Forum Dragon Ball Nao

» Agora

Czy popierasz ten pomysł?

Czy popierasz ten pomysł?
Tak 69,23% 9 69,23%
Nie 30,77% 4 30,77%
Wszystkich głosów: 13
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
W nawiązaniu do starożytnych założeń forum, postanowiłem założyć temat, połączony z ankietą. Czego ma dotyczyć? Za chwilę się przekonacie. Zauważyłem, że często na forum jest wiele sytuacji, w których jedna osoba ma ostre spięcia z inną, często mające wrogi charakter, nie mówiąc już o niskiej kulturze wypowiedzi. Przyjmując jeszcze fakt, iż wielu z nas zżyło się z jednymi bardziej, z drugimi mniej dostajemy istną mieszankę, w której to grupa cżęsto przyłącza się, by bronić racje danej osoby. Chciałbym stworzyć temat, bądź dział, nazwany agora, bądź debata, w którym 2 osoby, które miałyby jakieś ale do siebie, mogłyby w określonym czasie debatować ze sobą, wszystko w otoczce czystości, braku wulgaryzmów, a co najważniejsze, braku niepotrzebnych komentarzy ze strony innych. Sądzę, że mogłoby to nauczyć kultury wielu forumowiczów, a dodatkowo dałoby możliwość poprawienia swojego poziomu wypowiedzi. Nad całością pojedynku czuwałby moderator i w zależności od wybranego czasu wypowiedzi, ogłaszałby on koniec, a także wynik debaty (opierając się na głosach innych). Jeżeli jesteście za, to zachęcam do głosowania na tak, jeżeli nie, to dajcie rozsądny argument.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Głosowałem na tak , ale z pewnymi zastrzeżeniami i niepewnie. Po pierwsze dlatego , że moderator i większość niekonienie musi mieć racje. Po drugie jeśli ktoś chce , to takie sprawy może rozwiązać na pw , gg itp. Po trzecie niekturzy ( w tym ja ) lubią bezcelowe , do niczego nie prowadzące sprzeczki. W granicach rozsądku oczywiście. Po czwarte nie pisałeś nic o konsekwencjach przegrania "debaty" . Po piąte może wyjść z tego wylęgarnia gówna. Czemu więc głos na tak? Żeby zobaczyć jak to będzie funcjonować , bo w niektórych sytuacjach mogłoby to być fajne , bo chciałbym się z kimś spotkać na "Agorze".

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Głosowałem na tak, wiadomo co ostatnio się dzieje... walką na słowa, można by również zastąpić grą, zwykłą grą w która potrafią grać wszyscy lub po prostu ta dwójka, dziś ładnie to rozwiązałem Można by stworzyć pod forum o nazwie Arena i walczyć jak westernowy pojedynek wykazując się klimatem i niebanalnymi sposobami by udowodnić swoją wyższość. Co do pomysłu jest jak najbardziej prawidłowy byle nie przekształci się w wojnę aluzji do cudzej inteligencji - w końcu to nie są wulgaryzmy, a opanowanie sztuki retoryki.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
franqey napisał(a):
Po piąte może wyjść z tego wylęgarnia gówna.


Głosuje na tak. W niektórych przypadkach to może być całkiem zabawne. Przykład : jakiś sobie spamer vs. Focus
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Shihouin napisał(a):
nazwie Arena
byle nie taka nazwa. Kojarzy mi sie z arena gladiatorow, badz z jedna dyskoteką ;p

Osobiscie takze jestem na tak, trza wyrownac porachunki z innymi "wyższymi" osobistościami ;p
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Na razie nie głosuję, bo są pewne wątpliwości... Te, o których wspomniał Franek i parę moich:
- Jedna debata może nie rozwiązać wszystkich problemów... Jedna będzie co chwila otwierana i zamykana gdy tylko pojawi się nowy wątek? Czy może będą tworzone nowe?
-Userzy sami będą decydowali, czy chcą debatę, czy nie, czy może będą decydować moderatorzy?
- Zwykłe sprzeczki takie jak w SB nie mające nic na celu też będą przetwarzane w debaty?

Obraz
PALATIAL REGALIA
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Nie głosuje też na razie, ale jak dla mnie to lekko bezsensowne, jak już Franek wspominał, jeśli na prawde się ma jakieś problemy, można rozwiązać to na pw/gg, poza tym, zdaje mi sie że jedynie taki problem ma Freez, bo jak dotąd nie widziałam, by ktokolwiek na poważnie się kłucił, a wymiana poglądów w postach, czy potyczki w SB, nie można nazwać kłutnią, no chyba ze ktoś jest na tyle inteligentny, że tak to odbiera. Po drugie, dlaczego moderator, miałby mieszać się prywatny konflikt 2 osób? Jedynie gdy 3 osoba sie włączyła, broniąc z jednej stron, to mógłby jakoś zareagować, ale jeśli sie załatwia sprawe prywatnie, trudno by trzecie osoby się w to mieszały.

Daichi napisał(a):
- Jedna debata może nie rozwiązać wszystkich problemów... Jedna będzie co chwila otwierana i zamykana gdy tylko pojawi się nowy wątek? Czy może będą tworzone nowe?
No właśnie.

Mam jeszcze pare argumetów, za nie, ale nie chce mi się ich przytaczać, lecz jak pisałam wcześneij, nie głosowałam, póki co.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lilu: 22.02.2008, 20:43
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Rozumiem intencje pomysłodawcy a sama idea jest ciekawa, ale rozważając wszelkie pozytywy i negatywy, głosuję przeciw. Przypomina mi to nieco przenoszenie offtopu z dyskusji o charakterze osobistym do odpowiednio wydzielonego tematu, ale jak już można zauważyć wcześniej przeglądając pierwsze tematy, sprawdzian ten się nie powiódł. Tudzież kwestia następna poziom dyskusji a raczej dyskutantów. Jeżeli jest to sprzeczka mająca na celu tylko zabawę i rozrywkę, jest ona zbyt prosta, azeby przenosić ją w specjalne miejsce, bo i komu by się chciało? Z drugiej zaś strony ostra kłótnia automatycznie eliminuje kulturę osobistą, której to piękne przykłady mamy okazę obserwować niemal codziennie. Wydaje mi się też, że założenie mające na celu odsunięcie od problemu osób trzecich sprawę tak samo pogorszy, gdyż miast ostudzić zapał wzbudzi tylko ciekawość, tudzież obserwatorzy przeniosą się w inne miejsce (SB zapewnie) i tam będą komentować przebieg wydarzeń, nierzadko pewnie sami zajmując stanowisko jedej ze stron. A tego przecież chce się uniknąć, prawda?
Dla próby oczywiście można wprowadzić takie rozwiązanie i zobaczyć co z tego wyjdzie, lecz moje nastawienie jest sceptyczne.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Głosowałem na tak, ażeby zobaczyć, jak taki pomysł mógłby istnieć na forum o DB. Jestem pewien, że taka debata z pewnością może czegoś nauczyć nowych jak i aktualnych użytkowników forum, jednakże do końca sporów z pewnością nie rozwiąże, bo w dzisiejszych czasach panuje moda na "cięty język", więc tak czy inaczej owa debata większości sporów by nie załagodziła.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Uważam, że to jest dobry pomysł, dlatego głosowałem na tak. Rozwiąże to wszelkie problemy towarzyszące na forum, osoby potencjalnie mające coś do siebie będą mogły w kulturalny sposób wyrazić to drugiej stronie bez obawy, że obstawa zje rzuci się jak wygłodniałe wilki na pożywienie.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zagłosowałem na nie, uważam, że osobny temat nie jest miejscem do rozwiązywania prywatnych sporów. Co do poziomu rozmów to uważam, że będą stopniowo spadać wraz z kolejnymi postami i zamiast kulturalnej rozmowy doczekamy się jedynie osobistych wjazdów. Ponadto nie podoba mi się pomysł z "sędziowaniem" tych pojedynków.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Joe Weider napisał(a):
Ponadto nie podoba mi się pomysł z "sędziowaniem" tych pojedynków.
Właśnie, to jest takie dziwne ;p Sędziami będą wszyscy modkowie plus Gotenksik ?? Jeżeli tak, to trochę nieciekawie mi się to widzi. Jednak gdyby jakieś żarcia były, dobrze będzie, gdy tu wszystko ujrzy swoje ujście ..

Od kiedy wchodzi to w grę? Jak na razie [ ort! ] większość jest za tym, by weszło to w życie.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
jeszcze jeden problem - jeżeli jakiś mod wejdzie w debatę z innym użytkownikiem, to będzie mógł decydować o końcu/wyniku tej sprzeczki?
i co jeśli będzie dwóch modów?

Obraz
PALATIAL REGALIA
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wygląda na to że pierwszym sporem na agorze będzie spór o agorę. Ja chyba wracam do "sporu o istnienie świata" Ingardena.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Pomysł jest ciekawy i może wypalić.
Mimo wielu wątpliwości, które wzbudza już na samym początku.
Jeśli uda się w krótkim czasie opracować zasady, na których podforum będzie oparte, to agora może stać się jedną z ważniejszych aren Froum DB Nao.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mam pomysł na zaktywizowanie agory i, częściowe chociaż, usprawienie życia na tym forum. Od jakiegoś czasu jest masa sporów wokół Byczusi i z nią w roli głównej. Do tej pory doczekała się 3 poświęconych swojej sytuacji tematów i żaden nie rozwiązał tej sytuacji tak, by nie powstawały kolejne. Wiele tematów też zboczyło ze swojego pierwotnego znaczenia i staly się kolejnymi tematami o Byczusi, co pochłania także resztę i stąd całe forum mamy teraz o Byczusi. Proponuję, aby w przypadku takich zapalnych sytuacji, kiedy moderwatorzy i admin nie panują nad stronami, zostały one przymusowo skierowane na agorę. Ultimatum: idziecie na Agorę albo bany czasowe/trwałe/zakazy pisania. Jeśli nie wybiorą agory to za każdym razem ich bytowanie na forum stanie się bardziej zagrożone z powodu niesubordynacji i braku chęci do autonaprawy. Sędzia wyda na agorze werdykt, który pod groźbą kary trzeba przyjąć. Jeśli po agorze, a więc ostatniej szansie na rzeczowe wyjaśnienie sobie tej sprawy ze zwaśnionym współuserem forum, wysłuchaniu czegoś w rodzaju komisji i jej werdyktu, nadal nie wykazuje chęci poprawy to papa. No bo jeżeli tłumaczenie rzeczowe nie działa, a potem kolejna szansa w postaci agory nie skutkuje, to niereformowalność jest już takim niezaprzeczalnym faktem, że ojej. Do tej pory Madao powiedział, że ma być spokój i nie ma spokoju. Dai zamknął temat i ryknął na wszystkich w nadziei, że Byczusia zaklaszcze piersiami, a jej obrażacze zatrzęsą jajami, ale to się nie stało.
Proponuję, żebyś w tej sytuacji wysłał Byczusię i resztę kompanii na agorę pod wymienionymi wcześniej warunkami. Do teo uważam, że należy na czas agory wprowadzić zakaz mówienia o agorze, stronach sporu na agorze oraz samej sytuacji w tematach na forum otwartym (w sensie nie klanowym) i SB. Jedynym miejscem, gdzie można coś komentować powinien być temat Agora-komentarze. I potem się tego trzymać w takich sytuacjach na przyszłość. Bo jak na razie to dasz Byczusi osta, a ta dostaje wściku dupy. Dasz komuś innemu, to inny dostanie wściku dupy, że on a czemu nie Byczusia, a Byczusia że czemu warn a nie ban, a jak dasz bana to czemu nie zabiłeś.
No co o tym myślicie?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Agora
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook