Forum Dragon Ball Nao

» J-music - temat ogólny

Strony:   1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  

Czy lubisz japońską muzykę?

Czy lubisz japońską muzykę?
Tak 75,27% 70 75,27%
Nie 10,75% 10 10,75%
Nie mam pojęcia co to 13,98% 13 13,98%
Wszystkich głosów: 93
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Polecam Def Tech, mają sporo fajnych piosenek.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kurczę, albo wszystkie koncerty są w Warszawie, albo w Poznaniu w śmierdzącym Blue Note'cie za zdecydowanie za wysoką cenę ;/

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Tak sobie dziś czytam, że doskonały (moim zdaniem) pod względem marketingowym, japoński twór BABYMETAL wystąpi na tegorocznym Sonisphere w UK. To trochę chyba nie ta liga co Metallica, Iron Maider czy Slayer a Japonia ma przecież mnóstwo innych świetnych metalowych kapel. Czy tylko ja tu czuje odór pieniędzy a nie zapach talentu?
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Łaska spłynęła na nasz piękny kraj i w końcu PSC, w ramach europejskiej trasy koncertowej zaprezentuje u nas zespół BORN. Żeby było jeszcze weselej, wraz z nimi przyjedzie do nas przedstawiciel trochę lżejszego vk Lycaon. Te wszystkie atrakcje czekać będą na fanów, 9 września 2014 roku w klubie Firlej (Wrocław).
Czyli jak dla mnie za daleko...

Bilety w cenie €45,00 i €30,00 dostępne są tutaj:
http://www.b7klan.com/
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
19 letnia Rina Kawaei, czlonkini zespolu AKB48 zostala wczoraj zaatakowana podczas jednego z eventow zespolu w prefekturze Iwate. Uzbrojony w noz napastnik ranil Rine i jeszcze jedna czlonkinie zespolu, ktorej tozsamosci nie podano. Obydwie dziewczyny natychmiast przewieziono do szpitala, ale na razie nie ma zadnych informacji na temat ich stanu zdrowia.
Nozownik zostal aresztowany i przedstawiono mu zarzuty usilowania morderstwa.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Całe szczęście Japonia to na tyle cywilizowany kraj, że wciąż obowiązuje tam kara śmierci, więc jeśli udowodni się temu nędznikowi atak z zamiarem morderstwa, to jest nadzieja, że czeka go sprawiedliwy wyrok.
Hayato, wiesz na ten temat coś więcej? Liczę na jakieś aktualizacje co do stanu zdrowia dziewczyn. Ze swoją znajomością japońskiego na pewno znajdziesz coś więcej (i szybciej) niż ja.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
2 lipca we wrocławskim klubie Firlej odbędzie się koncert MIKARU w ramach jego solowego projektu, G.L.A.M.S.

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej, w którą muzyk uda się na przełomie czerwca i lipca. W trasie będą towarzyszyć muzykowi DJ Syu (Dio/BLACK LINE) oraz basista Tetsuto.

Bilety można zakupić na stronie organizatora w cenie 26 euro.

Trasa ma promować wydanie maskisingla Under the moon, aczkolwiek szczegóły dotyczące tego wydawnictwa nie są jeszcze znane.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wieści o kolejnej trasie po Europie SATSUKIego pojawiły się już jakiś czas temu, ale lista koncertów aż do dzisiaj nie była zamknięta. Teraz okazało się, że znalazła się na niej także Polska!

Według informacji podanych przez organizatora SATSUKI wystąpi 11 grudnia we Wrocławiu w klubie Firlej. Będzie mu towarzyszyć zespół w składzie: gitarzysta SANA (ex-MASK), basista LEONA (ex-dolore) i perkusista SHIUN (ex-SCISSOR).

Podczas koncertu dostępna będzie nowa płyta SATSUKIego, zatytułowana Squall of Emotions. Znajdzie się na niej wybór najlepszych utworów wokalisty oraz nowa piosenka SQUALL.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
10 listopada we Wrocławiu zagra zespół SAGA - niezwykle interesujący projekt, w którego skład wchodzą muzycy z Japonii, Chin i Korei. Ta multikulturowa grupa zagra w klubie Firlej we Wrocławiu, koncert rozpocznie się o godz. 19:30.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Popularna grupa MUCC zapowiedziała dwie trasy koncertowe pod wspólnym tytułem "FUCK THE PAST FUCK THE FUTURE".

W kwietniu zespół zagra w Japonii, dając siedem koncertów, następnie pojedzie do Europy, by tam wystąpić w pięciu krajach, w tym w Polsce.

26 maja MUCC wystąpi w Krakowie w Klubie Fabryka. Bilety na koncert w cenie 130 zł można kupić na stronie Knock Out Production.

Poza Polską zespół wystąpi również w Moskwie, Londynie, dwukrotnie w Paryżu oraz Essen i w Berlinie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Duet ADAMS zawita ponownie do Europy w ramach trasy ADAMS SEXPLOSION EU TOUR. Zespół odwiedzi wiele krajów w tym Polskę.

Dwa koncerty w Polsce odbędą się 17 i 18 kwietnia kolejno w Warszawie i Wrocławiu. Warszawski koncert będzie miał miejsce w Fabryce Kotłów, natomiast wrocławski w Klubie Firlej.

Podczas tej trasy dostępny będzie album SEXPLOSION nagrany specjalnie z myślą o europejskich fanach. Będzie on zawierał dziesięć zupełnie nowych utworów.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Sprawdzałem w wyszukiwarce i działów nie znalazłem, co najwyżej pojedyncze posty, a nie chce tworzyć specjalnie nowych wątków więc pogadankę rozpocznę tutaj:

Bardziej klasyczne zespoły z Japonii słucha ktoś? Pisząc klasyka nie mam na myśli L'Arc En Ciel, X-Japan, Malice Mizer, czy B'z

Chodzi mi o taki prawdziwy old school, gdzie w Japonii j-rock był jeszcze w powijakach, a prym w świecie wiodły raczej zespoły japońskie trudniące się jazzem, jazz fusion czy rockiem.

Przy okazji wspomnę też jednego akordeonistę

Wymienię dwóch swoich ulubionych wykonawców. Jak ktoś lubi np. SANTANE czy George Bensona to taki typ muzyki też powinien przypaść mu do gustu

Na początku Casiopea z genialnym Issei Noro i Tetsuo Sakurai. Grupa miała małe sukcesy na świecie w latach 80 i ludki z UK, USA czy krajów Europy barwnie komentują tak w Polsce nie znam absolutnie nikogo kto by ich chociaż kojarzył

Kilka kawałków:

https://www.youtube.com/watch?v=N6sMHsUKhb4 - Fight Man Swoją drogą bardzo fajny teledysk zwłaszcza jak ktoś lubi sporty walki Troszeczkę historii boksu.

https://www.youtube.com/watch?v=W4TRY-wYIXE - Midnight Rendezvous tutaj Panowie zagrali w duecie: basowy akustyk + klasyczna.

https://www.youtube.com/watch?v=b3YSGPcpe14 - Misty Lady (Tutaj akurat do oryginalnego utworu przygrywa świetny basista. Dałem akurat tę wersję, bo jest montażowo najlepsza)

Kolejny osobnik warty polecenia to Masayoshi Takanaka. Jeszcze mniej znany poza Japonią. Wielka SZKODA, bo ten Pan zagrał z samym Carlosem Santaną jego sztandarowy utwór, a więc "Europa" Sam zresztą skomponował wiele kawałków, które śmiało możemy określić jako "latin rock". Kilka utworów, które wszystkie są raczej w nostalgicznej tonacji.

https://www.youtube.com/watch?v=U2yT5sB4-zU - Alone

https://www.youtube.com/watch?v=hk-SZ_tXwvw - Nightmare

https://www.youtube.com/watch?v=bKzuhYJ3kI0 - The Moon Rose Bardzo melancholijna nutka, tutaj naprawdę słychać, że Pan jest prawdziwym wirtuozem gitary, a nie grajkiem "do kotleta".




No i na koniec maestro akordeonu. Podobno w samej Japonii sprzedał milion płyt

Tutaj naprawdę czysty przypadek, bo choć słuchałem Galliano, Piazzolli, Gerard czy naszego rodzimego Marcina Wyrostka nie miałem okazji wcześniej słuchać twórczości pewnego Pana. Jest nim Yasuhiro "Coba" Kobayashi

Gość jest naprawdę niesamowity i cechuje go niezwykła teatralność oraz rozmach w komponowaniu muzyki.

Jak na niego trafiłem? Cholernie nietypowo: oglądałem sobie Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Turynie, które miały miejsce w 2010 roku. Wygrał je pewien Japończyk Daisuke Takahashi. Jego program krótki był naprawdę magiczny i polecam go obejrzeć, bo w nim właśnie pojawił się TEN kawałek:

https://www.youtube.com/watch?v=PkotWgx__u8 -> Eye Słuchałem tego dobry tydzień zanim mi się przejadło choć cały czas ten utwór jest na mojej liście, które mi towarzyszą przy bieganiu.

Inne nutki od Coby:

https://www.youtube.com/watch?v=y0w-JKTBK2s - Sara
https://www.youtube.com/watch?v=-zmHNYVz_8M - La Strada

Z innych polecam Face, Aqua Monegros czy A man song. Generalnie bardzo trudno znaleźć Jego utwory gdyż Japończycy naprawdę są wnikliwi w kwestii praw autorskich jak chodzi o YouTube.




Jak temat się przyjmie to poruszę pop, a konkretnie coś co się zwie "Shibuya-Kei"

Zanim nastało np. Perfume, które IMO jest przereklamowane jest była sobie taka grupa jak Pizzicato Five, ale o tym innym razem
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  

Forum DB Nao » » » J-music - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook