Forum Dragon Ball Nao

» Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca

Strony:   1, 2, 3  
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.627
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Dla mnie to kultowe anime. Pierwsze anime jakie oglądałam i je pokochałam. To jest klasyk ze tak się wyrażę- przynajmniej dla mnie. Od tego zaczęłam i nigdy tego nie zapomnę. Dlaczego móówicie o podstawwce i tak dalej.... Dla mnie to nadal jest fajne. Uwielbiam to zawsze z przyjemnością do tego wracam A mam te 15 lat. Nawet mój brat co ma 25 lat uwielbia tę anime do dziś. przed chwilą powiedział:
"Uwielbiam, czemu miałbym nie lubić? Mogłabyć skombinować odcinki tak jak DB" A właśnie ma ktoś na DVD? No mam na video a na takich kasetach ze szkoda gadać po za tym video nie jest na chodzi od.... odkąd mój btrat oglądał GHrabię Montechristo po raz setny
Pozdrawiam

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.569
Posty: 188
Szczerze mówiąc bardzo mi się podobało to anime, a zresztą to było pierwsze anime jakie w życiu widziałam (chodziłam wtedy do przedszkola)
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.616
Posty: 105
To jest klasyk ze tak się wyrażę- przynajmniej dla mnie.
jestem tego samego zdania.
co prawda z perspektywy czasu fabuła wydajne sie mocno uproszczona (w każdym odcinku tylko jakiegoś biednego demona gnębili). a te rysunki.. do teraz nie mogę sie napatrzeć na mangę
a teraz porównanie z przymrużeniem oka:
Sailor Moon była dla anime tym czym "niewolnica Isaura" dla telenowel - od tego wszystko sie zaczęło

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
SM to kamień milowy na drodze popularności m&a w Polsce. To pierwszy stały i solidny fundament tego szaleństwa:)
SM stało się przyczyna małej rewolucji:)
I dobrze. Popularnośc tego anime wcaele mnie nie dziwi. Uważam tez, ze było dośc ciekawe i na pewno warte obejrzenia.
I nie wolno zapomniec, ze w Polsce tak naprawde to od niego się zaczęło. Były inne produkcje(pamiętne "chińskie bajki") ale żadna z nich nie odegrała takeij roli i nie zyskała sobie tak dużej popularności a przez co nie wpłynęła tak znacząco na popularność tego działu japońskiej kultury w Polsce.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.219
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Od tego się wszystko zaczeło, pamiętam jak po wielu odcinkach powiedziałem sobie nie będe tego oglądał nie. ale jako dziecko miałem słabą wolę i długo nie wytrzymałem. mam szcunek do tego anime ale nie jest jedym z moich ulubionych.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
SM to fajne anime. Z początku wydaje się dosyć dziecinne. Ale jak się obejrzy to można powiedzieć: extra! Owszem główna bohaterka jest dziecinna, płaczliwa, itp. to jednak ma dobre serce. Pragnie pomóc każdemu i chronić ciałem drugą osobę. Potem jak dołączają inne wojowniczki. To anime uczy przyjaźni, ufności. Chociaż fabuła jest dosyć prosta. Nie uważam Sailor Moon za kultowe, ale coś takiego za odprężenie umysłu.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Saya Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Saya
Wiek: 32
Dni na forum: 5.471
Posty: 23
Skąd: Z Mlecznej krainy
yay pamiętam ja zawsze siedziałam bliziutko TV, żeby zobaczyć to jakże już mające swoje lata anime XD No jedno z moich pierwsze anime tu jemu składam hołd bo może gdyby nie ono to bym nie była fanką anime XD No co tu powiedzieć, kreska nie jest taka tragiczna jak na ówczesny rok, fabuła też dość przystępna.

"Prawdziwy przyjaciel to taki, do którego możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć <<Jestem w więzieniu w Meksyku>>, a on odpowie <<Spokojnie, zaraz tam będę>>".
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Czarodziejka z Ksiezyca to moja pierwsza prawdziwa pasja mangowa. Owszem, juz wczesniej bylam zakochana w serii Robin Hood no daibouken - ale zdazylam z jakimis 10 odcinkami, bo potem TVP2 przerwala emisje w polowie serii i nie wznowila do tej pory. Sailor Moon miala jednak taki rozmach, ze porwala na cale lata, bo tez jej emisja w Polsacie trwala dwa lata (9/1995-7/1997). Mysle, ze Sailor Moon - jak pisalam gdzie indziej - to seria, ktora moge okreslic mianem swojego ukochanego anime wszech czasow. Mozliwe, ze teraz odbieram podobne tasiemce (Dragon Ball czy Naruto) inaczej, poniewaz uplynelo troche czasu i czym innym jest zaangazowanie 16-latki a czym innym 30-latki. Nawet jesli wzruszenia sa dokladnie takie same i potezne.

W moim przypadku zaczelo sie 3.1.1996, kiedy przelaczylam kanal i - jak stalam, tak usiadlam. Zobaczylam na ekranie postaci o pieknych rysach z japonskiej animacji, strzelistych sylwetkach, cudnych oczach i ogolnej aurze, jaka towarzyszy bohaterom anime. No dobra, bez sciemy - zobaczylam na ekranie Nephrite, ktory bardzo mi przypomnial mojego kochanego Gilberta z Robin Hooda Pozniej nie opuscilam juz ani jednego odcinka. Zakochalam sie w tej serii po uszy, zylam w niej, fascynowalam sie kazdym fragmentem, znalam odcinki na pamiec. Analizowalam, zachwycalam sie, przezywalam, rysowalam, pisalam, sluchalam. To byla mania w pelnym rozkwicie - niemal calkowite zawezenie swiata do jednej rzeczy.

Sailor Moon nie mogla mi sie nie spodobac. Jako osoba wrazliwa i romantyczna - wowczas nastolatka w kwiecie dojrzewania - nie moglam pozostac obojetna na czar tej opowiesci. Milosc i sprawiedliwosc. Historia bedaca przekazem milosci. Pokazujaca, ze ze zlem mozna walczyc jedynie poprzez dobro. Symboliczna i basniowa, pelna odwolan i metafizyki. Pelna ciepla. Krystalicznie czyste serca i kosmiczna milosc - to nie moze nie robic wrazenia. Pisalam wczesniej, ze dzieki Sailor Moon zmienilo sie moje spojrzenie na otaczajacych ludzi, seria ta nauczyla mnie szacunku dla innych i traktowania kazdego czlowieka jako tak samo wartego. A moze to po prostu zbieglo sie w czasie..? Dosc powiedziec, ze w tamtym okresie chodzilam po swiecie z usmiechem na ustach i wszechogarniajaca radoscia w sercu i na kazdego czlowieka patrzylam pozytywnie.

Sailor Moon to piec fantastycznych serii - kazda na swoj sposb ciekawa, wszystkie swietnie zrobione i wciagajace. Kazda oparta na podobnym schemacie, jednak prezentujaca takze nowe rozwiazania. Wlasciwie nie ma w tej serii niczego, co by mi sie nie podobalo (poza Chibi-usa ): fabula odpowiednia dla konwencji, grafika ladna, seiyuu swietni, sciezka dzwiekowa rewelacyjna, a bohaterowie... fascynujacy. Poprzez caly szereg postaci pozytywnych (z Sailor Uranus - Haruka Tenou - jedna z najukochanszych postaci anime wszech czasow) po jeszcze wiekszy szereg postaci z drugiej strony. Postacie z rozwinietymi charakterami - o ktorych mozna wyrazic swoja opinie: ze albo sie lubi, albo sie nie lubi. I najrozniejsze watki uczuciowe, relacje miedzyludzkie, wplecione w walke ze zlem i w ratowanie swiata. Sailor Moon to jedna z tych opowiesci, ktora rozwija bohaterow i wskazuje na nich w roznych sytuacjach. Mamy postacie z gruntu zle (a przynajmniej... niefajne), ale mamy tez takie, ktore przechodza przemiane. Mamy takie, ktore obok negatywnych cech i postaw prezentuja bardzo pozytywne i zaslugujace na uznanie czy nawet poparcie. Mamy motywy zdrady i odkupienia, mamy najrozniejsze pokrcone zyciorysy i zwiazki. Co mi sie szczegolnie podoba w Sailor Moon, to ukazanie walki ze zlem jako walki ze zlem, a nie z ludzmi. Widzimy tutaj niemal epicka walke swiatla z ciemnoscia, wyrazona nie poprzez potepienie tych po ciemnej stronie, ale wyciagniecie ku nim reki. Pod tym wzgledem Sailor Moon jest jedna z bardziej humanistycznych serii.

Nie pomne, ile wzruszen dostarczyla mi ta seria. Ila razy bylam kompletnie wyczerpana emocjonalnie po jakims odcinku - ile razy smialam sie do lez przy odcinkach humorystycznych. Do tej pory pamietam fragmenty odcinkow, niektore kwestie w oryginale. Gdyby nie Sailor Moon, ktora zawitala w polskiej telewizji w 1995, mangamania w Polsce kazalaby na siebie poczekac. Pozostaje wdziecznosc dla Polsatu za emisje tej serii w wersji oryginalnej z przystepnym lektorem (pani Danuta Stachyra) i niemal w calosci (2 odcinkow nie bylo w pakiecie z zagranicy, trzeci ocenzurowano u nas). Mozna bylo posluchac sobie japonskich glosow, pieknej sciezki dzwiekowej i doskonale wczuc sie w klimat tej serii. Jak dla mnie: rewelacja.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A wiecie, że czeka nas nowa seria?

The idol group Momoiro Clover Z, publisher Kodansha, and creator Naoko Takeuchi announced on Friday that a new anime adaptation of Takeuchi's Sailor Moon manga is being produced. The new anime series is aimed for release next summer, and Momoiro Clover Z will perform a theme song.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-07 ... ummer-2013

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Bardzo interesujące. Z chęcią obejrzę.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Z niusa podesłanego przez otooto dowiedziałam się, że do nowej Sailor Moon ścieżkę dźwiękową ma robić nie kto inny jak Yasuharu Takanashi!!! Jestem zachwycona! Mój ukochany kompozytor połączy moje dwie najukochańsze serie anime!!!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ciężko mi wyobrazić sobie czarodziejki z innymi głosami - dobrze chociaż, że Kotono Mitsuishi wróciła. Cóż, zobaczymy, posłuchamy...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Anoreksja jeszcze większa niż w oryginale -_-' Usagi sprawia wrażenie, jakby tylko jeden wyraz twarzy potrafiła przybierać - nie podobają mi się jej oczy... Kreska jakaś taka nieciekawa. Cóż, zobaczymy. Akurat śniła mi się ta nowa SM i ubolewałam, że wszystkie bohaterki strasznie piskliwe głosy mają... -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Coz, bez watpienia ciekawie bedzie to zobaczyc, choc sadze, ze oryginalu nie przebije.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek Sailor Moon Crystal, fajny. Bzydkie CGI w scenie transformacji, a muzyka w połączeniu z tematyką magii przypominała mi trochę o Fairy Tail, ale to nic

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Powinnam podchodzić do pierwszego odcinka znacznie bardziej podniecona, jednak dzisiaj akurat najbardziej podnieca mnie pakowanie na urlop. Ale spokojnie, po trzech minutach już byłam wkręcona na maxa

Co na minus: brak Moonlight Densetsu, a w zamian jakaś kiczowata i lukierkowa pioseneczka w openingu - w stylu takich, co to teraz robią; twarze postaci żeńskich - te oczy to jakaś masakra ; seiyuu Luny - jakoś ciężko mi ją słyszeć bez tego charakterystycznego głosu...

Co na plus: Królestwo Ciemnoty... yyy, Ciemności w openingu ; ubrania postaci - cieszę się, że nagle uczennice gimnazjum Juuban nie wskoczyły w miniówy, tylko dalej noszą te śliczne spódnice za kolana; z Mamoru zrobił się normalnie bishounen!

Przy pierwszym pojawieniu się Luny byłam już w pełni zaaferowana, a przy Moon Prism Power Make Up!! to już w ogóle zachwycona. Jednak Kotono Mitsuishi to jest Mistrzyni Skończyłam totalnie zapłakana i rozchichotana - ze wzruszenia Czekam na ciąg dalszy! Ach, no i muzyka Takanashiego Na razie nie powala, ale myślę, że się jeszcze rozkręci ^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Podsumowując pierwszy sezon SMC: miało być bardziej dojrzale, a moim zdaniem jest znacznie bardziej infantylnie niż w serii oryginalnej. Cała historia została sprowadzona właściwie do wątku romansowego Usagi i Mamoru, przy czym pozostałe postacie zostały maksymalnie spłycone. Jako osoba, która w oryginalnej 200-odcinkowej seria mogła poznać dokładnie wszystkich bohaterów, wraz z pełnią ich osobowości, nie zostawiam na SMC suchej nitki. Ami, Rei, Mako i Minako w ogóle nie mają charakterów, stanowią li tylko tło dla głównej bohaterki. Oryginalna seria rozpieściła nas obszernym przedstawieniem każdej dziewczyny, niejednokrotnie poświęcając danej postaci cały odcinek. Tutaj tego po prostu nie ma i to jest przykre, bo widz w ogóle nie może sobie wyrobić zdania. W oryginalnej serii można było lubić Ami za inteligencję i wytrwałość, Mako za wielką lojalność i siłę, zaś nie znosić Rei za jej choleryczność albo Minako za to, że była głupią blondynką, i tak dalej - a tutaj? W pewnym momencie doszłam do wniosku, że najwięcej charakteru ma Beryl, ale zaraz potem ją zabili -_-'

W dodatku seria pokazuje właściwie tylko walkę z Królestwem Ciemnoty, okazjonalnie przeplatając ją romansem - i strasznie brakuje mi pokazania codziennego życia postaci. Oczywiście to także wynika z mojego porównania z oryginalnym anime. Możliwe, że ludzie, dla których SM jest nowością, zupełnie tak tego nie odbierają, zaś cieszy ich skondensowana fabuła i wartka akcja.

Bardzo brakuje mi humoru. Pewnie twórcy reklamowali ową "dojrzałość" nawiązując do swoistej powagi serii, ale jednak oryginał był znacznie bardziej rozrywkowy właśnie dzięki niesamowitej dawce humoru, żartów, gagów i głupich min. Scena, w której Chibiusa spada na głowę Usagi, jest o niebo fajniej i zabawniej przedstawiona w oryginalnej serii - tutaj wypada po prostu blado i nijako. Osobiście jestem zdania, że humor bynajmniej nie może świadczyć o infantylności bądź dojrzałości anime, i uważam, że twórcy zrobili tej serii sporo zła, pozbawiając ją zupełnie zabawnych akcentów.

Soundtrack niestety brzmi zdecydowanie lepiej osobno niż z obrazem, w anime jakoś ginie w tle.

Seiyuu jakoś dawali sobie radę, choć mam wrażenie, że aktorki podkładające głos pod sailorki za bardzo starały się wykazać i koniec końców niezbyt im wyszło. Natomiast dzisiaj zerknęłam sobie na obsadę do drugiego sezonu i niestety zwątpiłam: Mamoru Miyano jako Diamand... Po prostu NIE. Gorszy byłby chyba tylko Jun Fukuyama. No ale bądźmy szczerzy, ś.p. Kaneto Shiozawy chyba nikt nie byłby w stanie przebić... (Tylko dlaczego to musiał być Miyano???) Cieszy mnie natomiast Houko Kuwashima, bo dawno jej nie słyszałam, a to jedna z moich ulubionych kobiecych seiyuu.

Zamierzam tę serię dalej oglądać, ale chyba z nastawieniem głupawkowym, bo na poważnie się nie da (jak trzeciego Hobbita): absolutnie nie spodziewając się rewelacji, a raczej z takim przymrużeniem oka i jako ciekawostkę. Ciekawa jednak jestem bardzo opinii ludzi, dla których Sailor Moon Crystal jest pierwszym kontaktem z kultową serią z lat 90-tych ^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook