Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] King Cold - czy silniejszy od Freezy? w której był przemianie?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
TurlesSSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
TurlesSSJ
Wiek: 26
Dni na forum: 5.391
Ostrzeżenia: 1
Posty: 10
King Cold Miał drugą formę( biorąc pod uwagę jego rogi), a był o wiele silniejszy niż Freezer w formie 2. To mówi samo za siebie.

[ Dodano: 25.06.2009, 16:39 (po 2 minutach) ]
Ale zapomniałem o jednym- jeszcze silniejszy był Cooler
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.059
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Myślę, że rozwiązanie tej kwestii jest banalne. King Cold wyglądał jak jego syn w 2 formie, tylko dlatego żeby wyglądać na starszego od Freezera. Nie ma tu dla mnie żadnego haczyka. Wyobrażacie sobie dwóch obłych jaszczurków i na dodatek jeden jest ojcem drugiego? Trochę śmieszny widok. Co do siły ciosu, trudno powiedzieć, ale nie sądzę, żeby King Cold przerastał Freezera. Był od niego sporo słabszy, a "pożyczenie" miecza od Trunksa to był gest rozpaczy i rezygnacji (po prostu już wtedy wiedział, że skoro jego syn przegrał, to on tym bardziej nie wygra). Ale możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie tego problemu; zakładając że siły Freezera i jego ojca były identyczne, a może nawet, że King Cold był minimalnie slniejszy. Wtedy można uznać, ze po prostu King Cold już w drugiej formie potrafł zmagazynować tyle samo energii co jego syn w czwartej. Czyli posiadał 1 transformację, a jego syn 3, ale ogólnie prawie na jedno wychodziło. Jedno i drugie wytłumaczenie da się jakoś obronić moim zdaniem A tak poza tym to sądzę, że sam autor chyba się zbytnio nad tym nie zastanawiał i kierował się tylko względami pewnej "estetyki" (jak już powiedziałem w pierwszym zdaniu). Po prostu ojciec Freezera jest postacią epizodyczną, a został wprowadzony tylko, żeby dodać coś jeszcze do postaci samego Freezera, wpisać go w jakiś szerszy kontekst (tak samo jak wprowadzenie Coolera w kinówkach). Nie poznajemy tak naprawdę jaką siłę posiadał ojciec Freezera także ze względu na sam kontekst. Nie było sensu już zajmować się siłą Chnagelingów, bo ona przestała już wiele znaczyć. Pisałem już o tym w temacie odnośnie alternatywnej przyszłości Trunksa. jest to już preludium do Sagi Cella, dlatego Freezer i King Cold giną w "rakietowym" tempie. Chodziło tylko o przedstawienie nowego bohatera, takie 'wejście smoka" w wydaniu Trunksa.

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Vego_Remas Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Vego_Remas
Wiek: 30
Dni na forum: 4.114
Posty: 15
Skąd: Zblewo, Gdańsk, Poland
Właśnie zobaczyłem 119 odcinek DBZ RAW z napisami polskimi gdy nasi bohaterowie lecę na spotkanie z Frezerem i King Coldem, Vegeta mówi w myślach : '' Jeżeli Frieza przeżył to obawiam się , że Kakaratto nie dał mu odpowiedniego wycisku''
-'' Nieważne''
-'' Ale kim jest ten facet z Friezą którego KI jest o wiele większa niż jego?''
Czyli King Cold jest o wiele silniejszy niż Frieza . Tego się też spodziewałem, niby dlaczego syn który krócej żyje ma być silniejszy od swego ojca ? Logiczne . Gdyby Frieza był silniejszy to prawdopodobnie King Cold by już nie żył.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja to bodaj wtedy odebrałem, jako pomyłkę Vegety. Vegeta uznał, że KI ojca Frezy jest KI Frezy. Natomiast Freza po operacji stał się o wiele silniejszy i stąd pytanie Vegety, kim jest ten ktoś.

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Vego_Remas napisał(a):
Właśnie zobaczyłem 119 odcinek DBZ RAW z napisami polskimi gdy nasi bohaterowie lecę na spotkanie z Frezerem i King Coldem, Vegeta mówi w myślach : '' Jeżeli Frieza przeżył to obawiam się , że Kakaratto nie dał mu odpowiedniego wycisku''
-'' Nieważne''
-'' Ale kim jest ten facet z Friezą którego KI jest o wiele większa niż jego?''
Czyli King Cold jest o wiele silniejszy niż Frieza . Tego się też spodziewałem, niby dlaczego syn który krócej żyje ma być silniejszy od swego ojca ? Logiczne . Gdyby Frieza był silniejszy to prawdopodobnie King Cold by już nie żył.
Może chodizło mu o Trunksa? Obaj przybili prawie jednocześnie i byli blisko wiec Vegeta mógl sobie pomyśleć ze przylecieli razm..

Jesli faktycznie KC był silniejszy niz Frezer bo ciekawe jaki były po 6 przemianie..
redi87
Ziemianin
Ziemianin
redi87
Dni na forum: 4.127
Posty: 22
O ile nie był już w ostatecznej przemianie każdy z nich inaczej wygląda w ostatniej przemianie więc nie wiadomo

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
redi87 napisał(a):
O ile nie był już w ostatecznej przemianie każdy z nich inaczej wygląda w ostatniej przemianie więc nie wiadomo
Nie az tak bardzo inaczej... Po 4 transformacji nie maja rogów i maja jakby kask na czapie... da sie odrznic każdy poziom...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie wiem, skąd wziąłeś tę "6 przemianę", ale nie jest powiedziane, że ojciec Freezy miał choćby dwie.

Na Ziemię przybył prawdopodobnie w pierwszej (bo wygląda jak Freeza w 1.) i możliwe, że kolejnych nie miał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Weźmy pod uwagę jeszcze taki fakt, że z reguły potomstwo każdego z bohaterów DBZ przewyższało zdolnościami swych ojców. I tak np. było z Gohanem, Gotenem czy Trunksem. Więc dlaczego nie miałoby być tak samo w przypadku złych bohaterów?

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shiro napisał(a):
Weźmy pod uwagę jeszcze taki fakt, że z reguły potomstwo każdego z bohaterów DBZ przewyższało zdolnościami swych ojców. I tak np. było z Gohanem, Gotenem czy Trunksem. Więc dlaczego nie miałoby być tak samo w przypadku złych bohaterów?
Pam nigdy nie przerosła Gohana... Sam Gohan nigdy nie osiagnal wiecej niz SSJ2.. Goku nikt nie przerósł..
redi87
Ziemianin
Ziemianin
redi87
Dni na forum: 4.127
Posty: 22
To że gohan nie przewyższył siłą goku od sagi buu to nie znaczy że nie miał takich zdolności. Tak samo goten w gt itd. Gdyby oni trenowali jak goku na pewno byli by silniejsi

Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
redi87 napisał(a):
To że gohan nie przewyższył siłą goku od sagi buu to nie znaczy że nie miał takich zdolności. Tak samo goten w gt itd. Gdyby oni trenowali jak goku na pewno byli by silniejsi
Owszem ale zauważ że opróćz smoka oraz jego kul to Goku jest ikona DB.. Nic nie da rady go zastapicc. Kibicowałem i uwielbiałem ta postać odj je poczatku.. nic sie dla mnie nie zmieniło.. goku będzie dla mnie najwiekszym bohaterem.. oczywiście inni ucza sie szybciej.. moja teoria była taka że goku robił gohana jako SSJ i dlatego ten osiagnał taki poziom (to samo z Gotenem). Ale wszystko poawaliło istnienie Trunksa. Vegeta nie był SSJ1 jak go robił..
Vego_Remas Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Vego_Remas
Wiek: 30
Dni na forum: 4.114
Posty: 15
Skąd: Zblewo, Gdańsk, Poland
Son Wojtek napisał(a):
Vego_Remas napisał(a):
Właśnie zobaczyłem 119 odcinek DBZ RAW z napisami polskimi gdy nasi bohaterowie lecę na spotkanie z Frezerem i King Coldem, Vegeta mówi w myślach : '' Jeżeli Frieza przeżył to obawiam się , że Kakaratto nie dał mu odpowiedniego wycisku''
-'' Nieważne''
-'' Ale kim jest ten facet z Friezą którego KI jest o wiele większa niż jego?''
Czyli King Cold jest o wiele silniejszy niż Frieza . Tego się też spodziewałem, niby dlaczego syn który krócej żyje ma być silniejszy od swego ojca ? Logiczne . Gdyby Frieza był silniejszy to prawdopodobnie King Cold by już nie żył.
Może chodizło mu o Trunksa? Obaj przybili prawie jednocześnie i byli blisko wiec Vegeta mógl sobie pomyśleć ze przylecieli razm..

Jesli faktycznie KC był silniejszy niz Frezer bo ciekawe jaki były po 6 przemianie..
Nie chodziło o Trunksa bo:
1.Gdy Vegeta leciał na spotkanie to Frieza i King Cold zbliżali się do Ziemii na statku.
2.Trunks umiał regulować swoją KI (podobnie jak Z-team i Vegeta) , Zresztą gdy zjawił się Trunks żołnierze King Colda zmierzyli jego moc i wyszło im 5 jednostek Dopiero jak Trunks podniósł swoją KI zmienijąc sie w Super Sayiana oddaleni od Trunksa i Friezera Z-Team i Vegeta sie dopiero zdziwili kto emanuję taką mocą. Sam Vegeta pomyślał : ''SuperSayanin ! Niemożliwe ! Czy oprócz Kakarotto jest jeszcze inny Super Saiyanin ? '' ''Teraz jest ich dwóch, a ja nie jestem wśród nich?!
3. Trunks nie był wtedy na statku z nimi .
4. Cold i Friezer nie umieli regulować swoimi KI tak aby ich nie zauważono.
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Miałęm na myśli 5 przemiane (przemiane Coolera)

Chociaż moze istniał i 6 i 7 i 8...

Argumenty usera wyżej mnie przekonały.. aczkolwiek dziwne że przez cała sage frezera wciskano że frezer jest najsilniejszy we wszchświecie itp.
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Mi się przypomniało to co Vego_Remas napisał, tzn jak Vegeta pomyślał: "Kim jest ten facet z Friezą którego KI jest o wiele większa niż jego?"

Freezer prawdopodobnie się chwalił i chciał zgrywać silnego dlatego wmawiał, że jest najsilniejszy
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.156
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Ciekaw jestem tylko czy King Cold jest silniejszy niz Coler.

Od frezera był silniejszy Brolly, Bu i kilkasrt wojownnikó w zaświatach... Frezer mógłby sie uznac za najsłabszego najsilniejszego wjownika we wszechświecie
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mógłby, ale w tamtym okresie to on był najsilniejszy. Cooler jest postacią występującą w filmie, tak więc nie chcę go wliczać. Co do Colda to myślę, że był silniejszy od syna. Mam wrażenie, że gdyby zademonstrował kolejne przemiany (jego wygląd wskazuje na 2 formę), to mógłby być problematyczny nawet dla Mirai Trunksa.

Co do jego siły, może o tym świadczyć bojaźń i respekt Freezera przed ojcem. Zresztą był on przywódcą Changelingów, co samo może (choć nie musi) oznaczać, że był spośród nich najlepszy. Dodatkowo dużo źródeł podaje, że jego siła ciosu była wyższa niżeli Freezera.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.805
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Niby tak, aczkolwiek pamietam, ze King Cold bal sie Frezera. Jeszcze Mirai Trunks mowil, ze Frezer byl silniejszy od King Colda.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
mozna sobie gdybac i wysówac różne teorie na ten temat ale jedno jest jasne ze nigdy sie tego niedowiemy chociaz szkoda bo chcialbym zobaczyc króla lodówek w akcji w pełnej mocy
Szponiasty Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Szponiasty
Wiek: 31
Dni na forum: 4.094
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Witam wszystkich, zaliczam tu pierwszego posta

Z tego co było w oryginalnej mandze(czyli pomijając Coolera), wynikało, że Frieza jest najsilniejszy i najstraszniejszy. Jeśli chodzi o King Colda, nie mamy tutaj rzetelnych informacji, szczególnie, że był jedynie w 2 formie, co może sugerować, że albo walczył z kimś "silnym" i był zmuszony do przemiany, albo po prostu możemy zalożyć, że był słabszy od Friezy i by budzić respekt, potrzebował tej 2 formy.
Jest jeszcze ciekawa interpretacja, DB multiverse, które jednak jest fanowskie i wiele tutaj wskazać nie może, ale wg nich :
http://www.dragonball-multiverse.com/pl/pages/final/0403.png

King Cold będąc w 2 formie miał silę Friezy w formie 4, a w formie 4 był ponoć silniejszy/równie silny co androidy
Więc jak widać, spekulować można wiele, ja bym raczej obstawiał, że był słabszy, a przynajmniej Toriyama chyba chciał go takim zrobić (po to dał go w 2 formie) żeby możliwe było, by Trunks go zabił
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » [Problem] King Cold - czy silniejszy od Freezy? w której był przemianie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook