Forum Dragon Ball Nao

» Shingeki no Kyojin / Attack on Titan

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ciekawa seria dla czytelników takich pozycji jak Gantz czy Berserk, ewentualnie też Claymore. Jednak wydawana w magazynie shonen, pewnie dlatego nie ma tu żadnej golizny. Akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie, gdzie zdziesiątkowana ludność od stu lat żyje schroniona za 50-metrowymi murami. A chroni się przed tytanami, czyli dużymi humanoidami, których jedyną rozrywką jest pożywianie się ludźmi. Niestety kreska pozostawia wiele do życzenia, ale historia ciekawa, śmiało polecam. Manga wychodzi od 2009 roku.

Pierwszy odcinek anime w kwietniu. Zapowiedź:
http://youtube.com/watch?v=PfzTtJvIpoI

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zacząłem czytać, spodobało mi się, więc będę czytał dalej. Historia niby trochę sztampowa, bo jakieś potwory zjadają ludzi, ale z drugiej strony jest jakaś historia tych ludzi i jakieś tam nieśmiałe próby poradzenia sobie z sytuacją. Zobaczę jak się rozwinie i może ci tytani też dostaną swojego gaidena.
Kreska niby nie jest zła, domki, krajobrazy, ciała, ubiory ok. Ale chudziutkie i króciutkie łapy tytanów, w ogóle głupie wyrazy twarzy denerwują. No ludzie i tytani słabiutko zrobieni, a jeśli już lepiej, to postaci (jak na razie) epizodyczne. Najgorzej wykonany główny bohater Eren, oczy do dupy, mina ciągle srająca.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z dwojga złego tytani lepiej wyglądają, bo proporcje mają spartolone, ale ich one nie obowiązują. Twarze jak twarze, myślę, że mają denerwować i być ohydne. Taka koncepcja.

A poza tym to najlepsza Mikasa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No Mikasa najlepiej narysowana, Sasha, Christa/Historia. W ogóle kobiety lepiej. Eren ma głupie oczy, Annie ma srającą minę, Connie to jakaś porażka, lol. Rysujący pewnie rysował tak, żeby wszystko wyglądało niedbale, ale jeśli szkic twarzy jest tak samo gruby jak twarz wewnątrz tego szkicu to mocne przegięcie. Może w anime kreska będzie lepsza, bo w mandze jest cienka. W ogóle to ciężko się połapać, gdzie kończy się retrospekcja a gdzie zaczyna. Do tego irytuje strasznie to, że bohaterowie mówią o czymś, co się pojawiło raz na małym kadrze, jako coś oczywistego przez kolejne 2 chaptery. Poza tym interesujące i wciągające, właśnie przed chwilą skończyłem czytać wszystko co na dzisiaj wyszło. Podoba mi się też to, że w całej historii jest trochę niewyjaśnionych tajemnic, niebanalnie uciętych wątków (morderstwo 2 tytanów, aczkolwiek dobrze podziałało na całość fabuły), a do tego dochodzą jeszcze nowe, które chyba nieprędko się wyjaśnią.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pół minuty, ale kreska mi się spodobała.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No nie ma, ale wygląda spoko. Szkoda tylko, że Eren nadal ma oczy jak debil. Armin do dupy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobry drugi odcinek. "Uzbrojony" tytan konkretnie przedstawiony, a nie jak w mandze ledwo na dwóch stronach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja to nawet nie wiedziałem, że w mandze był uzbrojony, ale za to 20 razy w późniejszych chapterach był wspominany. Potem mi dopiero Maduś pokazał ten jeden czy dwa kadry, gdzie on był.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No ja wcześniej miałem dokładnie to samo i wiele razy zachodziłem w głowę, czym jest ten sławny uzbrojony tytan. Nawet musiałem w tym celu korzystać z internetów. Faktem jest, że oni go tak nie nazwali przy pierwszej okazji, a potem używali tego określenia, jakby było oczywiste. Prawda, że się przebił i działa go nie ruszały, ale skąd czytający, a teraz oglądający, ma wiedzieć, że to aż taka sensacja w tym świecie. W każdym razie to całkiem śmieszna sytuacja, bo domyślam się, że nie jesteśmy w tym odosobnieni.

Po drugim odcinku spodobał mi się opening.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Na razie zabrałam się tylko za anime, ale już mam apetyt na więcej. Powiedziałabym, że do 'Berserk' temu anime daleko, ale nie ukrywam, że też mi się spodobało. Po pierwsze genialne pokazanie uczuć targających bohaterami, poza jakimiś tam momentami patetycznych przemów (na które w normalnej sytuacji nie mieli by czasu), zachowanie postaci jest dość rzeczywiste i pasuje do ich tragicznego położenia.
Po drugie ciekawa kreska...z jednej strony aż odrzuca mnie wygląd tytanów, bo to takie kartofle z nieforemnymi kończynami oraz okropnymi gębami, ale to akurat tutaj pasuje. Atak przez piękne wyrośnięte Barbie były by dopiero karykaturalny.
Na duży plus zasługuje też samo prowadzenie akcji, powolne dochodzenie prawdy o tytanach, mozolne zdobywanie informacji na ich temat. To własnie powoduje, że trudno się oderwać od serii.
Openning jest trochę irytujący, taki górnolotny i poważny. Natomiast anime ma świetny ending.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Jakiś czas temu zakończyła się seria. Oglądał ktoś do końca? Jak wrażenia?

Ja mam niedosyt, jakoś tak niezgrabnie im wyszedł ostatni odcinek. Chociaż nieźle rozwiązali sprawę z Kobietą Tytanem, już się miało nadzieję na jakieś informacje o tytanach i o niej samej a tu takie coś. Poza tym inicjacja zamiany w tytana wydaje mi się coraz bardziej karykaturalna z każdą przemianą.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miyu napisał(a):
już się miało nadzieję na jakieś informacje o tytanach i o niej samej a tu takie coś
A tu psikus. Ale nie powiedziałbym, żeby to był jakiś minus. W zasadzie to i w mandze nadal wiadomo niewiele więcej. Nawiasem mówiąc, autor niedawno zapowiedział, że skończy na 20 tomach (anime kończy się 8, a wydano do tej pory 12).

Ogólnie nie mam zarzutów do anime. Co najwyżej do zmiany openingu, bo choć drugi też da się lubić, pierwszy to nadal mój faworyt. No i braku zakończenia, ale to siła wyższa. Czytałem wcześniej mangę, więc znałem fabułę, a wtedy zawsze inaczej się wszystko odbiera, a mimo to wyczekiwałem kolejnych odcinków. Brakuje takich anime na rynku.

Aha, jest też bardzo śmieszna picture drama w formie parominutowych odcinków. Polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dobre anime i dobra manga.

Najbardziej zastanawia mnie,
jak wytłumaczyć atak 9-letniego Erena na bandytów, którzy porwali Mikasę.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dzisiaj skończyłam oglądać. Jestem pod wrażeniem. Świetny pierwszy opening, drugi trochę gorzej. Walka z tytanami ,sama koncepcja anime, fabuła po prostu wciąga. Postacie główne- Mikasa, Eren i Armin - bardzo przypadły mi do gustu. Szczególnie Mikasa, która często zachowywała się jak starsza siostra. Eren- potrafiący
zamieniać sie w tytana. To aż mnie zaskoczyło, nie wiedziałam ,że takie coś jest możliwe
Armin też mi się spodobał. Brak siły fizycznej nadrabiał doskonałym zmysłem do strategii. Tu było pokazane, że czasem trzeba kogoś poświęcić. Żal mi było na końcu Anny, która to
została zamrożona. Zakończenie nijakie.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Byczusia napisał(a):
Armin też mi się spodobał. Brak siły fizycznej nadrabiał doskonałym zmysłem do strategii. Tu było pokazane, że czasem trzeba kogoś poświęcić. Żal mi było na końcu Anny, która to
została zamrożona. Zakończenie nijakie.
Pozdrawiam.
Przecież to nieprawda. Annie nie została...tylko sama tego dokonała, byśmy zostali z niczym i nie odgadli o co jej tak naprawdę chodziło, np. co miała do Erena. Poza tym to wcale nie tak nietrwała substancja o jakiej wspomniałaś.

Jestem ciekawa co sprawiło, że masz takie zdanie o tej psycholce?
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jestem ciekawa co sprawiło, że masz takie zdanie o tej psycholce?
Miałam na myśli to, że została w pewnym sensie ,,nieodgadnięta" i to ,co wspomniałaś, ,,nie wiadomo o co jej chodziło"

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Shingeki no Kyojin / Attack on Titan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook