Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Kai (odnowione DBZ na 20-lecie DB) ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ano może być. Jeszcze ta reklama na początku. Niby ma być naturalne, ale kto wstawia opening z reklamami poprzedzającymi? xD
Też pytanie, czym to "Super Dragon Ball Kai" miałoby być. Sagę Buu co prawda dorobią, ale przecież nie nazwą tak tego, a w openingu nie umieszczą scen z całego DBZ i jeszcze z DBGT, jakby tego było mało

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
„Dragon Ball Kai (odnowione DBZ na 20-lecie DB)” - zmieńcie tytuł tematu na „Dragon Ball Kai (kiepski żart na 20-lecie DBZ)”. To co zostało wyrządzone temu anime nie ma nic wspólnego z „odnawianiem".

OBRAZ
Jeden z najgorszych transferów HD w historii (na miejscu drugim, zaraz po Orendż Briksach by FUNimation). Rozmyty, pozbawiony detali z dziwnie skorygowanymi kolorami. Wszystko wygląda pastelowo i sztucznie - jak plastik. Klatki i tła były ręcznie rysowane/malowane. Takie rysunki mają dziesięć razy więcej detali niż się pozornie wydaje. HD od SD różni się tylko jednym parametrem - rozdzielczością. JEDYNYM celem takiego transferu jest uzyskanie wyższej rozdzielczości (ostrości) obrazu. W związku z tym nasuwa się pytanie: Po jasną cholerę robić nieostry (rozmyty) transfer HD? To się całkowicie mija z celem. Podobny efekt można uzyskać filtrując i powiększając oryginalny materiał z Dragon Boxów...

Serial był nagrywany na kliszach 16 mm. Użycie takiego nośnika wiąże się ze sporą ilością ziarna fotograficznego. Staje się ono nieodłączną częścią obrazu (technicznie: ziarno jest obrazem). Próba usunięcia takiego ziarna zawsze kończy się katastrofą (patrz: Orange Bricks aka Season Sets). W mojej skromnej opinii, ziarno fotograficzne dodaje old school'owego klimatu. W przypadku animacji, powiedział bym nawet że jest to kluczowy element szczegółowości i naturalności rysunków. Ziarno jest duszą tego typu filmów. Ale oczywiście „modern society" nie zaakceptuje czegoś takiego. W dzisiejszych cyfrowych (aka plastikowych i sztucznych) czasach wszystko musi być świecące, błyszczące i najlepiej z wybuchami co 3 sekundy. Nie zapominajmy o formacie obrazu. Seria była animowana z myślą o wyświetlaniu w proporcjach 4:3. Górne i dolne części obrazu zawierają często kluczowe informacje, w przeciwieństwie do bocznych które zyskujemy kosztem górnych. Nie wiem dlaczego się tak jarają tymi porównaniami do starych wydań 4:3. Dragon Box był oryginalnie "zzoomowany" - na nowym wydaniu mogliby zeskanować całą klatkę, co zaowocowałoby zyskaniem obrazu ze wszystkich stron (nawet na górze jest go więcej niż na tych porównaniach).

Podsumowanie: Kai to gwałt na wszystkich technicznych i artystycznych aspektach kinematografii. Seria została pozbawiona tego co w niej najlepsze: old school'owego klimatu, oryginalnego wyglądu ręcznych rysunków i epickiego efektu który generuje ziarno fotograficzne. Nowych rysowanych cyfrowo klatek nie komentuję - brak zdrowia.

DŹWIĘK
Nieco lepiej, aczkolwiek nie dla mnie. Wielki plus za zatrudnienie wszystkich żyjących oryginalnych aktorów głosowych i wykorzystanie oryginalnych efektów dźwiękowych. Ale... jak można było wywalić oryginalną muzykę, która jest jedną z najbardziej epickich rzeczy w całej serii? Co to w ogóle był za pomysł? Jest to fakt absolutnie nie do za akceptowania, jak dla mnie. Jeśli coś po premierze zyskuje olbrzymią popularność i jest nadal popularne 15 lat później to co to znaczy? Ciekawy jestem co by ludzie powiedzieli na „odświeżoną" wersję starych filmów o Jamesie Bondzie z nową ścieżką dźwiękową, bez legendarnego tematu James'a Bond'a. Niektóre tematy muzyczne są połączone z postaciami tak samo jak głosy, cechy charakteru i wygląd - wywalanie ich jest całkowicie pozbawione sensu, zwłaszcza w przypadku tak epickich motywów jakie dla Dragon Ball'a skomponował mistrz i geniusz absolutny Shunsuke Kikuchi.

Druga sprawa to domniemany plagiat nowego kompozytora (Kenji Yamamoto). Zobaczcie jak podeszli do wymiany muzyki na starą. Zamiast zgrać wszystkie skomponowane utwory, wzięli z półki CD i zgrali tylko to co było wydane na jednym albumie. Jak to świadczy o podejściu do sprawy? W przypadku doboru utworów do scen - nie komentuję - brak zdrowia.

SERIAL
Tu krótko: Fani którzy nie lubią fillerów mogą sobie je ominąć. Fani którzy je lubią mają problem... Wydaje mi się że producenci chcieli tu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: Korzyści marketingowe z promowania serii jako "bliższa mandze" + mniej roboty z transferowaniem i remasteringiem (aka rozpieprzaniem oryginalnej jakości). Autorem niektórych fillerów (zarysów fabuły lub postaci) był nie kto inny jak sam Akira Toriyama. Sami przyznacie że niektóre fillery były całkiem spoko. Co do terminu "bliżej mangi" - sam sobie mogę zrobić taką wersję bez wydawania kasy (marnowania czasu ) na nowe wydanie (ściąganie z neta ).

Podsumowanie: DB Kai jest przykładem że w dzisiejszych czasach nawet gówno w papierku można sprzedać - wystarczy użyć znanej nazwy/marki. Wiedza techniczna, gust, logiczne myślenie i ogólne doświadczenie jest niczym w starciu z dobrym marketingiem. Osobiście byłbym zadowolony gdyby ta seria nigdy nie powstała. Kai odwraca tylko uwagę fanów - jest to największy cios w popularność oryginalnego anime.

Podejrzewam że pierwszą myślą na temat Kai jaka się zrodziła w głowach autorów było: "Jak tu szybko zrobić trochę kasy?"

Koniec cytatu.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A ja myślę, że nikogo nie obchodzi strona techniczna, ale samo przypomnienie sobie tego anime, bez fillerów...

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A jednak każdy narzekał na grafikę, w tym na cenzurę. Choć głównie chodziło o to, że mogli narysować wszystko od nowa, a nie brać stare.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
A jednak każdy narzekał na grafikę, w tym na cenzurę. Choć głównie chodziło o to, że mogli narysować wszystko od nowa, a nie brać stare.
Dokładnie. Cyfrowe animacje + nowa muzyka - OK, ale tylko w przypadku ponownej adaptacji mangi (całkowicie nowej produkcji). Wtedy bym się nie interesował i po problemie (coś tam bym pewnie płakał że to godzi w moje interesy itp., ale nic poza tym ).
Katz napisał(a):
A ja myślę, że nikogo nie obchodzi strona techniczna, ale samo przypomnienie sobie tego anime, bez fillerów...
Szkoda że zamiast solidnego produktu dostali tandetne badziewie. Kai jest schrzanione nie tylko technicznie. O fillerach pisałem.
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Seria była animowana z myślą o wyświetlaniu w proporcjach 4:3. Górne i dolne części obrazu zawierają często kluczowe informacje, w przeciwieństwie do bocznych które zyskujemy kosztem górnych. Nie wiem dlaczego się tak jarają tymi porównaniami do starych wydań 4:3.
Z tego co mi wiadomo wydanie Blu-Ray było w pełnym 4:3?

no elo #pdk
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
delikwent napisał(a):
Z tego co mi wiadomo wydanie Blu-Ray było w pełnym 4:3?
Zgadza się. Wersja 16:9 leciała w HDTV. Widziałem gdzieś porównania i opisy jak to "cyfrowo rozszerzyli" obraz - stąd ta wzmianka.

Z Kai takie HD jak z koziej dupy trąba:
1. Kai: http://imageshack.us/a/img11/4669/hiuc.png
2. Z: http://imageshack.us/a/img28/7803/u6vr.png

3. Kai: http://imageshack.us/a/img560/5088/3q7j.png
4. Z: http://imageshack.us/a/img843/7673/p5uv.png

5. Kai: http://imageshack.us/a/img689/655/4vor.png
6. Z: http://imageshack.us/a/img708/170/emnt.png

BTW, nie traktujcie screenów z Zetki jako ideał. Zamieszczając te przykłady, mam głównie na myśli oryginalną rozdzielczość i szczegółowość filmu. FUNimation ma swoje zasady i kurczowo się ich trzyma - coś zawsze musi być konkretnie spieprzone. Przykładowo:

7. Kai: http://imageshack.us/a/img32/6118/o5ke.png
8. Z: http://imageshack.us/a/img59/9996/kszp.png

Milion razy więcej detali, ale kontrast spieprzony koncertowo.

9. Kai: http://imageshack.us/a/img545/5843/1i0t.png
10. Z: http://imageshack.us/a/img196/8791/z9yv.png

Tu korekcja kolorów na korzyść Kai - Zetka zalatuje różem i oczywiście zrytym kontrastem.

Ale to są drobiazgi. Osobiście nie pojmuję jak fani oryginału mogą przełknąć brak oryginalnej muzyki:

M702 - Jedna z aranżacji openingu
M704 - Kolejna aranżacja openingu
M713 - Jedna z aranżacji tematu Gohana
(i wiele innych)

Walka z Raditz'em bez poniższych nie ma klimatu:

M725
M728 - Temat Raditz'a
M742
(i wiele innych)

Bonus: M727 - Temat Vegety
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
O, jest na tym świecie jednak ktoś, kto myśli podobnie . Zapomniałeś uwzględnić, że zdziadziali aktorzy skrzypią jak stare, nienaoliwione zawiasy. Plus, jakość dźwięku z japońskich kaset fauhaes i betamaks, nagrywanych przy okazji pierwszej emisji Dragon Balla w Japonii, jest lepsza i czystsza niż Kai.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Plus, jakość dźwięku z japońskich kaset fauhaes i betamaks, nagrywanych przy okazji pierwszej emisji Dragon Balla w Japonii, jest lepsza i czystsza niż Kai.
I tu prawdopodobnie tkwi odpowiedź, dlaczego zdecydowano się na nową muzykę oraz nowe głosy aktorów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Och, widzę, że komuś się tu ostatnimi czasy dowcip wyostrzył.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Po prostu doszukuję się sensu w ich działaniach, a nie zakładam, że wszystko spieprzyli, bo nie mają wyobraźni. Oni nie posiadają nagrań tej jakości, o której mówisz, więc mogli albo zrobić od nowa, albo wziąć jakże znienawidzone audio z Dragon Boxa. Mówi się, że serię zrobili dla kasy (w sensie po najmniejszej linii oporu, bo przecież wszystko robi się dla kasy), ale po co w takim razie zatrudnili nowego muzyka i zorganizowali wszystkich starych aktorów. Stawiam, że pocięcie starej ścieżki dźwiękowej byłoby tańsze.

Ja zdziadziałych głosów tam nie słyszałem ani nie spotkałem się, żeby ludzie na to marudzili, więc to chyba jednak nie taki wielki problem, jak go przedstawiasz. Jeśli dobrze pamiętam, Sasaki też na to nie narzeka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
Po prostu doszukuję się sensu w ich działaniach, a nie zakładam, że wszystko spieprzyli, bo nie mają wyobraźni.
Więc daleko w tych dochodzeniach nie zajdziesz "Wyobraźnię marketingową" to oni mają. W kategorii "dochody z produkcji" raczej nie można powiedzieć że coś spieprzyli. Nie zapominaj że oni z tą serią celowali w młodsze pokolenie. Muzyka Kikuchi'ego ni jak do dzisiejszych masowych standardów nie pasuje. Do tego nowa muzyka to część promocji. Większość szarych zjadaczy komercji to przyciąga. Ekipa Toei doskonale o tym wie.
Shounen napisał(a):
Oni nie posiadają nagrań tej jakości, o której mówisz, więc mogli albo zrobić od nowa, albo wziąć jakże znienawidzone audio z Dragon Boxa.
Es-ef-iksy na pewno istnieją, muzyka częściowo w mono, częściowo w stereo na pewno istnieje (nie wiadomo co z nagraniami wielościeżkowymi i miksami stereo pierwszej generacji), oryginalne nagrania głosów postaci prawdopodobnie nie istnieją (brak oficjalnych informacji). Jak odpowiedzą na mój list, to może się coś więcej dowiemy w tej sprawie.
Shounen napisał(a):
Mówi się, że serię zrobili dla kasy (w sensie po najmniejszej linii oporu, bo przecież wszystko robi się dla kasy), ale po co w takim razie zatrudnili nowego muzyka i zorganizowali wszystkich starych aktorów. Stawiam, że pocięcie starej ścieżki dźwiękowej byłoby tańsze.
Czysty marketing. To są elementy które przyciągają widzów. Reklamowali serię jako "odświeżoną" więc coś musieli zrobić na nowo.
Shounen napisał(a):
Ja zdziadziałych głosów tam nie słyszałem ani nie spotkałem się, żeby ludzie na to marudzili, więc to chyba jednak nie taki wielki problem, jak go przedstawiasz. Jeśli dobrze pamiętam, Sasaki też na to nie narzeka.
Jak dla mnie, oryginalna obsada to jeden z bardzo nielicznych plusów tej serii
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kojiro Sasaki napisał(a):
"Wyobraźnię marketingową" to oni mają. W kategorii "dochody z produkcji" raczej nie można powiedzieć że coś spieprzyli.
Jednak z jakiegoś powodu z sagi Buu zrezygnowali i chyba nie podali oficjalnej przyczyny. Z tego, co czytałem tu i ówdzie (choć sam nie sprawdzałem), właśnie sprzedaż/oglądalność nie była zbyt zadowalająca. Gdyby kasa była odpowiednia, to nie mieliby do tego powodów (pomijając problemy z soundtrackiem, ale to też nie powód do całkowitego zakończenia serii).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
Jednak z jakiegoś powodu z sagi Buu zrezygnowali i chyba nie podali oficjalnej przyczyny. Z tego, co czytałem tu i ówdzie (choć sam nie sprawdzałem), właśnie sprzedaż/oglądalność nie była zbyt zadowalająca. Gdyby kasa była odpowiednia, to nie mieliby do tego powodów (pomijając problemy z soundtrackiem, ale to też nie powód do całkowitego zakończenia serii).
Mówisz że całkowicie zrezygnowali z produkcji sagi Bū? Podobno "za oceanem" miała być. Co do oglądalności - masz dobre źródło tych informacji? Bardzo bym się ucieszył jeśli to by był faktyczny powód Może wreszcie raczą ruszyć swoje szanowne dupska i wziąć się porządnie za oryginalną serię.

Co do kasy - zobacz jak to wszystko było zrobione. Na pewno sporo na tym zarobili. Sprawa z muzyką jak dla mnie była jednym z największych problemów. Przecież to co oni później zrobili to chyba były jakieś żarty... Dosyć że wykorzystali tylko ~90 utworów z Zetki kiedy mieli około ~430 skomponowanych dla Dragon Ball'a i kolejne ~430 dla Zetki. Listę utworów chyba spisali na karteczkach i losowali na cepa do każdej sceny - nie ma takiej opcji żeby człowiek myślący tak dobrał muzykę... Wszystkie utwory skomponowane do Dragon Ball'a na pewno istnieją - namówiłem człowieka z kanzenshuu żeby zapytał o to gościa który wybierał muzykę na dwa wydania ścieżek dźwiękowych:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_%26_Dragon_Ball_Z:_Great_Complete_Collection
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_Z:_BGM_Collection

Yū Hayakawa odpisał że Toei Music ciągle ma wszystkie taśmy 6mm z tą muzyką. Tak się starali, że im się nawet nie chciało ich zgrać... (Hayato ma cały oryginalny tekst wiadomości - trujcie mu, to może nam przetłumaczy Dowiedzielibyśmy się konkretnie co tam jest napisane).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kojiro Sasaki napisał(a):
Mówisz że całkowicie zrezygnowali z produkcji sagi Bū? Podobno "za oceanem" miała być.
W sensie zrezygnowali z emisji w TV. Nie przesunęli np. o rok, ale zwyczajnie zakończyli. Stawiam, że to USA musiało wyjść z inicjatywą kontynuacji, bo inaczej byłby to jakiś precedens, cała ta sytuacja.

Kojiro Sasaki napisał(a):
Co do kasy - zobacz jak to wszystko było zrobione. Na pewno sporo na tym zarobili. Sprawa z muzyką jak dla mnie była jednym z największych problemów. Przecież to co oni później zrobili to chyba były jakieś żarty...
Smutnym żartem był sam fakt plagiatu. Podejrzewam, że potem na chybcika podmieniali tę muzykę na starą w masie odcinków, dlatego wyszło, co wyszło.

Co do oglądalności, to Cię zmartwię. Odkryłem dzisiaj stronę, która to kataloguje i była ona niemal na poziomie One Piece'a.
http://www.geocities.jp/animesityouritu/2011a.html

W każdym razie właśnie wyczytałem na Kanzenshuu, że Kai zostało przerwane z powodów finansowych.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Shounen napisał(a):
Podejrzewam, że potem na chybcika podmieniali tę muzykę na starą w masie odcinków, dlatego wyszło, co wyszło.
O ile pamiętam to właśnie tak było. Nie odtwarzali całej muzyki w oryginalnym ułożeniu i formie, tylko wzięli ile byli w stanie na szybko ogarnąć i dopasowywali tak "w miarę". Może nie kompletnie losowo, ale na pewno pod presją czasu.

no elo #pdk
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Dajcie jakiś link do tego proszę ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Już został dany, przeglądaj odpowiednie tematy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » » Dragon Ball Kai (odnowione DBZ na 20-lecie DB)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook