Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Hobbit: Niezwykła podróż (trylogia)

Strony:   1, 2, 3, 4  
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Katz napisał(a):
a po dubbingu mam pewne obawy
Czemu? Nie takie filmy u nas dubbingowano. Poza tym Disney w przyszłym roku zdubbinguje też m.in. film "The Lone Ranger", który też na familijny nie wygląda.

Endzik napisał(a):
Porównaj jakikolwiek shooter z capem 30 FPS, a potem ten sam z capem na 60 FPS. Jeśli widzisz różnicę, to mniej więcej to samo jest w przypadku filmu. Są jednak ludzie którzy różnicy między 30 a 60 nie widzą i też jest dobrze.
Shooter to jednak co innego.

Nawet nie o to chodzi, że widać różnicę - po pierwszych pokazach wielu widzów skarżyło się, że taki efekt za bardzo przypomina im telenowele czy inne seriale kręcone w 24i/25i/29i. Zbytnia płynność ruchu i "realizm" mogą odbierać urok filmu, zwłaszcza fantasy.

no elo #pdk
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Obejrzane po raz pierwszy. W wersji 2D, bo jakikolwiek trójwymiarowe nie dla mnie. Oczywiście z napisami, bo to jedyna wersja, jaką uznaję. Sam film - rewelacja. Ponad 2,5 godziny - a w ogóle nie ma się poczucia tego czasu. Czytałam opinie, że długi, przegadany, wydumany - i zastanawiam się, czy to na pewno było o tym filmie. Przecież tu jest dwa razy więcej akcji niż w Drużynie Pierścienia! Widoki piękne, praca kamery świetna, muzyka bajkowa. Mogłoby być trochę więcej Elfów - no ale jeszcze dwa filmy przed nami. Bilbo - fantastycznie zagrany. Elrond... mniam. Ragadast podbił moje serce. Krasnoludy - cudowna banda. Mam wrażenie, że to wszystko już kiedyś było - sceny jak zdjęte z Trylogii - a jednak zaserwowane w nowej szacie... i zupełnie nie razi. Za tydzień drugi seans!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Podobał mi się, mimo iż długi nie wiał nudą. Duzo walk i scen humorystycznych.

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Podstawowe pytania

1. Lepiej iśc na 2D czy 3D?
2. Pasi sie iść czy lepiej poczekać aż będzie w necie?
3. [wycięte]

To nie miejsce na takie pytania.
Shounen
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Son Wojtek napisał(a):
Podstawowe pytania

1. Lepiej iśc na 2D czy 3D?
2. Pasi sie iść czy lepiej poczekać aż będzie w necie?
Ad. 1. Ja nie lubię 3D, lepiej mi się ogląda normalnie.
Ad. 2. Dla takich filmów zbudowano kina i duże telewizory.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

szeos
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.109
Posty: 8
Zdecydowanie nie do kina , ściągne sobie z torrentow albo obejrze online pewnego wieczora ; )
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Sciagnij sobie, nie trac kasy.

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Mateusz napisał(a):
Sciagnij sobie, nie trac kasy.
Tak zrobie..

ogólnie to głupie że pytam..

I tak zawsze ściagam..
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ja się przejdę, tak jak gimbazy nie będzie, na te 48fps u mnie Helliosa otworzyli i w nim grają więc trza zobaczyć ;p .

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Wczoraj byłem w kinie z dziewczyną na wersji 3D. Dla mnie bomba. Przede wszystkim świetna realizacja (pierwszy raz podobało mi się 3D i zrobiło na mnie wrażenie). Idąc dalej - dobra gra aktorska, ale osobiści najbardziej pod tym względem spodobał mi się Bilbo. Znakomicie oddał luz tej postaci, wszystko wychodziło z taką gracją i kunsztem. Było także sporo niezłego humoru. I teraz dźwięk. Idealna synchronizacja. Efekty, które zapewniło mi kino bardzo pozytywnie zaskoczyły. Muzyka raczej dobra, aczkolwiek gorsza niż we Władcy Pierścieni. Zabrakło mi zwłaszcza takiego głównego, przewodniego utworu, który utkwiłby w głowie na kilka następnych dni. Ach, bardzo fajne flashbacki. Niestety nie czytałem książki, ale w filmie wyglądało to świetnie. Dziewczyna mówiła mi, że w książce momentami bywało trochę nudno (opisy przyrody przykładowo), ale w filmie tego nie było i ogólnie rzecz biorąc w ogóle nas nie rozczarował ani na moment.

Gorąco polecam. Hobbit spodobał mi się bardziej niż Władca Pierścieni.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
3D jest overrated, ale byłem na 2d i jedyne co mogę napisać to, mózg *. Gorąco polecam.

szeos napisał(a):
Zdecydowanie nie do kina , ściągne sobie z torrentow albo obejrze online pewnego wieczora ; )
Jeżeli jest się fanem Tolkiena, to na takie filmy idzie się do kina.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Byłem w kinie i jakoś nie żałuję. Na wersji 2D, bo reszta to tak naprawdę lasowanie ludziom mózgów. Książkę czytałem, aczkolwiek dawno temu, także niektóre fragmenty udało mi się zidentyfikować. Film jako tako wypada dobrze, specjaliści od CGI popisali się, choć jest jedna dość drętwa scena (jak spadają w jaskini orków). Muzyka ok, ale momentami nie pasowała. Jeden utwór skojarzył mi się normalnie z Simsami, jakby wyjęty z gry. Widać, że film jest bardziej sielankowy. Drugi raz raczej bym nie poszedł, chyba że ktoś by stawiał

I taki żarcik: http://mistrzowie.org/491666/Hobbit
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Gadali mi ludzie, że przemycili dużo elementów z Silmarillionu. Jeżeli to prawda to tym bardziej warto obejrzeć moim zdaniem.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Z Silmarillionu, niedokończonych opowieści. Sporo tego wrzucono

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Na Hobbita wybrałam się wczoraj, na 2d, ale zaszalałam i wybrałam IMAXa. Byłam w IMAXie po raz pierwszy i muszę przyznać że jest kolosalna różnica w porównaniu do zwykłego kina. A co do samego filmu to moja opinia jest również jak najbardziej pozytywna. Bardzo przyjemny, przepięknie zrobiony, wzruszający i zabawny. Świetnie dobrani aktorzy i bardzo płynna fabuła. Wszystkim jak najbardziej polecam.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
IMAX w 2D? To tak można?

Mnie się również podobał, ale byłem na 2D. Niezwykle podobny do pierwszej części Władcy pierścieni, tylko zamiast Drużyny Pierścienia mamy drużynę krasnoludów. Muzyka to też niemal to samo, ale jest dobra, więc nie szkodzi. Co do reszty, to nie będę powtarzał po innych, bo zastrzeżeń nie mam. Teraz pozostaje czekać na akcję ze smokiem.
A na dubbingu ktoś był?

Premiery kolejnych części:
The Hobbit: The Desolation of Smaug / Hobbit: Samotna Góra - 13 grudnia 2013
The Hobbit: There and Back Again / Hobbit: Tam i z powrotem - 18 lipca 2014

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Oczywiście, że można ;p w tym wypadku ulepszeniem jest po prostu gigantyczny, zaokrąglony po bokach ekran, który obejmuje prawie całe pole widzenia.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
A na dubbingu ktoś był?
Nie tylko był, ale wydaje się, że więcej ludzi wybrało dubbing. Siłą rzeczy było dużo dzieciaków, przy czym "dzieciaki" zgodnie z klasyfikacją wiekową miały na oko co najmniej 12-14 lat.

W dużym skrócie? Dubbing świetny, momentami wręcz genialny, chociaż drobnym zgrzytem jest Elrond - dobrany po warunkach aktora, ale jego głos wyraźnie rozmijał się z postacią; na szczęście nie ma go zbyt wiele.. Mimo obaw, Wiktor Zborowski jako Gandalf dał radę - i to jak! Całość sprawia wrażenie, jakbyśmy nie oglądali dubbingu - mimo, że aktorzy znani z innych produkcji, to nie odwracają uwagi, a odtwarzają powierzone im role.

Z czystym sumieniem mogę polecić tę wersję.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Obejrzane po raz drugi - i wciaz mnie zachwyca. Bilbo w caloksztalcie - genialny. Wielka ucieczka od goblinow - fantastyczna. Konfrontacja Bilbo z Gollumem - majstersztyk. Wybiore sie jeszcze trzeci raz (przynajmniej).

Biorac pod uwage organiczenie wiekowe, ten film w ogole nie powinien isc z dubbingiem, bo ludzie powyzej 12 r.z. umieja czytac. Dubbing to zło i odebranie 50% ogolnego wrazenia filmu. Nie rozumiem, jak mozna z wlasnej woli wybierac cos takiego.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
clio napisał(a):
Dubbing to zło i odebranie 50% ogolnego wrazenia filmu.
W niektórych krajach w ogóle nie tolerują napisów i lektora i do każdego filmu robią dubbing. Do tego muszę cię zaskoczyć, że ludzie którzy w tych krajach mieszkają, nadal żyją i mają się dobrze.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Hobbit: Niezwykła podróż (trylogia)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook