Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Janusz Korwin-Mikke

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Lubisz Korwina?

Lubisz Korwina?
Tak 55,56% 20 55,56%
Nie 25,00% 9 25,00%
I tak, i nie 19,44% 7 19,44%
Wszystkich głosów: 36
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Miewałem czasem tego rodzaju wątpliwości, ale sporo czasu temu przestałem. Przede wszystkim Korwin na polityce nic nie zarobił, wyłączając jego jedyne bytowanie w sejmie. Ale jakby mocno chciał to by spokojnie wygryzł jakiegoś pajaca z PO czy PiS, którzy są w PO i PiS tylko dlatego że nie mieli co ze sobą zrobić po skończeniu studiów. No więc nie zarobił, a wręcz dużo stracił. Zarabia na pisaniu, więc nawet jakby przestał się ubiegać o jakiekolwiek mandaty to i tak by zarabiał dalej. No chyba że dostaje pieniądze pod stołem za rżnięcie głupa, dobrze się z tym ukrywa, a i nikt nie chce go demaskować. Jednak myślę, że już dawno nadużyłby cierpliwości swoich mocodawców, bo już setki tłuków to zrobiły i źle na tym wyszły. Generalnie jest tak, że nie kradnie się na hura, tylko każdy zna swoje miejsce w szeregu i bierze to, do czego ma prawo. Ci, którzy wychylili się przed szereg skończyli jako robotnicy fizyczni. Myślę, że tak właśnie działa nasze demo-liberalne państewko - jako złożony system lizusów i ich protegowanych, którzy z kolei przylizują się bardziej w górę. Przy oakzji wszyscy się obserwują i donosza na siebie swoim protegowanym. Korwina chroni to, że nie jest nigdzie wyżej niż w gazetach, więc nie może niczego zrobić jako poseł czy senator. Jako że jest inteligentny ponad sejmową przeciętność, a może i nawet tego dwukrotność, ma do tego dużo ciekawych informacji, do ktorych potrafił dotrzeć, a do jeszcze innych mógłby dotrzeć np. pracując w jakiejś sejmowej komisji. Ale się z tym oszczędza i być może z premedytacją mówi coś bekowego przed wyborami, żeby spaść z 5%. Bo tam już by go załatwili, tak jak to demokracja załatwia każdego, kto pochodzi, przynajmniej częsciowo, z ancien regime'u. Wszystkie te dzieci rewolucji najróżniejszych odmian i w najróżniejszych płaszczach potrafiłby wspólnie zadziałać. I tak np. główną siłą przepychającą socjalizm jest właśnie okrzyknięty prawicowym, a nawet skrajnie prawicowym PiS. Ciemny lud kupi wszystko. Nawet kupił to, że PiS to szowiniści, rasiści najgorszego rodzaju i w ogóle tylko stadionowi bandyci w garniturach. Dlatego tylko że Kaczyński nie zdażył zrobić swojego porządku z kibicami, bo myślał, że po odsunięciu Leppera i Giertycha wygra samodzielnie wybory. Przeliczył i Tusk postanowił dokończyć jego dzieło i zafirmować to swoim nazwiskiem. Lud to podchwycił, a PiS z automatu robił umizgi w stronę kibiców, bo przecież to PO wypowiedziała im wojenkę. Mało tego, podchwycono też to, że PiS = Radio Maryja, a Radio Maryja nie lubi żydów, bo tam jest Nowak. A więc PiS też nie lubi Żydów. No i to się zgadza, bo też się lansują katolicyzmem, robią z siebie poniewczasie wielkich patriotów, a wiadomo, że Polak i katolik obowiązkowo ma stodołę a w niej Żydów. Przecież każde dziecko wie, że Kaczyński był antysemitą: http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21376/DSC09725.jpeg. A wiadomo, że antysemityzm to najgorsza ze zbrodni. Jakby tego było mało to przyczynił się budowy Muzeum Histrorii Żydów Polskich. No ale lud wie swoje. Czy nie uwierzyłby w to, że Korwin miał dziadka a Armii Czerwonej albo że Korwin jako 20 letni chłopak gonił Żydów po ulicach? A jeszcze jakby to powiedział prof. Hartman u redaktora Lisa to wiadomo.

Myślę, że Korwin dał sobie totalnie spokój z demokracją, być może już dawno temu, podczas swojej pierwszej kadencji i przestał wierzyć w to, że w takich warunkach jest możliwa zmiana. Dlatego nastawia się na czasy ostateczne a swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami filstruje szeregi z tych, którzy nie rozumieją wszystkiego albo nie potrafią pogodzić się z koniecznością poświęcenia czegokolwiek. Tu Korwin ma jednak przewagę, bo po tylu latach wystawiania reputacji (jego własnej i wszystkich jego przedsięwzięć) na szwank zostali się przy nim przede wszystkim ci, którzy rozumieją o co chodzi w byciu prawicowcem, konserwatystą, czy kapitalistą i zrozumieli naprawdę sens i bezsens istnienia różnych rzeczy. Jak już to wszystko się zawali to przecież palikociarnia nie poświęci nawet kawałka bułki dla swojej słusznej sprawy. Tylko że zapaść moralna, demograficzna (myślę, że za maksymalnie 300 lat umrze ostatni człowiek mówiący po polsku) i ekonomiczna Polski jest już tak głęboka, że ewentualny powrót ancien regime'u sprawi tylko to, że muzułmanie dostaną w spadku po Polakach bogatszy kraj. Ostatni dzwonek dla Polski wybił w 89. Ja zresztą w powodzenie misji, jaką jest uratowanie naszego istnienia, nigdy nie wierzyłem. Ale nie wiem, co o tym sądzi sam Korwin. Wydaje mi się, że sam nie wierzy, tylko robi dobrą minę do złej gry.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak narodowcy zapowiadali, że zrobią wielki marsz to też się pewnie śmiałeś, że przyjdzie 300 ludzi z jakiegoś planktonu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jak wypadnie w weekend, to jadę

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Skwituje to piosenką, tym razem się zdziwisz jaką. Do tego zainspirował mnie Cyc (... Tak to ja wasz gordon wspaniały i mądry liberalista oraz trockista ... socjalista za dychę).

ps. Tak jak napisałeś "Oj bedzie się siało... " Ten twój uśmiech, który pokazałeś (na forum) tą emo ikoną. Odnosząc się do mojego linku, nabiera znaczenia. Tak... wiem, że to spam panie administrancie(...stratorz). Ale dobija mnie jego bystrość (nawet nie patrząc na je komentarze w tym dziale). To tak bystry chłopak, że można z nim... konie kraść.

Ps 2. ...Hayato, dobrze, że cię mamy na forum.

https://www.youtube.com/watch?v=d8YKL6nynas

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zwykle chamstwo, co to wiecej dodac. Pan Korwin-Mikke najwyrazniej zapomnial, ze bycie europoslem obliguje go do rozwiazywania konfliktow w sposob parlamentarny. Nie zaleznie od powodow, posuniecie sie do rekoczynow wobec pana Boniego bylo karygodne. Sa przeciez bardziej cywilizowane sposoby rozwiazywania konfliktow. Po prostu wstyd.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Bardzo dobrze zrobił

Grupa Mirai
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Hayato napisał(a):
Zwykle chamstwo, co to wiecej dodac. Pan Korwin-Mikke najwyrazniej zapomnial, ze bycie europoslem obliguje go do rozwiazywania konfliktow w sposob parlamentarny. Nie zaleznie od powodow, posuniecie sie do rekoczynow wobec pana Boniego bylo karygodne. Sa przeciez bardziej cywilizowane sposoby rozwiazywania konfliktow. Po prostu wstyd.
Jednak to bystry sywilizowany/ poprawny politycznie chłopak... Wie o co mu chodzi.

Dodano po 2 minutach
Yasiek napisał(a):
Bardzo dobrze zrobił
W sumie to za bycie takim "stylowym" politykiem jak pan Boni, to sam sobie bym poprawił z drugiej strony. Albo jak jest napisane w bibli "Jeśli uderzą cię w policzek, nadstaw drugi" To godna podziwu postawa.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
gotaito napisał(a):
Zwykle chamstwo, co to wiecej dodac. Pan Korwin-Mikke najwyrazniej zapomnial, ze bycie europoslem obliguje go do rozwiazywania konfliktow w sposob parlamentarny. Nie zaleznie od powodow, posuniecie sie do rekoczynow wobec pana Boniego bylo karygodne. Sa przeciez bardziej cywilizowane sposoby rozwiazywania konfliktow. Po prostu wstyd.
Tobie wstyd? Przed kim? Japońscy przyjaciele odwracają się od ciebie, bo Korwin pochodzi z tego samego kraju?
Dorosły facet liznął w papę innego dorosłego chłopa. Nie widzę w tym nic skandalicznego.
Czy tylko bycie eurposłem obliguje do rozwiązywania sporów w sposób parlamentarny? Zwykły poseł krajowy może komuś walnąć w ryj? A jeżeli ktoś nie jest żadnym posłem ani radnym, to w twoim rozumieniu staje się już bydlakiem, któremu wolno bić innych ludzi po pysku? Pieprzysz głupoty.
Poza tym to nie żadne rozwiązywanie sporu, bo nikt nie chce rozwiązywać sporu. Boni to kapuś, który w 1992 nazwał Korwina oszołomem za to, że ten zgłosił uchwalę lustracyjną, której wykonanie miało dotyczyć także posłów. "Że niby JKM podejrzewa mnie, posła Michała Boniego!?" Po latach okazało się, że Boni agentem był i bezczelnie kłamał, w dodatku odsądzająć od czci i wiary tych, którzy go słusznie podejrzewali, a w zasadzie nie jego osobiście, tylko ogół demokratycznej opozycji, która była pełna kapusiów. I okazało się, że Korwin miał rację, bo Boni się przyznał do tego, że był agentem. Tacy ludzie jak minister administracji i cyfryzacji powinni być całe życie napiętnowani za takie kłamstwa i powinni czuć na każdym kroku, że są ludzie, którzy uważają ich za niepoządanych. I w żadnym wypadku nie powinni żyć w błogim przeświadczeniu, że mogą nazywać oszołomami swoich przeciwników, bezczelnie do tego kłamiąc, świadomie nie realizować interesów państwa i narodu i nie ponosić za to odpowiedzialności. Boniego i tak spotkał lekki los, bo gdyby miał trochę więcej pecha to już w latach 80 leżałby zalany krwią gdzieś w bramie, skopany przez kolegów, na których donosił.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
O ty gnido. Masz tupet, cytować moim nickiem. Ale rozumiem, że nie jest specjalnie.

Dodano po 13 minutach
Wracając do incydentu z udziałem pana Korwina i tego kosmity. Żałuję, że politycy nie rozwiązują swoich sporów jak w XIX wiecznej Ameryce. To co się na naszych oczach dzieje to jakiś żart. broni się, usprawiedliwia oszustów/kłamców. UE się kończy, z roku na rok NP będzie miała coraz większe poparcie, choćby z tego powodu, że ludzie mają dosyć tych oszustów i złodziei. Skoro do tego państwa tyle wpływa kasy z danin to co się dziwić ludziom, że potrafią ulec korupcji, dlatego pan Korwin chce zakręcić ten kran z daninami dla państwa. Zauważyłem, że ludzie rozumieją intencje pana Korwina ale sprowadzają, to do marzeń niespełnionych. W tych ludziach tkwi przekonanie, że tak musi być jak jest teraz i, że wolny rynek jest zły bo powoduje, że bardziej się konkuruje. Tak jak napisałem, to koniec socjalizmu (osiągnie pułap maksymalny) to sami ludzie będą chcieli zmian. Bo pokolenie młodsze, a stare powoli wymiera i na emerytury (emeryci którzy myślą, że pan Korwin zabierze im emerytury). Hayato, ty jednak jesteś bystry, poważny i poprawny politycznie, że... ach.

Dodano po 27 minutach
Al, dokładnie jestem tego samego zdania (z czego dziwi się mój Ojciec) Ministrowie i posłownie, to społeczniki więc oni śmieją mieć pretensje, że ktoś ich podsłuchuje, ma coś do nich za nie powodzenia i w ogóle pretensje za ich pracę ? Normalnego prywaciarze, by zjedli inni ludzie (nie kupowali) jakby robił fuszerkę. Pamiętam jeszcze jak Bieńkowska powiedziała "... sorry taki mamy klimat" XD To, że mój Ojciec jej przytaknął to nic ale, faktu nie zmienia to, że ona pobiera pieniądze podatników. Dlatego takie ministerstwa trzeba zlikwidować jak sobie nie radzą, to samo tyczy się z cyfryzacją, bo to kasa wywalona w błoto. I lepiej, żeby matki dzieci niepełnosprawnych dostały te pieniądza jak już ma być ten socjalizm.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Poniewaz Joe zarzuca mi niechec do Korwina, chcialbym by w prostych slowach wyjasnil mi dlaczego warto oddac glos akurat na Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke. Byc moze sposob w jaki zapatruje sie na ta partie i jej lidera jest wynikiem mojej niewiedzy. Chetnie poznam opinie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Obejrzyj jego wypowiedzi co tam się robi.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe, w ile procent celują w najbliższych wyborach?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem. Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie w ile się celuje, interesuje mnie ile będzie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Pytanie do Joe - jaka jest różnica między nową prawicą a libertarianizmem? I czy Korwin tę różnice dostrzega?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nową prawicą jako partią czy ideą polityczną z lat 80?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Idea polityczna, do której się nazwa partii odnosi.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Janusz Korwin-Mikke
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook