Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Janusz Korwin-Mikke

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Lubisz Korwina?

Lubisz Korwina?
Tak 55,56% 20 55,56%
Nie 25,00% 9 25,00%
I tak, i nie 19,44% 7 19,44%
Wszystkich głosów: 36
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No Shounen ma rację, mimo że jest jaka jest i on jej nie lubi, to powinien dostosować się, bo chyba rewolucji i sejmu nie obali, jak Hitler tego Niemieckiego parlamentu.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Obraz
To mi się wydaje zdecydowanie na miejscu dzisiaj
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Od kiedy zaczął pisać w nowym "Uważam Rze" stracił wiele w moich oczach. Wydawało mi się że facet ma więcej klasy, i nie zachowuje się jak hiena.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No przecież, jak chce zarabiać kasę to musi, tańczyć tak jak mu zagrają. Każdy z prawicowców, ma w sobie mały płomyk socjalizmu XD
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shounen napisał(a):
Ale jest demokracja i powinien się dostosować do jej zasad. A jak nie - to będzie w dupie, a nie w sejmie. I jest.
Nie musi. Wystarczy sila przejąc władze.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No Son Wojtek ma rację, może tak zrobić, podobnie jak Hitler zrobił.
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Gonardino napisał(a):
No Son Wojtek ma rację, może tak zrobić, podobnie jak Hitler zrobił.
Hitler demokratycznie wygrał
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
To mi się wydaje zdecydowanie na miejscu dzisiaj
To tylko satyra na korwinistow. Wnioskujac po Nao bardzo trafiona z reszta.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
Hitler demokratycznie wygrał
Dowód na to, że można wygrać nawet mając skrajne i niebezpieczne poglądy. Ale trzeba umieć i chcieć, a nie pitolić o "homosiach" i liczyć na szczęście. Korwin głupi nie jest, więc mój wniosek jest taki, że on wcale nie myśli realnie o władzy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jestem zawiedziony, nie powiem. Ale ideały dobre i może to podziała jak impuls na resztę, bo póki co wszyscy czekali, aż Korwin coś zrobi. Może struktury regionalne zaczną w końcu robić to, co od dawna powinny.

Tak w ogóle dopisuję, bo Maduś usunął. Morda rzecznika akurat bardziej przypomina mordę Ujia niż moją.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 18.12.2012, 20:44
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Ale to prawdziwe jest? Bo ta strona jakoś mało wiarygodna się wydaje.

picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Prawda jest taka, że studenci z Tiananmen byli w większości rewizjonistami a nie przeciwnikami socjalizmu, podobnie jak u nas A. Szechter vel Michnik i Jacek Kuroń. Na yt można znaleźć filmiki na których protestujący śpiewają międzynarodówkę. Korwin ma rację, gdyby do władzy doszli studenci to Chiny byłyby teraz jednym, wielkim bankrutem z gigantycznym socjalem i różnym planktonem lewackim panoszącym się w mediach i edukacji. O żadnym mocarstwie nie byłoby mowy.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No i fajnie. Pytanie tylko, czy twierdzeniem, że strzelanie do studentów było w porządku, zyska poparcie?

Druga rzecz odnośnie do samych Chin - że mocarstwo, to nie można zaprzeczyć, ale szarzy ludzie tam klepią wyjątkową biedę. Ciekawe więc, czy szarzy Polacy chcieliby mieć w Polsce drugie Chiny. Co zwykłych ludzi obchodzą jakieś abstrakcyjne wskaźniki gospodarcze, gdy nie mają warunków do życia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Korwin nie lubi smarować tyłka wyborcom, to trzeba mu przyznać. Czasem też mnie to denerwuje. On chyba wychodzi z założenia, że ludzie odbierają jego powiedzenia jako metafory niż prawdę.

Nigdy nie byłem w Chinach, więc Ci nie powiem jak tam jest. Czytałem o relacjach ze wsi, że generalnie tam największa bieda panuje ale w miastach też masz pełno szarych ludzi, którzy jednak nie klepią biedy. Stać ich na kupno apartamentu, samochodu i wielu pierdół, na które sobie zamożniejsi Polacy nie mogą pozwolić. Takie rozwarstwienie wynika z działań państwa, które chce jak najwięcej ludzi przenieść z terenów wiejskich do metropolii.

Czy by Polacy chcieli takie Chiny? Hmm, ciężko to stwierdzić. Ja osobiście nie chciałbym. Dla mnie państwo chińskie za bardzo ingeruje w sprawy obywateli (polityka rodzinna), wprowadza cenzurę, posiada rozbudowany aparat bezpieczeństwa, legalizuje aborcję. Jako liberał nie mogę na takie coś przyzwolić. Do idealnego ustroju Chinom jeszcze daleko, cieszy natomiast fakt, że gospodarczo potrafiły się oświecić i wkroczyć przynajmniej tutaj na właściwy tor.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Generalnie im bliżej wybrzeża tym lepiej, a największa bieda lęgnie się we wsiach. Ostatnio Chiny zaczynają się bawić w ubezpieczenia społeczne i zaczynają hamować. Polska zaczęła się w nie bawić już dawno temu i widać efekty. Francja zaczeła się bawić, ale kiedy zaczynała to była bogatsza od Polski, więc nadal jest bogatsza, ale w obu krajach dokonała się degradacja moralna i ekonomiczna.
Poparcie studentów i innych prozachodnich grup młodzieży mam głęboko w dupie i coraz mniej mnie razi to, że Korwin również. Bo po co mu poparcie grupy idiotów, która dla dodatkowego romantycznego i pretensjonalnego krzyku Pawłowicz albo innego Błaszczaka-płaszczaka da się nakłonić na PiS, dla modżajto ze Szwedami na Platformę a na trawę dla Palikota. Z małą grupą ludzi, którzy nie dadzą się zaskoczyć da się zrobić więcej niż z motłochem, co do którego niczego nie można być pewnym. Stalin miał pod sobą dziesiątki milionów wiernych komunistów, ale wolał pozbyć się paru milionów niepewnych, żeby potem się nie zdziwić. I dopiero po tym jego władza stała się naprawdę stabilna. Nie ma co iść na ilość, tym bardziej że nie zanosi się, by aby na chwilę demokracja miała być remedium na współczesne choroby. Korwin wychodzi z założenia, że lepiej hartować charakter niż skupować po taniości pistolety, po których nie można mieć nawet pewności, że wypalą. Innymi słowy, dla niekumatych: demokracje liberalne dogorywają i będzie trzeba w innych warunkach niż demokratyczne wybory robić porządki.

Wracając do tych okrutnych kapitalistycznych Chin, gdzie wszyscy robią za miskę ryżu. Za co robili Chińczycy przed Deng Xiao Pingiem? Za 4 tysiące dolarów, talon na samochód i tani kredyt mieszkaniowy? Czemu to właśnie Chiny są głównym rynkiem nie tylko produkującym, ale i importującym różne elektroniczne urządzenia, rozwijającym sieci itd., skoro tam każdy ma tylko miskę ryżu? Chce ktoś powiedzieć, że Polska ze swoimi Comarchami, Prokomami i Asseco jest bardziej atrakcyjna niż Chiny, z których to nazw firm nie potrafię nawet odczytać? Może i odczytać nie potrafię, ale to one dostają dziesiątki milionów za każdy kontrakt, a nie jakiś Comarch, który co prawda zarobi swoje na różnych fajnych umowach, ale nie oszukujmy się, nawet w Polsce nie każdy kojarzy tę firmę, a co dopiero na świecie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Wracając do JKM, pamiętacie sytuację z Cyprem, gdzie banki zamroziły wypłaty a rząd postanowił zabrać 20% z depozytów

https://www.youtube.com/watch?v=7amg1CJYIbE tutaj mamy filmik z 2010 roku, moment który mnie interesuje to 2:38 - wypowiedź JKM na temat długu publicznego i trzymania pieniędzy w bankach w krajach "na minusie".

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Kiedyś się zastanawiałem nawet, czy nie jest przypadkiem agentem, który ma za zadanie osłabić prawicę, nie pozwolić by powstała jakaś realna ( bo nazwę UPR traktuję jako dowcip) konserwatywno liberalna partia. Nie dość że swoimi wypowiedziami obrzydził te idee polakom, uniemożliwiając tym samym powstanie czegoś nowego, to jeszcze za każdym razem, jak któraś z jego partii zbliżała się do minimum aby dostać się do sejmu, niszczył ją od środka, opuszczał, bądź nie dopilnował, by został zebrany odpowiedni nadmiar podpisów. W sumie sam jest sobie winny, że socjalista Kaczor zgarnął konserwatywnych wyborców. Jednakże coś mi do tej teorii nie pasuje w jego charakterze. Jedynym wytłumaczeniem wydaje mi się, że Korwin wciąż tkwi w polityce, nie dla tego, ażeby uprawiał politykę, lecz ze względu na to że ponoć obiecał to kiedyś Kisielowi. Taki typ, co to nie chce się użerać ze świniami, więc nie idzie do sejmu, a jednak na poważne traktuje dane słowo, zwłaszcza, jeśli osoba której zostało dane już nie żyje. Wolałby pewnie pisać felietony, czy poradniki brydża, ale jako konserwa i raczej honorowy człowiek ( pomijając pisanie dla Hajdarowicza ), stara się jeszcze te latka życia, jakie mu jeszcze zostały na tym niewygodnym wózku wytrzymać. Poza tym odpowiada to również jego poczuciu humoru.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Janusz Korwin-Mikke
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook