Forum Dragon Ball Nao

» Lektury

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jak w temacie. Jaki macie stosunek do lektur? Lubicie/lubiliście je? A może wręcz przeciwnie, nie trawicie/nie trawiliście ich? Może macie/mieliście jakieś które zapadły wam głęboko w pamięć?
U mnie to zależy. O ile w podstawówce raczej czytanie lektur sprawiało mi wielką radość i nie miałam raczej lektur, których nie lubiłam(wyjątek : ,,Ten obcy"), o tyle w gimnazjum zaczęłam się powoli zniechęcać( poprzez lektury Stary człowiek i morze, Krzyżacy,Romeo i Julia. Aczkolwiek nadal większość lektur lubiłam.
Liceum... OMG masakra wielu z nich nie trawię(Jądro ciemności, Cierpienia młodego Wertera, Chłopi,Lalka,Granica, aczkolwiek i tak niektóre mi się podobają.
A u was jak?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Może z 3 lektur w życiu nie przeczytałam (po jednej na szkołę). Lektury mają to do siebie, że są kręgosłupem do nauki o społeczeństwie, historii czy nawet przedstawiają pewne wytyczne moralne, a także w pewien sposób rozwijają twoje myślenie. W sumie to ogólnie książki to robią, a ludzie, którzy ich nie czytają zazwyczaj nie mają nic ciekawego do powiedzenia.
Ja w liceum uwielbiałam lektury, jak już przebrnęliśmy przez romantyzm (ach, ten Werter; chociaż Dziady kocham). Takiego Mrożka, Gombrowicza, Dostojewskiego mogę czytać zawsze i wszędzie. Lalka też nie była taka zła.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jeśli się je czyta, i nie są to jedyne książki jakie się czyta, to jest ok.. W innym przypadku, zniechęcają do lektury czegokolwiek, albo programują ludzi. W najlepszym razie na to że Baudelaire jest lepszy od Poego, Dostojewski od Faulknera, Szymborska od Świetlickiego a Witkiewicz od Świetlickiego. Słowem - zamiast rozwijać w człowieku chęć czytania książek, adekwatnych do poziomu czytelnika, zniechęcają go w ogóle do czytania, zaniżają, bądź zatrzymują na pewnym poziomie. Na razie tyle, co by nie powiedzieć za dużo.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nie mialam problemu z czytaniem lektur - niektore mnie zachwycily i sprawily ogromna przyjemnosc (Zbrodnia i kara, Mickiewicz, Ferdydurke), przy innych wyklinalam (pozytywizm i modernizm). Wszystko nie moze sie podobac wszystkim.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

lara
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.829
Posty: 21
"Zbrodnia i kara" też mi się podobała
Merelka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.770
Posty: 5
Ja czytałam, bo generalnie lubię czytać, ale rozumiem te osoby, które mają teraz alergię na książki, właśnie przez lektury. Ja niektórych lektur nie cierpiałam przez szkołę, ale potem odkryłam je na nowo i uważam, że taki Pan Tadeusz na przykład jest super, a w szkole byłam chora, jak mi kazali go czytać.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Lektury
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook