Forum Dragon Ball Nao

» Goku vs Superman (ScrewAttack)

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Po pierwsze nie widzę najmniejszego powodu żeby ci dwaj bohaterowie walczyli ze sobą na śmierć i życie, nawet jeśli by się spotkali. Obaj byli przecież tymi dobrymi co bronili ludzi. Do tego nie będę się wypowiadać o supermanie gdyż nie znam całości jego kanonu, oglądałam dawno jakąś kreskówkę z jego udziałem, kilka filmów i seriali o nim, a komiksów o nim w ogóle nie czytałam, więc wiele szczegółów co do jego mocy mogę nie znać.
Szponiasty Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Szponiasty
Wiek: 31
Dni na forum: 4.093
Posty: 25
Skąd: Wrocław
O supermanie też wiem tyle co kot napłakał. Sam pomysł jest ciekawy, bo fajnie zobaczyć takie dwie moce walczące ze sobą, ale podzielam zdanie Anii, że do takiego starcia nigdy by nie doszło, chyba, że sparingowo, więc nie liczyłbym na laserowe oczy i genki dame xD Niemniej, zrobili tu suche kalkulacje co mnie wkurza, bo osobiście byłbym za zwycięstwem Goku. Dlaczego? Otóż, ponieważ zawsze uwazałem( w przeciwieństwie do tego co powiedzieli w tym filmiku), że KI to siła duchowa, a nie fizyczna. W db pokazali, że siła fizyczna wpływa na KI, ale nie przypominam sobie, by była jej jedynym wyznacznikiem, dla mnie to tak jak... nie wiem, mana w Diablo 2, czy chakra u Naruto. W tym wypadku uważam, że Goku by tą swoją Kamehamehą zniszczył Supermana. Jak tak popatrzeć, że Vegeta w momencie poznania go był w stanie niszczyć planetę, a Goku ssj4 był ileś tam set tysięcy, czy milionów razy silniejszy... no to troche nie halo xD
Tak czy inaczej, animacja całkiem wkrętowa i warto obejrzeć
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W zasadzie to zdanko z końcówki jest dobrym podsumowaniem: "Superman is as strong as he needs to be". I koniec tematu. Oczywiście sprowadza się to do tego, że jego moc jest odpowiednio dostosowywana przez autorów do danych wydarzeń, żeby ze wszystkiego wychodził cało.

Te różne wyliczenia, kwintyliony i inne bzdury. Z tego, co wywnioskowałem, w przypadku Supermana te dane podane zostały na tacy (szybkość, wytrzymałość itd.), żeby po prostu z góry pokazać jego potęgę. W DB tego nie ma, są jedynie jednostki ki (i to też tylko do pewnego okresu) będące wyznacznikiem poziomu mocy i niczego innego.
Do tego jeszcze zastosowano tu zwykłe mnożniki w przypadku kolejnych poziomów SSJ, co jest naciągane, bo co najwyżej można by je odnieść do poziomu ki, co oczywiście też jest naciągane, bo w serii nie jest to tak sprecyzowane. Np. policzono szybkość, z jaką Goku przebiegł Drogę Węża, a następnie pomnożono ją razy 586, co ma odzwierciedlać efekt jego wszystkich kolejnych treningów z obciążeniami i grawitacją.

Ogólnie zestawienie ciekawe, bo Superman to kosmiczny koks i Goku to samo, ale same wyliczenia już nie bardzo - to takie amerykańskie. Wg mnie ten film przedstawia nie tyle Supermana i Goku, co zderzenie kultur amerykańskiej i japońskiej w podejściu autorów do kreowania (super)bohaterów.

Oczywiście na koniec dodam, że też o Supermanie wiem tyle, co kot napłakał. Dodam też, że gdyby np. w najnowszym filmie DBZ ukazała się scena, w której Goku z niezwykłą szybkością przemierza kosmos, całe obliczenia z tego filmu wzięłyby w łeb, tylko dlatego, że scenarzystę poniosłaby fantazja.

Na ostateczny koniec jeszcze słowa Vegety, mówiące o tym, gdzie de facto można sobie wsadzić takie porównanie:
"Nikt nie jest w stanie rozszyfrować Saiyanina obliczeniami"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Oczywiście w supermanie wszystkie dane są jakby podanie na tacy, a w dragon ballu nie, tylko w saiyan i freza saga są podane jednostki ki, a później są tylko takie określenia jak "ogromna", "niesamowite" itp. czego nie sposób porównać do dokładnych danych liczbowych. Sądzę, że ten filmik robił jakiś wielki fan supermana, który jednak miał choć trochę pojęcia o DB, albo przynajmniej poszukał trochę w internecie, ale zinterpretował to na korzyść supermena.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Supermen nie potrzebuje tracformacji, co nie znaczy że jest lepszy. Jego siła jest jakby "zależna" od sytułacji i fantazji atora, co innego Goku. W DBZ są transformacje, emocje i treningi u Supermena tylko emocje. Poza tym on ma słaby punkt w postaci kryptonitu, co jest jakby żałosne, byle kto walcząc z nim z posiadaniem kryptonitu, może go załatwić. O dziwo pochodzi on, gdzie owy kamień jest powszechny. Goku pod tym względem jest lepszy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ania napisał(a):
Sądzę, że ten filmik robił jakiś wielki fan supermana, który jednak miał choć trochę pojęcia o DB, albo przynajmniej poszukał trochę w internecie, ale zinterpretował to na korzyść supermena.
Niekoniecznie. Tzn. prawdopodobnie fan, ale fachowo to potraktował, bo info o Goku wziął bezpośrednio od znawców ze stron o DB, a nie gdzieś tam coś wyczytał. Nie da się powiedzieć, żeby te liczby kłamały, ale moim zdaniem są niewiele warte w takim zestawieniu. Superman został z góry wykreowany na największego koksa w kosmosie, dlatego jego "statystyki" są, jakie są.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ten film to jedna wielka bzdura. Nie chodzi mi tutaj o informacje w nim zawarte, a o przebieg walki. Wszystko zależy od tego jakie uniwersum przyjmiemy. Wedle DC Comics Superman miał siłę od 10-100 ludzi (w zależności od autora komiksu). Jeżeli przełożymy to na świat DB, to otrzymamy kogoś na poziomie do 1000 jednostek mocy. Zatem Goku powinien go rozpykać jak chcę.

Nie mniej uniwersum wydaję się pochodzić bardziej z DC, zatem Superman jest tutaj najsilniejszą jednostką. Ale nawet gdyby, to nie był on w stanie zniszczyć planety bezpośrednim, jednym atakiem. Goku potrafił. Szybkość także jest tutaj po stronie Goku, zwłaszcza na poziomie SSJ2/SSJ3.

Taka walka jest nic nie warta, bo przebieg jest z góry uwarunkowany od osobistych preferencji autora. Nie mniej patrząc logicznie, to Goku nie powinien mieć problemów z pokonaniem Supermana.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
Szybkość także jest tutaj po stronie Goku, zwłaszcza na poziomie SSJ2/SSJ3.
Skąd ta pewność? Goku nigdy nie przemieszczał się na tych poziomach z jakąś wielką szybkością na dalekie odległości (co dowodzi tego, że nie można tego sprawdzić).

Przy okazji można by tu przytoczyć Gotenksa SSJ3, którego gonił Piccolo. Latał wtedy dość wolno, a w ogólności było to niezwykle szybko. Dokładnie "parę razy okrążył Ziemię i się zdrzemnął", a trwało to 30 minut. Jak by na to nie patrzeć, to jest nic w porównaniu do tych osiągów Supermana.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
A widziałeś kiedykolwiek by Superman robił coś w rodzaju Zanzoken ? Jeżeli dobrze pamiętam, to nawet Pan była zdolna okrążyć planetę jako dziecko w bardzo szybkim czasie. Nie sądzę, by Superman dorównywał prędkości SSJ. Nie mniej to tylko domniemania.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zanzokena robił nawet Kame Sennin, a przecież nie miał jakiejś ogromnej szybkości, bo to nie ten poziom.

Pan też sprawdziłem. To niestety nie był szybki czas - jedno okrążenie w pół godziny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Superman poruszał się z prędkością światła. Ok, nie ma w naszym rozumowanie prędkości większej. Jednak Goku był w stanie się teleportować, czego Superman nie potrafił. Jeżeli chodzi o samą prędkość poruszania, to nie mamy jednocześnie zdefiniowaną prędkość Goku. Podejrzewam jednak, że byłaby ona zbliżona do tej właśnie prędkości.

Superman był ponadto bardzo podatny na wszelkiego typu ataki "magiczne" (do których się zaliczają również KI Blasty itp). Sądzę, że zatem miałby spory problem z atakami Goku. W jednym z komiksów Superman nie przeżył wybuchu Supernovy, która jest energią rozproszoną. Goku skupia swoją energię.

Superman jest w stanie przeżyć we wnętrzu Słońca i tutaj faktycznie jego wytrzymałość jest teoretycznie większa od Goku. Co do siły, podczas treningu do Anayochi Budokai Goku ćwiczył przy znacznie zwiększonej grawitacji z ciężarkami ważącymi kilka (lub kilkanaście ton), nie mając przy tym znaczących problemów po pierwszej przemianie.

Superman był w stanie zniszczyć planetę, natomiast Goku bez przemiany dysponował siłą do zniszczenia wielu planet. Przykładem może być tekst Dabury gdy mierzyli mu siłę przy walce bodajże z Yakonem - 300 jednostek wystarczy do rozwalenia 2-3 planet, Goku na 1 przemianie miał 3000. Zatem na ostatniej wnioskuję, że byłby w stanie zniszczyć cały układ planetarny.

Moim zdaniem więcej argumentów przemawia jednak za Kakarotto.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Tak trochę na uboczu tego tematu, ale uważam, że takie porównywanie mocy postaci z różnych uniwersów nie ma wiele sensu, ponieważ często ich założenia są zupełnie inne do tego często się wzajemnie wykluczają, tak że stwierdzenie kto by wygrał pojedynek pomiędzy danymi postaciami jest bardzo trudne, gdyż po pierwsze trzeba przyjąć, którego uniwersum założenia są ważniejsze i od tego może zależeć nawet wynik "tego pojedynku", gdyż czasami według założeń jednego uniwersum wygrywa jeden, a według założeń drugiego uniwersum wygrywa drugi.
Mówię tak o wszelkich porównaniach pomiędzy zupełnie różnymi światami obojętnie czy chodzi o Goku vs superman, Vegeta vs Superman czy jeszcze inne.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie da się ukryć, ale jednak w każdym uniwersum główne założenie jest takie, że wygrywa po prostu silniejszy, szybszy itd. Kto ma lepsze te statystyki, ten teoretycznie powinien zostać zwycięzcą w czystej walce 1 na 1. Często dochodzą inne czynniki, jak choćby strategia, ale w tym przypadku chyba na nic by się nie zdała, bo w DB ani w Supermanie nie była istotna (w sensie od strony Goku i Supermana, a nie ich przeciwników). Tutaj mamy zestawienie statystyk fizycznych i tylko tyle.

Dodam jeszcze, że ciężko nawet porównywać postacie z jednego uniwersum, jak choćby odwieczny spór Gohan vs Goku SSJ3.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Grucha pietrucha
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 3.932
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1
Goku przy pierwszej przemianie w walce z Freezą, mógłby już rozłupać Superczłowieka na pół. Co to wgł ma być, gościu który potrafi szybko latać vs gościu, który piardem niszczy planetę?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Żeby rozłupać, to musiałby najpierw odpowiednio trafić, a skoro jest ponoć wolniejszy, to miałby problem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Ja jakiś czas na YouTube widziałam filmik z walką Vegety z Supermanem, Vegeta był tuż z przed walki z cyborgami, autor sobie wymyślił, że podczas tej walki osiągnie SSJ. Tą walkę wygrał nasz książę saiyan.
dziadekzfuturamy
Ziemianin
Ziemianin
dziadekzfuturamy
Dni na forum: 4.003
Posty: 22
Przesada... Goku musiał zmienić Się w SSJ4 , by walczyc na powaznie z Super Manem . SSJ 2 ew. 3 powinien go załatwić na dobre...

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale pokuś się o uzasadnienie (uwzględniając możliwości obu stron), bo tak napisać to może każdy. Filmik przedstawia dokładne wyliczenia i ciężko się z nimi nie zgodzić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Co to wgl za gówno, wymyślić sobie w swoim uniwersum spedaloną postać, która jest niezniszczalna. Nawet nie wiedziałem, że dali tej szmacie takie moce -.- . No dobra, jest zniszczalny, potrzeba tylko kryptonitu, który można znaleźć... można znaleźć... właściwie to gdzie to gówno można znaleźć?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Goku vs Superman (ScrewAttack)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook