Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball w TV? (TVN, TV4 itd.) ocena: 9,60 (głosy: 5)110

Strony:   1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  
mylewy15 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
mylewy15
Wiek: 28
Dni na forum: 4.084
Posty: 47
Nie możemy po kilka razy głosować?

Dodano po 4 minutach
Głosujcie po ile się da
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Możemy, ale jak ktoś od nich takie nawoływania przeczyta, to co pomyśli? Że parę osób zrobiło te wszystkie podpisy. Poza tym właściciele serwisu pewnie wykrywają fałszywe wpisy, jak z jednego IP jest ich za dużo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mylewy15 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
mylewy15
Wiek: 28
Dni na forum: 4.084
Posty: 47
Czyli raczej nam się nie uda zebrać tych podpisów
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
newyk22 napisał(a):
TV4 podobno zapowiedziało, że jak zbierzemy 25 tys. podpisów do 28 lutego to puszczą DB w TV.
Podobno, może, być może, zapewne ....

Wątpię w to.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zapowiedzieli jedynie to, że wtedy się zastanowią itd., a jest to już jakiś postęp. Przecież z dupy licencji i odcinków nie wyciągną. Nawet jeśli podali te 25k na odczepnego, to stracą w oczach tych wielu młodych widzów, jeśli zostawią to bez echa. Bo w całkowitą mistyfikację ludzi z FB nie wierzę, chyba szły do nich też maile z innych źródeł. Na pewno podpisać nie zaszkodzi i nie ma co siać fermentu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
25k podpisów może wyglądać imponująco, ale co z tego, skoro nawet oglądalność powyżej 100 tysięcy widzów (jak przy SM) będzie niezadowalająca? TV4 nie ogarnia tego segmentu, chyba żadna polska stacja (bo kreskówkowe są tylko filiami zachodnich) tego nie ogarnia, potwierdzają to na każdym kroku. To nie jest proste "kupić i wyemitować", bo efekty będą jak zwykle opłakane, kilku fanów się ucieszy i na tym się skończy, bo poza nimi nikt na to nawet nie spojrzy.

no elo #pdk
pawelm11 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 26
Dni na forum: 4.106
Posty: 2
Skąd: Radom
Ludzie to wy nie wiecie że ta cała petycja to fail?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A Ty dostałeś wiadomość od stacji z potwierdzeniem, że petycja to totalna mistyfikacja? Nie wydaje mi się. Głupotą jest wierzyć, że po przekroczeniu 25 tysięcy podpisów Dragon Ball automatycznie wejdzie do telewizji, bo nikt tego nie zapewniał. Podpisać nie zaszkodzi, a co będzie to będzie. Nic nie będzie? To nic, warto było spróbować.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Ależ DB wchodzi w marcu do Polsatu! Konkretnie film Dragonball: Ewolucja

no elo #pdk
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To fajnie, ciekawe, czy będzie też miało zapowiedź. Pewnie tak, ale i tak się zdziwię.

Dodano po 4 godzinach
OK, jest negatywna odpowiedź od stacji:
http://iv.pl/images/78581060485641016965.jpg

O tej oglądalności to nieźle pitolą. Nie będę tu się rozpisywał, ale każdy (oprócz nich) wie, że popularność DB a Sailor Moon to jak niebo a ziemia. Już choćby z tego względu, że SM jest dla nastolatek, a DB dla wszystkich.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mylewy15 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
mylewy15
Wiek: 28
Dni na forum: 4.084
Posty: 47
DB Ewolucja nie za bardzo im się udała
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
O tej oglądalności to nieźle pitolą. Nie będę tu się rozpisywał, ale każdy (oprócz nich) wie, że popularność DB a Sailor Moon to jak niebo a ziemia. Już choćby z tego względu, że SM jest dla nastolatek, a DB dla wszystkich.
Chciałbym jednak widzieć jakiekolwiek poparcie tej tezy w liczbach, czy chociażby szacunkach, bo jedyne przytaczane wyniki to "pustoszejące podwórka", o których ciągle ktoś wspomina przy okazji emisji SM, DB czy Yattamana (a co nie do końca jest zgodne ze stanem praktycznym)

Nawiasem mówiąc, poczytałem sobie rzeczoną stronę i cały ten tekst mnie bawi. Poza tym, że jest językowym i interpunkcyjnym koszmarem, autor próbuje nieudolnie robić PR serii, zupełnie jak przy ACTA - gdzie duża część była po prostu wpieniona zamknięciem Megaupload, ale mówienie o "zagrożonej wolności słowa" w mediach brzmi lepiej
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
"Wszystkich" jest więcej niż "nastolatek". DB odniósł światowy sukces, oczywiście również w Polsce, a SM - też jakiś odniósł, ale bez porównania. Nie wiem, chcesz konkrety, porównaj liczbę stron internetowych (użytkowników) czy Facebookowych fanpage'ów (fanów) związanych z jednym a z drugim. Oczywiście możesz mówić, że to tylko internauci, więc się nie liczy, ale różnice są druzgocące. Dodatkowo DB jest lubiane przez wielu, którzy nie wiedzą, co to anime albo wiedzą, mimo to innymi seriami gardzą - bo lubią tylko tę jedną. Dodam na koniec, że JPF najwięcej zarabia na seriach dla chłopców (DB), a nie dla dziewczyn (SM) - jak zresztą cały świat, a przyczynę podałem w pierwszym zdaniu. DB już dawno wykroczył poza ramy "zwykłych serii anime" oglądanych jedynie przez fanów gatunku.

Oczywiście nie wiadomo, jak to się przełoży na oglądalność programu, ale na logikę, skoro fanów jest kilka rzędów więcej, to oglądalność również musi być większa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
"Wszystkich" jest więcej niż "nastolatek".
To prawda, ale fani SM usilnie twierdzą, że SM oglądali zarówno dziewczyny, jak i chłopcy - co jest nieprawdą. Tak samo nie słyszałem o fankach DBZ - widownia była niemal wyłącznie męska. To "wszyscy" jest więc według mnie totalnie nieuprawnione.

Shounen napisał(a):
Nie wiem, chcesz konkrety, porównaj liczbę stron internetowych (użytkowników) czy Facebookowych fanpage'ów (fanów) związanych z jednym a z drugim.
Chciałbym konkrety w kwestii oglądalności, nie stron fanowskich, które kompletnie nie mają przełożenia na oglądalność w ogólnodostępnej TV. Faktem jest, że DB miał więcej szczęścia, bo na Pokemonach (i ich franczyzowej promocji) wybił się do mainstreamu, dostał promocję i kinówkę w kinach, ale trafił na lepsze czasy - i nie było eksportowego embarga na DB, w przeciwieństwie do SM. Shoneny faktycznie się lepiej sprzedają, ale w DB nie ma zbyt rozwiniętej fabuły poza nawalanką, w przeciwieństwie do takiego Naruto czy One Piece - tutaj fanek nie brakuje...

Fandom internetem stoi, fandomowi emisja w TV potrzebna nie jest, żeby żył. To widz casualowy, z którego można dopiero zrobić fana, jest kluczowy przy decyzji o emisji. Promocja, dobre ulokowanie w ramówce (o czym TV4 wydaje się nie mieć pojęcia) i opracowanie (lektor w animacji już na szczęście nie przechodzi) mogą dać sukces zarówno jednej jak i drugiej serii, ale emisja "sama z siebie" - tak, jak to TV4 robił z Digimonami, SM czy nawet Winx - widza nie ściągnie. A niestety takie TV4 ciągle wyciąga błędne wnioski z oglądalności...

Żałosne (zgodnie z przewidywaniami, gorsze niż Wedding TV) wyniki AXN Spin (mimo wcale nie tak małej dostępności!) zdają się to potwierdzać.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
delikwent napisał(a):
Shoneny faktycznie się lepiej sprzedają, ale w DB nie ma zbyt rozwiniętej fabuły poza nawalanką, w przeciwieństwie do takiego Naruto czy One Piece - tutaj fanek nie brakuje...
Proszę o konkrety w liczbach. Z ciekawości popytam strony Facebookowe o procenty, ale podejrzewam, że wśród shonenów będzie oscylowało na poziomie 10-20%. Wiem, że to żadne źródło, ale do porównania się nadaje. W każdym razie sprzedaż mangi DB, pomimo różnicy czasów i mniejszej liczby tomów, nadal jest w Japonii wyższa od Naruto. To też zrzucisz na karb szczęścia? Jak już, to Naruto jedzie na haśle "następca DB", a i tak nie daje rady. W każdym razie to porównanie rozumiem, ale SM pod względem popularności odpada w przedbiegach.

delikwent napisał(a):
Żałosne (zgodnie z przewidywaniami, gorsze niż Wedding TV) wyniki AXN Spin (mimo wcale nie tak małej dostępności!) zdają się to potwierdzać.
A w tę oglądalność wlicza się odtwarzanie on-line na stronie? Na pewno im od tego telewizyjnych widzów nie przybywa, a wręcz przeciwnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Widzisz, mnie te argumenty nie do końca przekonują, a że od pana Michała wielokrotnie słyszałem o "spadającej popularności anime na świecie", to jego nie przekonasz tym na pewno. Chociaż obecnie emitują Winx, tytuł tak dziewczęcy, że bardziej się już nie da - a wyniki były lepsze niż SM, i od marca dadzą kolejny sezon - więc argumentu o bardziej uniwersalną widownię dobrze się trzymać. Nawet jeśli nie do końca pasuje on akurat do DB.

Shounen napisał(a):
A w tę oglądalność wlicza się odtwarzanie on-line na stronie?
Czemu miałoby? Przecież te wyniki służą głównie reklamodawcom, a te sprzedaje się osobno do TV i osobno do playera.

Jedyne wyniki "oglądalności" strony masz tutaj: http://atmedia.pl/portfolio/serwisy-www/axn_spin.html
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cóż, w mailu pisali, że Winx nie nastraja ich optymistycznie.

delikwent napisał(a):
Czemu miałoby? Przecież te wyniki służą głównie reklamodawcom, a te sprzedaje się osobno do TV i osobno do playera.
Więc nie można w prosty sposób porównywać oglądalności anime na jednej stacji z drugą, bo część ogląda on-line i ma gdzieś sam kanał. TV4 nie udostępnia filmów w internecie, ale co najważniejsze jest ogólnodostępna, więc siłą rzeczy byłoby więcej widzów.
Mam pytanie, jeśli SM miało tę oglądalność 100-50k, to ile mają anime na AXN Spin? A ile miał taki Inspektor Gadżet, który niedawno leciał na TV4?

Z dubbingiem czy z lektorem, mam stuprocentową pewność, że DB pobiłoby SM, ale stacja musiałaby się podjąć nowego tłumaczenia, dodatkowo dla wielokrotnie większej liczby odcinków, a licencja też pewnie droższa, sądzę, że dlatego mają opory. DB to wciąż żyła złota, ale widać nie każdy jest tego świadom. Jeśli JPF potrafił na mandze zarobić krocie, i to, gdy fandom był w powijakach, to chyba o czymś świadczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shounen napisał(a):
DB to wciąż żyła złota, ale widać nie każdy jest tego świadom
Właśnie jest, myślicie, dlaczego Dragon Ball Kai i GT były najpierw emitowane na Axn Spin, który początkowo był dostępny tylko na Cyfrze? Było to tak zwane ciche porozumienie, aby zwiększyć liczbę sprzedaży dekoderów u danego operatora, co zakończyło się średnim efektem, bo Polacy nie są tak ekscentryczni i nie ulegają presji dzieciaków, daltego też póxniej trafił już do większości operatorów, ale nadal jest to cześc powiększonego pakietu.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A udostępnianie tych odcinków on-line też miało zwiększyć sprzedaż dekoderów?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
Cóż, w mailu pisali, że Winx nie nastraja ich optymistycznie.
Tym niemniej kontynuują tę serię, przez co emisja ma szansę wreszcie się "przebić".

Shounen napisał(a):
Mam pytanie, jeśli SM miało tę oglądalność 100-50k, to ile mają anime na AXN Spin? A ile miał taki Inspektor Gadżet, który niedawno leciał na TV4?
To już raczej nie do mnie pytania, ale Gadżet z pewnością radził sobie znacznie lepiej w bloku o 17/18 niż SM.

Shounen napisał(a):
Z dubbingiem czy z lektorem, mam stuprocentową pewność, że DB pobiłoby SM, ale stacja musiałaby się podjąć nowego tłumaczenia, dodatkowo dla wielokrotnie większej liczby odcinków, a licencja też pewnie droższa, sądzę, że dlatego mają opory. DB to wciąż żyła złota, ale widać nie każdy jest tego świadom. Jeśli JPF potrafił na mandze zarobić krocie, i to, gdy fandom był w powijakach, to chyba o czymś świadczy.
Cokolwiek innego w to miejsce nie dadzą, licencję i tłumaczenie i tak będą musieli opłacić. W jakoś szczególnie droższą licencję też nie wierzę, jedynym problemem są ewentualne wyniki. Wyniki, które same się nie "zrobią" i wymagają pewnego wkładu pracy.

Winx przynajmniej jest gotowy i ma jakieś wsparcie komercyjno-fanowskie, chociaż trudno mi ocenić, jak duże. Wiem tylko tyle, że Nickowy dubbing 3 sezonu, który TV4 emitowało a TV6 zaraz powtórzy, jest przez fanów znienawidzony i wolą oryginalny ZigZapowy

Katz napisał(a):
Właśnie jest, myślicie, dlaczego Dragon Ball Kai i GT były najpierw emitowane na Axn Spin, który początkowo był dostępny tylko na Cyfrze? Było to tak zwane ciche porozumienie, aby zwiększyć liczbę sprzedaży dekoderów u danego operatora, co zakończyło się średnim efektem, bo Polacy nie są tak ekscentryczni i nie ulegają presji dzieciaków, daltego też póxniej trafił już do większości operatorów, ale nadal jest to cześc powiększonego pakietu.
Podczas emisji Kai byli już dostępni w UPC, czyli kablowego monopolisty - to ogromna potencjalna rzesza widzów, która m.in. zdecydowała o wysunięciu się Disney Chanel na bezapelacyjne prowadzenie w rankingu kanałów dziecięcych parę lat temu. Dostęp więc jest.

A pierwszy rok Spin nadawał bez reklam, co budziło obawy o rentowność przedsięwzięcia,

Nadal jednak widzę narzekania na brak dostępu do kanału. Widocznie zainteresowanie nie jest wystarczające, skoro operatorzy nie chcą włączać kolejnego kanału powtórkowego, bo tym de facto jest Spin. Na pewno nie kanałem anime z prawdziwego zdarzenia.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball w TV? (TVN, TV4 itd.)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook