Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Hobbit: Niezwykła podróż (trylogia)

Strony:   1, 2, 3, 4
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jedź z klasą, jaja będziecie robić przynajmniej i będzie wesoło ;o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Katz napisał(a):
Jedź z klasą, jaja będziecie robić przynajmniej i będzie wesoło ;o
Jednak pojade prywatnie i z klasą Tu i tu fajnie bedzie..
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jestem świeżo po seansie. 2D z napisami. Bardzo fajny film. Akcja tak ładnie prowadzona, że nawet nie odczułam, że spędziłam w kinie aż trzy godziny.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jestem tuż po obejrzeniu filmu. Książki nie czytałem, miałem się zabrać ale zawsze coś wypadało, więc o kanonie i zgodności z wersją źródłową nie będę się wypowiadał.

Film niezły na pierwszy rzut oka, wspaniała muzyka, dialogi. Fabuła też chociaż mam wrażenie, że tym razem PJ zrobił coś przyjaźniejszego dla młodszych widzów, bynajmniej odniosłem takie wrażenie dużo śpiewania i hulanki w wykonaniu krasnoludów. Martin Freeman świetnie zagrał Bilba, taką wiejską poczciwotę. Peter Jackson ma się dobrze i po świetnym LOTR'ze zapowiada się kolejna dobra trylogia.

Byłem na wersji 3D 48 klatek i powiem tak. Samo 3D ujdzie, chociaż nie było aż tak epickich walk, żeby w pełni je wykorzystano (Waragi wyglądały zacnie). Natomiast technologia 48 nie nadaje się do tego typu filmów, gdyż psuje efekty specjalnie które momentami wyglądały na surowe (płomienie podczas końcowego starcia Thorina z Azogiem) a niektóre sceny walki wyglądały jak dotykanie się kijkami.... nie wspominając o Gollumie, który wyglądał czysto komputerowo, jak prosto z gry.

Byłem na wersji z napisami, dubbing obczaje jak sobie sciagnie albo jak może kupie na DVD/blu-ray

P.S W kontekście nastepnych filmów chyba zmienię nazwę tematu na "Hobbit", żeby za rok nie tworzyć kolejnych tematów.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
szuja Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
szuja
Wiek: 31
Dni na forum: 4.095
Plusy: 1
Posty: 6
Skąd: Kansas
Film ogólnie dobry. Moim skromnym zdaniem urzekające były napomknięcia do trylogii Władcy Pierścieni. Jedną główną wadą jest podzielnie hobbita na 3 części. Oczywiście jest to zagranie czysto marketingowe no ale każdy orze jak może.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
szuja napisał(a):
Oczywiście jest to zagranie czysto marketingowe no ale każdy orze jak może.
Tere fere. żeby miało ręce i dupę to w jednym na pewno się nie zmieści...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Szponiasty Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Szponiasty
Wiek: 31
Dni na forum: 4.093
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Tere fere. żeby miało ręce i dupę to w jednym na pewno się nie zmieści...
Czy ja wiem, jakby się uprzeć to w te 3 godziny by się zmieściło, ta książka ma ledwie 300 stron.
Fakt faktem, Jackson i ekipa postawili na trylogie, żeby było jak to w ich stylu - więcej kasy, większa epickość i więcej do wspominania. Tam jest wciśnięte masa rzeczy, o których opowieść Tolkiena nie mówi, bądź wspomina jako coś zupełnie odległego i nie związanego z przygodą Bilba. A jednak, Jackson wykorzystał to wszystko, by po prostu więcej i bardziej widowiskowo.

Czytalem hobbita kilka razy i uważam, że jest świetny. Film widziałem niespełna tydzień temu. Nie wiem czy mogę uznać, że dorównuje opowieści, no bo w końcu to dopiero pierwsza część, niemniej uważam, że byla bardzo ciekawa. Nawet wątki poboczne są bardzo spójne i ciekawe, szkoda, że przeciągną się chyba na dalsze części.
Jedyne czego mi szkoda to to, że zrobili z Hobbita (pierwotnie książki dla dzieci) taki... prequel do Wladcy Pierścieni, gdzie jest do niego wiele odniesień i zachowuje się bardzo klimat z poprzedniej trylogii. Więc jeśli polubileś Władcę, to ten film z pewnością przypadnie ci do gustu
Wielki plus natomiast za oprawę graficzną, a także muzyczną - dorównują poprzedniej trylogii, choć w kwestii wizualnej pewnie i prześcigają ją. A łezka kreci się w oku, kiedy slyszysz ponownie znaną melodię przy widoku Rivendell
Postacie Bilba i Golluma tez jak najbardziej na wielki plus Bilbo ma swój wydźwięk, niewiele został zmieniony od oryginału i dla mnie bardzo dobrze został zagrany. Jesli chodzi o Golluma to stajemu tu na szczycie możliwości Jacksona - zachowanie, głos, wygląd i najlepsze - mimika Smeagola po prostu niszczą świat.
W mojej ocenie Hobbit dostaje 8/10, bardzo polecam
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Szponiasty napisał(a):
Jesli chodzi o Golluma to stajemu tu na szczycie możliwości Jacksona
chyba Cię fantazja poniosła chłopcze.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Miny Goluma przy rozkminianiu zagadek mistrzowskie

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Szponiasty Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Szponiasty
Wiek: 31
Dni na forum: 4.093
Posty: 25
Skąd: Wrocław
franqey napisał(a):
chyba Cię fantazja poniosła chłopcze.

Dla mnie Gollum jest ikonową postacią wszystkich filmów z tego uniwersum ;p To tak jak pingwiny z madagaskaru, czy osioł w shreku xD
A to, jak został wykreowany w Hobbicie uważam za mistrzostwo
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Oglądałem wersje z dubbingiem i wyszło nienajgorzej. najsłabiej wyszedł Gollum dubbingowany przez szyca momentalnie jak upośledzony ćpun, i nie ratowały go nawet oryginalne krząknięcia. Myślę, że lepszy mógłby być Boberek ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.358
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Oglądałam na blu-rayu, film świetny tak jak z resztą WP, a najlepsze te epickie miny Smeagola samej książki Hobbita jeszcze nie czytałam, ale z historią Thorina zapoznałam się w dodatkach na końcu Władcy (książki oczywiście) więc co nieco o tym wiedziałam zanim obejrzałam film.
Trello Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Trello
Wiek: 30
Dni na forum: 4.025
Posty: 66
Skąd: P2Mforum.info
Książka równie fajna co film a może na odwrót... ;] fajnie, że kręcąc film trzymali się książki, co prawda jest kilka "dodatków", ale nie zdradzam co jest a czego nie ma polecam przeczytać i później obejrzeć.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Dzisiaj byłem na Bitwie Pięciu Armii, jeżeli chodzi o klimat, to film podobał mi się mniej jak dwie pozostałe części, ale ogólnie oceniam go dobrze. Spodziewałem się także trochę większej sieki w tytułowej bitwie, ale w tych czasach rządzi PEGI więc...

Dziwi mnie brak scen pogrzebu "poległych" i koronacji nowego "króla pod górą", ale one mają się pojawić w edycji rozszerzonej na DVD/Blu-ray.

Szkoda, że nie załapałem się na 3D, tzn była opcja ale tylko z dubbingiem więc olałem ; p

Na razie kinematografia opuszcza Śródziemie, pytanie czy w przyszłości uda się nabyć prawa do Silmarillionu i zrobienie z niego jakichś filmów, choć nawet jeśli, to Jackson nie chce już stawać za kamerą. Ja nie wyobrażam sobie nikogo innego niż jego, więc zobaczymy. Co teraz? teraz przez 5-7lat fejmowane będą gwiezdne wojny.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Hobbit: Niezwykła podróż (trylogia)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook