Forum Dragon Ball Nao

» Czy dziewczyny lubią Dragon Balla? ocena: 9,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3
BluEye
Ziemianin
Ziemianin
BluEye
Wiek: 34
Dni na forum: 3.852
Posty: 7
Skąd: Śląsk
Czy lubią? ba! ja uwielbiam. W dzieciństwie biegałam po szkole z przyjaciółką, udawałyśmy ja- siostrę Vegety, ona - siostrę Goku. Nawet do dzisiaj zostało mi przezwisko z tamtych czasów Wymieniałam się kartami z Chio...
A jakieś pół roku temu stwierdziłam, że mi tego brakuje. Ściągnęłam wszystkie serie, kinówki, odcinki specjalne, odkopałam stare Kawaii i zrobiłam skany artykułów o DB.

Teraz czekam na najnowszy film z niecierpliwością i chłonę wszystko co związane z DB. Na dzisiejszy wieczór mam zaplanowany seans "Bio Brolly".

Mam jedną znajomą dziewczynę, trochę młodszą ode mnie, która lubi DB. Nie tak dawno po pijaku ściągnęłyśmy smoczy radar na androida i biegałyśmy po parkingu w poszukiwaniu smoczych kul... xD

Cóż, za miesiąc stuknie mi 24 a ze ściany zerka na mnie Vegeta z napisem: if you fail try and try again!
Chyba pora na wieczorny wycisk.
Ewelcia
Ziemianin
Ziemianin
Ewelcia
Wiek: 40
Dni na forum: 3.850
Posty: 2
Skąd: Wrocław
A dlaczego dziewczyny miałyby nie lubić Dragon Ball:) Ja tam bardzo lubię i mam dwie koleżanki które również oglądały ze mną tą bajkę
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.786
Plusy: 2
Posty: 17
Cóż... zależy który rocznik. Jeżeli chodzi o dziewczyny, które aktualnie są max w gimnazjum to nie sądzę, żeby interesowały się czymkolwiek poza swoim malutkim i głupiutkim światem. Oczywiście, pewnie są jakieś wyjątki, ale to sporadycznie. Jeżeli już chce się znaleźć taką dziewczynę to raczej będzie ona starsza i bardziej dojrzała, chociaż to też nie jest zasada.
Np. moja przyjaciółka nie przepada za DB, ale jak najbardziej uważa to dzieło za klasyk i coś nieodłącznego w świecie M&A. Ja natomiast kocham DB, żyć się bez tego nie da ;P Zaczęłam oglądać to anime w wieku może 13-14 lat, oglądałam wersję francuską z polskim lektorem no i super, podobało mi się, jednak gdy zaczęłam oglądać wszystko w oryginalnej, japońskiej wersji coś we mnie pękło, zakochałam się na zabój! Często tak sobie myślę, że fajnie byłoby wszystko zapomnieć i móc od początku zacząć wszystko oglądać, bo jednak ponowne oglądanie nie daje tej samej frajdy, co to pierwsze. No tak, marzyć sobie mogę ;P
A taka konkretna odpowiedź na pytanie: Tak, są takie dziewczyny, ale czasami trzeba się trochę wysilić, żeby je znaleźć
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Miuu napisał(a):
Często tak sobie myślę, że fajnie byłoby wszystko zapomnieć i móc od początku zacząć wszystko oglądać, bo jednak ponowne oglądanie nie daje tej samej frajdy, co to pierwsze. No tak, marzyć sobie mogę ;P
Psik mi stąd! oglądam właśnie drugi raz, hen hen po wielu latach i frajda jest zapewniam ta sama. Że nie wspomnę o fakcie, że w czasach kiedy DB leciał jeszcze w telewizji każda seria (a powtarzane były 3 razy) również dawały mi tyle samo frajdy. Jak nie więcej. Nie ma reguły.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.786
Plusy: 2
Posty: 17
[Drakan]
Jeżeli ogląda się ponownie po długiej przerwie to tak, frajda może być ta sama. Jednak w moim przypadku jest to oglądanie po raz enty i to nie jest już to samo. Żeby poczuć dokładnie taką samą frajdę z oglądania CAŁEJ serii bez pominięcia żadnego odcinka musiałabym sobie zrobić kilkuletnią przerwę, a to niemożliwe. Chociaż nie powiem, niektóre odcinki mogę oglądać w kółko. Nie chodzi tu też o to, że mi się te odcinki nie podobają, tylko o to, że wiem dokładnie co się za chwilę wydarzy, nie ma już tego samego napięcia co za pierwszym razem, gdy nie ma się zielonego pojęcia jaki następny ruch wykonają postacie.
Merelka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.771
Posty: 5
Pewnie, że istnieją takie dziewczyny. Sama taką jestem. A mój brat poznał swoją połówkę na spotkaniu fanów DB. Ja właśnie miałam dłuższą przerwę w oglądaniu i odkrywam DB na nowo.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miuu napisał(a):
Jeżeli ogląda się ponownie po długiej przerwie to tak, frajda może być ta sama.
Tylko jeśli ktoś ma naprawdę kiepską pamięć i wyleci mu z głowy np. tak podstawowy fakt, jak przybycie Freezy na Ziemię, a następnie Trunksa, który osiągnie SSJ i go posieka w 5 sekund. W przeciwnym razie mimo wszystko to już nie będzie to samo - bo zna się główną linię fabularną i będzie mało elementów zaskoczenia. No ale o tym napisałaś dalej. Też bym sobie czasem, jak wielu, chętnie wymazał pamięć, żeby móc coś obejrzeć jeszcze raz, bo było po prostu niepowtarzalne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.602
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
Shounen napisał(a):
Tylko jeśli ktoś ma naprawdę kiepską pamięć i wyleci mu z głowy np. tak podstawowy fakt, jak przybycie Freezy na Ziemię, a następnie Trunksa, który osiągnie SSJ i go posieka w 5 sekund.
Ciężko się nie zgodzić. Ja miałam ten komfort, że z DB, który oglądałam mając 7,8 lat pamiętałam dosłownie kilka momentów (np. pierwsze życzenie do smoka wypowiedziane przez Ulonga, pierwszą śmierć Goku, jego lot statkiem na Namek, Gotena trzymającego kurczowo sukienkę Chichi przy pierwszym spotkaniu ojca). Oczywiście powyższe sytuacje kojarzyłam na zasadzie "coś podobnego było" lub po prostu jeden kadr, nie wiązałam tego z całością fabuły i teoretycznie mogę powiedzieć, że odświeżając całą serię nie pamiętałam praktycznie nic. A najczęściej były to takie sytuacje, gdy oglądając dany odcinek nagle się ocknęłam z myślą "no jasne, kojarzę to!".
Jednak z drugiej strony żyjemy w takich czasach, gdzie nie jest ciężko natknąć się w internecie na spoilery, bądź też nieprawdziwe informacje i niestety miałam kilka takich sytuacji. Z pierwszej mogę wymienić chociażby to, iż natknęłam się na zdjęcia Bulmy z małym Trunksem lub z Vegetą, a oczywiście nie kojarzyłam ich związku. Wtedy zaczęły się domysły i oczekiwania na rozwój wydarzeń . Natomiast nieprawdziwe sytuacje to na przykład związek Trunksa i Pan na końcu GT (gdzieś widziałam filmik w stylu "Pan is in love with Trunks" no i resztę podsunęła wyobraźnia). Oczywiście jak wiemy wszystkie tego typu powstały dzięki inwencji twórczej fanów i logicznie zastanawiając się była między nimi zbyt duża różnica wieku (i w sumie jedno pokolenie także), jednak przez pewien czas oglądając GT miałam nadzieję, że za chwilę zobaczymy ciut starszą Pan wpadającą w ramiona Trunksa (no cóż, taka kobieca tendencja do swatania ).

P.S. tak, jestem kolejną dziewczyną lubiącą DB, ale niestety mam podobny problem jak założyciel tematu, ponieważ w moim bliskim otoczeniu mało kto w ogóle ogarnia temat; nawet jeżeli ktoś oglądał go kiedyś to ten etap życia zostawił dawno za sobą i do niego nie wraca
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jestem dziewczyną lubiącą DB Lubię za akcje, fabułę, rozbudowany świat, ciekawe przygody, za połączenie filmu przygodowego, fantasy, sensacji, walki czyli lubianych przez mnie gatunków, za emocje, radość, napięcie podczas walk np. z Buu, śmiech z żartów, kawał dobrej rozrywki i miłych bohaterów przezywających fascynujące przygody będących dobrymi ludźmi, ale nie przesłodzonymi jak w innych bajkach, tylko normalnych, zdolnych też do negatywnych uczuć i zachowań jak prawdziwi ludzie, nie jak manekiny Disneya.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Chłopacy lubią Sailor Moon, więc czemu dziewczyny nie DB?
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Moja żona kiedyś oglądała Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Czy dziewczyny lubią Dragon Balla?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook