Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Wiedźmin

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72444
http://www.eurogamer.pl/articles/2012-11-06- ... w-wiedmina
Wywiad ze Sapkowskim.

Pisarz, który pracuje obecnie nad kontynuacją historii Geralta, nie planuje w jakikolwiek sposób uwzględnić fabuły gier wideo (których, jak przyznaje, w ogóle nie zna). Jego zdaniem byłoby „śmieszne i głupie”, gdyby pisząc sugerował się w jakimkolwiek stopniu grą.

Tu akurat ma rację, bo to tak, jakby Toriyama miał się przejmować podczas tworzenia ewentualnej kolejnej serii mangi fabułą wymyśloną na potrzeby Dragon Ball Online. Byłoby to faktycznie śmieszne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Albo mugenami, gdzie się Mr. Satan bił z Cellem i wygrał.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie mniej jednak już się napalam na nowe przygody Geralta z Rivii!

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jak będzie na poziomie Żmii, to bójcie się narody.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Dobra wiadomość, bo Wiedźmin to jednak już legendarna seria, chętnie przeczytam kolejną część.

szuja Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
szuja
Wiek: 31
Dni na forum: 4.095
Plusy: 1
Posty: 6
Skąd: Kansas
Kolejna części Wiedźmina? Jestem zdjęty grozą ale i pod wrażeniem...
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
Old Shatterhand napisał(a):
Książka jest świetna, jeżeli chodzi o mnie, uważam ją za arcydzieło polskiej literatury.
zgadzam się, choć zamiast sformułowania "arcydzieło polskiej literatury" użyłabym "arcydzieło polskiej literatury fantasy", aby odpowiednio zawęzić krąg.
uważam, że sapkowski to jeden z najlepszych pisarzy polskiej fantastyki i w tym temacie nasz najlepszy towar eksportowy. wg mnie jego twórczość jest na naprawdę wysokim, nie zawaham się napisać, nawet światowym poziomie (a wiele przeczytałam to porównanie jakieś tam mam ;p)

Aelirenn napisał(a):
Sapkowski jest naprawdę świetny! Całą sagę o Wiedźminie przeczytałam kilka razy i muszę szczerze przyznać, że na samym końcu mi łezka poleciała
miałam to samo, ale zawsze chce mi sie płakać jak kończę książkę, która mnie naprawdę wciągnęła i muszę pożegnać się z jej bohaterami. fakt, można zawsze do niej wrócić, ale, jak to bywa z każdym pierwszym razem, takie wrażenia się już nie powtórzą

Thought napisał(a):
Znam sagę wiedźmińską, jednak nie tylko za nią go cenię. Dla mnie jest przede wszystkim mistrzem opowiadań.
do zbioru "coś się kończy coś się zaczyna" wciąż wracam i wciąż tak samo jestem zdumiona talentem as-a. choć opowiadanie o alternatywnym zakończeniu sagi wiedźmińskiej na tym tle wypada wyjątkowo słabo i jakoś mdło.

a co do filmu... nie uratował go nawet przystojny i jak zwykle profesjonalny M. Żebrowski. To co widziałam na ekranie było po prostu... straszne. pozostaje mieć nadzieję, że gra jest lepsza (a słyszałam, że tak jest)

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Czytalam, kiedy dopiero wychodzil, tom po tomie raz na rok albo rzadziej. Pamietam, ze podobal mi sie ogolny klimat oraz humor. Na minus - za duzo polityki. Koncowki wcale nie czytalam... Poniewaz jednak wlasnie uprawiam maraton fantasy, zamierzam takze Wiedzmina w calosci przeczytac i ogarnac.

Osobiscie uwielbiam opowiadanie "Cos sie konczy, cos sie zaczyna" bedace dodatkiem do serii i traktujace o slubie Geralta i Yennefer Jedna z najzabawniejszych rzeczy, jakie czytalam w zyciu

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Wiedźmin
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook