Forum Dragon Ball Nao

» Demokracja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Czy jesteś zwolennikiem demokracji?

Czy jesteś zwolennikiem demokracji?
Tak 30,00% 6 30,00%
Nie 70,00% 14 70,00%
Wszystkich głosów: 20
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No, zwłaszcza jak porównasz statystyki z Hiszpanii Franco i przed Franco. Albo Ateny pod rządami Pizystrata.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ujio odpowiedz mi proszę.

Cyceron napisał(a):
W czym demokracja jest lepsza od dyktatury?
Bo np. do mnie nie przemawia to, że co wybory można zmienić władzę. Wojtek nie udowodni tobie, że wybory to mydło, chociaż całkiem oczywistym jest, że fałszerstwo jest możliwe, choćby i z tego względu, że liczenie nie jest otwarte, a to, że drugi raz z rzędu wygrało PO, które rekordowo nas wyniszcza, jest co najmniej podejrzane. Ja jestem skłonny podzielić zdanie Wojtka, że zostaliśmy oszukani z wynikami głosowania, bazując na tym, co mówili moi znajomi, znam tylko ze 2 osoby, które oddały na nich głos. Choć moi znajomi to nie wszyscy, którzy głosowali.

Hayato: Dlaczego w wojsku nie ma demokracji?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Al Ed Upek napisał(a):
To dawaj Wojtek wracaj do tematu o broni, bo tam ci się niezbyt szło.
Na temat broni powiedziałem to co mam do powiedzenia

Mateusz napisał(a):
Wojtek, ale w Korei Pł. jest Twoja uwielbiana dyktatura. Niestety, al Ty nie masz wpływu na to czy będzie kapitalizm czy komuna, kiedy do władzy dojdzie dyktator.
Tututaj też nie ma sie kontroli. Ludzie i tak głosuja na lewaków, socjalistów, komuchów itp. Nie mam kontroli na to jaka gospodarka jest w kraju. Socjalizm popieraja w wiekszości osoby z przecietnym ilorazem inteligencji lub niskim bez żadnego wykształćenia.. Dyktator byłby inteligentny. Jeśli Król nie miałby inteligetnnego potomka to by takowego wybrał.. Zaś madremu Królowi można przemówić do rozumu.. wolność słowa (którą popieram skrajnie) nie chodzi w parze z demokracja.

Shounen napisał(a):
Patrząc po statystykach można śmiało założyć, że jaka dyktatura tam nie będzie, to będzie syf, brud i ubóstwo.
W Korei? No cóż... Gdyby ich zajeło silniejsze państwo i lepsze (bo tak powinno sie robic z takimi krajami) to by było ok. W Japonii maja dosyc dobra gospodarke i wojsko. Korea Płn. by nie wygrała.. Chiny to niby też komunistyczny kraj ale sa dosyc spoko gdyby nie patrzec..


Ludzie mysla ze demokracja jest JEDYNIE w rzadzie.. a to nie prawda. Równie dobrze można głosować na temat tego którego pacjenta ratowac pierwszego gdy jest za mało lekarzy do operacji.. a jak wybiora mniej powaznie chorego to tamten umrze... taka jest własnie demokracja
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
wolność słowa (którą popieram skrajnie) nie chodzi w parze z demokracja.
A chodzi w parze z dyktaturą? Dobre.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W Korei Płn długo nie będzie ok. Ludzie nawet jeśli mają tam dość komuny to nie dlatego że mają dość państwowego lekarza tylko dość wszechobecnej mordy Kima i tego że są biedni. Będą chcieli być bogaci i mieć państwowego lekarza. Polska jest tak przeorana przez lajtowy w gruncie rzeczy PRL, że po prostu no komment. To ciekawe jaka jest skala moralnej zapaści u Koreańczyków.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tym, że w Polsce wysokie podatki, to Ameryki nie odkryłeś.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shounen napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
wolność słowa (którą popieram skrajnie) nie chodzi w parze z demokracja.
A chodzi w parze z dyktaturą? Dobre.
Niekoniecznie.. Ale cenzura i ograniczona wolnośc słowa tez nie musi iśc w parze z dyktatura. Ja bym nie ograniczał wolnosci słowa...
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Son Wojtek napisał(a):
Shounen napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
wolność słowa (którą popieram skrajnie) nie chodzi w parze z demokracja.
A chodzi w parze z dyktaturą? Dobre.
Ale cenzura i ograniczona wolnośc słowa tez nie musi iśc w parze z dyktatura.
Właśnie, że idzie. Są to cechy tego ustroju...

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Shounen napisał(a):
Tym, że w Polsce wysokie podatki, to Ameryki nie odkryłeś.
No, ale mamy demokrację, jak to w demo mogą być wysokie podatki?
Chyba, że ktoś twierdzi, że im wyższe, tym lepiej, ale to już taka osoba, albo coś z tego ma, albo jest byczusią.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chyba Wazonem. Sposób na kryzys - podnieść podatki. I co? Nasz rząd wierzy w ten system.

Dyktator zdecydowanie będzie miał korzyści z podnoszenia podatków, więc będzie podnosił

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A inne rządy obniżają podatki?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Shounen napisał(a):
Dyktator zdecydowanie będzie miał korzyści z podnoszenia podatków, więc będzie podnosił
Tzn. jakie korzyści? I dlaczego w demokracjach są wyższe?

Przypomniało mi się, jak pewien starszy pan mówił mi, że za Hitlera nawet dla polaka z łapanki do roboty było lepiej niż dziś, bo wynagrodzenie było wyższe i lepiej tychże "niewolników" traktowano przy pracy niż dziś pracobiorców traktują pracodawcy. O tak. Dyktatura to zło...

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To czemu Pinochet obniżył?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miał inne poglądy na gospodarkę, więc obniżył. Czy może obniżył dlatego, że nakazała mu to dyktatura?

Cyceron napisał(a):
Przypomniało mi się, jak pewien starszy pan mówił mi, że za Hitlera nawet dla polaka z łapanki do roboty było lepiej niż dziś, bo wynagrodzenie było wyższe i lepiej tychże "niewolników" traktowano przy pracy niż dziś pracobiorców traktują pracodawcy. O tak. Dyktatura to zło...
A za PRL jakże było wspaniale. Nie jak teraz, kapitalistyczny wyzysk krwiożerczych pracodawców! Żonglujesz tymi argumentami niemalże jak Gordon. Moje uszanowanie. Chcesz do jedź do Niemiec, nikt nie broni. To jest właśnie wolność, której wtedy nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Son Wojtek napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Wojtek, ale w Korei Pł. jest Twoja uwielbiana dyktatura. Niestety, al Ty nie masz wpływu na to czy będzie kapitalizm czy komuna, kiedy do władzy dojdzie dyktator.
Tututaj też nie ma sie kontroli. Ludzie i tak głosuja na lewaków, socjalistów, komuchów itp. Nie mam kontroli na to jaka gospodarka jest w kraju. Socjalizm popieraja w wiekszości osoby z przecietnym ilorazem inteligencji lub niskim bez żadnego wykształćenia.. Dyktator byłby inteligentny. Jeśli Król nie miałby inteligetnnego potomka to by takowego wybrał.. Zaś madremu Królowi można przemówić do rozumu.. wolność słowa (którą popieram skrajnie) nie chodzi w parze z demokracja.

Shounen napisał(a):
Patrząc po statystykach można śmiało założyć, że jaka dyktatura tam nie będzie, to będzie syf, brud i ubóstwo.
W Korei? No cóż... Gdyby ich zajeło silniejsze państwo i lepsze (bo tak powinno sie robic z takimi krajami) to by było ok. W Japonii maja dosyc dobra gospodarke i wojsko. Korea Płn. by nie wygrała.. Chiny to niby też komunistyczny kraj ale sa dosyc spoko gdyby nie patrzec..


Ludzie mysla ze demokracja jest JEDYNIE w rzadzie.. a to nie prawda. Równie dobrze można głosować na temat tego którego pacjenta ratowac pierwszego gdy jest za mało lekarzy do operacji.. a jak wybiora mniej powaznie chorego to tamten umrze... taka jest własnie demokracja
Masz taką kontrolę, że możesz oddać na kogoś głos i przekonać kogoś innego do swoich racji, aby także oddał głos na odpowiednich ludzi. Weź wgl nie idealizuj i nie pitol głupot, że dyktator byłby inteligentny lub że jeśli król miałby głupie dziecko, oddałby władze komuś innemu. Nie każdy dyktator musi być inteligentny, a w to, że król przekaże swoją władze komuś innemu niż synowi, jest w ogóle bujaniem w obłokach. Wolność słowa w demokracji chyba jest największa, jeżeli ustrój byłby totalitarny lub rządził dyktator, to tej wolności prawie w ogóle by nie było. Weź choćby takiego Stalina, był inteligentny? Był za kapitalizmem? Był dobrym człowiekiem? Czyli jednak nie jest tak, że każdy dyktator jest zajefajny.

Nie Ty decydujesz o tym co należy robić z państwami, to są dużo bardziej rozbudowane relacje niż się wydaje, nie można tak od sobie zająć państwa. I co to znaczy, że Chiny są komunistyczne, ale są dość spoko? Myślałem, że nie lubisz komunizmu, a ludzi, którzy go tworzą uważasz za głupków.

Twój przykład demokracji jest istnie zajebisty. W demokracji stosuje się kilka zasad, aby właśnie do takich sytuacji nie dochodziło. Np. zasada poszanowania mniejszych grup społecznych czy etnicznych.

Obraz
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Shounen napisał(a):
A za PRL jakże było wspaniale. Nie jak teraz, kapitalistyczny wyzysk krwiożerczych pracodawców! Żonglujesz tymi argumentami niemalże jak Gordon. Moje uszanowanie. Chcesz do jedź do Niemiec, nikt nie broni. To jest właśnie wolność, której wtedy nie było.
Ale faktem jest, że mieli niższe podatki niż my dziś w demokracji, więc twój argument, że dyktator podniesie sam rozbija się o rowy historii. Przy okazji, to tak tylko wspomniałem, a waszmość zdaje się, nie potrafi odpowiadać na pytania, tylko potrafi odpowiadać na takież historyjki, poziomu gordona, jak więc można ocenić twój udział?
Dziś jest tam inaczej niż kiedyś.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cyceron napisał(a):
Przy okazji, to tak tylko wspomniałem
Ja tak samo, tylko że o podatkach. Oczywiście nie uważam, że każdy dyktator musi je podnosić, bo nie mam tak ograniczonej zdolności percepcji. Ty napisałeś, że podnoszenie ich preferują tylko ci, którzy mają z tego korzyści. Dyktator miałby niewymierne, bo to on włada państwem i ma bezpośredni wpływ na jego finanse. A więc pewnie by je podniósł, gdyby poczuł taką osobistą potrzebę. Każdy lubi się bogacić.

Cyceron napisał(a):
Dziś jest tam inaczej niż kiedyś.
Zarobki nadal są lepsze i pracownicy zapewne są lepiej traktowani przez pracodawców. I masz prawo tam pojechać, na granicy nie zatrzyma Cię reżim Bronisława.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Shounen napisał(a):
Ja tak samo, tylko że o podatkach. Oczywiście nie uważam, że każdy dyktator musi je podnosić, bo nie mam tak ograniczonej zdolności percepcji. Ty napisałeś, że podnoszenie ich preferują tylko ci, którzy mają z tego korzyści. Dyktator miałby niewymierne, bo to on włada państwem i ma bezpośredni wpływ na jego finanse. A więc pewnie by je podniósł, gdyby poczuł taką osobistą potrzebę. Każdy lubi się bogacić.
Ale w jakim celu dyktuje, żeby się bogacić? Czy dlatego, że ma jakąś wizję danego państwa lub kraju? Skoro jest dyktatorem, to po co ma się bogacić, skoro i tak wszystko może należeć do niego? Po co jemu wtedy pieniądze?

Shounen napisał(a):
Zarobki nadal są lepsze i pracownicy zapewne są lepiej traktowani przez pracodawców. I masz prawo tam pojechać, na granicy nie zatrzyma Cię reżim Bronisława.
Zatrzyma mnie przywiązanie do miejsca, w którym się urodziłem. Gdyby nawet, to język mnie zatrzyma (nie, kursy językowe nie wchodzą w grę, bo trzeba na nie zarobić, co w tym piekle podatkowym nie jest przyjemne).

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shiro napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
Shounen napisał(a):
Son Wojtek napisał(a):
wolność słowa (którą popieram skrajnie) nie chodzi w parze z demokracja.
A chodzi w parze z dyktaturą? Dobre.
Ale cenzura i ograniczona wolnośc słowa tez nie musi iśc w parze z dyktatura.
Właśnie, że idzie. Są to cechy tego ustroju...
Równie dobrze każdy faszyata musiałby byc katolikiem bo hitler był -_-... Jakbym ja by łdyktatorem to cenibyłm sobie wolność słowa... gdyby nie cenił sobie wolnosci słowa to kilku by oberwało..

Dyktator moze byc kapitalistą. Zaś kapitalizm to jedyny słuszny system. W kapitalizmie nie powinny istniec cos takiego jak podatek dochodowy
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Demokracja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook