Forum Dragon Ball Nao

» Najwybitniejszy Polak w historii

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Było na zachodzie i na wschodzie sporo takich telewizyjnych plebiscytów na najwybitniejszych przedstawicieli danego narodu. Np. Niemcy wybrali jakiegoś pisarza, ale nie pamiętam jakiego, Rosjanie wybrali Puszkina, Stalina i Lenina do pierwszej trójki, w UK wygrał Winston Churchill, w RPA Nelson Mandela. Może zrobimy taki nasz własny, wg opracowanego wcześniej konceptu? Nie ma nas tu 100k żeby każdy sobie mógł wybrać jedną osobę i wygrałaby ta jedna z 26k głosów. Znając życie to razem wymienimy góra 10, z czego pierwsza czwórka będzie miała ex aequo 1 miejsce z 3 głosami.

Proponuję, żeby wymieniać np. 10 osób po kolei, gdzie najlepszy będzie miał 10 punktów, a ten najmniej najlepszy 1 punkt. Jak udział weźmie z 15 osób to może to dać ciekawe wyniki. Co wy na to?


  1. Karol Wojtyła 64
  2. Mikołaj Kopernik 56
  3. Józef Piłsudski 48
  4. Fryderyk Chopin 29
  5. Jan III Sobieski 24
  6. Adam Mickiewicz 17
  7. Ignacy Jan Paderewski 16
  8. Lech Wałęsa 15
  9. Tadeusz Kościuszko 14
  10. Mieszko I 14
  11. Henryk Sienkiewicz 11
  12. Juliusz Słowacki 11
  13. Maria Skłodowska-Curie 11
  14. Roman Dmowski 10
  15. Adam Małysz 10
  16. Mikołaj Rej 10
  17. Bolesław Chrobry 9
  18. Władysław Jagiełło 8
  19. Jan Kochanowski 7
  20. Władysław IV Waza 7
  21. Stanisław Żółkiewski 7
  22. Władysław Anders 7
  23. Jan Matejko 7
  24. Aleksander Wielopolski 6
  25. Witold Gombrowicz 6
  26. Piotr Skarga 4
  27. Feliks Koneczny 3
  28. Maksymilian Maria Kolbe 2
  29. Witold Pilecki 2
  30. Stefan Batory 1
  31. Dezydery Chłapowski 1
  32. Bolesław Krzywousty 1
  33. Jan Potocki 1
  34. Kazimierz Wielki 1

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 6 razy, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 23.01.2016, 13:28
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Mikołaj Rej, Mikołaj Kopernik, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Gąbrowicz, Maria Składowska-Curie, Karol Wojtyła, Fryderyk Chopin, Bolesław Chrobry i Bolesław Krzywousty.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Karol Wojtyła, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin,Bolesław Chrobry, Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Maria Curie, Henryk Sienkiewicz, Jan III Sobieski, Władysław Anders

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobry temat.

  1. Jan Paweł II
  2. Józef Piłsudski
  3. Jan III Sobieski
  4. Tadeusz Kościuszko
  5. Mikołaj Kopernik
  6. Adam Mickiewicz
  7. Jan Matejko
  8. Fryderyk Chopin
  9. Maksymilian Maria Kolbe
  10. Adam Małysz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1. Karol Wojtyła
2. Józef Piłsudski
3. Jan III Sobieski
4. Mikołaj Kopernik
5. Ignacy Paderewski
6. Jan Kochanowski
7. Adam Mickiewicz
8. Władysław Jagiełło
9. Tadeusz Kościuszko
10. Stefan Batory

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
10. Stefan Batory
Teraz pewnie by dostał obywatelstwo, ale Polakiem to on nie był. Jagiełło to samo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Shounen napisał(a):
Teraz pewnie by dostał obywatelstwo, ale Polakiem to on nie był. Jagiełło to samo.
*Nie uważam*. Nie licząc carów i Walezego bycie królem Polski, czyni go Polakiem. Naród to wspólnota losu, a nie wpis w rejestrze. Batory i Jagiełło mają w sobie więcej polskości niż Chopin, Puławski, Rokossowski i Dzierżyński razem wzięci bo
a) Dzielili z nami losy
b) współdefiniowali to, czym nasz naród się stał
c) byli naszymi królami
d) przyznawali się do Polski i walczyli o rację stanu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
1. Jan Paweł II
2. Józef Piłsudski
3. Ignacy Jan Paderewski
4. Fryderyk Chopin
5. Jan III Sobieski
6. Mikołaj Kopernik
7. Juliusz Słowacki
8. Henryk Sienkiewicz
9. Witold Pilecki
10. Kazimierz Wielki

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Franku, zgadzają się 3 z 4 twoich argumentów. Taki np. Stefan Batory - bardzo wybitny król - też współtworzył Polskę taką, jaką była poźniej, ale on sam nie był współdefiniowany przez polskość jako taką, tzn. nie wychowywał się w polskich realiach i wyniósł z domu punkt widzenia nie podporządkowany interesowi polskiemu, a jedynie taki przyjął w drodze elekcji. Poza tym można się pospierać odnośnie tego, że ktoś był naszym królem. Owszem byli, ale taki Jagiełło był, jako Jogaila, wielkim księciem litewskim by potem stać się królem polskim. Nie uważam, by w ten sposób zdefiniował on swą narodowość, że przyjął tron polski z rąk polskich możnych. Podobnie rzecz ma się z Batorym, który do czasu obrania go królem był księciem Siedmiogrodu, czyli władcą węgierskim.
Ale nie spierajmy się o to, wpływ na polską historię mają i być może jest on nawet większy niż wpływ na ich macierzyste kraje. Tak samo uznaje się Tadeusza Kościuszkę w USA za Polish American, chociaż amerykańskość była dla niego tylko tymczasowym subsytutem powoli odchodzącej w cień polskości. Ja tam był uznał takie typy, chociaż do ich polskości mam mieszane uczucia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tak a propo JP2 (Jan Paweł 2 ) był za NWO XD, dlatego piszę Karol Wojtyła. Stefan Batory nie był polakiem tylko węgierskim księciem chyba ale nie polakiem. Franek co do Chopina to nie masz racji, jakie to czasy były - Polska pod zaborami no może nie dokońca ale już się waliło XD - a Mickiewicza już nie mieszaj, zresztą to artyści, co innego Maria Składowska-Curie ale jest polska.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Coś tam widzę probujesz mącisz, kombinować i kontrargumentować. Zobaczę chętnie odpowiedź Franka, a potem twoją.

Ale ciebie zapytam o to, co sądzisz o polskości angielskiego pisarza Josepha Conrada. Był angielskim pisarzem, bo pisał po angielsku, w Anglii, w pierwszej kolejności dla Anglików oraz mieszkał w Anglii większą cześć życia. Nie można jednak odmowić mu tego, że mogł inspirować się swoją polską przeszłością, polską historią oraz przykładami z życia, którego pierwszych kilkanaście lat spędził jeszcze w Polsce. Urodził się jednak w Polsce, jako Józef Korzeniowski w rodzinie o tradycjach powstańczych. Choć w języku angielskim, to wypowiadał się też w sprawach polskich jako osoba publiczna. Co z nim? Polak czy Anglik?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al urodził się w Polsce to polak proste, Chopin spędził większość czasu w Francji podobnie jak Maia Składowska-Curie albo na Litwie Mickiewicz Adam. Franek ma prawo do swojej opini ale ma słabe argumenty. Co tam Batory zrobił, człona wielkiego za przeproszeniem a dziś co jest człon jeszcze większy, a to co dał Chopin Mickiewicz Kopernik Rej Karol Wojtyła Składowska-Curie dużo wnosi dla Polski i świata.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Akurat Mickiewicz spędzał ten czas na Litwie, ale jako że spędzał go wśród spolonizowanej szlachty to czuł się tam pewnie tak samo, jak czułby się gdyby się urodził w Kielcach, Warszawie, Włocławku czy Sieradzu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Więc tak. Nie uznaję że sam wpływ na historię czyni kogoś obywatelem (piszę skrótowo). W takim wypadku L. Kaczyński byłby bardziej Gruzinem niż Polakiem. Do tego należy dodać również że piszemy o czasach kiedy pojęcie narodu było jeszcze bardziej rozmyte niż dziś. Przykładowo za Jagiełły chłopi bardziej związani byli z królem któremu płacili niż z narodem jako takim. Raz byli Prusakami, innego dnia po podboju stawali się Polakami etc.. Rycerze, o ile odczuwali wspólnotę losu, to właśnie walcząc za króla. I choćby dla tego przekładając na tamte czasy definicję narodu jako wspólnoty losu, należy króla wg. mnie zaliczyć do Narodu. Nawet nie tyle jako element zbioru, co jako granicę ten zbiór określającą. W przypadku Batorego jest to jeszcze bardziej rozmyte, jednakże wydaje mi się, że sam wybór elekta wiązał się min. właśnie z potrzebą definiowania się jako Narodu. Zgadzam się że brak wychowania, inne sposoby myślenia, brak tej samej historii etc. sprawiają że nie można być do końca członkiem danej wspólnoty narodowej, jednakże intuicyjnie nie potrafię nie myśleć o królu jako o współobywatelu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mam dużo typów i ciężko tak szczegółowo uszeregować, więc zrobię to teraz, żeby mieć już spokój. Prawdę mówiąc miałem nadzieję na większy odzew, ale chwała niebiosom, że w ogóle ktokolwiek odpowiedział. Tak to jest, jak się zakłada tematy wcelu bezczelnego nabicia postów. Zazwyczaj inni forumowicze odpowiadają na spontaniczne głupoty.

1. Roman Dmowski
2. Mikołaj Kopernik
3. Mieszko I
4. Stanisław Żółkiewski
5. Aleksander Wielopolski
6. Władysław Anders
7. Piotr Skarga
8. Feliks Koneczny
9. Ignacy Jan Paderewski
10. Dezydery Chłapowski

No i jakaś tam lista rezerwowa, nawet długa. W czołówce nie umieściłem Jana Pawła II, bo po 1989 nie wykorzystał swojego autorytetu i pozycji, by uczyć Polaków czegoś znacznie lepszego niż demokracja parlamentarna III RP, ponadto był zbyt tolerancyjny. Józefa Piłsudskiego nie umieściłem na liśćie, bo choć doceniam jego spryt i umiejętność zdobycia władzy, ugruntowania jej i nawet sprawnego poruszania się w polityce zagranicznej, to jednak oceniam jego postawę negatywnie (choć akurat gdyby dożył 1939, to jego proniemieckie nastawienie mogłoby odmienić nasze losy, ale to tylko takie gdybanie i nie da się tego potwierdzić ani obalić), a zasługi dla odzyskania niepodległości i ukształtowania granic są o wiele mniejsze niż Dmowskiego i Paderewskiego.

A teraz w ramach żartu wersja rządowa, którą utworzyłem inspirując się postem naszego Voldzia z dbpolska.

1. Lech Wałęsa
2. Jacek Kuroń
3. Bronisław Geremek
4. Adam Michnik
5. Aleksander Kwaśniewski
6. Wojciech Jaruzelski
7. Wisława Szymborska
8. Donald Tusk
9. Czesław Kiszczak
10. Stefan Niesiołowski

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Podbijam temat, bo jest fajny, a myślę, że fajnie by było jakby więcej osób się przyłączyło. To nie jest trudno, wystarczy wybrać 10 osób, których uważamy za najwybitniejszych.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
1. Jan Paweł 2
2. Adam Małysz
3. Józef Piłsudski
4. Władysław IV
5. Lech Wałęsa
6. Henryk Sienkiewicz
7. Fryderyk Chopin
8. Mikołaj Kopernik
9. Jan Kochanowski
10. Jan Potocki

http://www.anime-planet.com/users/Lees
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jan Paweł II
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Postaraj się wymienić 10 osób, tak by można tabelę zaktualizować. To chyba nie jest trudne wskazać 10 ciekawych osóbi je jakoś sklasyfikować.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jan Paweł II
Lech Wałęsa
Mikołaj Kopernik
Józef Piłsudski
Mieszko I
Władysław Jagiełło
Fryderyk Chopin
Jan Matejko
Maria Skłodowska-Curie
Władysław Anders
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Najwybitniejszy Polak w historii
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook