Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio obejrzany film

Strony:   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Okazało się, że wcześniej obejrzałam niewłaściwy film - to miał być "Dante's Peak", ale nie pamiętałam tytułu, a wydawało mi się, że tylko jeden o wulkanie nakręcili Teraz się poprawiłam i zaliczyłam także ten - znacznie mniej thrillerowy niż "Wulkan", za to bardziej katastroficzny. Śmiałam się tylko, że chyba cały budżet poszedł na animację wybuchu, a na lawę już nie wystarczyło - co się fajnie wyrównuje z "Wulkanem", gdzie była głównie lawa Mimo wszystko ani jeden, ani drugi to nie to. Podejrzewam, że satysfakcjonowałby mnie tylko film o wybuchu Wezuwiusza w 79-tym... >.<

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Fallen (1998) - naprawdę świetny film, ciężko określić czy jest to bardziej horror czy dreszczowiec, tak czy inaczej zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Świetna fabuła i przede wszystkim genialnie stworzony klimat, głównie przez soundtrack. Czuję, że "Time is on my side" Stonesów będzie za mną chodzić przez wiele dni. Jednak mogłabym się przyczepić, że w stosunku do hm, rozwiązania zagadki film był trochę przydługi. Gdy w połowie już było wprost powiedziane o co chodzi, cały czas miałam nadzieję, że nastąpi jeszcze jakiś zwrot akcji, a tu dupa. Tak czy inaczej daję 7/10 i serdecznie polecam, bo warto, chociażby ze względu na klimat i świetną rolę Johna Goodmana.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
"Płynące wieżowce" - polski dramat gejowski, który swoją premierę miał na jednym czy drugim festiwalu filmowym, zaś do kin wszedł miesiąc temu. Główny bohater, Kuba, mieszka z matką i dziewczyną, trenuje wyczynowo pływanie i generalnie jest wyciszonym młodym człowiekiem. Kiedy poznaje Michała, musi się zastanowić nad swoim życiem i dokonać pewnych wyborów.

Film budzi we mnie sprzeczne odczucia. Z jednej trony fajnie, że powstają filmy o takiej tematyce, z drugiej - do ideału sporo brakuje. Film jest mocno artystyczny: mało dialogów, dużo obrazu, statyczne ujęcia, sekwencje ruchowe pozbawione fabuły i zamiłowanie do ustawiania kamery za karkiem głównego bohatera. Sceny z pociągami na plus, sceny z jeżdżeniem po wielopoziomowych parkingach na minus (zwłaszcza po dniu spędzonym w różnych centrach handlowych... -_-'). Albo preferuję inny rodzaj opowiadania romansu, albo po prostu można to było zrobić lepiej.

Zakończenie mi się nie podobało - jakiś drugi "Brokeback Mountain"! No ale miał być dramat, więc może niczego innego nie można było oczekiwać. Raczej drugi raz tego filmu nie obejrzę.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hobbit 2 - jak to każdy film tego typu - obowiązkowo do obejrzenia w kinie, bo efekty są genialne i naprawdę robią wrażenie na dużym ekranie. W sumie nie odstaje od pierwszej części, chociaż na poprzedniej bawiłam się lepiej, jakoś fabularnie więcej się działo, tutaj już na siłę przeciągali wszelkie sceny walki, żeby cokolwiek im do trzeciej części zostało.
Spoiler
No ale kurde, elf z krasnoludem? Musieli oczywiście władować wątek miłosny, bo przecież żaden film nie może bez niego istnieć. To akurat było żałosne

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Mart napisał(a):
Hobbit 2 - jak to każdy film tego typu - obowiązkowo do obejrzenia w kinie, bo efekty są genialne i naprawdę robią wrażenie na dużym ekranie
Wczoraj właśnie byłem na wersji 3D 48 fps. Strzały, pszczoły, ptaki lecące prosto na twarz to najlepsze momenty chyba na 3D, ale było też mnóstwo innych świetnych efektów.

Mart napisał(a):
W sumie nie odstaje od pierwszej części, chociaż na poprzedniej bawiłam się lepiej, jakoś fabularnie więcej się działo, tutaj już na siłę przeciągali wszelkie sceny walki, żeby cokolwiek im do trzeciej części zostało.
Nie rozumiem zabiegu który został użyty gdyż pominęli sporo o Beora i Mrocznej Puszczy nawet u elfów jakby pędzili na złamanie karku po czym dodali jedną wielką fikcyjną scenę gdzie była walka ze smokiem (jeśli dobrze pamiętam siedzieli przez 3 dni w tunelu).

Tak Mart zgadzam się z Twoim spoilerem.

Ciekawa też była rola Evangeline Lily, w końcu to chyba 3 postać elfki w filmie.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Herutâ sukerutâ (2012) - Po świetnym 'Sakuran', nabrałam ochoty na kolejny film Miki Ninagawy i znów jestem oczarowana, szczególnie zjawiskową scenografią. Opowieść o kulcie piękna i jego ulotnej naturze. O tym jak sztuczna do granic możliwości Ririko osiąga szczyt w modelingu i nie chce go opuścić, choć pojawia się już ta inna, młoda i piękna. Kiedy jej poprawione w ponad 90% ciało zaczyna się rozpadać a kliniką, której jest pacjentką zaczyna interesować się prokuratura, robi się naprawdę gorąco. Najsmutniejsze jest to, że obraz choć podkoloryzowany (powstał na podstawie mangi 'Helter Skelter' Kyoko Okazaki) da się podciągnąć pod współczesne realia świata mody w Japonii. Kult młodości, chudości i wyciskanie ludzi jak cytrynę, oparzyłeś się, no to won...
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Serbski Film - powiem to krótko, jest to film tylko i wyłącznie dla Ishido. Jest tak... tak... pop. do potęgi, że było mi niedobrze. Nie da się tego inaczej ocenić... Ale polecam, naprawdę mocne kino. Początek nudny, ale jak się zacznie prawdziwy film...

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Killshot- film nie byl zly, ale dupy tez jakos specjalnie nie urywa. Taka powiedzmy sredniawka.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
'Gra wstępna' - jak ktoś Wam poleci to jako dobry japoński horror powiedźcie by się puknął w łeb, zero strachu i polotu, kiepscy aktorzy a momentem w którym zaczyna się coś dziać było ostatnie 10 minut, tortury pierwsza klasa ale ich uzasadnienie zupełnie nie trzyma się kupy. Absolutnie nie wiem jak można fascynować się tym obrazem.

'Imprint'- film tego samego reżysera co 'Gra wstępna'. I to się nazywa horror, niesamowite spektrum ohydnych osobowości, realistycznie pokazane wszelakie obrzydliwości i świetne zwroty akcji. Nie chcę zdradzać fabuły, ale film jest naprawdę chory.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bitwa potępionych (2013) - w skrócie zombie i roboty, a w roli głównej Lundgren. Gniot, ale przynajmniej całkiem bekowy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Miyu napisał(a):
'Gra wstępna' - jak ktoś Wam poleci to jako dobry japoński horror powiedźcie by się puknął w łeb, zero strachu i polotu, kiepscy aktorzy a momentem w którym zaczyna się coś dziać było ostatnie 10 minut, tortury pierwsza klasa ale ich uzasadnienie zupełnie nie trzyma się kupy. Absolutnie nie wiem jak można fascynować się tym obrazem.
Z Gra Wstępna jest ten problem, że jest zaliczana do Horrorów a jak już to zwykły thriller psychologiczny, sama forma filmu jest odzwierciedleniem tego co dzieje się w głowie głównego bohatera, zwróć uwagę na zmieniajacy się montaż scen scen, muzykę i ujęcia, dodatkowo wprowadzenie oniryczności wydarzeń i przeskoki czasowe utrudniają rozróznienie snów bohatera od majaków na jawie. Film trudny do ogarniecia i trzeba oglądac w skupieniu cały czas ale jak dla mnie wspaniały popis reżyserki. Przyczepić się mogę rzeczywiście do aktorów, a dokładniej rzecz ujmując do głównego bohatera- ta jego postać jest jakaś nijaka w jego wykonaniu ale może właśnie taki miał być.

A tak do tematu

Hachiko The Dog's Story - spodziewałem się nadmuchanej patetyzmem kichy w wykonaniu amerykańców ale mile się zawiodłem, aktorstwo na poziomie, dobrze poprowadzona narracja i muzyka, która robi sobie z uczuć widza worek treningowy - płacze się przez pół filmu ale końcówka ale po końcówce widz doznaje katharsis na jakie czekał. Japońska wersja jest trochę inna i ją polecałbym raczej dla wielkich fanów kultury japońskiej, wersja amerykańska dla reszty ale zachęcam do oglądnięcia obu i porównania
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
miyamoto1 napisał(a):
Miyu napisał(a):
'Gra wstępna' - jak ktoś Wam poleci to jako dobry japoński horror powiedźcie by się puknął w łeb, zero strachu i polotu, kiepscy aktorzy a momentem w którym zaczyna się coś dziać było ostatnie 10 minut, tortury pierwsza klasa ale ich uzasadnienie zupełnie nie trzyma się kupy. Absolutnie nie wiem jak można fascynować się tym obrazem.
Z Gra Wstępna jest ten problem, że jest zaliczana do Horrorów a jak już to zwykły thriller psychologiczny, sama forma filmu jest odzwierciedleniem tego co dzieje się w głowie głównego bohatera, zwróć uwagę na zmieniajacy się montaż scen scen, muzykę i ujęcia, dodatkowo wprowadzenie oniryczności wydarzeń i przeskoki czasowe utrudniają rozróznienie snów bohatera od majaków na jawie. Film trudny do ogarniecia i trzeba oglądac w skupieniu cały czas ale jak dla mnie wspaniały popis reżyserki. Przyczepić się mogę rzeczywiście do aktorów, a dokładniej rzecz ujmując do głównego bohatera- ta jego postać jest jakaś nijaka w jego wykonaniu ale może właśnie taki miał być.
Rozumiem, że jesteś fanem? Rety, dla mnie ten film nawet na miano dreszczowca nie zasługuje. I co tu ogarniać...to nie 'Incepcja'. Oniryzm ma to do siebie, że trzeba go umiejętnie wykorzystać a nie walnąć parę dziwnych scenek pomiędzy główna akcję i się cieszyć, dodać do tego przewidywalny montaż i mamy zero zaskoczenia na koniec. Choć przepraszam, reakcja syna głównego bohatera była tak sztuczna, że długo nie mogłam wyjść a szoku, jak można taką głupią kwestię w ogóle nagrać.
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Nie tyle co fanem filmu a bardziej reżysera, gra wstepna jest nagrana świetne pod wzgledem technicznym i pomimo tego, że łamie od groma zasad dobrej reżyserki to w całosci wypada to bardzo dobrze, nie możemy też mylić oniryzmu japońskiego z naszym europejskim- kino japońskie ma specyficzne sposoby kręcenia scen/zachowania postaci itd. dlatego wiele rzeczy wydaje się sztucznych i sztywnych a dla Japończyków jest to zupełnie normalne i naturalne , jako najpopularniejszy przykład weźmy kino samurajskie gdzie wszelkie reakcje tupu wybuchanie gniewem itd. wydają się nam przerysowane i wręcz wrzucone jako motyw komediowy a kręcone są na pełną powagę i japończyk nie zobaczy w nich nic sztucznego ani śmiesznego (mam nauczyciela japończyka i często podrzuca mi jakieś fimy to siłą rzeczy trochę poznałem jego stosunek do kinematografii)
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Sama do reżysera nic nie mam, bo poniżej opisałam film, który też nakręcił i bardzo mi się podobał. W tematyce kinematografii japońskiej też nie jestem świeża (właściwie ogólnie w tematyce azjatyckich horrorów), ale jestem bardzo rozczarowana faktem jak została opowiedziana ta historia. Czy choć przez chwilę wątpiłeś, kto jest kim? Bo ja nie, proste jak konstrukcja cepa i dlatego mi się nie podobało. Motyw oniryzmu traktuję tylko jako chęć zatuszowania, że scenariusz był po prostu bez polotu, sceny te ani nie wzbudziły mojej litości, ani nie rozbudowały portretu psychologicznego Asami.
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Własnie dla mnie najlepszą rzeczą od początku było to, że widz doskonale wie kto jest ofiarą a kto prześladowcą, nie miało być tu jakiejś pułapki psychologicznej, to raczej domena zachodniego kina. Dla mnie własnie postać Asami była świetnie zbudowana poniewaz tak naprawdę nie wiemy, które sceny informacje z jej życia były prawdziwe a które były wynikiem jej skrzywionej psychiki, zważ na to że główny bohater pod koniec też zaczął wariować i popadać w stany lękowe

Mnie się wydaje, że największe rozczarowanie pojawia się z oczekiwań dobrego Horroru a tak naprawdę ten film to klasyczny Thriller psychologiczny (w sumie to gdyby nie ostatnia scena i koleś w worku to można by powiedzeć ze to Thriller obyczajowy). Tak nawiasem to reżyser tomusi miec coś z tymi igłami do akupunktury bo w większości jego filmów są jakies sceny z nimi (np ten film gdzie Główny bohater przyjezdza na wyspę aby odnaleźć jakąś gejszę - chora scena tortur za pomoca tych igieł- polecam )
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Widziałam 'Imprint' i pomyślałam dokładnie to samo. Niezła akupunktura, po takiej jak w 'Grze wstępnej' to by chyba się tymi dziurami woda z człowieka wylewała po wypiciu szklanki. Coś jeszcze oglądałeś w jego reżyserii? Skoro już wspomniałeś 'Imprint', jak wrażenia? Facet wie, co to znaczy wylać dziecko z kąpielą (sorki za ten makabryczny żarcik, ale nie mogłam sobie darować).
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Z horrorów to raczej nie, słyszałem , że Visitor Q jest całkiem niezły ale to raczej mózgotrzep a ne horror. Kiedys ogladałem z kumplem Gozu ale pamiętam z niego tyle, że był tak porabany, ze jak później widzieliśmy jakieś w cholere krwawe sceny albo coś nienormalnego to określaliśmy przez długi czas jako ,,gozu"

Takeshi Miike ma dziwną filmografię bo kręci tak naprawdę wszystko - ostatnio ogladałem Ace Attorney (całkiem niezły) a teraz przymierzam się do Harakiri poniewaz oryginał był genialny ciekawe jak wypadnie w odświeżonej wersji.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ostatnio to nie było, ale jeśli o Miike chodzi, to w samolocie oglądałem Słomianą tarczę (2013). Rzekomo thriller, a po prawdzie badziewie. Może założycie o nim osobny temat? Grę wstępną też widziałem, ale to jeszcze jak w kinie puszczali. Jednak parę scen zostało mi w głowie, więc coś jest na rzeczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Shounen napisał(a):
Ostatnio to nie było, ale jeśli o Miike chodzi, to w samolocie oglądałem Słomianą tarczę (2013). Rzekomo thriller, a po prawdzie badziewie.
Właśnie słyszałem, że kicha.

Tak wracając do tematu

Last Vegas - Całkiem przyjemny film- lekki, dobra obsada, kilka zabawnych akcji. Bardzo dobry na weekendowe popołudnie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Extracted (2012) - byłam bardzo mile zaskoczona tym filmem. Nie spodziewałam się niczego specjalnego, a tu okazał się naprawdę ciekawym, wciągającym obrazem. Momentami wzruszający, momentami trzymający w napięciu. Zakończenie co prawda przewidywalne do bólu, ale jak najbardziej polecam. Nie jest to kino wysokiej klasy, jednak warto obejrzeć, jeżeli ktoś ma ochotę na lekko ckliwy thriller.

Stir of Echoes (1999) - tutaj z kolei się bardzo zawiodłam. Jestem wielką fanką Kevina Bacona, zwłaszcza jego działalności filmowej w latach 90, a nic mnie nie powaliło. Ogólnie fabuła była całkiem ciekawa, ale zupełnie nie podobała mi się realizacja, zbyt dużo wątków które nic nie wnosiły do całości. Miałam wrażenie, że to nędzna podróbka "Lśnienia".

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio obejrzany film
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook