Forum Dragon Ball Nao

» Hellsing

Strony:   1, 2, 3

Jak oceniasz Hellsinga?

Jak oceniasz Hellsinga?
Celujący 40,35% 23 40,35%
Bardzo Dobry 22,81% 13 22,81%
Dobry 22,81% 13 22,81%
Dostateczny 3,51% 2 3,51%
Dopuszczający 1,75% 1 1,75%
Niedostateczny 8,77% 5 8,77%
Wszystkich głosów: 57
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dla mnie kwestia z lasem to akurat drobnostka, ale w pierwszym anime fabuła idzie całkiem innym torem niż w mandze i to jest jej największy minus.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem niedawno Hellsing Ultimate (ostatni odcinek wyjdzie w tym roku). Dla przypomnienia machnąłem też sobie starą serię. Jeśli odcinki Ultimate są dokładnie na podstawie mangi, to trochę się zawiodłem, bo spodziewałem się fabuły ciekawszej, rozwiniętej i dłuższej. Fabuła jest tak prowadzona, że brak tam jakichś konkretnych zwrotów akcji, które by porwały widza. Poza tym wymaga niezwykłego skupienia, bo wystarczy przegapić jakiś dialog i potem już do końca odcinka nie wiadomo, o co chodzi i z kim Alucard walczy. Ale sam Alucard trzyma poziom bardziej niż w starej serii, nie ma na niego mocnych.

A wracając do starych odcinków - podtrzymuję zdanie sprzed lat, początek jest jak należy, ale główny przeciwnik, Incognito, wampir z dupy wyjęty, to największa porażka.

Oczywiście w OVA grafika i animacje wygrywają w przedbiegach, a klimat jest jednakowy, patrząc na początkowe odcinki, czyli te o zbliżonej fabule. Potem się historia rozłazi w dwóch kompletnie odmiennych kierunkach. W OVA jest odrobina humoru - i bardzo dobrze, bo seria ma cięższy klimat w porównaniu ze starą.

Hellsing: The Dawn
6-rozdziałowy (a wychodzi od 2001 roku) prequel opisujący historię Waltera i Alucarda podczas II wojny światowej, a konkretnie Polska 1944. Powoli wychodzą też 9-minutowe odcinki anime. Niestety Romi Paku w roli Waltera odpycha od pierwszych sekund. Warto poznać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem ponownie wszystkie odcinki Hellsing Ultimate, tym razem bez przysypiania, i mogę powiedzieć, że to wyśmienita seria. Choć nie dla wszystkich, bo krew się leje strumieniami. Poza tym niekiedy potrafi nudzić i za dużo w niej dramatu. Jednak główny wątek, czyli "potyczka" anglikanów, katolików i nazistów z zombie na usługach to coś niepowtarzalnego. Do tego efekty na najwyższym poziomie. Rozrywka w najczystszej postaci.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Hellsing
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook