Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze: "Ossu! Ora Obaba!" - Ping Pong The Animation

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」

Dni na forum: 7.133
Posty: 15.236
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Przenaświetniejsze! Oglądałbym i w ogóle! Czekam!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Toz to Prima Aprilisowy zart ?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
W sumie, niewykluczone by było, gdyby nie to, że wcześniej były o tym wzmianki. Jedynie Witzem może być zagrywa z motywem Nozawowego dialektu Son Goku i otoczki Smoczych Kul, but, hope not! I tuszę, że Obaba będzie tak mówiła przez całą serię, bo jak nie, to się pogniewamy.

Trochę nazizmu dla ciebie, Son-Goku:

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Żart jak najbardziej, ale jedynie zmiana wyglądu strony oraz trailer (lub nawet sama jego ścieżka dźwiękowa i logo). Nozawa grywa także w anime spoza świata DB, więc to akurat nic specjalnego.

W Japonii już 2 kwietnia, więc strona wróciła do normalności. Ale dla spóźnialskich jest screenshot!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
To, że Nozałka grywa gdzie indziej, to wiem, w końcu aktorka. Tylko tutaj mówiła tym samym wsiórskim południowym północno-wschodnim akcentem, którym dubbinguje postać Goku, więc „kul”.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 01.04.2014, 22:16
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No to prawdopodobnie część żartu.
W końcu będzie grać staruszkę, a nie dzieciaka w wieku szkolnym

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ale Gokū niekoniecznie musi być postrzegany za dzieciaka.
Wykład:
Ogólnie jak ktoś tak mówi w Japonii, to jest utożsamiany ze zwykłym, niewychowanym wsiórem z północnych rejonów Kwitnącej Wiśni, Honshū, obszary regionu Tōhoku. Coś à la nasz mieszkaniec Południa czy Wschodu, przykładowo wiejskiej części Huculszczyzny czy Kresów albo Podlasia, Królewca, przeważnie Polonia, ze względów obcych wpływów, zaciągająca, czy to z rusa, czy to z ukraińca, mówiąca w stylu: „Dljaczego onjii takie dzjiwne zwyczaje majo na Śląsku i na kluski mówio nudle, makaron, a?”, nie mylić z akcentem przedwojennej „inteligiencji” lwowskiej. Niech mi się tu nikt nie obraża, bo powyższy przykład nie ma mieć pejoratywnego wydźwięku, a jedynie służyć oświacie. Każdy kraj ma takie rejony, mieszkańców których dialekt przyprawia przeciętnego „warszawiaczka”, obywatela dużego, superzurbanizowanego obszaru, o uśmiech Chestera z Alicji w Krainie Czarów Cudów. Niemcy - Bawaria, Stany - redneki z Południa: Arizona, Kentucky, Teksas i tak dalej, Anglia - kakneje również z Południa. Każdy, kto obejrzał przynajmniej dwadzieścia różnych serii anime, spotkał się pewnie z kansaiowskimi postaciami o ciemnej karnacji, przypominającej opaleniznę, przeważnie reprezentującymi mieszkańców Osaki. Kioto i okolic, którzy mówili śmiesznym, zachodnim akcentem - jest to dosyć popularny, jednak uchodzący w relacjach oficjalnych, przede wszystkim w regionie Kantō, za niegrzeczny, a na ogół śmieszny dialekt - niemniej budzi mnie kontrowersji, niż wschodnia, wiejska odmiana jęz. japońskiego i jedna z jej podgrup, którą stanowi gwara Gokū. W DB można zauważyć, że Chichi i Gyū Maō mówią zupełnie inaczej, gdyż to kolejny ze wschodnich dialektów Japonii. Się tak rozpisałem, bo chciałem jakby uwypuklić wam, że Gokū nie mówi jak przeciętny japoński dzieciak i że są w Kraju Wschodzącego Słońca ludzie, co na co dzień stosują taką składnię i posługują się takim słownictwem. W sumie Derec Padula poniekąd zahaczył o ten temat, opracowując artykuł o Ossu. Kto chce, niech se zajrzy.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Krótko mówiąc, mówi jak wieśniak

Ale ja miałem na myśli ten ton głosu Nozawy niepasujący raczej do starej kobiety. Pewnie będzie mówić w taki sposób, że nawet byś z Goku nie skojarzył. Choć to zobaczy się. Nie miałem w planach oglądać, ale nie wiedziałem, że Nozawa będzie mieć rolę.

vegeta391 napisał(a):
W sumie Derec Padula poniekąd zahaczył o ten temat, opracowując artykuł o Ossu.
Znam jednego, który może kiedyś przetłumaczy

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Komentarze: "Ossu! Ora Obaba!" - Ping Pong The Animation
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook