Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio czytane

Strony:   1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie przeczytałem, bo nadal czytam. Polecam "Skazani na sukces" - powieść H.H. Kirsta o relacjach między ludem, burżuazją, policją i wielką polityką w powojennych zachodnich Niemczech. Trochę kryminał, trochę obyczajówka obnażająca z jednej strony zdecydowany konserwatyzm a z drugiej relatywizm moralny. Jeśłi ktoś wicześniej zapoznał się z jego prozą, to zobaczy, że Niemcy powojenne moralnie nie stoją wiele wyżej niż te hitlerowskie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
franqey napisał(a):
Jako że są ludzie którym podobała się "Czarna Kompania", to polecam "Malezańską Księgę Poległych". Osobiście ostatnio przeczytałem "Ogrody Księżyca", "Bramy domu umarłych", "Wspomnienie lodu" Eriksona ( zasadnicza seria) i "Noc noży" Esslemonda. Tego drugiego, wbrew temu co można czasem wyczytać w internetach, nie należy traktować jako fanfika, bo autor jest współtwórcą świata przedstawionego, i panowie współpracują ze sobą. Czytałem w takiej kolejności jak podałem. W porównaniu do Coocka jest tu dużo więcej elementów fantasy, jednakże jest to całkowicie oryginalny i spójny świat, bez krasnoludów, orków etc. ( zamiast tego są inne rasy). Poza tym jest tu podobnie jak u autora "Czarnej Kompanii" brud, syf, krwawe zabójstwa, trochę solidnej antropologii. Czyta się to na początku dość ciężko, bo autor rzuca od razu na głęboką wodę, bez taryfy ulgowej, wierząc w czytelnika, że ten nadąży. Jedno co mnie przeraża, to to że objętościowo już co najmniej dorównałem całej "Czarnej Kompanii", a jestem maksymalnie w jednej trzeciej tego co do tej pory ukazało się w Polsce ( Zasadniczo "Księga poległych" ukazała się w całości, kończąc na 10 tomie, ale są jeszcze inne powieści Eriksona w tym świecie, i powieści Esslemonda"). Tak więc, jeśli chodzi o ilość, jest to chore gówno, ale jak do tej pory idzie w parze z jakością, więc polecam, jak ktoś nie ma co ze swoim życiem robić.
Chętnie, ale teraz jestem w 1/3 "Okrutnego Wiatru" (następny tom "Forteca W Cieniu" też już leży na półce) Cook'a, który odłożyłem na rzecz "Nawałnicy Mieczy" G.R.R. Martin'a. Leżą też 2 inne książki do przeczytania tak więc postaram się jeśli zdobędę więcej czasu, bo cykl o Czarnej Kompanii nie zawiódł aż do końca moich oczekiwań - brak cukierkowego posmaku tego cyklu to było coś! Jeśli przeczytam wypowiem się na pewno.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Michał Derenicz Japonia Nippon - opasłe tomisko z 1977 roku na temat historii i kultury Japonii, wszystkiego po trochu, część informacji niestety już uległa zdezaktualizowaniu (jeżeli ktoś interesuje się trochę tematem z powodzeniem je wyłapie), warto zajrzeć chociażby dla olbrzymiej liczby zdjęć, wykresów, map i przyjaznego encyklopedycznego uporządkowania informacji.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Miyako napisał(a):
warto zajrzeć chociażby dla olbrzymiej liczby zdjęć, wykresów, map i przyjaznego encyklopedycznego uporządkowania informacji.
Jestem szczesliwym posiadaczem tej ksiazki, wiec rowniez moge ja z czystym sumieniem polecic. Widze, ze Miyu, wie co dobre.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Dostałem od kolegi pierwszą część "Fabryki Oficerów" H. H. Kirsta. Film na podstawie też książki już obejrzałem. Zobaczymy, może zmęczę do lipca.

Przeczytałem "Bunt w Sobiborze" Philipa Bialovitza.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Henning Mankell Zapora - Jestem już trochę monotematyczna z tym Wallanderem, ale jak nie czytać tak wciągających książek. Wracając do Zapory, to jak dla mnie, jedna z najciekawszych powieści z serii. Mankell tym razem odpuścił trochę opisywanie osobistego życia komisarza i skupił się na śledztwie, przez co książka ma naprawdę wartką akcję. Świetna mieszanka z początku niepowiązanych morderstw, zagadek cyberprzestrzeni oraz nietuzinkowych bohaterów.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Tad Williams, trylogia "Pamięć, Smutek i Cierń" - jak dla mnie najlepsza powieść fantasy, jaka kiedykolwiek powstała. Po prostu arcydzieło.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
H. Kirst, "Bunt żołnierzy" - powieść o najsłynniejszym spisku na życie Hitlera i operacji Walkiria.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Margaret Weis & Tracy Hickman, trylogia Legendy DragonLance - rozwijajaca watek czarodzieja Raistlina Majere kontynuacja Kronik DL. Trzymajaca w napieciu akcja, wspaniale studium psychologiczne bohaterow oraz jedna z najciekawszych kreacji literackich. I zakonczenie, ktore sciska z gardle za kazdym razem, a tych w moim przypadku byly przynajmniej cztery. Klasyka fantasy, z ktora powinien zapoznac sie kazdy - choc najpierw rzeczywiscie wypadaloby przeczytac Kroniki.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Antonio Hill, "Lato martwych zabawek" cóż, kwiatem literatury to zdecydowanie nie jest, jednak fabuła jest wciągająca i trzymająca w napięciu, ładnie zarysowana zagadka kryminalna, główny bohater jest wielkim badassem. Ogólnie rzecz biorąc fajny, wciągający kryminał, bardzo fajna rozrywka.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Andrzej Sapkowski, Saga o Wiedźminie - świetna literatura, która najbardziej zachwyca językiem oraz sposobem przedstawienia wydarzeń: w różnej formie i różnych punktów widzenia, w czym celują zwłaszcza dwie ostatnie części. Obowiązkowa lektura fana fantasy.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Michael Robotham, "Groza" - jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jaki wpadł mi w ręce. Kapitalnie napisana książka, trzyma w napięciu do ostatniej strony, przeraża i zachwyca jednocześnie. Dla miłośników gatunku jest to zdecydowanie perełka, nie często spotyka się coś tak nietuzinkowego.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
H. Mankell - 'Piąta kobieta', moim zdaniem jedna ze słabszych w dorobku autora. O ile pierwsze morderstwo jest dość brutalne i ciekawe technicznie (nietypowe nabicie na pale), więc rozbudza ciekawość co nastąpi potem, to niestety dalej nie ma już nic odkrywczego. Ślamazarne śledztwo i zbyt powierzchowne nakreślenie portretu mordercy dobijają ten kryminał. Książka strasznie nierówna, autor skupia się często na pierdołach a jak wydarzy się coś ważnego, z punktu widzenia całej serii, poświęca temu ze dwa zdania. Nie polecam, jest masa lepszych z serii o Wallanderze.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
"Madame" Antoniego Libery - osadzona w PRL-u (końcówka lat 60-tych) historia maturzysty do nauczycielki francuskiego. Mimo zachęcających recenzji odnosiłam się dość sceptycznie, spodziewając się albo przygnębiającego klimatu (szara rzeczywistość PRL-u), albo egzaltacji w rodzaju Młodego Wertera. Przyjemnie się zaskoczyłam, gdyż opowieść jest ciekawa, bardzo wciągająca i świetnie napisana. Nie jest ani przygnębiająco, ani egzaltowanie - przeciwnie, główny bohater to niezwykle błyskotliwy młody człowiek, który nie siedzi i nie wzdycha, tylko działa. Właściwie cała powieść opowiada o jego działaniu w takim czy innym celu, zaś zachwyca geniusz postaci, który każdą sytuację potrafi obrócić na swoją korzyść. Zakończenie mogłoby być trochę inne, ale to już taka moja osobista myśl.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Aya Goda - Tao. Tułaczka wyjętych spod prawa uciekinierów po Chinach. Książka jest przeraźliwie nudna, a od połowy nie da się tego po prostu znieść. Jednakże dla upartych poszukiwaczy czegoś o Chinach znajdzie się parę ciekawostek dotyczących mentalności mieszkańców tego wielkiego państwa. Książka obejmuje lata 60. do 90., wiec nie tak odległa przeszłość, sporo tutaj o Tybecie, chińskich władzach i samych głównych bohaterach Godzie i malarzu Cao Yongu. Nie polecam obrońcom życia, bo im ciśnienie skoczy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W jakim sensie obrońcom życia?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Przeciwnikom aborcji, ponieważ autorka opisuje dokładnie przebieg jej zabiegu i jak wszyscy mieli na to wywalone.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Kenzaburō Ōe 'Zerwać pąki, zabić dzieci' - książka jest porównywana do 'Władcy much' Goldinga i muszę przyznać, że jak uwielbiałam 'Władce...' to dzieło też zrobiło na mnie duże wrażenie. Przerażająca historia chłopców z poprawczaka z II wojną światową w tle. Tutaj opowieść jest trochę inna, bo to nie dzieci a dorośli stają się drapieżcami, którzy są zdolni do zastosowania nawet najbrutalniejszych środków wobec tych, nad którymi mieli sprawować opiekę.

Tomoji Abe 'Zimowa kwatera' - takie trochę 'Sceny z życia małżeńskiego' Bergmana po japońsku. Historia japońskiego małżeństwa opowiedziana przez studenta wynajmującego jeden z ich pokoi. Fanatycznie wierząca żona, mąż hulanka do tego rozwydrzony syn i wiecznie płacząca córka. Książka naprawdę mnie wciągnęła, śledzenie losów tej rodziny ich wzlotów i upadków jest interesujące a tło historyczne towarzyszące tej historii jeszcze sprawia, że nie jest to tak zwykła opowieść o wiecznie kłócących się małżonkach.
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
,,Zerwac Pąki, zabić dzieci" masz może w pdfie? Ja byłem w bibliotece Manggha ale tam mają tylko angielskie wydanie, które podobno jest kiepsko tłumaczone
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Przykro mi ale nie mam, wczoraj znalazłam w tradycyjnej bibliotece i złapałam. Poszukaj może w bibliotece miejskiej albo jakiejś uczelnianej, u mnie nawet w małej mieścinie maja sporo japońskich książek.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio czytane
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook