Forum Dragon Ball Nao

» Zabawa w Detektywa =) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
1. Oglądam teraz właśnie sagę z Buu i kolejna rzecz mnie intryguję. Gdy Buu niszczy Pałac Dendiego jego szczątki wiszą w powietrzu
Pałac wszechmogącego ziemi jest to mistyczne magiczne miejsce siedziba ziemskiego boga bardzo wysoko nad ziemia możliwe ze znajduje sie na orbicie ziemi. a poza tym w świecie dragon ball są rzeczy miejsca istoty o których się filozofom nie śniło. wiec szczątki nie spadały na ziemie.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.684
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Paulpolska napisał(a):
1. Oglądam teraz właśnie sagę z Buu i kolejna rzecz mnie intryguję. Gdy Buu niszczy Pałac Dendiego jego szczątki wiszą w powietrzu
Magia. Przecież zanim Goku połączył wieżę Karin z pałacem, pałac się unosił w powietrzu.
pitek599 napisał(a):
bardzo wysoko nad ziemia możliwe ze znajduje sie na orbicie ziemi.
zastanów się co piszesz

szczecin
Kakarotto95 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kakarotto95
Wiek: 29
Dni na forum: 3.683
Posty: 41
Skąd: Barwice
Niech ktoś Mi powie , jaką moc w końcu ma Kaio-sama . W sadze saiyan gdy Goku udaje się z powrotem na Ziemię , ten jemu mówi , że Ci z którymi będzie walczył ( Vegeta i Nappa ) są silniejsi nawet od niego , ale już w sadze Freezer , gdy część oddziału Ginyu Tokusentai jest na jego małej planetce , mówi do nich , że nawet nie są w stanie go dotknąć , a przecież nawet mały Guldo był silniejszy , niż ówczesny Vegeta . Wydaje Mi się że jest to błąd ,ale czekam na wasze opinie .

Anime to nie bajka !!!
Chcesz kogoś obrazić ? Najpierw go poznaj , mocne i słabe punkty , jak już zrozumiesz że g..no o nim wiesz to sobie daruj.
Jeżeli otoczenie chce żebyś się zmienił to pamiętaj , jeśli nie chcesz nie rób tego , bądź indywidualistą .
Uśmiechaj się , nawet nie wiesz jak osoby , które Cię nienawidzą tego nie cierpią .
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Kaio-sama 1.500-2000j
Avrellius Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.593
Posty: 1
Od pewnego czasu nurtuje mnie pewna rzecz, a mianowicie:
Podczas treningu w komnacie Ducha i Czasu, bohaterowie posiadają pancerze. Skąd one wzięły się na Ziemi?
Wiadomo, że Gohan posiadał ten sam, który dostał od Vegety na Namek. A reszta?
Na dodatek, są to stare modele pancerza, gdyż sam Vegeta dając je Gohanowi i Krilanowi mówi, że nowe modele pancerzy mają naramienniki.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Produkowała je firma Bulmy, mówi o tym w rozdziale 375. Właśnie na okazję tego treningu w sali.

Witam na forum.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kakarotto95 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kakarotto95
Wiek: 29
Dni na forum: 3.683
Posty: 41
Skąd: Barwice
A co powiecie Mi o fuzji ? Jak Goten i Trunks dokonywali fuzji , to po zakończeniu nic nie pamiętali , a w GT , jak Goku i Vegeta dokonali również fuzji na Gogetę ssj4 podczas walki z Omega Shenronem , ci już poamiętali co robili . O co w tym chodzi ?

Anime to nie bajka !!!
Chcesz kogoś obrazić ? Najpierw go poznaj , mocne i słabe punkty , jak już zrozumiesz że g..no o nim wiesz to sobie daruj.
Jeżeli otoczenie chce żebyś się zmienił to pamiętaj , jeśli nie chcesz nie rób tego , bądź indywidualistą .
Uśmiechaj się , nawet nie wiesz jak osoby , które Cię nienawidzą tego nie cierpią .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nigdy nie słyszałem, żeby bohaterowie po zakończeniu fuzji mieli nie pamiętać, co podczas niej robili. Skąd ten pomysł?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
nie wiem [ ort! ] jak jest w mandze ale podczas walki goku i pikolo juniora na 23 budokai kami chcial sie poswiecic zeby zabic pokolo twierdzac ze po pokananiu szatananserduszko goku odnajdzie smocze kule i go wskrzesi a przeciez jako tworca smoczuch kul powinien wiedziec ze po jego smierci smocze kule traca moc

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez pitek599: 12.07.2014, 16:22
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
pitek599 napisał(a):
jako tworca smoczuch kul powinien wiedziec ze po jego smierci smocze kule traca moc
Błędnie zakładasz, że nie wiedział. Nawet w dalszej scenie Goku mu mówi, by nie kłamał w ten sposób i że jeśli on zginie, to kule przepadną.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.603
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
Gdzieś na poprzednich stronach było podobne pytanie, jednak nie jest to dokładne to, o co mi chodzi, więc zapytam ponownie. Nurtuje mnie jedna kwestia i pozostaje pytanie czy jest to pewna nieścisłość czy jednak mi coś umknęło.
W pierwszych odcinkach DBZ, jakoś niedługo po śmierci Goku, Piccolo wspomina, że nawet Kami nie ma mocy wskrzeszania zmarłych. Jednak, gdy nasi bohaterowie wzywają smoka do wskrzeszenia Goku ten mówi, że jego moce są odzwierciedleniem umiejętności jego stwórcy (Kamiego). A jak dobrze wiemy, Shenlong wielokrotnie wracał ludzi do życia i nie tylko pojedynczo, lecz całymi grupami, w związku z czym Kami też powinien mieć taką umiejętność.
Pomyślałam jeszcze, że może była to umiejętność "pierwotnego" Kami, która zakorzeniła się na zawsze, jednak widząc podmiankę na Dendego można zauważyć, że stwarza on smoka właściwie od postaw pod swoje osobiste umiejętności (Dende raczej nie potrafił wskrzeszać, jednak skoro leczył bardzo ciężkie rany to był bliżej tego niż poprzedni Kami), więc sądzę, że smok przystosowywał się do każdego nowego Kami. W związku z tym bardzo dziwnym jest, aby tamten konkretny Kami stworzył smoka z umiejętnością wskrzeszania, której sam nie posiadał...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niestety nie jest to nigdzie oficjalnie wyjaśnione, więc można tylko gdybać i tworzyć własne teorie.

To prawda, że możliwości smoka są odzwierciedleniem mocy twórcy, ale raczej nie na zasadzie, że jeden może tyle samo, co drugi. I ciężko właściwie ustalić, na jakiej zasadzie to się odbywa.

Smok na pytanie o zabicie Saiyan odpowiada, że "narodził się z woli Wszechmogącego i nie potrafi spełniać życzeń, które przewyższają jego kompetencje". A innym razem o cyborgach: "siła obojga znaczenie przewyższa moją".

Pytanie, czy chodziło tu tylko o to, że nie może zniszczyć Saiyan, bo ci są silniejsi i po prostu stawialiby opór, czy w ogólności nie może nikomu odebrać życia. Drugie pytanie, skąd smok ma moc pozwalającą na działania, których nie potrafi jego twórca. Ostatecznie to magiczna istota, więc mogą tu obowiązywać magiczne zasady.

Czy nieścisłość? W pewnym sensie na pewno, bo chyba nie da się tego logicznie wyjaśnić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.024
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Większość tego typu elementów historii powstawała zapewne “na szybkości”. Autor sam nie pamiętał dokładnych ustaleń na dany temat, lub celowo podciągnął fakty, aby stworzyć wytłumaczenie jakiejś sytuacji lub podkręcić nieco napięcie.

Ja to widzę tak: W rzeczywistości, człowiek poznaje prawa natury i na ich bazie tworzy różne ciekawe rzeczy. W przypadku niektórych opowieści fantasy/sci-fi, autor, tworząc świat, daje widzowi/czytelnikowi możliwość stworzenia własnych “praw natury”, według których będzie on sobie tłumaczył sens pewnych kwestii.

Co do naszej sprawy Kami-samy i Shenlonga, moja interpretacja jest oparta na prawdziwych prawach fizyki. Mamy tu do czynienia z energią która przybiera jakąś formę, ale daje się także zmienić na inną. Przykładowo energię elektryczną możemy zmienić na światło, moment obrotowy, drganie cząsteczek powietrza itp. Efekt jest w pełni zależny od metod jakie zastosujemy. To samo tyczy się wspomnianej przez Shenlonga “mocy”. Jej poziom nie wykracza poza możliwości Kami, ale Shenlong, jako magiczny smok spełniający życzenia, dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody, potrafi przy pomocy tej samej mocy wskrzeszać zmarłych.

Nawiązując do tematu, znacznie bardziej interesuje mnie łatanie dziur w fabule poprzez dorabianie tego typu daleko idących interpretacji, niż samo ich znajdowanie i opisywanie
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Gohan i reszta gromadki z jego klasy ucza sie jezyka angielskiego .a aja pytam poco skoro na calej ziemi jest jeden uniwersalny jezyk. ba nawet w wszechswiecie bez problemu mozna sie porozumiec ziemka mowa
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Przypadek smoka i jego umiejętności co do wskrzeszania również był zawsze dla mnie zagadką, bo w tym przypadku sam Wszechmogący powinien być w stanie wskrzeszać ludzi, przynajmniej jeden raz, a jak wiemy... nie był. Ale Można to też wytłumaczyć w ten sposób, iż Wszechmogący tworząc Smocze Kule i samego Shenlonga był w stanie, który katolicy nazwali by "błogosławionym"- krótko mówiąc jago moc w tej chwili przerastała jego możliwości, i została zamknięta w tych siedmiu kryształach, a sam nadal nie potrafił z niej korzystać. Co do nauki j. angielskiego w szkole Gohana- w ich przypadku to pewnie była lekcja a la Historia
Ostatnio oglądając Zetkę od początku zwróciłem uwagę na bardziej techniczne niunse, czyli przykładowo- Kuririn przebija Vegetę na Namek pociskiem KI, jego ciało jak i zbroja jest przebita na wylot, czego w chwilę później nie widać, a w następnej klatce znów owa dziura się pojawia. Po prostu gdzieniegdzie pojawiają się takie sporadyczne przypadki w kresce
eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.603
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
Teraz, jak o tym wspomniałeś, to zaczynam się w sumie zastanawiać nad samym Wszechmogącym. Co to w ogóle za funkcja? Jako opiekun Ziemi powinien mieć chyba trochę więcej umiejętności niż te, które sobą reprezentuje. A co na dobrą sprawę nasz Wszechmogący mógł zrobić? Sam nie umiał się obronić nawet przed swoim złym alter ego, które panoszyło się na świecie, pospiesznie zrzekał się tronu na rzecz Goku, umiał przekazywać telepatycznie myśli, ale w sumie kto z tych ważniejszych nie umiał, a w Zetce nie daje rady z Garlikiem (dobra, wiem, fillerowa saga, ale ogólnie nie była to wymagająca walka). Mr Popo, chociaż był tylko jego asystentem, wzbudzał we mnie znacznie większy respekt niż sam Wszechmogący. Gdy tenże połączył się na powrót z Piccolo, odetchnęłam z ulgą i pokładałam wielkie nadzieje w Dende. No i było trochę lepiej. Niby mały, słodki Zielonek wziął się porządnie na swoją funkcję, rozszerzył umiejętności smoka i przede wszystkim, potrafił chociaż leczyć. Dende nie był typem wojownika, więc tym bardziej nie mógł pomóc w walce, jednak przydał się przynajmniej w takiej materii. W każdym razie dążę do tego by powiedzieć, że gdyby tak miał wyglądać opiekun Ziemi, a nie istniałby ktoś taki jak Goku i spółka, to źle wróżę Ziemi .
Co do błędów w animacji to sama często je widzę . Dla przykładu, gdy Goku startuje na Namek, na jego statku widnieje bodaj CPSULE, więc literka A wyleciała w kosmos nieco wcześniej. Poza tym od razu po lądowaniu Kuririna, Bulmy i Gohana na Namek, Kuririn ma chwilowo rękaw w kolorze reszty stroju (pomarańczowy), przy czym w ułamku sekundy robi się on z powrotem granatowy. No i to, co wkurzało mnie najbardziej. Nie pamiętam, czy dotyczyło to też Goku, ale Kaio po śmierci wielokrotnie gubi aureolę, co rzuca się w oczy niemiłosiernie... A kończąc, często zdarzają się też błędy w proporcjach, np. Yamcha w sadze Piccolo w DB, gdy ma na sobie dresik i ma problem z nogą, bardzo często ma bardzo malutką głowę i ogromne ciało, podobnie jest z Vegetą w retrospekcji z Nappą i Raditzem, gdy ten wspomina o tym jak dużą rolę w świecie ma siła.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
funkcja kamiego ziemi jest dosyc specyficzna funkcja, umiejetnosci moc wszechogacego jest uzalezniona od tego kto piastuje urzad wszechogacego. np nameczaqnie dysponuje ogromna sila w porownaniu z ziemianami.maja wachlaz sztuczek i uiejestnisci wykraczajacych daleko od umiejetnosci czlowieka niestety w serji dragon ball nie dane nam bylo poznac iinych kamich ziemi niz nameczanie .ogolnie kami ziemi o ile wobec ludzi sa bardzo potezni to o ile wobec innych ras z kosmsu wypadaja slabo.teraz taka ciekawostka jak wygladalby swiat dragon ball gdyby kamim ziemi zostal goku(dragon ball ,saga pikollo)
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Goku nie nadawał by się na Kamiego, Był obrońcą Ziemi, nie jej bóstwem. Dusza wojownika nie pozwoliłaby na to. Jednak zakładając, że jest nim podejrzewam, że mnóstwo czasu spędzał by trenując w Komnacie Ducha i Czasu. Jednakowoż nie stałby się pewnie tak potężny jak się stał
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
byc moze zucilby funkcje kamiego ziemi zeby bic sie z sayanami zginolby zabity przez radima i z braku smoczych kul swiat dragon ball przestalby istniec
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Oto wiśnia na deserze:

Chi-Chi w DB ma 11 lat, a ma widoczne piersi
Pan w DBGT ma 10 lat i jest płaska, jednakże potem ma już 11 lat i....nadal jest płaska jak deska! Błąd Toei?!

O i znalazło się jeszcze jedno pytanie . Dlaczego jak BuBu wystrzeliwał te pociski z rąk żeby zabić wszystkich mieszkańców Ziemi . To czemu one nie dotknęły Herkulesa i jego psa ??
Atak nazywa sie "unicestwienie ludzi"

Więc to normalne że na Bee ten atak nie działał, co ciekawe, czemu Tenshinhan i Chaoz uciekają przed tymi atakami? Przecież nie są ludźmi!

Mnie natomiast zastanawia sprawa z ogonami....Vegeta go stracił, po leczeniu w stacji Freezy miał mu rzekomo odrosnąć ale już sie nie pojawił, Goku ciągle odrastał...ogony pojawiały się kiedy były potrzebne jednym słowem.
1.VegettoEX twierdzi że odkąd saiyanie mają SSJ, ogony nie są im już potrzebne
2.Toriyama wytłumaczył że jak Saiyan osiągnie pewien poziom mocy, ich ogony już nie odrastają
3.Vegecie odrosnął zapewne ogon po jego Zenkai na Namek, ale Vegeta pomyślał "heh głupi ogon! Jestem teraz SSJ" i uciął go.............i wtedy Freeza zrobił z niego jego wiezienną jędzę

Niemożliwe, gdyby Trunks pokonał cyborgi, pokonałby też słabszego od nich Cella, a wiemy, że to właśnie od niego zdobył wehikuł czasu.
Proste, Trunks użył przecisku autodestrukcji na cyborgi i temu pokonał je, tak samo Kurilin miał pokonać Lazuli, ale zakochał sie w tym tosterze

dlaczego jak Vegeta zamienił się w Oazaru to nadal miał zbroję?
A co, chcesz widzieć jak Vegeta walczy 100% na golasa z Z wojownikami?!

Dlaczego BuuBuu jako jedyny ze złych charakterów przeszedł reinkarnację?
LOL?

Freeza i Cell mogli być reikarnowani w te bachory z którymi walczyli Goten i "Trunks" (No ale Cell to klon więc to nie możliwe), ignorując "odrodzenie F"
Bardock wg fanów został zreikarnowany na Gotena (chociaż Toriyama to wyklucza, i twierdzi że Bardock czeka w piekle)
Selypa została zreikarnowana na Videl

1. Dlaczego Cell i Freeza zachowali cialo w piekle a niezostali unicestwieni a w ogóle
Filler
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » Zabawa w Detektywa =)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook