Forum Dragon Ball Nao

» Najwybitniejszy Japończyk w historii

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Analogicznie do tematu Joe o najwybitniejszych Polakach w historii postanowiłem utworzyć temat poświęcony Japończykom. Czekam na Wasze typy. Kto Waszym zdaniem zasługuje na miano najwybitniejszego Japończyka w historii?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Też chcesz żeby dawać po 10 osób?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zawsze mozesz sprobowac Joe.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Aż 10 to nie. 10 Japończyków to ja znam z palcem w dupie, ale z pewnością nie każdy odznaczył się prawdziwą wybitnością. Wiedzę mam za małą, żeby wskazać 10, naprawdę ważnych osób.
Na rozruszanie podam, że dla mnie zdecydowanie wybitnym człowiekiem był cesarz Mutsuhito.
Jakkolwiek wyglądała walka o odzyskanie władzy przez cesarza, on tę władzę zdobył i złamał polityczny monopol Tokugawy i jego obozu. Wykorzystał przybycie Amerykanów i zmyślnie obalił sioguna, wprowadził Japonię w pęd cywilizacyjny, a przy tym uniknął zostania czyimś puppetem. Zmieniła się struktura społeczna i ekonomiczna. Japonia stała się krajem uprzemysłowionym, dobrze skomunikowanym, zelektryfikowanym. Nie dość że zachował niezależność kraju, to jeszcze kraj był w stanie, w bardzo krótkim czasie, dokonać tak potężnego skoku cywilizacyjnego, że Japonia zaczęła prowadzić, i to z powodzeniem, odważną i ekspansyjną politykę. W czasie swojego panowania dorobił się silnego autorytetu wśród narodu. Zaczął od roli ceremonialnego przydupasa a skończył tak, że w umysłach ludzi został niepodzielnym autorytetem. Potrafił także wymusić posłuszeństwo od tej części kraju, która żyła dzięki systemowi feudalnemu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Potrafił także wymusić posłuszeństwo od tej części kraju, która żyła dzięki systemowi feudalnemu.
No nie wiem. Wspomnieć trzeba bunt Satsumy, do którego doprowadziło 20 tysięcy niemających zajęcia samurajów, z czego większość wybito. No ale potyczkę gładko wygrano i już był spokój, więc sukces był. Co nie zmienia faktu, że niedługo potem przywódca Takamori Saigō został zrehabilitowany. To japońskie poczucie honoru. Ktoś coś robi od serca, więc bohater, nieważne, po której stronie barykady stoi.

Co do cesarza, to zastanawia mnie, czy faktycznie miał taką pełnię władzy, czy to raczej zasługi rządu, łącznie z postawieniem go na czele. Cóż, podczas restauracji Meiji miał 15 lat, więc chyba odpowiedź jest jasna. Niestety o historii to ja stosunkowo mało czytałem literatury. A w ogóle tak się składa, że na stronie mamy oporacowanie o Rewolucji Meiji, gdyby ktoś ciekaw.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Najwybitniejszy Japończyk w historii
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook