Forum Dragon Ball Nao

» Książka, której nienawidzicie...

Strony:   1, 2, 3, 4, 5
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nigdy nie rozumiałem dlaczego ludzie czepiają się sagi Harry Potter... Nie jest to jakaś specjalnie zawiła czy wyrafinowana fantastyka, ale jednak jest dość ciekawa i przyjemnie się ją czyta (osobiście od tego zaczyna się mój zbiór książek - pierwsza fantastyka którą przeczytałem tak więc z sentymentem. Jednak zakaz sprzedaży to już przegięcie...
Pewnie dlatego, że książka jest stylistycznie wyjątkowo kiepska, pomysł też nie jest jakiś wielce oryginalny (przed Potterem było mnóstwo innych i lepszych książek o szkołach magii). Dzieciom się podoba, ale trochę starsze osoby widzą, jak słaba jest to książka i pojawia się niesmak przeplatany z sentymentem z dzieciństwa.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
lara
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.830
Posty: 21
chyba nie mam takiej książki, po prostu lubię czytać, a jedne książki są po prostu wciągające, a drugie nie...
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Mart napisał(a):
Pewnie dlatego, że książka jest stylistycznie wyjątkowo kiepska, pomysł też nie jest jakiś wielce oryginalny (przed Potterem było mnóstwo innych i lepszych książek o szkołach magii). Dzieciom się podoba, ale trochę starsze osoby widzą, jak słaba jest to książka i pojawia się niesmak przeplatany z sentymentem z dzieciństwa.
Może być i tak, bo czytając Glen'a Cook'a książka z 1979 która nadal mocno onieśmiela obecne dziwaczne twory. Co jak Co całej serii HP nie poleciłbym dzieciom mimo wszystko, bo po 4 części już raczej jej próg wiekowy się zwiększa. Jednak co innego jej nie lubić, uważać że jest słaba, a co innego wyrażanie opinii o jej zakazaniu co jest co najmniej postawą dość ignorancką i trąci trochę ciemnotą.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shihouin napisał(a):
Jednak co innego jej nie lubić, uważać że jest słaba, a co innego wyrażanie opinii o jej zakazaniu co jest co najmniej postawą dość ignorancką i trąci trochę ciemnotą.
Nawet mi nie przyszły do głowy te idiotyczne opinie, bo ich głupota nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Shihouin napisał(a):
Co jak Co całej serii HP nie poleciłbym dzieciom mimo wszystko, bo po 4 części już raczej jej próg wiekowy się zwiększa.
Bo tak w zasadzie cała seria dojrzewa wraz z Harrym i o ile w pierwszych częściach problemy są typowo dziecięce i świat nakreślony w dosyć też bajkowy sposób, tak dalej świat staje się coraz bardziej szary i mniej przyjazny, a problemy bohatera również poza ramy dziecięcego pojmowania świata wychodzą. Sam styl pisania też się zmienia, znów od dziecięco - bajkowego po mroczny. Osobiście uważam to za fajne, ale rzeczywiście przez takie zabiegi ciężko jest wskazać dobrą grupę odbiorców. Mimo wszystko skłaniam się ku dzieciom i tym z pogranicza dzieci i młodzieży. Tak dla ludzi gdzieś do 16 roku życia.



Mart napisał(a):
Dzieciom się podoba, ale trochę starsze osoby widzą, jak słaba jest to książka i pojawia się niesmak przeplatany z sentymentem z dzieciństwa.
Niesmaku nie mam, sentyment straszny : )

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Drakan napisał(a):
Bo tak w zasadzie cała seria dojrzewa wraz z Harrym i o ile w pierwszych częściach problemy są typowo dziecięce i świat nakreślony w dosyć też bajkowy sposób, tak dalej świat staje się coraz bardziej szary i mniej przyjazny,
Ja miałem to szczęście że miałem 9-10 lat jak była pierwsza cześć, a ostatnia chyba jak miałem 17-18. Tak więc akurat lata leciały i dość trafiło to do mnie jako odbiorcy. Chyba nawet właśnie tak było najlepiej.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.768
Plusy: 1
Posty: 219
Rzymskie prawo prywatne Zarys wykładu - Marek Kuryłowicz, Adam Wiliński.

Nie będę specjalnie się rozwodził nad powodami, głównie dlatego że słów łacińskich jest niewiele mniej jak polskich.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Lees napisał(a):
Rzymskie prawo prywatne Zarys wykładu - Marek Kuryłowicz, Adam Wiliński.

Nie będę specjalnie się rozwodził nad powodami, głównie dlatego że słów łacińskich jest niewiele mniej jak polskich.
Szczęściarz, spróbuj przebrnąć przez "Prawo Rzymskie" Wojciecha Dajczaka, to jest dopiero tragedia.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Forum DB Nao » » » » Książka, której nienawidzicie...
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook