Forum Dragon Ball Nao

» Dragonball: Ewolucja / Dragonball: Evolution (2009)

Strony:   1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  

Jak oceniasz Dragonball: Evolution?

Jak oceniasz Dragonball: Evolution?
Bardzo dobry 3,39% 2 3,39%
Dobry 10,17% 6 10,17%
Taki sobie 18,64% 11 18,64%
Bubel 49,15% 29 49,15%
Nie obejrzę 18,64% 11 18,64%
Wszystkich głosów: 59
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Porównanie zupełnie chybione, bo to są filmy familijne. Króla Lwa ogląda się całą rodziną, a nie, że stary człowiek sam z siebie pójdzie na to do kina. Oczywiście uogólniam. Niech przykładem będzie Transformers. Również młodzieżowy i moim daniem również gniot. Co z tego, że efekty fajne, skoro film jest nieciekawy, bo po prostu młodzieżowy.

Łukasz napisał(a):
A film DBE jest kierowany do takich odbiorów jak fani DBZ, czyli do nastolatków.
I to jest właśnie smutne. A czy fani Batmana czy innego X-Mana to we większości faceci po 40? To są również komiksy kierowane do młodzieży, ale jednak filmy można zrobić na poziomie. Pisałem o tym. W zasadzie jedyna, ale najważniejsza różnica jest taka, że starzy Amerykanie nie znają Dragon Balla, a Batmana owszem, bo to na nim się wychowali.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
I tu pojawia się pytanie, czy jest sens zabierać się amerykanom do ekranizacji mangi/anime. Ich komiksy, są robione przez nich i wychodzą na ogół ok, dlatego też robienie filmu anime powinno się zostawić Japończykom, którzy sami się na nich wychowują i znają te klimaty.

W sumie to dziwie się, że nikt tam nie chce ekranizacji tak eksportowego produktu, jakim jest DB.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.358
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
dlatego też robienie filmu anime powinno się zostawić Japończykom, którzy sami się na nich wychowują i znają te klimaty
Z kinem japońskim jest ten problem, że naród ten specjalizuje się w animacjach i filmy z aktorami im zasadniczo nie wychodzą (o hollywoodzkich efektach specjalnych nie mówiąc), więc nie zrobią hitu, który np. poleciałby w polskich kinach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem właśnie na Polsacie. "Nameksów" - lol.

Plus za muzykę, przynajmniej to nie zostało w żadnym wypadku spartolone. I jeszcze piosenka Ayumi - kolejne dwa plusy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Z chęcią bym zobaczył RIPa DB z Polsatu. Jak potłumaczyli nazwy?

Szkoda było mi czasu na oglądanie tego gniota w TV Wolałem spędzić wieczór z koleżanką ;d
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zamiast nameczan mówili "nameksy" ; o i Gohan z amerykańskim wydźwiekiem "Gołhan". Na początku też jak lektor wspominał to, jak Piccolo został uwięźiony przy pomocy MAfuby, to nazwał Oozaru uczniem Piccola ; o ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobre były nazwy, co tam tłumaczyć? Nic nie tłumaczyli. Wymowa też w porządku. Jedynie to "Nameksów" to lol. Ale po prawdzie "Nameków" też byłoby kijowe. Po prostu ta podwójna liczba mnoga brzmi infantylnie.

Choć pamiętam jeszcze, że Bulma nazywała jakoś dziwnie swoją Smoczą Kulę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.053
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Jak dla mnie... Dno. Anime to anime, robienie z tego filmu na siłę nigdy nie przyniesie oczekiwanych efektów. Obejrzałem raz, na kompie, nie mam szczególnej ochoty oglądać więcej razy. Kiedy zobaczyłem Piccolo i Genialnego Żółwia w wersji filmowej nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A gdyby Piccolo miał dyndające czułki, to już by było w porządku? Po prostu postać została przystosowana do realistycznych warunków, dlatego wyszło tak, a nie inaczej. Wystarczy się trochę od takiego filmu zdystansować i można spokojnie oglądać.

Ale po prawdzie powinno się tego Piccola i jego potwory ukomputeryzować, bo to przez to film się porównuje do Power Rangers.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.053
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Mnie nie o czułki się rozchodzi, chodzi mi właśnie o dopracowanie przez komputerowców, zdaję sobie sprawę, że samym make-up'em Nameka z człowieka nie zrobimy. Tak czy siak, mnie film do gustu nie przypadł i nazwałbym go raczej "Kiepski film o Smoczych Kulach, gdzie próbowaliśmy ukazać postacie z Dragon Ball'a, ale nam nie wyszło, bo jest to niemożliwe, więc lepiej zostańcie przy Anime jeśli nie macie dystansu"

Pozdro.
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
na film w polsacie czekałam z ciekawością i mieszanymi uczuciami, (jak widzę, większość tutaj) a to co zobaczyłam.....
dno dna i 5 metrów mułu. film był tak zły, że w zasadzie nadal nie wiem czy płakać czy się śmiać. jak było wyżej wspomniane - uwielbiam serię o x-menach, która jednocześnie jest dowodem na to że jak się chce, to i dobry film na podstawie komiksu/mangi da się zrobić.
a to....... oglądając to to nie mogłam oprzeć sie wrażeniu, że więcej jest tutaj "amerykanizmów" (wątków typowych dla kiepskiej komedii romantyczno-sensacyjnej z akcja rozgrywającą się gdzieś w studenckim kampusie) niż z oryginalnego db.

dodam, że swego czasu na necie widziałam filmiki kręcone przez fanów - one same miały bardzo dobry poziom, ale porównując je z tym gniotem to po prostu wstyd i hańba dla produkcji, która na pewno miała dość pokaźny budżet.

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Obejrzałem sobie dwie części Transformersów, aby zobaczyć co to za fenomen i jeśli miałbym powierzyć jakiemuś studiu nakręcenie Dragon Balla wybrałbym właśnie ich. Efekty mimo, że bardziej militarne wyszły dosyć przyzwoicie, oraz to, że akcja transformersów i Dragon Balla dzieje się pośród zwykłych ludzi więc są już pkt. doświadczenia. ;p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Podejrzewam, że oni specjalizują się w robotach, a nie humanoidach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nie porównujcie DBE do Tranformers. Dlaczego? Ze względu na budżety obu filmów i promocję. Firma Hasbro zapewniła Transformersom ogromną promocję.

Budżety filmów:
Dragonball: Ewolucja - $45 000 000
Transformers 1 - 150 000 000 $
Transformers 2 - 200 000 000 $
Transformers 3 - 195 000 000 $

I jako ciekawostka porównanie innych produkcji:
Avatar - 237 000 000 $ (szacowane)
X-Men 2 - 110 000 000 $
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
I to jest zastanawiające, dlaczego Ewolucja miała taki niski budżet. Musiano uznać, że to film dla "niewymagającej młodzieży", ale się przeliczono, bo przecież w USA również jest uważany za gniot.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dziś o 14:55 ten majstersztyk na Polsat Film xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Trello Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Trello
Wiek: 30
Dni na forum: 4.025
Posty: 66
Skąd: P2Mforum.info
$ 45 000 000 ja się pytam gdzie ta kasa była w tym filmie? chyba $44 999 999 na reklamy reszta na aktorów
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
45 mln to jest obecnie mało jak na film z efektami specjalnymi, co się odbiło na przymusie zatrudnienia drugorzędnych aktorów.

Może oceniasz ten film zbyt krytycznie tylko dlatego, że miał fabułę inną niż manga (gorszą - tu oczywiście zgoda). A on w istocie nie jest aż takim gniotem, za jaki się go powszechnie uważa. Znam masę gorszych filmideł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Gdyby ktoś się nie załapał, to jutro rano powtórka

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  

Forum DB Nao » » » Dragonball: Ewolucja / Dragonball: Evolution (2009)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook