Forum Dragon Ball Nao

» Podchwytliwe zagadki

Strony: 1, 2  
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Znacie jakieś podchwytliwe zagadki?

Np

Po moście długim na 10km jedzie ciężarówka ważąca 10 ton. Most ma wytrzymałość 10 ton czyli wystarczy jeden gram by most się zawalił. W połowie drogi na ciężarówce siada gołąbek. Czy most się zawali?
Nie ponieważ 10tonowa ciężarówka spali przez 5km więcej niż gołąb waży

Na ryby wybrało się dwóch ojców i dwóch synów. Niestety złowili tylko 3 ryby. Jak powinni się podzielić aby każdy dostał po jednej rybie?
1 dla dziadka, 1 dla ojca i 1 dla syna

Nieopodal powyższego mostu był inny, mniejszy i długi na 1km. Ten wytrzymuje jedynie 74kg. Po moście chce przejść magik ważący 72kg z trzema magicznymi kulami po 1 kg każda. Uda mu się? Jeśli tak to jak?
Tak, będzie nimi żonglował

Kij baseballowy i piłka kosztują razem 1,1$. Kij jest droższy od piłki o 1$. Ile kosztuje piłka?
0,05$

I moje ulubione
W bibliotece na półce stoją książki grube na 4cm. Okładka jest gruba na 0,5cm. Od lewej strony zaczyna przez nie drążyć dziury mały robaczek który zatrzymuje się na początku trzeciej książki. Ile cm przebył robaczek?
11,5cm

szczecin
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobre, najdłużej myślałem nad ostatnim. W przypadku japońskich książek odpowiedź byłaby zgoła inna.
Nie wiem tylko, skąd w drugim wziął się dziadek, którego nie ma.

Sam nic nie dam, bo znam tylko te popularne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nie wiem tylko, skąd w drugim wziął się dziadek, którego nie ma.
Dziadek to również ojciec jakby nie patrzeć.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Nie wiem tylko, skąd w drugim wziął się dziadek, którego nie ma.
2 ojców i 2 synów było. Tj napisałem jest dziadek, ojciec i syn
Ojcowie: Dziadek i ojciec
Synowie: Ojciec i syn
Osoba zwana "ojcem" jest i ojcem i synem

Może być coś prostszego ;p
Jest koszyk z 3 jabłkami. Nad koszykiem stoi 3 głodnych naowiczów. Jak powinni się podzielić by każdy dostał po jabłku ALE jedno jabłko musi pozostać w koszyku.
Jedna osoba dostanie jabłko razem z koszykiem

szczecin
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mi na szybko tylko jeden zonk przychodzi.

"W tym zdanió jest pienć błenduw"
Prawda czy fałsz?

A większości znam te bardziej logiczne.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Fałsz, naliczyłem 6... brak przecinka przed jest.

Dodano po 28 minutach
Gangez napisał(a):
I moje ulubione
W bibliotece na półce stoją książki grube na 4cm. Okładka jest gruba na 0,5cm. Od lewej strony zaczyna przez nie drążyć dziury mały robaczek który zatrzymuje się na początku trzeciej książki. Ile cm przebył robaczek? ążki

szczecin
Pozdrawiam Shounena, mam nadzieję, że masz czym podetrzeć ból dupy, bo twoja matura się do tego już kwalifikuje (Gangez, ciebie też dotyczy albo robią cie w balona na statku...). Więc zaczynamy.
Dane: 4 cm (książki), 0,5 cm (okładka) robaczek (zatrzymuje się na początku 3 książki, a więc okładki nie przegryzł... tak)
Szukane: Ile cm przebył robaczek ?
Wzór: Algorytm, robaczek = książki - 2*okładki (licznik), a w mianowniku zatrzymanie się robaczka = 30 (zamiana na mm)/3 = 10 mm
Tak by to wyglądało panie marynarzu.
Lecz... by wyliczyć jak gruba jest książka, to jeśli pomnożymy 3 książki * 5 mm = 15 mm - 40 = 35 mm/ 3 książki = 11,67 w przybliżeniu (to jest grubość bez okładki) + (że przegryzł robaczek 2 okładki) 10 = 21,67 mm

Proponuję myśleć logicznie panowie

Dodano po 30 minutach
Chyba, że robaczek przegryzł się przez same strony XD

Dodano po godzinie
Oczywiście można to sprawdzić 3*11,67 + 15 = 50 mm Jednak zatrzymał się na trzeciej, więc - 16,67 = 33,3 mm (Więc panie Gangez... robią cię w balona) Chyba, że tam jest jeszcze... nie wiem chudziutka manga/komiks.

Dodano po godzinie
Jeśli mam wziąć [ ort! ] pod uwagę twój wynik 11,5 mm to 40 - 11,5 = 38,5 mm /3 = 12,83... mm + 11,5 (twór wynik, czyli 2 okładki po 5 mm = 10 mm... pozostaje 1,5 / 2 = 0,75 XD mm) = 24,23 mm
+ 5,75 (3 książka) XD = 29,98 mm w przybliżeniu 30 mm ( Doskonała zagadka)

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ja znam jedną.

Co to jest małe, wisi na ścianie i gwiżdże?
Pająk Łobuz.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Jeśli, brać pod uwagę twój wynik to na półeczce stałyby... 30 + 5,75 = 35,75 (Woł 4 książki, ale piąta z okładką nie weszłaby)
Przy moim wyniku XD były by tylko 3, tyle, że tylko okładka by była i paręnaście stron XD
Diagnoza... Choroba marynarzy.

Dodano po 13 minutach
Obraz

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obraz
Trafnie podsumowałeś te swoje bezsensowne wyliczenia.

Książka ma 4 cm, a trzy książki 12. Naprawdę nie potrafisz tego policzyć?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Nie, ale za to ty widzę potrafisz jak... 3 książki, każda ma 5 mm okładkę tak ? Czyli 15 mm, a jest 40 mm półki = 35 mm/3 daje, patrz wynik 11,67 mm. Co więcej gdyby twoje obliczenia brać pod uwagę, to wychodzi na to, że się mylisz. Jasne, że tak najłatwiej obliczyć ale robaczek zatrzymał się na 3 książce, a na półce jest 40 mm dla książek. Diabeł tkwi w szczegółach XD A ja to rozwikłałem na jego sposób i na swój, a zagadka jest błędna.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
gotaito napisał(a):
Proponuję myśleć logicznie panowie
Głupszy niż ustawa przewiduje...

Może podam rozwiniętą odpowiedź. Dobrze Shounen napisał że z japońskimi książkami to nie wyjdzie. Książki(nie japońskie) na półce w bibliotece są poustawiane tak że POCZĄTEK książki jest na półce z prawej strony pod okładką a więc robaczek przejdzie:
Książkę 4cm > Drugą książkę 4cm > tylną okładkę książki trzeciej 0,5cm > zawartość trzeciej książki 3cm
W sumie 11,5cm.

Nie wiem kto cię uczył matematyki gonar ale szczerzę tej osobie współczuję trudu twojej edukacji.


Inna zagadka
Jeżeli w fabryce pięć maszyn robi przez pięć minut pięć urządzeń to ile czasu zajmie zrobienie stu urządzeń stu maszynom?
Również 5 min

szczecin
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Ale lamusy jesteście XD Gangez sefinicja logiki się kłania...
1 minuta... W 5 minut 100 maszyn zrobi 500 urządzeń /100 = 5 minut

Dodano po 2 minutach
Gangez... Obraz

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Może po wojskowemu.
W obecnych wojskach często na stanie są karabiny AK 47 7,62mm czyli takie które mają średnicę wewnętrzną lufy 7,62mm i pasują do nich pociski 7,62mm. Co jest większe pocisk czy śr. wew. lufy? A może są takie same?

I pytanie które nam kiedyś komandor zadał:
Jak można zabezpieczyć karabin przed kradzieżą?
Zamknąć go w sejfie

szczecin
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Lufa jest większa
Mam suwmiarkę, jeśli wiesz co to... a ona mierzy do 0,05 mm.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
sry odpowiedzi nie napisałem

Pocisk musi być większy. Lufa jest gwintowana by pocisk mógł się wcisnąć i zawirować.

gotaito napisał(a):
Lufa jest większa
Nie chciałbym mieć Cię w oddziale jakby wybuchła wojna.

A poza tym skoro masz suwmiarkę mierzącą z dokładnością 0,05mm to jak chcesz zmierzyć 0,62mm? Widać nie umiesz czytać noniusza albo masz jakieś elektroniczne gówno.

szczecin
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
W takim razie panie gwint.... Jaką nakrętkę potrzebuję by wkręcić gwint o średnicy 14, 62 mm ?
A propo suwmiarki XD 0,05 to ogół. Na dole masz podział nionusza, a na górze calowy. Podałeś tylko rodzaj broni.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
gotaito napisał(a):
Jeśli mam wziąć [ ort! ] pod uwagę twój wynik 11,5 mm to 40 - 11,5 = 38,5 mm /3 = 12,83... mm + 11,5 (twór wynik, czyli 2 okładki po 5 mm = 10 mm... pozostaje 1,5 / 2 = 0,75 XD mm) = 24,23 mm
nagle 11,5cm staje się 11,5mm i cała rachunkowość w cholerę xD

szczecin
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
O drogę pytasz ? Czy o ilość książek na półce ? XD

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Teraz ten kto wierzył ślepo w inteligencję gonara 'odrobinę' się zawiódł. Ale mimo wszystko chyba takich nie było

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Dobra dobra...

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Podchwytliwe zagadki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook