Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» [Postać] Tights - siostra Bulmy

Strony: 1, 2  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Po blisko 20 latach okazało się, że Bulma ma siostrę a przedstawiona została w mandze Ginga Patrol Jako.

Obraz

Reszty rozdziałów oprócz 1 i 2 w ogóle nie ma w necie więc nie wiem jaką rolę tam odegrała, ale jak mówi dbwikia sklasyfikowana została jako jedna z głównych protagonistów a oprócz tego wiadomo tylko, że jest starsza i jej imię także pochodzi od damskiej odzieży - rajstop.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.252
Skąd: ふざけた時代
Też jej historii też nic nie wiem, więc się nie wypowiem.
Ale fajną fotkę znalazłem, narysował Shun Saeki, autor innej mangi z Jumpa.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.605
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Dziwne jednak ona jest chyba całkowicie niekanoniczna według DB, gdyż w nowe rodzeństwo (może być przyrodnie) Vegety można łatwo uwierzysz, za to z Bulmą było by gorzej, gdyż nie sądzę, że Bulma by się nikomu nawet na ten temat zająknęła, a Vegeta zaś pewnie przez te wszystkie lata nawet za bardzo nie myślał nawet na temat swego rodzeństwa (znamy tylko Tabla, ale nie można wykluczyć, że było ich więcej).
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A co to jest ta Ginga Patrol Jako? Kto ją stworzył, czy Toriyama ją zaaprobował jako pełnoprawną częśc serii i czy wydarzenia w niej współgrają z główną linią fabularną? Brolly i jego historia lub Androidy 13, 14 i 15, choć są dziełem Toriyamy to nie współgrają z mangą, która jest centralnym punktem odniesienia, któremu wszystko musi być podporządkowane, jeśli chce być logiczną i akceptowalną częścią całości. Do tego musi być stworzone, bądź chociaż zaaprobowane przez twórcę Dragon Balla, a nie jakimś fanfikiem.
A że jej wcześniej nie było widać to nic nie znaczy. Może Bulma o niej nie mówiła, bo się jej wstydziła? A może piła i się prostytuowała? Zresztą babci Goku też nigdy nie pokazali, a z pewnością istniała.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Al Ed Upek napisał(a):
A co to jest ta Ginga Patrol Jako? Kto ją stworzył, czy Toriyama ją zaaprobował jako pełnoprawną częśc serii i czy wydarzenia w niej współgrają z główną linią fabularną?
Manga autorstwa Toriyamy, końcówka jest prologiem serii DB, więc należy traktować ją, jako to samo uniwersum.

Tights jak wyczytałem ze streszczenia podróżowała z Jako po kosmosie (była chyba też nawet jego dziewczyną?) szukając inspiracji literackich do pisania powieści Sci-Fi, więc w domu jej raczej nie było. Ona i Bulma prowadziły własne życie i pewnie nie były szczególnie bliskie jak większość rodzin w uniwersum całego DB. Nie zapominajny też, że manga wydana została w zeszłym roku, więc Akira wymyślił ją dopiero w czasach teraźniejszych a nie 30 lat temu.

http://dragonball.wikia.com/wiki/Jaco_the_Galactic_Patrolman

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.252
Skąd: ふざけた時代
Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że to po prostu prequel.
Nie bez znaczenia powinien być również fakt, że rozdziały oznaczane były DB-11, DB-10, ..., DB-2, DB-1.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.605
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
No jeśli stworzył ją Toriyama to można ją uznać za kanoniczną, ale ja o niej nic nie wiem, myślę nawet, że autor ją wymyślił dopiero po tym jak skończył DB, mimo to, że jestem w stanie uznać ją za postać kanoniczną to nadal uważam, że nagłe pojawienie się rodzeństwa Vegety jest dużo bardziej prawdopodobne od takiego samego pojawienia rodzeństwa Bulmy.
W takim wypadku fakt tego, że Bulma czepiała się Vegety, że nawet nie zna "numeru" do swego brata w najnowszej kinówce, jest hipokryzją.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Przypomina mi się telenowela z Brazylii, w 200 odcinku Manuela przypomina sobie, że ma córkę. Pozostałe dzieci zawiadamiają ja o chorobie Manueli, tylko dlaczego przez 200 odcinków nie było o niej mowy? Rozbudowywanie rodzin na siłę. W Sadze Buu Bulma martwiła się tylko o rodziców, o siostrze nie było mowy, za każdym razem, gdy któryś bohater był w CC nie było jej. I po ponad 300 odcinkach wyskakuje jak królik z kapelusza. Po co takie kombinacje, przecież dzieci znają poprzednie wersje, choćby kai.

Logiczne by było gdyby Tights wcześnie umarła i nie wspominano o niej z powodu bólu, a teraz ożywiono ją smoczymi kulami. Taki zabieg miałby sens, gdyby np. wskrzeszenie Freezera pokazało, że mozna wskrzesić po latach i ożywiono by ją.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Nie lepiej by było gdyby Tigts była koleżanką Bulmy ze szkoły (Bulma chodziła do szkoły, było w DB), studiów, kursów, portalu społecznościowego, z korespondencji (zanim wszedł internet ludzie korespondowali ze sobą Pocztą), byłoby bardziej realistycznie, a tak mamy abstrakcję. Wiem, że to reklama nowej mangi Toriyamy, ale bez przesady, dzieci tez maja poczucie logiki i wiedzą, że coś tu nie tak.

Dodano po minucie
Mateusz napisał(a):
W sumie to ja nie wiedziałeś o siostrze Bulmy. Masz na myśli jakieś stare mangi, te z DB i DBZ czy o te DBS Ci chodzi? Kiedy Bulma zdradza, że ma siostrę, jeśli masz na myśli DB/DBZ?
Bulma nie ma siostry to reklama postaci z innej oddzielnej mangi, wyszła totalna abstrakcja.

Post przeniesiono z tematu: DB Super odcinek 029, 31.01.2016.
Shounen
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.161
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
Bulma nie ma siostry to reklama postaci z innej oddzielnej mangi, wyszła totalna abstrakcja.
Źle o tym myślisz. Manga "Jaco the Galactic Patrolman" wyszła ładnych parę lat temu, bo w 2013. Od tego momentu japońskie dzieci zdążyły ją już poznać, a autor zaliczył jak widać do kanonu. To, że nie ma tego w polskich empikach, nie znaczy, że widzowie tego nie znają. DB Super jest emitowane w Japonii i tam ta manga jest znana. Podobnie w USA wyszła jakiś czas temu, więc fani DB na pewno mają ją na półkach (PS. ja mam, chociaż mieszkam w PL. Stoi pomiędzy Dr. Slumpem a DB, bo tam jest jej miejsce).

Dlatego nie REKLAMUJE ją (reklama to byłaby 3 lata temu), ale używa już wymyślonych postaci. Póki co, siostra Bulmy i Jaco są zgodni z mangą Toriyamy, to fakt, więc trzeba go zaakceptować
Podobnie wygląda sprawa z matką Goku - będziesz kwestionować jej istnienie, bo nie było jej na RTL7/w mandze od JPFu?

Co więcej, p. Akira wrócił do historii narodzin Goku i zniszczenia Vegety, poprawił całą historią tak jak chciał i MIAŁ do tego prawo. Bo jest autorem
Obraz
Za to specjal o Bardocku był robiony przez Toei (możliwe, że z pomysłu Toriyamy), więc zawierał zmyślone elementy (np. nagi nowonarodzony Goku w kapsule).
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Kinichi, nie traktuje tego jako części uniwersum DB, tylko jako alternatywę dla DB. Nie ważne kto jest autorem, dla mnie liczy się logika, jeśli coś przypomina abstrakcyjny sen np. pojawianie się członków rodziny, których nie było to dla mnie burzy fabułę, Bulma i Jako sa z róznych mang. DB powstało w latach 80-90, Jako teraz, to różne mangi, ale OK, skoro połączyli DB i One Piece to mogą połączyć Jako i DB. Matka Goku to kobieta NN, może byc Gine, ale Sharotto bardziej pasuje charakterem i stylem do Saiyanek Kiedyś pisałam jak u Saiyan mogło wyglądać macierzyństwo: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=221279

Dodano po 2 minutach
kinichi napisał(a):
Za to specjal o Bardocku był robiony przez Toei (możliwe, że z pomysłu Toriyamy), więc zawierał zmyślone elementy (np. nagi nowonarodzony Goku w kapsule).
Cała historia DB jest zmyślona, nie ważne czy Fanfic mój, Twój, praca Toriyamy czy Toei albo wypracowanie japońskiego dziecka, wszystko to fikcja, nic z tych wydarzeń czy osób nigdy nie istniało, jest tylko to co się napisze czy narysuje, pytanie tylko czy te utwory są logiczne i zgodne z resztą fabuły czy nie
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.161
Plusy: 12
Posty: 663
Dziwne podejście - czyli ktokolwiek dopisze coś do DB to uznajesz to za prawdę, bo jest logiczne? Ok, żyj fanficami, ale nie wmawiaj innym, że tak było w mandze/anime i tego mamy się trzymać.

Ja uznaję za podstawę mangi Toriyamy. Jedynego autora prawdziwego DB, którego wymieniają w każdym odcinku czy też filmie.

PS. To nie Toriyama połączył One Piece, Toriko, Atoma i DB.
Toriyama wprowadził nowe postacie do uniwersum DB, Jaco i Tights, więc nie myl tych 2 spraw.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.278
Posty: 402
Citrel

Czyli wedlug Ciebie, Toriyama nie moze wprowadzac nowych postaci, bo to nie logiczne wut ?
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.817
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Fajna na Tights. Mogloby byc troche o niej wiecej. Nie przeszkadza mi, ze pojawila sie dopiero teraz, a wczesniej nie bylo wzmianki - widac nie zaszla taka potrzeba.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Ależ ja nie każę Wam wybierać fanfików tylko piszę, że nie jest to logiczne, że ktoś jest przez 45 lat jedynakiem, nagle okazuje się, że ma siostrę i jeszcze ja pamięta, to tak jakby ktoś obudził się rano i stwierdził, że jest kimś innym. Jesli Toriyama robi coś nielogicznego neguję to, a o fanfikach wspomniałam dlatego, że napisałeś o prawdziwości jednych wersji DB a o nieprawdziwości innych, a przecież wszystko to fikcja, nie można mówić o prawdziwości czegoś czego nie ma, tak jak Smerfów, Muminków czy Scooby'ego Doo. Wszystko to wymyślone historie. nie ma prawdziwego DB, dlatego, że to nie jest historia na faktach. Jeśli fanfik czy film Toei jest zgodny z fabułą reszty uznaję to, jeśli nie-nie i tyle. A, że takie czy inne wersje istnieją to inna sprawa.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.112
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Chester napisał(a):
Citrel

Czyli wedlug Ciebie, Toriyama nie moze wprowadzac nowych postaci, bo to nie logiczne wut ?
"Trunks" byłby dobrym nowym saiyanem, ale nie, Toriyama musiał dać że Bulma zdradza Yamchę z Vegetą

Czy ta, zgadzam sie z tobą 100%

Ontopic

Tights była gorąca w mandze Jaco, tutaj (w DBS) już nie jest
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Postać zbędna. Z dupy wymyślona po 20-30 latach. Co powoduje już zamieszanie- Bulma nic nie wspominała, że ma siostrzyczkę, a tu bach sobie Toriyama ją dorobił. I tu masa pytań...

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Bartek napisał(a):
Tights była gorąca w mandze Jaco, tutaj (w DBS) już nie jest
W Jaco była nastolatką.

Citrel napisał(a):
Nie ważne kto jest autorem, dla mnie liczy się logika, jeśli coś przypomina abstrakcyjny sen np. pojawianie się członków rodziny, których nie było to dla mnie burzy fabułę, Bulma i Jako sa z róznych mang.
To jest tak samo jak z Tarblem, jest bratem Vegety a mimo to nikt nie przywiązuje do niego większej wagi. Wystarczy przeczytać mangę tam jest chyba zgrabnie zobrazowane, że Ona żyła własnym życiem i nie przywiązywała się do rodziny i według mnie nie burzy to fabuły.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jednak zgodzę się z Byczusią, że Tights jest zbędna, po co ją wprowadzać? Można też super potraktować jak filmy kinowe, osobno niż serial, wtedy to jest dobra seria, tylko w zestawieniu z resztą serialu traci sens.
Brat Vegety żył w kosmosie, który jest dość duży by mógł przetrwać i ukryć się Tsuful (dr Myuu), ludzie z Kosmicznej Organizacji Handlu czy Tarble. Jednak taki sam problem z Ziemianką do mnie nie przemawia

Dodano po 9 minutach
kinichi napisał(a):
Dziwne podejście - czyli ktokolwiek dopisze coś do DB to uznajesz to za prawdę, bo jest logiczne?.
Jeśli jest logiczne i nie burzy dotychczasowej fabuły to tak, jeśli ją burzy i pokazuje treści sprzeczne z fabuła to nie. Tak samo jak oryginalna manga tego samego autora, jeśli z jakiegoś powodu nowa postać czy sytuacja wprowadza niepotrzebny zamęt to jej nie uznaję.
Ps. nie uznaję za prawdę czegoś co istnieję, uznaję to za część przedstawionego świata, jeśli nie pasuje do tego świata to takie kwiatki odrzucam A, że świat ten jest wymyślony to liczy się tylko to co jest logiczne, żeby opowieść miała ręce i nogi
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.748
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Citrel napisał(a):
tylko piszę, że nie jest to logiczne, że ktoś jest przez 45 lat jedynakiem, nagle okazuje się, że ma siostrę i jeszcze ja pamięta
Ok, to proszę podaj mi moment, w którym Bulma mówi, że jest jedynaczką. Wtedy przyznam Ci rację i tez uznam, że to jest nielogiczne i sieje zamęt.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Postać] Tights - siostra Bulmy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook