Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Kroniki wampirów - Anne Rice

Poziomka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Poziomka
Wiek: 32
Dni na forum: 4.097
Ostrzeżenia: 1
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Jak w temacie znacie serie? czytaliście? lubicie? Ja osobiście właśnie jestem w trakcie "Memnocha diabła" mam nadzieje ze się nie zawiodę
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Czytałam do tej pory tylko Wywiad z wampirem, Wampir Lestat, Królowa Potępionych oraz Merrick. Osobiście najbardziej urzekł mnie Wywiad z wampirem, reszta książek nie dorównuje tej pozycji, a Merrick to wręcz okropna nuda. Lubię spojrzenie A.Rice na wampiry, kładzie odpowiedni nacisk na ich główne cech jakimi bez wątpienia są zarówno piękno jak i ''dzika'' żądza krwi.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Znam, jak na razie udało mi się przeczytać do Wampira Lestata. Trochę melodramatyczne to, miejscami przeciągnięte na siłę, trącające dziwnym, nieuzasadnionym patosem i cierpieniem za miliony, ale trzeba przyznać, że ciekawy klimacik ma. Niby mrok typowo romantyczny, ale mimo wszystko więcej mroku niż romantyzmu.
Co dobre da się z książek wynieść coś więcej niż tylko satysfakcję z przeczytania, bo mimo że problemy wydają się nie dotyczyć śmiertelników to w jakiś sposób czytelnik zaczyna się nad nimi zastanawiać i odkrywać, że jednak na bardzo uniwersalnej płaszczyźnie można się z nimi utożsamić. Co dobre to poruszona kwestia 'co by było jakby żyć w nieskończoność'. Jedna z interpretacji bycia nieśmiertelnym i rzec muszę, że całkiem sensowna.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Poziomka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Poziomka
Wiek: 32
Dni na forum: 4.097
Ostrzeżenia: 1
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Dużym plusem tej serii jest to że każda część ma ze sobą powiązanie i wszystko naprawdę jest dopracowane i trzyma się kupy też chwilami miałam wrażenie że czytam "dla zasady" bo zawsze jak coś zaczynam to muszę skończyć jednakże najlepsza jak do tej pory była "opowieść o złodzieju ciał" pokazuje wszystko z nieco innej perspektywy
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Uwielbiam te serie, a przeciez w ogole mnie tematyka nie kreci - wampiry Anne Rice to jednak wyjatek potwierdzajacy regule. Z glownej trylogii kazda kolejna czesc podobala mi sie bardziej, a Krolowa potepionych to dla mnie majsterszyk. Fantastyczne kreacje bohaterow, interesujaca fabula i wspanialy jezyk. Zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji ksiazkowych. Czytalam takze powiesc o Armandzie, bo to chyba moja ulubiona postac, ale jednak wole glowny nurt.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Horror] Kroniki wampirów - Anne Rice
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook