Forum Dragon Ball Nao

» Soundtrack Dragon Ball Z: Battle of Gods

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 27.03.2013, 1:20
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Lipa totalna. Zawiodłem się na całego. Nijaki ten soundtrack. Może ze 2 czy 3 utwory są w miarę wpadające w ucho i ciutkę klimatem podobne do DBZ ale reszta to nijakie brzdękanie w ogóle nie kojarzące się ze światem DBZ.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mimo wszystko są to tylko próbki i nie masz pewności, jakie jest rozwinięcie tych utworów.

Mnie generalnie odpowiada. 28 jest niezły, a jego tytuł "The Legendary God".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nawet jeśli się rozwiną, to jakoś długo się rozwijają. Zauważ, że niektóre nie trwają nawet tych 30 sekund. A całość jest jakaś taka "elektroniczna" ... nie pasuje to do tego co znamy.

Utwór 34 jest jeszcze w miarę znośny, 42 nawet fajnie brzmi, ale to w końcu wariacja Cha-La-Head-Cha-La,

Numer 10, który usłyszeliśmy już wcześniej w zaprezentowanym fragmencie - walka Goku SSJ3 na planecie Kaio ... KOSZMAR!

To już soundtrack z DB KA jest miliard razy lepszy, naprawdę! Muzyka ma duże znaczenie w przypadku DB, bo towarzyszy nam przy większości scen ... Mozna jej słuchać też, jako soundtracku. Ale to jest kiszka na całego.

Nie spodziewam się nawet rewelacji, gdy usłyszę całość.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ta elektronika nic nie znaczy. I nieprawda, że całość taka jest. Niemal cała druga połowa to są typowe filmowe utwory, po części dragonballowe. Na pewno zostało to w końcowym produkcie odpowiednio dopasowane, ściszone, pocięte, żeby po prostu pasowało do akcji. Dodać jeszcze trzeba, że soundtrack zawsze inaczej brzmi na płycie, a całkiem inaczej w filmie.

Numer 10 trwa tylko 10 sekund. Przecież oglądając nawet nie zwrócisz na niego swojej negatywnej uwagi

24 "Vegeta Enraged" to pełna elektronika, ale co tam. Zobaczymy, jak to się wpasuje w animację. Niektórzy pewnie by woleli, żeby wrzucić stary podkład Kikuchiego, ale daj spokój. Osobiście lubię innowację (dopóki nie jest plagiatem -.-).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Oczywiście że bym wolał znane melodie Mogliby jednak nagrać je od nowa, w nieco innej aranżacji. Co jak co ale i muzyka po tych kilkunastu latach też się zmieniła. Nie chodzi o gatunek, ale o brzmienie. Lepszy bas, lepsze instrumenty.

Fakt, że tych 10 sekund pewnie nie zauważę, ale rozmawiamy tutaj o soundtracku, więc mówię- dla mnie ten kawałek to koszmar

O tych "filmowych" kawałkach nie mówię. Ujdą w tłoku, ale zdecydowanie odstają od tego co znamy w DB, DBZ, DBGT i DBKAI. Nie są tak tragiczne jak "10", ale nie są i dobre.

Zobacz sobie Soundtrack do BBZ Ultimate Tenkaichi, cutscenki miały świetny soundtrack.

Tutaj dwa rewelacyjne kawałki - http://www.youtube.com/watch?v=oTCdpR9Lkb4
Ten też ciekawy http://www.youtube.com/watch?v=XUi9e6R8nhc
Genialny, nieprawdaż? http://www.youtube.com/watch?v=hI_dd0KSG5A

W tych powyższych czuć klimat smoczych kul, akcję, emocje, tą energię ... dlaczego nikt nie poszedł w tą stronę?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Każdy czuje, co chce czuć Gdybyś pierwszy raz usłyszał suche kawałki tego wyżej, bez obrazu itd., to zapewne wcale nie mówiłbyś o nich tak ciepło. Otoczka robi swoje. Może są fajne, ale jakoś nie zauważam tam podobieństwa do starej muzyki z anime. Pewnie dlatego, że muzyka w DB jest różnorodna i w DBZ zmieniała się co sagę.

Ten soundtrack jest po prostu bardziej na dzisiejsze standardy hollywoodzkich filmów pełnometrażowych. Wyniosły, epicki. Elektroniczne twory pomijam, bo te to jakby z innej konwencji. Japończycy lubią takie mieszanki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.024
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Jak dla mnie: Dragon Ball = Shunsuke Kikuchi. Zmiana muzyki w tle jest dla mnie równoznaczna ze zmianą fabuły/postaci/kreski. Jest to nieodzowny element charakterystycznego klimatu Dragon Ball'a.

Łukasz napisał(a):
Mogliby jednak nagrać je od nowa, w nieco innej aranżacji. Co jak co ale i muzyka po tych kilkunastu latach też się zmieniła. Nie chodzi o gatunek, ale o brzmienie. Lepszy bas, lepsze instrumenty.
Pewny jesteś że zmieniła się na lepsze ? Ja myślę zupełnie odwrotnie (Loudness War)
Kiedyś inżynierowie i muzycy mieli najwięcej do powiedzenia - dziś rządzą spece od marketingu. Tak przy okazji - według mnie, muzyka z Dragon Ball'a to jedno z najlepszych nagrań w historii inżynierii dźwięku.

Lepiej jak by się wreszcie pozbierali i wydali jakiś box ze wszystkimi utworami z serii (mam na myśli DB/DBZ - GT to trochę "inna bajka" )

Co do Battle of Gods - nowy film, nowa fabuła, nowy klimat, nowa muzyka - to jestem w stanie zaakceptować. W sumie to nie wiem nic na temat filmu - czekam na premierę
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Przesłuchałem i tyłka nie urywa. Faktycznie, to już Kai miał więcej klimatu. Zobaczymy jak to wyjdzie w filmie, bo w końcu to tylko są urywki.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yasiek napisał(a):
Zobaczymy jak to wyjdzie w filmie, bo w końcu to tylko są urywki.
Które zresztą wcale nie muszą się w filmie pojawić.

Na dniach pewnie będzie w internecie pełny rip, bo już po premierze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Może być szkoda tylko, że tyle elektroniki, ale nie jest źle. Jednak nie dorasta do pięt staremu, dobremu DBZ.
chala
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.175
Posty: 10
Mamy rok 2013. DB to lata 80/90. No nie spodziewajmy się, że i muzyka będzie taka sama. To tak jakby zostawili grafikę na tamtym poziomie. Może nam starym wyjadaczom by się spodobało, ale młodemu pokoleniu by to się nie sprzedało. Poza tym słuchając utworów z DB/DBZ bez wcześniejszego obejrzenia anime też można byłoby stwierdzić , że lipa. To dopiero emocje podczas oglądania przykuły nasze serca do tych ścieżek dźwiękowych

Jeśli chodzi o moje odczucia, to niektóre utwory są piękne.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Dużo gorzej Czyli nawet jak są sceny z DB to niewiele to pomaga. Po prostu to bardziej pasuje do jakiegoś mrocznego filmu z hollywood ale nie "smoczokulskiej" animacji
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
01: Buczenie, dziwne że potraktowali to jako część "soundtracku".
02: Żadnych rewelacji. Brzdęk, brzdęk. Również nie bardzo utwór "soundtrackowy"
03: Zdecydowanie lepiej. Przyjemna sielankowa muzyczka. Dobrze się słucha. Od 35sek. fajny pazur!
04: Cienko, oj cienko. Jednym słowem słabizna.
05: Rozwinięcie poprzedniego. Ciekawe nawet. Chociaż jak dla mnie przydługie. Jakieś takie klimaty egipskie
06: W porządku. Nie ma do czego się przyczepić.
07: Nawet spoko, ale szkoda, ze tylko kilka sekund
08: Widzę tu nawiązanie do muzyczki Kaio z DB KAI. Może być.
09: Nie moje klimaty zbytnio. Ale ujdzie w tłoku.
10: Porażka totalna. Nie da się tego słuchać. Wręcz odpycha i irytuje!
11: Nawet niezłe.
12: Trudno cokolwiek oceniać. Po prostu "brzdęk" i koniec.
13: Bu bu bu bu .. Bez rewelacji.
14: Od razu mi się skojarzył Mr. Satan Może być.
15: Pim pi rim pim ... koślawe ale tragedii nie ma
16: Nawet zabawne. Wyobrażam sobie jak Pilaf ucieka gdzieś w popłochu przed Goku
17: Ujdzie w tłumie
18: Fajny klimat jak z Prince of Persia.
19: Podobnie jak numer 14
20: Takie tam ...
21: Dobre Takie złowieszcze!
22: Czikiriko ko ko Hawajskie klimaty. Może być.
23: Mam mieszane uczucia, niby jest dynamiczne i fajnie może wyglądać podczas walki, ale jakaś taka elektronika bardziej pasuje mi do dragonballowej gry aniżeli do anime.
24: W ostateczności może być. Chociaż to żadna melodia, bardziej takie buczenie.
25: Końcówka nawet fajna.
26: Zdecydowanie na nie! "Goku przybywa!" ? To w ogóle nie pasuje do Goku. Tam powinno być coś na wzór muzyczki gdy Goku pokazuje swoją moc dla Tareble'a w filmie "Yo! Son Goku and friends return".
27: Hmmmmmmmm i tak i nie Ale może być.
28: Ciekawe nawet, chociaż musiałbym zobaczyć jak to pasuje do scen w DB, bo to bardziej pasuje do hollywoodzkiej superprodukcji o kosmitach czy coś.
29: To już jest fajne. Na plus.
30: Fajne. Miłe dla ucha! Kolejny kawałek na plus.
31: To też się prezentuje nie najgorzej! Kolejny na plus.
32: I kolejny.
33: W końcu trochę coś na ostrzej! Nawet mi się podoba!
34: Fajne ale dla mnie całkowicie nie w dragonballowym stylu. Bardziej mi pasuje do X-Man lub Transformers.
35: Utwór wokalny - pomijam go w ocenie. Ale jest całkiem przyjemny.
36: Nie jest źle. Nawet ciekawy utwór.
37: Może być. Ale jakoś nie wyróżnia się na tle poprzednich.
38: Przyjemne fortepianowe granie. Ale niezbyt oryginalne. Ale po stokroć lepsze niż shitowy numer 10 ;d
39: Desperate Situation? Jakoś nie poczułem tego.
40: Przyjemny kawałek, odprężający. Na plus zdecydowanie.
41: Podobnie jak numer 1
42: Na plus zdecydowanie. Jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza kompozycja z soundtracku
43: Już się wypowiadałem w innym wątku.


Małe podsumowanie:

Soundtrack bardzo przeciętny. Od połowy dopiero zaczyna co nieco grać. Ale początek słabizna i to wielka. Buczenie i plumkanie. Staremu soundtrackowi z DBZ nie dorasta do pięt pod żadnym względem. nawet soundtrack z DB KAI jest zdecydowanie bardziej różnorodny i ciekawy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przyjemnie się słucha, ale tyłka nie urywa. Przez zbędne rozdrobnienie na masę krótkich utworków. Preferuję długie, a tutaj tylko dwa przekraczają 2 minuty, co i tak jest krótko. Przyciąga i nadal go słucham, więc zły nie jest, ale oczekiwałem czegoś lepszego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.379
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
w jednym filmie zastosowali 43 piosenki ? to co to co chwile muzyka tam leci musical jakis?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Soundtrack Dragon Ball Z: Battle of Gods
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook