Forum Dragon Ball Nao

» Rasizm

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne.

Rasizm nigdy nie był ideologią jednolitą, zmieniał się i ewoluował, toteż nie istnieje modelowy wzór rasizmu – jego istotę można badać wyłącznie poprzez historię.

I moje pytanie; jak zapatrujecie sie na problem rasizmu na swiecie i czy jestescie uprzedzeni do jakies nacji? Zapraszam do wyrazania swoich opini w temacie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jestem uprzedzony do niektórych nacji, np. Cyganów, jednak nie jestem uprzedzony do żadnej rasy, uważam, że każdy się do czegoś nadaje i ma jakieś zdolności, ludzie są różni, ale zbyt pochopne byłoby dzielenie ras na lepsze i gorsze. Nie jestem rasistą i trochę wnerwiam się, na 'patriotów' lub nacjonalistów, którzy nimi są.

Myślę, że często rasizm bierze się z niezrozumienia kultury innych ludzi, a tym samym z lęku przed nimi (często ten lęk jest uzasadniony). Często jednak z powodu ogółu spycha się wszystkich, zamiast wytyczyć proste zasady: pracujesz, uczysz się polskiego, doceniasz ten kraj -> zostajesz, pasożytujesz -> spierdzielasz.

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Rasizm? Szczerze przyznam : Nie jestem uprzedzona do żadnej rasy czy nacji. Problem rasizmu jest i szczerze nie sądzę by znikł całkowicie, a już na pewno nie szybko. Niestety i idzie to czasem w absurdy i byle co nawet zdarza się ,że posądzi się kogoś o rasizm. Chociażby załóżmy ,że osoba(do której nacji jest powszechne uprzedzenie) zachowuje się niewłaściwie. I zero reakcji, bo już posądzą o rasizm. No i stereotypy o tych nacjach są często powszechne- co utrudnia co niektórym nacjom życie i to bardzo.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Sądzę, że rasizm to jest głupota, jak można posądzać ludzi o ciemnej karnacji, że są gorsi, nie rozumiem ich zachowania. Afrykanie to porządny naród, który dążył wiele lat do zniesienia niewolnictwa, udało mu się, tak trzymać. Tak samo inne narody, które są innego koloru skóry, niż biali - Arabowie, starają się być swojscy. Cyganów ludzie posądzają, że kradną, są źli, ale to też ludzie, mają swoje wady i zalety, jak każdy z nas. Więc nie rozumiem ni w ząb rasistów. Tyle ode mnie. Na co było kasowanie mego posta, nie wiem - może rasizm ?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Kochaś napisał(a):
Myślę, że często rasizm bierze się z niezrozumienia kultury innych ludzi, a tym samym z lęku przed nimi (często ten lęk jest uzasadniony).
Ty pewnie rozumiesz kulturę murzynów, Chińczyków i muslimów.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie wiem jak jest w przypadku Chińczyków, ale pozostałe dwie wyznają zasadę:
Żyj i nie pozwól żyć innym.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Biała wyznaje zasadę "zejdz z ulicy i nie daj żyć sobie", bo tak wypada i trzeba całemu światu zrekompensować to, że kiedyś ośmielili się być mądrzejsi i silniejsi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Ja opowiem się tak jak Ish. Moja zasada, jest podobna do tej od Endzika, z tym że ja pozwalam żyć innym. Jestem obojętny co do rasy, dopóki mi nie szkodzą jest ok.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Mam swoje uprzedzenia, ale staram się panować nad tym co uważam w 'środku', bo już kilka osób udowodniło mi, że jestem w błędzie, swoim zachowaniem, inni znowu potwierdzili moje przekonania. Zawsze jednak zachowuję rezerwę, wolę się miło zaskoczyć niż potem czuć się głupio, że ja z sercem na dłoni, a ktoś z poczuciem, że to on jest lepszy.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
franqey napisał(a):
Kochaś napisał(a):
Myślę, że często rasizm bierze się z niezrozumienia kultury innych ludzi, a tym samym z lęku przed nimi (często ten lęk jest uzasadniony).
Ty pewnie rozumiesz kulturę murzynów, Chińczyków i muslimów.
Nie rozumiem, ale się nie lękam, jak ich wpadnie za dużo i okażą się niedobre, to wtedy się zrobi porządek.

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Kochaś napisał(a):
franqey napisał(a):
Kochaś napisał(a):
Myślę, że często rasizm bierze się z niezrozumienia kultury innych ludzi, a tym samym z lęku przed nimi (często ten lęk jest uzasadniony).
Ty pewnie rozumiesz kulturę murzynów, Chińczyków i muslimów.
Nie rozumiem
Jak widzisz nie bierze się stąd rasizm, lecz naiwność. Postaram Ci to jednak trochę wytłumaczyć. Coby łatwiej poszło, za przykład wezmę murzynów. Otóż podstawą funkcjonowania kultury jest rozwój cywilizacji, z tego to powodu mówi się o kulturach wysoce, średnio bądź słabo rozwiniętych. Jeśli nie było by rozwoju, nie było by kultur. Jeśli przyjąć to absolutnie naturalne dla kultury kryterium, niedorzecznością byłoby twierdzenie, że wszystkie kultury są sobie równe. A właśnie niedorzeczna lewacka teza o równości kultur stoi u postaw twojego debilnego stwierdzenia że rasizm bierze się z niezrozumienia danej cywilizacji. Przykładowo gdy w Europie odbywała się rewolucja technologiczna, negry w Afryce byli na dobrej drodze do przejścia z trybu koczowniczego w osiadły ( co nie wszędzie do dziś wyszło). Czy zatem nie rozumiem Afrykańców? Doskonale rozumiem. Przedstawiciele mojego kręgu kulturowego też kiedyś przeszli w tryb osiadły. Ale do !? Wacława było to pizdyliard lat wstecz. I o te wszystkie lata rozwoju nasza kultura jest wyżej, i stawianie tych dwu na równi to jak twierdzić że dziobak jest równy pod względem intelektu człowiekowi, bo i to i to to ssak. Jasne, z pominięciem tego że dziobak nie nauczył się samodzielnie podcierać dupy. Gdy ludzie z kultury Judeo-Chrześcijańskiej latali w kosmos, murzynki żyły w lepiankach z gówna, więc nie są to równe kultury. Nie można porównywać ludów składających własne dzieci w ofierze Baala, z kulturą starożytnej Grecji, a Azteków do Rzymu pod względem rozwoju prawodawstwa, ani średniowiecznej Francji do Aborygenów pod względem rozwoju maszyn oblężniczych. Nawet wykorzystywanie w Stanach murzynów na plantacjach bawełny wynikało z tego, że biali odrzucili wcześniej niewolnictwo wśród białych ( w przeciwieństwie do murzynów, którzy dalej sprzedawali swoich pobratymców w niewolę). To że uznaję wyższość jednej kultury nad drugą, nie czyni mnie jednak rasistą.
Nie żywię jakiejś organicznej nienawiści do czarnych, z powodu ich skóry, o czym świadczy choćby to że lubię wielu murzynów, czy to fikcyjnych ( Django z "Django", Jules z "Pulp Fiction", Jednooki z "Czarnej kompanii", Curtis Hughes ze "100 Naboii" etc.) czy rzeczywistych ( Samuel Jackson, John Godson, Razsack Traore, Michael Jordan, Rosalindo Dowson, Jimmy Hendrix, panowie z "Bad Brains", św. Augustyn etc.). Wielu szanuję za wkład do kultury, wypowiedzi, poglądy etc.. Jednak nie boję się nazywać tego, jak historia danej społeczności ukształtowała jej obecną ( ogólnikowo) pozycję. Mogę powiedzieć że statystyczny czarny są bardziej leniwy od białych, a biały od żółtych, że prawo bazujące na tym stworzonym przez Rzymian i Napoleona jest bardziej sprawiedliwe od tego bazującego na dokonaniach Mao, i że metafizyka arabów po wczesnym średniowieczu cofnęła się do poziomu z przed Talesa, i że Einstein był biały. Jeśli to właśnie jest rasizm, to tak, jestem rasistą, ale nie wmawiaj mi proszę że wynika to z niewiedzy.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Chyba mnie trochę nie zrozumiałeś. Napisałem przeto, że jeśli będzie pracować i doceniać mój kraj, to może tu być. Jeśli będzie go doceniać i pracować, to już będzie wyżej cywilizacyjnie od ogółu przedstawicieli jego rasy i może razem z nami tworzyć naszą cywilizację.

postaw twojego debilnego stwierdzenia że rasizm bierze się z niezrozumienia danej cywilizacji
Stwierdziłem tylko, że często rasizm stąd się bierze, czyli ze strachu, ale nie zawsze. Dlatego też nie wmawiam Ci niewiedzy.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Fantastycznie. Na 1 miejscu ex aequo RPA, Izrael i Egipt.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Gangez będzie niepocieszony.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Jestem rasistą. Nie cierpię czarnych i ciapatych fefluchów, są bandą nierobów, piszczą o dyskryminacjach, a sami są pieprzonymi nietolerancyjnymi świniami.

Bad Boy napisał(a):
Chyba mnie trochę nie zrozumiałeś. Napisałem przeto, że jeśli będzie pracować i doceniać mój kraj, to może tu być. Jeśli będzie go doceniać i pracować, to już będzie wyżej cywilizacyjnie od ogółu przedstawicieli jego rasy i może razem z nami tworzyć naszą cywilizację.
Śmieszne, bo do europy naprawdę niewielu takowych przyjeżdża. Oczywiście, jeżeli taki osobnik się znajdzie, to z pewnością zostanie wykluczony z mojego osobistego elitarnego grona brudasów, na których mam ochotę nasrać. Znajdzie się wyżej nawet niż wielu białych ludzi.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
klaun, brudas, mieszaniec niejasnego pochodzenia oraz ktoś, kto nie przypomina człowieka i wygląda jak małpa, choć ludzie ewoluowali już miliony lat".
O , śmiechłem. No to jest właśnie właściwy opis Bombera. xD

No nie wiem, czy jestem rasistą. Nie wiem czy nawet współcześnie mówi się o jakichś rasach. Czarnych za dużo mimo wszystko bym nie chciał w Polsce, za dużo chcą i często mało dają w zamian. Już wolałbym Turków, Chińczyków itp.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Rasizm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook