Forum Dragon Ball Nao

» Japonistyka

Strony:   1, 2, 3  
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Gangez napisał(a):
Poszukaj sobie w googlach spisu uczelni wyższych w Polsce. Jak chcesz dużych zarobków i szybkiego zatrudnienia to wiele dziewczyn idzie na nawigację na AM w szczecinie.
Nie każdego życie opiera się jedynie na chęci zarobienia jak największego hajsu w jak najkrótszym czasie. Niektórzy woleliby lubić to co robią, niż codziennie rzygać patrząc w lustro na myśl, że znowu trzeba zapierdzielać na łajbie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A Gangez zna bezrobotnych japonistów czy traktuje ten kierunek jak byle politologię produkującą bezproduktywne masy?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Mart napisał(a):
Nie każdego życie opiera się jedynie na chęci zarobienia jak największego hajsu
Nie było osoby która by tak napisała
Mart napisał(a):
trzeba zapierdzielać na łajbie.
A kto tu mówi o pracy na statku?

Nie każdego życie opiera się jedynie na chęci zarobienia jak największego hajsu w jak najkrótszym czasie. Niektórzy woleliby lubić to co robią, niż codziennie rzygać patrząc w lustro na myśl, że znowu trzeba zapierdzielać na łajbie.
Nie zapominaj tematu...

szczecin
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hoho, jaki szlachetny obrońca porządku na forum, tłumiący każdy offtop w zarodku.

Miuu napisała gdzie i co chciałaby studiować, a ty jej wyjeżdżasz że będzie później pracować na kasie i lepiej by poszła na morską, bo tam szybciej dostanie pracę i dużo zarobi. A skąd wiesz, że chce dużo i szybko zarobić? Nie każdy traktuje studia jako maszynkę do dostania pracy, niektórzy chcą się rozwijać w danym kierunku, zdobyć konkretne umiejętności które mogą się przydać w późniejszym życiu.
Akurat co do japonistyki to nauka tak orientalnego języka daje dużo możliwości, jeżeli połączy się ją z inną, wartościową umiejętnością. Znajomy skończył japonistykę na UAMie, robiąc równolegle prawo i dostał szybko robotę gdzie zarabia gruby szmal, dodatkowo zarabia jeszcze krocie na samym tłumaczeniu umów na zlecenie, ze względu na tak egzotyczny język kroi sobie sporo od jednej strony tekstu.
AM nie jest jedyną słuszną uczelnią, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich politykę. Dziwne miejsce.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Słuchaj Gangeza, a skończysz na znajomościach z pijanymi marynarzami, co nie płacą alimentów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.786
Plusy: 2
Posty: 17
Nie mam zamiaru iść na kierunek, który w ogóle mnie nie interesuje i później męczyć się w jakiejś durnej pracy, tylko po to, aby trochę więcej zarobić. Chcę po prostu robić to, co lubię, a to, że nie będę na tym zbijała kokosów to już mnie zbytnio nie interesuje. Jeżeli nie czerpie się przyjemności z tego co się robi, to jaki to ma sens? Wiem, że wiele osób patrzy na to, aby tylko zarobić kasę i "jakoś" żyć, ale ja wolę mieć trochę mniej i być szczęśliwa z tego co robię ^^
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Miuu napisał(a):
Chcę po prostu robić to, co lubię, a to, że nie będę na tym zbijała kokosów to już mnie zbytnio nie interesuje.
Jeśli tak do tego podchodzisz to chwała tobie za to ;] Idź na Japonistykę i rób albo staraj się robić to co uważasz że lubisz
Nie rozumiem tylko reszty ludzi co robią z siebie pajaców jak ktoś wyraża swoją opinię skierowaną na dodatek nie w ich kierunku xD żenada niedrodzy państwo
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Żenadą jest to, że przypadkową nastolatkę z neta nagabujesz do wspólnych wojaży. Napisała dziewczyna, że chce iść na zaoczną japonistykę i wiąże z tym jakoś swoją przyszłość. Jakoś nie jestem wielkim fanem szeroko pojętej japońskości, ale zdążyłem zauważyć, że nikogo nie pytała się o pieniądze.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.840
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Może Gangez chciał się tylko pochwalić, że jako marynarz dużo zarabia.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Gangezowi sie wydaje, ze Boga za nogi zlapal i ma fajna prace, gdyz poraz kolejny przechwala sie jak to dobrze zarabia. Sorry Gangez, ale pieniadze to nie wszystko i nie kazdemu usmiecha sie taka robota. Badz co badz praca marynarza ma tez wiele minusow, o czym sam powinienes wiedziec najlepiej. Stad i te wyzsze zarobki.

Miuu wybiera sie na japonistyke przede wszystkim z powodu swych zainteresowan, a nie perspektyw finansowych. Te z kolei, jezeli bedzie miala troche inwencji i dobrze wykorzysta to czego ja naucza, sa calkiem niezle. Do tego pracowac bedzie glowa a nie fizycznie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Hayato napisał(a):
Gangezowi sie wydaje, ze Boga za nogi zlapal i ma fajna prace, gdyz poraz kolejny przechwala sie jak to dobrze zarabia. Sorry Gangez, ale pieniadze to nie wszystko i nie kazdemu usmiecha sie taka robota. Badz co badz praca marynarza ma tez wiele minusow, o czym sam powinienes wiedziec najlepiej. Stad i te wyzsze zarobki.
Może napiszę to jeszcze raz bo widzę że masz kłopoty ze wzrokiem: Nie pisałem o pracy na statku. A jeśli nie o pracy na statku to tym bardziej nie o sobie i o swoich zarobkach więc skończ na siłę się przypieprzać i pokazywać nowym użytkownikom jaki niski poziom obecnie panuje u ciebie a studia które wcześniej napisałem to ja tych nie kończyłem...


Hayato napisał(a):
Sorry Gangez, ale pieniadze to nie wszystko i nie kazdemu usmiecha sie taka robota.
Sorry Hajato, ale naucz się czytać po polsku japonisto za grosze.


Hayato napisał(a):
Miuu wybiera sie na japonistyke przede wszystkim z powodu swych zainteresowan, a nie perspektyw finansowych. Te z kolei, jezeli bedzie miala troche inwencji i dobrze wykorzysta to czego ja naucza, sa calkiem niezle. Do tego pracowac bedzie glowa a nie fizycznie.
Tylko jakie są perspektywy pracy? Tłumacz słów, tekstów, anime, mang? I? Niewiele więcej bo o ambasadzie to można pomarzyć jeśli założymy że co roku setka japonistów kończy studia w Polsce. Po SAMYCH studiach bez dodatków pracy jest niewiele...

szczecin
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Gangez napisał(a):
Nie rozumiem tylko reszty ludzi co robią z siebie pajaców jak ktoś wyraża swoją opinię skierowaną na dodatek nie w ich kierunku xD żenada niedrodzy państwo
Jedynym, ktory robi z siebie pajaca jestes ty Gangezie, wyjezdzajac Miuu propozycja o 180 stopni odmienna od tego o czym ona pisala, tylko po to by pochwalic sie, ze duzo zarabiasz.


Gangez napisał(a):
japonisto za grosze.
Nie jestem japonista Gangez. Znam tylko japonski, ale studiow nie konczylem.


Gangez napisał(a):
Tylko jakie są perspektywy pracy?
Tak jak juz pisalem:
Hayato napisał(a):
zalezec bedzie jedynie od Ciebie i Twojej inwencji

Gangez napisał(a):
Tłumacz słów, tekstów, anime, mang? I? Niewiele więcej bo o ambasadzie to można pomarzyć jeśli założymy że co roku setka japonistów kończy studia w Polsce.
Jezeli sa to dla ciebie jedyne mozliwosci,to faktycznie lepiej zes zostal marynarzem. Nie obrzydzaj dziewczynie studiow tylko dlatego, ze nie potrafisz wymyslic nic madrzejszego.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Do dyplomacji wcale nie tak trudno się dostac, co roku przyjmują kolejnych tłuków. Wystarczy, by miał jakieś studia i ze 2 języki obce. A jak zna tak rzadki w PL jak japoński to być może pojedzie nawet na placówkę zamiast siedzieć w jakimś smiesznym polskim komitecie, w którym wcale nienajgorsze pieniądze będzie miał taki referent czy jak oni nazywają te śmieszne funkcje.

Poza tym offtop, jeśli już, to zaczałeś ty. Jak widzisz na górze temat dotyczy japonistyki, a ty z niego uczyniłeś przysieszone studium marynistyki.
http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=4469&start=20 - Tu możesz kontynuować rozpoczętą apoteozę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Gangez napisał(a):
Niewiele więcej bo o ambasadzie to można pomarzyć jeśli założymy że co roku setka japonistów kończy studia w Polsce.
Wydaje mi się, że ta setka to jednak przesada. Jest to dość niszowy kierunek. UAM, UJ i UW przyjmuje tylko 20 studentów na pierwszy rok, a wiadomo, że dużo mniej kończy studia, niż zaczyna. Nie ma tego kierunku na wszystkich uczelniach, wręcz przeciwnie, ciężko znaleźć taką, która by ten kierunek oferowała. Nie porównujmy tego do np politologii, gdzie na każdym uniwersytecie jest ponad setka osób.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Niech studiuje co chce byle, nie pedagogikę i dziennikarstwo.....

Japonistyka dobra rzecz, gdyby u mnie była pewnie bym sobie zrobił drugi kierunek dla samego siebie, ale nie ma to trudno. Do Torunia pewnie i tak by mnie nie przyjęli bo poza optymalnym poziomem weaboo, trza jeszcze posiadać wyniki z matury, wsytarczy, ze ktoś dla jaj pyknął sobie na maturze z historii 80% to moje 66% jest już skreślone... ; o

I jeszcze mały offtop - ogólnie uniwersytetów w Polsce jest za dużo, powinno się pozamykać połowę i zostawić parę elitarnych (min: w Warszawie, Krakowie, Toruniu) w każdej ze stron naszego kraju, tak aby faktycznie dyplomy były adekwatne do dostępnej pracy i uznania, które to w ostatnich czasach podupadło i na pewno prof. Witwicki w grobie się przewraca na więśc, że "niektóre" osoby będa miały dyplom.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Mart napisał(a):
Nie porównujmy tego do np politologii, gdzie na każdym uniwersytecie jest ponad setka osób.
Nikt tego nie robi.

Al Ed Upek napisał(a):
Do dyplomacji wcale nie tak trudno się dostac, co roku przyjmują kolejnych tłuków. Wystarczy, by miał jakieś studia i ze 2 języki obce. A jak zna tak rzadki w PL jak japoński to być może pojedzie nawet na placówkę zamiast siedzieć w jakimś smiesznym polskim komitecie
Tak ale po SAMEJ japonistyce nie znajdziesz takiej pracy.

szczecin
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Gangez napisał(a):
Mart napisał(a):
Nie porównujmy tego do np politologii, gdzie na każdym uniwersytecie jest ponad setka osób.
Nikt tego nie robi.
Ta "setka studentów każdego roku" sprawiała zupełnie inne wrażenie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Al Ed Upek napisał(a):
nie jestem ślepy, głuchy ani głupszy
Al Ed Upek napisał(a):
http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/zostan_dyplomata__nabor_na_aplikacje_dyplomatyczno_konsularna Nie stawiają nawet kategorycznego warunku ukończenia studiów wyższych.
Widać nie doczytałeś dalej:
Wymagania konieczne:

1. Obywatelstwo polskie;
2. Wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne;
3. Odpowiedni stan zdrowia psychicznego i fizycznego;
4. Potwierdzona znajomość dwóch języków obcych na poziomie co najmniej C1[1];


Wymagane dokumenty:

1. Wniosek[2] o przyjęcie na aplikację dyplomatyczno-konsularną;
2. Kopia dowodu osobistego lub polskiego paszportu;
3. Kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu magistra lub równorzędnego;
4. Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia[3];
5. Kopie dokumentów potwierdzających znajomość dwóch języków obcych na poziomie co najmniej C1;
6. Zdjęcie (format paszportowy);
7. W przypadku ukończenia studiów za granicą, kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu magistra lub równorzędnego wraz z dokumentem potwierdzającym jego uznawalność w RP.
także tego...

Mart napisał(a):
Nie porównujmy tego do np politologii, gdzie na każdym uniwersytecie jest ponad setka osób.
Nikt tego nie robi.
Ta "setka studentów każdego roku" sprawiała zupełnie inne wrażenie.
Tylko ty piszesz o setce na uniwersytet a ja o setce na całą Polskę. To sprawia zupełnie inne wrażenie...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Tylko ty piszesz o setce na uniwersytet a ja o setce na całą Polskę. To sprawia zupełnie inne wrażenie...
Przeczytaj dokładnie to co napisałam. Na około 5-6 uczelniach można kończyć japonistykę i co roku kończy ją te 15 osób, przy pomyślnych wiatrach, bo w rzeczywistości pewnie ta liczba skraca się do 5-8. Nadal nie daje to setki.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Japonistyka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook