Forum Dragon Ball Nao

» Własna gra karciana DB

parasite
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.617
Posty: 4
Witam, mam w planie zrobienie własnymi siłami gry karcianej dragon ball. Rozgrywka jest 100% kopią z Duel of Champions ( bo sam nie mam czasu nad wymyślaniem zasad i ich testowaniem ). Jest to prosta i szybka karcianka, dzięki temu można rozegrać kilka partii nie nudząc się, a wyjaśnienie zasad nowym graczam zabiera dosłownie 5 minut. W związku z tym, chciałbym was prosić o opinie na temat kart, które zamierzam stworzyć. Nie są to finalne wersje kart, tylko na szybko przygotowane, bo chcę wiedzieć na której mam się skupić i zacząć "dopieszczać" Każda sensowna (!!) uwaga, mile widziana Smile

opcja 1
prawy dolny róg:
A - atak
C.A. - kontratak
L - życie
lewy górny róg: żółta cyfra 6 oznacza poziom mocy jaki musimy osiągnąć, żeby zagrać tą kartę
Prawy górny róg: niebieska cyfra 6 oznacza koszt karty
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

opcja 2
Tutaj jest wszystko napisane na karcie. Prawy górny róg - zielona cyfra 6 - koszt karty. "Ki power" - moc niezbęda do zagrania karty
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

opcja 3
czerwone - atak, niebieskie - kontratak, zielone - życie. I teraz, albo na dole po moc niezbędna do zagrania karty oraz jej koszt, albo mogę to rozdzielić ( np. w prawym gónym rogu jedno z tych 2 umieścić.
* zaloguj się, aby zobaczyć link *[/url]
parasite
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.617
Posty: 4
Witam, mam w planie zrobienie własnymi siłami gry karcianej dragon ball. Rozgrywka jest 100% kopią z Duel of Champions ( bo sam nie mam czasu nad wymyślaniem zasad i ich testowaniem ). Jest to prosta i szybka karcianka, dzięki temu można rozegrać kilka partii nie nudząc się, a wyjaśnienie zasad nowym graczom zabiera dosłownie 5 minut. W związku z tym, chciałbym was prosić o opinie na temat przygotowanej przeze mnie karty. Każda sensowna (!!) uwaga, mile widziana
* zaloguj się, aby zobaczyć link *


1. W grze na której chcę się wzorować występują tzw. "bohaterowie" którzy mają specjalne zdolności, jednak nie biorą bezpośredniego udziału w rozgrywce - co mogłoby być takim odpowiednikiem ze świata DB ? Potrzebowałbym chociaż po 2 bohaterów do wyboru, dla każdej talii. Myślałem o planetach z DB, ale jak ktoś ma lepszy pomysł to chętnie Smile

2. Będę musiał skopiować odpowiednie wartości ataku, kontrataku, życia itd. z DOC do odpowiedników z DB. Chciałbym, żeby to miało jakiś sens i potrzebna była by mi pomoc od kogoś, kto dobrze zna świat DB zasugerował coś w tej kwestii.

[/url]
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.718
Posty: 120
Skąd: Kraków
Jesli już spędzasz czas na d robieniem tych kart to radzę raczej używać kadrów z anime niż postaci gier inaczej będzie to wyglądać tanio i tandetnie. Ta gwiazdka (symbolizująca chyba atak) powinna byc troche większa ponieważ w porównaniu do innych figur wydaje sie byc mniejsza przez coo liczby beda mniej czytelne.

1. Chodzi Ci o postacie supportujące/allies? Jeśli tak to proponuje - Kami Sama, Mr.Popo, Puur, Oolong, Babidi, Bibidi, Piano (pterodaktyl służacy Piccolo Daimao), Yajirobe, Północny Kaio, Supreme Kaioshin, Camrat (ten co się szwendał z supreme kai), Dai kaioshin, Wróżka baba, aralka.

2. Co do tych wartosci to musi Ci pomoc ktos kto zna to DOC, ale najprosciej jest jak posortujesz tam sobie postacie według poziomów np God,demi-god, superhuman, human, support i według tego posortuj postacie z Db i bedziesz mniał mniej wiecej wyznaczniki co jakie powwinno miec wartości.
parasite
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.617
Posty: 4
była chwila przestoju bo miałem ważne sprawy na głowie, ale znowu wracam do pomysłu z grą karcianą potrzebuję listę ataków ( kameha, genki dama itd. ) - najlepiej po polsku, bo z angielskim średnio sobie radzę. Oglądam dbkai i oczywiście te najważniejsze już mam spisane, ale to trochę mało. Gdyby ktoś poratował, będzie mi miło !
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
parasite
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.617
Posty: 4
nie no oczywiście, że znam i choć dobrze nie ogarniam DB, to wydaje mi się, że nie ma tam wszystkiego
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Ow myślałem że chodzi o gry ala Kyoushuu! Saiyajin czy Legend of the SSJ
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Własna gra karciana DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook