Forum Dragon Ball Nao

» Prawo japońskie

Knup
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.759
Posty: 13
Jako, że moje "zboczenie zawodowe" nie pozwala mi żyć, natrafiłem swego czasu w internecie na 2 artykuły a niedawno na kolejne dwa związane z prawem japońskim. Jeśli ktoś jest ciekawy to zapodam je tu.

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - ks. prof. dr hab. Antoni Kość SVD (1949-2011)

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 5/2008

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 5/2008

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 5/2008

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 4/2007

Jeśli chodzi o polska literaturę traktującą o prawie japońskim nie jest ona bogata można jednak wymienić między innymi:

Prawo konstytucyjne
K. Karolczak, System konstytucyjny Japonii, Warszawa 1999;
K. Karolczak, Kokkai - parlament Japonii, Warszawa 1995

Prawo karne
B. Hołyst, Japonia – przestępczość na marginesie cywilizacji, Warszawa 1994
J. Widacki, Przestępczość i wymiar sprawiedliwości karnej w Japonii – zarys problematyki, Lublin 1990
J. Izydorczyk, Hanzai znaczy przestępstwo, Warszawa 2008

Prawo administracyjne
L. Leszczyński, Gyoseishido w japońskiej kulturze prawnej. Nieformalne działania administracji a prawo, Lublin 1990

Teoria i filozofia prawa/Doktryny polityczno-prawne
R. Tokarczyk, Współczesne kultury prawne, Warszawa 2012
L. Dubel, Historia doktryn politycznych prawnych do schyłku XX wieku, Warszawa 2009
R. Tokarczyk, Filozofia prawa, Warszawa 2012
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Świetny temat, jeśli będę miała chwilę więcej czasu to z przyjemnością się z tym zapoznam czyt. po sesji, na razie wzywa mnie zwykłe prawo międzynarodowe i nasze polskie konstytucyjne na pewno niedługo napiszę coś więcej!

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Tego Widackiego bym z chęcią przeczytał.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Tego Widackiego bym z chęcią przeczytał.
Mam w domu jego ksiazke - "Plamy na Wschodzacym Sloncu. Swiat przestepczy we wspolczesnej Japonii", ale jeszcze nie czytalem.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Aktualnie czytam Hanzai Izydorczyka - naprawdę polecam bo mega monografia ;d

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Prawo japońskie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook