Forum Dragon Ball Nao

» [Metal] Versailles -Philharmonic Quintet-

Strony: 1, 2  
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Obraz

V: KAMIJO
G: HIZAKI
G: TERU
B: MASASHI
D: YUKI

Byli członkowie:
B: Jasmine You (Yuu) [2007 - 2009 - Zmarł]

Oficjalna strona: http://www.versailles-wfc.com/

Albumy:
[2007.10.31] Lyrical Sympathy
[2008.07.16] Noble
[2010.01.20] JUBILEE
[2011.06.15] Holy Grail
Maxi-Single:
[23.06.2007] The Revenant Choir
[19.03.2008] A Noble was Born in Chaos
[2008.12.10] PRINCE & PRINCESS
[2009.06.24] ASCENDEAD MASTER
[2010.10.27] DESTINY -The Lovers-
[2011.03.16] Philia
Single:
[14.09.2008] PRINCE
[25.04.2012] Rhapsody of the Darkness
[20.06.2012] ROSE

Versailles zostało utworzone w 2007 roku przez KAMIJO (ex-LAREINE) oraz HIZAKI-ego (HIZAKI grace project, ex-SULFURIC ACID). Do zespołu dołączyli muzycy wspomagający HIZAKI-ego w HIZAKI grace project, czyli Jasmine You oraz Teru a skład uzupełnił perkusista YUKI. Już w 2009 roku zespół przeszedł na major i systematycznie powiększał liczbę swoich fanów. Niestety w tym samym roku pożegnaliśmy Jasmine You, a zespół wstrzymał na jakiś swoja aktywność. Jednakże już w 2010 wydał kolejny album 'JUBILEE', a bass objął MASASHI.

Muzykę jaką tworzy Versailles można określić jako symfoniczny metal (choć znajdziemy także elementy power czy heavy metalu). Na pewno charakterystyczne dla tego zespołu są solówki HIZAKI-ego oraz bardzo specyficzny głos KAMIJO. Ciekawa jest też stylistyka jaką obrał zespół. Odnajdziemy w niej odniesienia do baroku, Wersalu, wampirów, itp. Na pewno trudno nie zwrócić na nich uwagi.

Z mojej strony mogę polecić 'Aristocrat's Symphony', 'Judicial Noir', 'Thanatos', czy genialną solówkę HIZAKI-ego w 'Faith & Decision'. Cenię Versailles za niezwykle dopracowane brzmienie, które jest zgodne ze stylistyka, którą obrali - a jednocześnie muzycy zawsze prezentują coś świeżego i szybko wpadającego w ucho. Nie ukrywam, że zawsze lubiłam głos KAMIJO, a tutaj brzmi on jeszcze lepiej niż za czasów LAREINE. Także teksty prezentują się ciekawie, są różnorodne, od tych mrocznych po romantyczne.

Znacie ten zespół, lubicie, a może ktoś był na zeszłorocznym koncercie? Zapraszam do podzielenia się wrażeniami.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Od jakiegoś roku przestałem się interesować tym co robi ten zespół. Śledziłem jego losy od samego początku (z mniejszą bądź większą uwagą) i na starcie byłem naprawdę zachwycony.
Jednak lata lecą, i już za jakiś miesiąc grupa będzie świętowała swoje piąte urodziny. Od tego czasu ich muzyka w zasadzie niczym nie zaskakuje i kręci się wokół tych samych motywów i pomysłów, co czyni ją po prostu nudną i męczącą po przesłuchaniu większej ilości kawałków. Image jest naprawdę sprawą drugorzędną, ale akurat Versailles przywiązują do niego dużą wagę, więc wspomnę tylko, że ten cały motyw "prince & princess" już mi się przejadł.
Słabą stroną zespołu jest niewyróżniający się wokal Kamijo, ale trzeba przyznać iż jako całość, Versailles i tak są jednym z jaśniejszych punktów współczesnej sceny visual kei.

Pozdrawiam

PS. Szkoda, że Hizaki zaprzestał działalności solowej na rzecz zespołu, bo tworzył naprawdę imponujące kawałki (zwłaszcza te instrumentalne).

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
No coz Kamzo...nie tylko tobie motyw "prince & princess" sie przejadl, gdyz sami czlonkowie grupy uznali, ze ich wlasny koncept ich ogranicza i wraz z koncem roku, Versailles zawiesza dzialalnosc, a jego muzycy, skupia sie na innych projektach.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Ostatnio trochę odeszli od tego konceptu, co widać chociażby po nowym looku i samych koncertach. Szkoda, że zespół nie będzie aktywny przez pewien czas, ale tworzą go na tyle dobrzy muzycy, że pewnie nie zginą, choć o ile Hizaki może powrócić ze swoim projektem, ciekawe co zrobi Kamijo.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
W zeszłym roku HIZAKI był widziany jako gitarzysta u GACKTA podczas jego telewizyjnego live do kawałka "Episode.0" bodajże. Więc niewykluczone, że dołączy do GacktJOB, jeżeli ten zechce wznowić normalna, solową działalność.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Kamijo zamierza zadebiutować w tym roku z solowym projektem, bliżej lata ma ukazać się pierwsze wydawnictwo tego artysty. Będzie on współpracował z muzykami m.in. z Versailles i LAREINE oraz innymi dobrymi przyjaciółmi.
Osobiście mam nadzieję, że wyda coś w stylu starego dobrego LAREINE, brakuje mi obecnie takich zespołów.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Najpierw zespół Jupiter, a teraz solowy singiel od Kamijo. Rozwój wydarzeń pokazuje wyraźnie, że rozpad Versailles musiał nastąpić z powodu konfliktu Kamijo vs. reszta grupy.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Rety, powiało dawnym Kamijo...Widać, że utrzymał stare znajomości, jeszcze z czasów LAREINE, ciekawe czy nagrał też duet z Gackt . Kurczę, wpada w ucho...
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Lubię ten zespół. Ostatnio mam silną ,,fazę na nich"- ich utwory mają w sobie to ,,coś" co mnie silnie przyciąga.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kamijo zapowiedzial na 5 marca 2014 nowy solowy mini album - "Symphony of the Vampire". Zawierac on bedzie prawdziwa, pelna symfonie. Ponizej trailer do tego wydawnictwa:

http://www.youtube.com/watch?v=KgPr6Ti01Z0

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Mam nadzieję, że Jupiter szybko się rozpadnie, bo im dłużej śledzę ich poczynania to mam wrażenie, że są coraz gorsi, nawet Hizaki czy Teru nie grają już tak barwie jak kiedyś. Choć też duży udział w tej komedii ma Zin, kwiczący jak zarzynana świnia próbując wyciągać dźwięki. Nawet nie czekam na ich niespodzianki dla fanów.

Co innego Kamijo, po udanym singlu, kolejny krążek 'Symphony of the Vampire' jest jeszcze lepszy. O ile Jupiter to ciągle takie Versailles z nowym wokalistą, to mam wrażeni, że Kamijo trochę odżył, a jego dokonania są o wiele ciekawsze. Poza tym we wspomnianym wydawnictwie jest trochę więcej 'symfonii' niż gitar, co czasem mi przeszkadzało w Versailles a tutaj jakoś lepiej rozłożono proporcje. Rzadko kiedy podobają mi się całe płyty.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
KAMIJO wyda 24 września pierwszy solowy album.

Będzie on nosił tytuł Heart i ma być dostępny w dwóch wersjach. Wśród piosenek na nim zawartych znajdą się nowa wersja Louis~Enketsu no La Vie en Rose~ oraz znane już utwory Yamiyo no Lion, Moulin Rouge i Tsuioku no mon amour. Wydanie regularne zostanie wzbogacone o bonusową piosenkę, a do wersji limitowanej dodane będzie DVD z teledyskiem do Louis~Enketsu no La Vie en Rose~【Symphonic Metal Version】, materiałem z sesji zdjęciowej w Paryżu oraz wiadomość wideo. Dołączony do niej zostanie także album ze zdjęciami ze wspomnianej sesji we Francji.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
7 stycznia zespol Jupiter wyda swoj drugi album studyjny. Krazek zatytuowany bedzie "The History of Genesis" i ukaze sie w dwoch wersjach; regularnej i limitowanej, zawierajacej bonusowe DVD. Ponadto w kwietniu zespol rusza w trase koncertowa po Japonii.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Metal] Versailles -Philharmonic Quintet-
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook