Forum Dragon Ball Nao

» Japonistyka

Strony: 1, 2, 3  
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.719
Posty: 10
Skąd: Chełmno
Witam. nie wiem czy założyłem temat w odpowiednim dziale, ale mniejsza z tym.

Od pewnego czasu szukam po sieci wymogów na Japonistykę, i nigdzie nie mogę znaleźć, jeśli była by taka możliwość proszę o podanie wymogów rekrutacyjnych. Z góry dzięki.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zależy gdzie chcesz studiować, a aktualnie japonistyka jest tylko na kilku uczelniach.

Zwykle wystarczają matury rozszerzone z polskiego i angielskiego. Bardzo wysokie, skoro przyjmują tylko po kilkanaście osób.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Naowicz napisał(a):
Bardzo wysokie, skoro przyjmują tylko po kilkanaście osób.
A biorąc pod uwagę zainteresowanie . . . no cóż, w każdym bądź razie życzę ci żebyś się dostał, ja sam w tym roku będę walczył o to by dostać się na Politechnikę Gdańską, tam jest co prawda więcej miejsc wolnych, ale nie o to chodzi.
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.719
Posty: 10
Skąd: Chełmno
Naowicz napisał(a):
Zależy gdzie chcesz studiować, a aktualnie japonistyka jest tylko na kilku uczelniach.

Zwykle wystarczają matury rozszerzone z polskiego i angielskiego. Bardzo wysokie, skoro przyjmują tylko po kilkanaście osób.
Do poznania na ten przykład, do Poznania. Z tego co znalazłem na stronie uczelni potrzebne są tylko języki nowożytne
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Yogun napisał(a):
potrzebne są tylko języki nowożytne
I prawdopodobieństwo trafienia wolnego miejsca równe 1/6500450000

A doczytałeś ile musisz mieć na maturze? Ja np. chcę iść na mechatronikę na PG, tam 60% to minimum . . . oczywiście z podstawowej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak dla mnie to po 90% powinno wystarczyć, ale nie wiem, przecież w końcu kilkadziesiąt miejsc na całą Polskę to niewiele.

A jeśli jest napisane, że języki, to biorą pewnie tylko je pod uwagę, ale poza pisemnymi także ustna z angielskiego może się liczyć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.719
Posty: 10
Skąd: Chełmno
zapewne, i dzięki za pomoc XD
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
wg statystyk UW na ten rok osoba z najniższą ilością punktów, która dostała się na ten kierunek miała 175,6pkt (87,8%). Było 20 miejsc, wszystkich kandydatów 330, na jedno miejsce 16,5 os.

Nie wiem jak na innych, bo interesuje mnie tylko UW.
kiyo Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.640
Posty: 14
Skąd: Obecnie Warszawa
A to w Poznaniu nie ma rozmowy kwalifikacyjnej? To się najwyraźniej zmieniło, bo jeszcze niedawno była rozmowa (po polsku i angielsku), w trakcie której trzeba było wykazać się znajomością różnych zagadnień ze świata, własnego kraju i Japonii właśnie. A teraz tylko wyniki z matury wystarczają? Nieźle.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja tam nie mam szans by dostać się na japonistykę, ale zbytnio się tym nie martwię. Języka można się nauczyć wcale nie studiując japonistyki, to samo tyczy się innych zagadnień związanych z Japonią.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Nie. Nie mam ochoty. Nie będę próbował bo słyszałem, że bardzo trudno się dostać.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
UAM ma najlepszą japonistykę w Polsce- po UJ (jak wynika z komentarzy studentow) umie się tyle co nic, a po UW tylko słówka, komunikacja leży. Z drugiej strony, UAM to jakas twierdza, nie idzie się tam dostać przeciętnym ludziom.

Rozmowa na UAM jest, co mnie osobiscie przeraża.

sporóbuję, ale śmiem wątpić
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kyasarin napisał(a):
sporóbuję, ale śmiem wątpić
A więc 頑張って

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ujio napisał(a):
A więc 頑張って
Dziękuję (cokolwiek to znaczy ^^' )
mikrusek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
mikrusek
Wiek: 27
Dni na forum: 5.562
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
hmm też kiedyś marzyłam o japonistyce lecz chyba się obudziłam , bałam się że tak jak większość ludzi , po studiach z magistrem bede stała na kasie w biedronce....

Chociaż japońskiego uczyłam sie jak byłam w USA , miałam sąsiada Japońca który chętnie mi pomagał....
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kyasarin napisał(a):
Ujio napisał(a):
A więc 頑張って

Dziękuję (cokolwiek to znaczy ^^' )
To taka zachęta do działania.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.787
Plusy: 2
Posty: 17
Ja wybieram się do prywatnej szkoły, w której jest ten kierunek. Tak, tak, wiem, że państwowa lepsza, ale nie sądzę, żebym z matury uzyskała na tyle wysokie wyniki, abym dostała się na uczelnię, a nawet jeśli, to i tak wolę iść na studia zaoczne. Dzienne mi nie odpowiadają. Wychodzę też z założenia, że jeśli chce się czegoś nauczyć, to nie ważne jaką szkołę się wybierze, jeżeli będzie się systematycznym i wytrwałym to osiągnie się swój cel. Tak czy siak, nie mam innej wizji tego, co mogłabym studiować.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Miuu napisał(a):
Wychodzę też z założenia, że jeśli chce się czegoś nauczyć, to nie ważne jaką szkołę się wybierze, jeżeli będzie się systematycznym i wytrwałym to osiągnie się swój cel.
Prawda. Ja nauczylem sie japonskiego w ogole nie idac na studia, wiec chciec to moc. Powodzenia w realizacji marzen.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.684
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zrobisz jak zechcesz ale po japonistyce nie oczekuj że znajdziesz pracę w zawodzie. Nie oczekuj też normalnych zarobków. W sumie to nie wiem ile teraz można na kasie wyciągnąć ale kokosy to nie są.

Miuu napisał(a):
Tak czy siak, nie mam innej wizji tego, co mogłabym studiować.
Poszukaj sobie w googlach spisu uczelni wyższych w Polsce. Jak chcesz dużych zarobków i szybkiego zatrudnienia to wiele dziewczyn idzie na nawigację na AM w szczecinie.
Taka dziewojka byś była ;p http://gfx.mmka.pl/newsph/462030/1391651.3.jpg

szczecin
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Gangez napisał(a):
robisz jak zechcesz ale po japonistyce nie oczekuj że znajdziesz pracę w zawodzie. Nie oczekuj też normalnych zarobków.
Nie sluchaj tego polawiacza krabow Miuu. To czy znajdziesz prace po japonistyce zalezec bedzie jedynie od Ciebie i Twojej inwencji. Mozliwosci jest wiele, tylko trzeba umiec z nich skorzystac.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Japonistyka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook