i on bil zone. Dostal za to wyrok, dostal jakies zawiasy czy cos, grzywne, zakaz zblizania sie do zony i skierowanie na terapie do psychiatry, gdzie uczono go tam rownosci, wrazliwosci i takich tam gowien z roznych czerwonych ksiazeczek. Chlop nie wytrzymal tego napiecia i zabil zone siekiera. Dostajesz czasem ludzi z takimi skierowaniami, na ktorych potem urpawiasz ulepszona wersje radzieckiej psychiatrii represyjnej? O, tu widac postep. Owczesne mozliwosci i kadry pozwalaly tylko na leczenie politycznych dysydentow a dzis juz pod czujnym okiem panstwowej opieki psychiatrycznej jest kazdy obywatel. Swiat pieknieje w oczach.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mart napisał(a):
I wibratory stoją w sklepach na półkach obok szczoteczek do zębów ;p
To wiem. Chodziło mi o dowody na te wypunktowane przez Joe punkty... Dowodów na Holandię nie potrzebuję.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mogę się odnieść, do tych aspektów, o których mówiła mi siostra. Co ciekawe, ona jednak uważa, że niektóre z nich są prawidłowe, np. odbieranie dzieci, bo są niedożywione, brudne czy bite.

Al Ed Upek napisał(a):
- skrobanki
Opowiadała, że branie kilku dni wolnych z pracy na aborcję to standard.
Al Ed Upek napisał(a):
- odbieranie dzieci rodzicom szanujacym konserwatywne idealy, zeby czasem dziecko tez nie bylo konserwatywne
Nie opowiadała o konserwatywnych ideach. Natomiast jej rodzina od strony mężam także mieszkająca w Norwegii miała (a może dalej ma) niefajną sytuacje z dziećmi. Mianowicie dzieci chodziły czasem brudne do szkoły, o co już pretensje mieli nauczyciele, sytuacja się pogorszyła, kiedy jedno z nich przyszło z siniakiem na plecach. Nauczyciele zgłosili to do odpowiednich organów i od tego momentu dzieci albo dziecko nie należały już do rodziców, lecz do Norwegii. Co prawda dzieci były z rodzicami (a ktoś z opieki odwiedzał dom 2 razy w tygodniu), ale przepisowo należały one do państwa. Dodam, że dzieci nauczyły się szybko wykorzystywać tę sytuację i gdy chciały coś dostać lub pograć na kompie, a rodzice się nie zgadzali, to mówiły, że wcisną jakiegoś kita nauczycielom. Córka powiedziała nawet, że woli być z nauczycielami w Norwegii, niż wrócić do Polski z rodziną.
Al Ed Upek napisał(a):
- wysokie zabezpieczenie socjalne
Socjalny jest rozwinięty na maksa. Kraj może sobie na to pozwolić, bo ma dużo surowców naturalnych. Siora wynajmowała piętro w domu Araba. jak spytałem skąd się Arab dorobił domu, to odpowiedziała, że mu go dali xD za free, a on se jeszcze kasę na wynajmie zgarnia. Jego żonka z kilkorgiem dzieci też dostawała sporo floty, praktycznie to nawet do pracy ten Arab nie musiał chodzić.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Al Ed Upek napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=yuSrTsEsPrg
Nie byłeś, to nie pisz.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Powoli przekonuję się do Skandynawii, bo tam się walczy z rasizmem i to od przedszkola.
http://www.thelocal.se/43428/20120925/
Nie żebym ci źle życzył Ujio, ale jak tak dalej pójdzie to się tak rozjuszą, że dostaniesz z wujkiem w Norwegii czy Szwecji po papie za to, że jesteście biali. Jacksonowi się udało, ale nie słyszałem o operacjach w drugą stronę. Żebyś chociaż urodził się prawdziwym Japończykiem to byś chociaż nie był w ciemno brany za białą, szownistyczną i kolonialną mendę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dobra, wiem że to z Gościa Niedzielnego. Ale najedzcie się czosnku, nałóżcie różaniec na szyję tył na przód, załóżcie okulary i jakoś przeżyjecie ten wredny katolicki punkt widzenia.
Postanowiłem pojechać nieczysto, ponieważ szczerze mnie nie interesuje gra fair play. Zalinkuję więc wywiad z czarnoskórą szwedzką prawnik. Także nie będziecie mogli skontrować tego, że antypostępowe opinie są tylko dziełem białych rasistów, którzy chcą zniewalać kobiety, dzieci, mniejszości etniczne, seksualne i hołdują mrocznemu bożkowi kapitalizmu, który wespół z chrześcijaństwem wyzyskuje masy. Oto rzeczony link: http://gosc.pl/doc/789339.Szwedzki-model-katastrofy

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Abstrahując od całej tej politycznej agitki i innego syfu, bez której niektórzy tu nie mogli by nawet zjeść śniadania, wysrać się czy w ogóle żyć, mając do wyboru życie w Polsce lub gdzieś w Skandynawii wybieram to drugie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Teraz to nie, ale za jakieś 5 lat nasza mentalność pewnie już dogoni Skandynawię, a do tego będzie tam jeszcze bardziej bogato niż tu, więc byłoby całkiem ok.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Z czysto konsumpcyjnego punktu widzenia jakikolwiek kraj na północ lub zachód od Polski jest lepszy do życia w nim.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Drakan napisał(a):
Abstrahując od całej tej politycznej agitki i innego syfu, bez której niektórzy tu nie mogli by nawet zjeść śniadania, wysrać się czy w ogóle żyć, mając do wyboru życie w Polsce lub gdzieś w Skandynawii wybieram to drugie.
Gdzie żyjesz?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
We Włocławku.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To znów ja.
http://www.youtube.com/watch?v=W45LXttugBE Jak widać nie wszyscy Szwedzi poznali smak cywilizacji i nie poznali prawdy o podłym narodzie Polaków. No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że bronili jakichś tam Polaków przed postępowym Stefanem? Świeć panie nad duszami tych Szwedów i niech rychło dowiedzą się czym jest Polska.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Co sądzicie o tym, moralnym postępie na skandynawii ? Dobrym podsumowaniem tego filmu, jest powiedzenie "wsszystkie dzieci nasze są", czy to powoduje likwidację typowej rodzinny ? Zapraszam do obejrzenia filmu http://www.youtube.com/watch?v=CUyZjY0Kjo8
Ps. Czas odciąć pępowinę
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ech Gonar, rzucasz się na zbyt poważne tematy. Wyobraź sobie, że twoi rodzice, mimo wychowania w patologiach PRLu odebrali normalniejszy obraz życia rodzinnego i społecznego niż twoi równieścnicy w szkołach III RP. Czaisz o co biega? Czy chciałbyś żeby państwo zabrało twoim starszym ciebie, bo są za mało libereralni, bo nie puszczają cię na czadowe imprezki? Pewnie byś chciał, ale czy byś tak samo chciał, żeby państwo odebrało ci córkę, która orzekłaby ci, że chce pobić rekord w ilości obciągniętych członków obcych starszych od niej trzykrotnie mężczyzn?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Szczerze to sobie tego nie wyobrażam, by po latach państwo odbierało dziecko (jest to złe ponieważ dziecko może się przywiązać i w tym problem). Natomiast gdyby państwo poszło ideami nazistów Lebensborn, to by nie byłoby aż tak okrutne, jednak musiało być bez przerwy kultywowane. Celem jest zapomnienie pojęcia rodzina jako mała grupa i tyle na temat.

[ Dodano: 06.02.2013, 11:46 (po 5 minutach) ]
Takie coś zlikwidowałoby nepotyzm. Rodzina Polska Wiem że na dzień dzisiejszy, to absurd i abstrakcja pewnie, ale to postęp swego rodzaju. Problem jest w takim przywiązywaniu się. I tyle na temat. To jest efekt działalności religii i kościoła, na umysły ludzi. Jak myślisz skąd to się wzięło i jest praktykowane, od tysięcy lat ?!
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
ludzie sie przywiazuja bo tak chcial kosciol?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Cyceron napisał(a):
ludzie sie przywiazuja bo tak chcial kosciol?
Taka jest wiara kościoła, tak nas uczono amen
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czyli kochasz swoją rodzinę, bo tak Kościół nakazuje?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Polityka Skandynawii
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook