Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Sprawa księżyca i ogonów

Strony: 1, 2  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
No własnie. Jedną z podstawowych niścisłośc w DB i na poczatku DBZ jest problem Księzyca.
Wszak Master Roshi zniszczył go podczas TB... Ale w DBZ Księzyc na nowo istnieje...
Jak to możliwe???
Czy to zwykły błąd, który trzeba było wyeliminowac dla rozwoju sytuacji czy też nie??
A może Ziemia miała więcej niz jeden Księżyc, tylko w przypadku tego drugiego, jego położenie wzgldem Ziemi było takie, że nie był idoczny na codzień, tylko raz na bardzo długi czas...
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Zoonk. Dumałem nad tym wieki temu, ale sprawa jest jeszcze bardziej śmieszna niż sądzisz Dai Kaiosama Faktycznie, Kamesennin zniszczył nasz piękny srebrny glob, ALE w DBZ jak wspomniałeś, widzimy go ponownie (dlaczego napisałem niżej). Zabawne jest to iż Piccolo rozwala go po raz kolejny . Czy moon istnieje w uniwersum DB dalej? W sumie nie wiem, a na pewno nie odgrywa już ważnej 'roli'.

UWAGA! Dlaczego Son-Goku stracił ogon na stałe? Wspominał, że Kamisama chce odbudować ziemskiego satelitę (a jak, co to dla boga ) więc musiał pozbyć się kłopotliwego dziedzictwa Goku, jako wywodzącego się z rasy Saiyan. Widać Akira nie zapomniał o takich szczególikach

Pozdrawiam

PS. Wielka nieścisłość w DBZ tak przy okazji... Strach pomyśleć jakie anomalie działyby się na Ziemi w rzeczywistości gdybyśmy stracili księżyc.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Co do tej odbudowy Księżyca, to chyba musze dokładnej przeczytac mangę
Ale to wiele by wyjaśniało
Strach pomyśleć jakie anomalie działyby się na Ziemi w rzeczywistości gdybyśmy stracili księżyc.
To prawda- Księzyc ma ogromny wpływ na bardzo wiele zjawisk w świecie...
Ale ta prawda chyba nie dotyczy świata DB.
Dlaczego?
Bo żadnych anomali nie było, a jedyne wspomniane utrudnienia to:
zakochani musieli zrezygnować z wieczornych spacerów w świetle Księżyca<ta kwestia pada chyba tylko w anime>
Człowiek wilk nie mógł powrócic do poprzedniej, ludzkiej formy, co stało się przyczyną obsesji na punkcie Jackego Chana
Tak więc właściwie nie było konieczności przywracania Księżyca światu(chyba że Kami tak bardzo przejął się smutnym losem zakochanych )
Tylko dlaczego nie odbudował go później? Mam na mysli czas po walce z Vegetą i Nappą.
Przecież juz żaden z Saiyan nie miał ogona...
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Dai Kaiosama napisał(a):
Tylko dlaczego nie odbudował go później? Mam na mysli czas po walce z Vegetą i Nappą.
Przecież juz żaden z Saiyan nie miał ogona...
A Gohan ? Prawdą jest, że więcej mu nie odrósł lecz Kami nie mógł wiedzieć, że tak się nie stanie. Jest jeszcze druga możliwość... Starość nie radosć ! A tak na serio, pamiętajmy, że w czasie Saiyan Saga wykorkował (dokładniej w chwili gdy zginął Piccolo) i wraca do życia po pewnym czasie. Miał potem sporo czasu na odbudowanie księżyca lecz może nie dość dużo ponieważ łączy się z Piccolo.

A tak przy okazji, z tego co pamiętam w mandze było jeszcze powiedziane: "Nikt już nie będzie wiedział co ukradli Jacek i Placek" (czyli bracia Kaczyńscy ) XD

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Tak, te powody mnie przekonują, szczególnie uwaga, powiedzmy, o boskiej sklerozie
Ale poważnie nie miałem zdania na ten temat...
a te wyjasnienia są konkretne
dzieki
pozdrawiam
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
E a dlaczego Trunks nie miał ogona? Songoten i Songohan mieli ogony a Trunks nie.. Czyzby Bulma mu go odtentegesowała przy urodzeniu...? ale czemu nie oprósł ponownie...? A może coś przeoczyłam...?

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
Bra tez chyba nie miała - moze tak wyszło
ale jedno mnie zastanawia: Czemu Goku i Gohanowi ogon odrastał co chwile a Vegecie po pierwszym odcieciu juz nie odrósł??
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Użytkownik płci pięknej zwany Larme napisał(a):
E a dlaczego Trunks nie miał ogona? Songoten i Songohan mieli ogony a Trunks nie.. Czyzby Bulma mu go odtentegesowała przy urodzeniu...? ale czemu nie oprósł ponownie...? A może coś przeoczyłam...
Mały błąd, Goten prawdopodobnie mógł nie mieć ogona, gdyż nigdy nie pokazano aby go posiadał. Mógł to być szczegół, o którym Master Toriyama zapomniał, ale bardziej prawdopodobna może wydawać się teoria... silniejszych genów ze strony matki Gdy miałem w liceum krzyżówki genetyczne to jeszcze więcej pamiętałem, lecz coś tam zostało Tak to bywa, raz potomstwo może mieć kolor włosów jednego koloru, potem inny. Lub... posiadać ogony albo na odwrót

Ciorny napisał(a):
ale jedno mnie zastanawia: Czemu Goku i Gohanowi ogon odrastał co chwile a Vegecie po pierwszym odcieciu juz nie odrósł??
Przypuszczam, że był to zamysł autora. Może zabieg kosmetyczny, gdy Akira uznał, że księciunio zdecydowanie lepiej wygląda bez dyndającego mu z tyłu, futrzastego ogona

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
^Kamzo- fajnyb gość
podobają mi sie jego argumenty
A wracając do pytania o ogon- to że nie widzimy ogonków u potomstaw Vegety, ne znaczy, że ich nie mieli.
Vegeta wiedział, do czego służą... więc być może zostały usunięte we wczesnym okresie dzieciństwa...?
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
mis ie wydaje że Vegeta by ich nie usunął - chciał przeciez zrobic z Trunksa dobrego wojownika, a tymbardziej Vegeta umiał nad sobą panować jako ozaru wiec Trunks i Bra tez by umieli
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Nad Oozaru mógł zapanować tylko doprosły wojownik...
Dzicko nie posiadało dośc rozwiniętej świadomości...
POza tym posiadanie przez Trunksa ogona nie wpołynęłoby na jego trening, bo Ziemia nie miała juz Księzyca

...
Czy macie pomysły na jeszcze inne nieścisłości??
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
ale umieli robic se te światełka
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
ale umieli robic se te światełka
Zgadza sie...
Tylko jaki ma sens przemiama w Oozaru, jeśli dysponuje się mozliwościa przemiany w SSJ???
Przypomne, że według panujacych przeliczników to Oozaru zwiekszał PODSTAWY poziom mocy dziesięciokrotnie, a SSJ PIĘĆDZIESIĘCIO!!!
W czasie dzieciństwa Trunksa forma Golden Oozaru była nie znana, więc ten argument nie mógł odegrac roli...
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Co do tego księzyca. to mam pewne swoje wizje.

Kto wie, może świat w którym zyli bohaterowie Db to nie była nasza ziemia. Może to był świat równoległy, w którym pewne rzeczy sa takie same a pewne inne. . . Może wokół tamtej ziemii krążyło kilka księzyców (dwa? ) A jak wyjasnic geografie Ziemii znanej z DB? Jak wyjaśnić wszechświat, zaświaty . . . Namek oraz Vegetę? No właśnie. To jak szukanie igły w stogu siana. czym jest to siano? Światem jedynym i unikalnym stwoerzonym przez mistrza Akire, to wszystko.

Dziex
Manek1234 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Manek1234
Wiek: 31
Dni na forum: 5.876
Ostrzeżenia: 1
Posty: 40
Skąd: Vegeta
do Ciorny wiesz co się stało
Otóż Ludzie z VEGETY żeby go uratować musieli mu go całkowicie wyrwać ogonek

http://www.kosmiczni.pl/register.php?r=12575
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.906
Posty: 78
Skąd: Jarosław
W db jest dużo nieścisłości. Nie wiadomo o co chodziło naprawde. Być może że była to tylko pomyłka.

Nedi
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
To raczej pomyłka. Widać było to w serii Z. Ten sam księżyc tam występuje(odcinek . Tylko, że niszczy go Szatan Serduszko. Następnie w GT znowu się pojawia.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Byczusia napisał(a):
To raczej pomyłka.
Drugi post:

Kamzo napisał(a):
UWAGA! Dlaczego Son-Goku stracił ogon na stałe? Wspominał, że Kamisama chce odbudować ziemskiego satelitę
A w GT chyba księżyc nie występuje.
Goku podczas przemiany w małpę patrzył na Ziemię.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 19.08.2010, 14:53
mimik Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mimik
Wiek: 27
Dni na forum: 4.972
Posty: 20
Skąd: Baranów Sandomierski
a skąd wiecie że Goten i Trunks nie mieli ogonów , być może zostały im usunięte ze względu n zamiane w bezmyślną małpę
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.725
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Mam pytanie bo nie jarze dlaczego Songoten nie miał ogona a Songohan miał ?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Problem] Sprawa księżyca i ogonów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook