Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Vegeta SSJ2 i Buu w kuli.

gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Witam serdecznie
Oglądam uważnie DB Kai i zauważam, że prawdodobnie Vegeta osiągnął ten poziom zanim rozpoczął się turniej.
Pewne jest, że spodziewał się, że Goku go osiągnął, a nie bał się wyzwać go na konfrontację honorową i spodziewał się wygrać.
Sądzę, że opanował go na poziomie zbliżonym do Gohana w walce z Cellem. W ostatnim odcinku użył go bez problemu.
Byłbym też wdzięczny za przypomnienie, co powiedział Kaioshin o tym, kto zamknął Buu w kuli i dlaczego potrzebna była energia, by go uwolnić.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Vegeta w tym momencie przewyższa Gohana SSJ2 podczas Cell Sagi, tak samo jak i Goku.
Buu został zamknięty przez Bibidiego ("ojca" Babidiego) zanim został zabity przez Kaioshina. Energia jest potrzebna, aby Buu mógł zostać przebudzony w pełni sił. Bez tej energii również mógłby zostać przebudzony, ale istniało ryzyko, że tego nie przeżyje lub będzie osłabiony.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Czy jednak opanowanie przez Babidiego było warunkiem koniecznym do przemiany, jak się powszechnie sądzi, czy już osiągnął ten poziom wcześniej, jak ja myślę? Co mu dało opanowanie przez Babidiego oprócz powrotu dawnej bezwzględności?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
gregor94 napisał(a):
Czy jednak opanowanie przez Babidiego było warunkiem koniecznym do przemiany, jak się powszechnie sądzi, czy już osiągnął ten poziom wcześniej, jak ja myślę?
Problem w tym, że nie ma w tej sprawie żadnych dowodów, dlatego, krótko mówiąc - nie wiadomo. Jeśli opanowanie przez Babidiego miało cokolwiek Vegecie dać, wyzwolić w nim moc, to naturalne się wydaje, że SSJ2 jest właśnie tego rezultatem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Jest na ten temat cała dyskusja, w której były dwie strony i każda przekonywała do swojej racji i ta sprawa została nierozstrzygnięta. Ja osobiście uważam, że Vegeta osiągnął SSJ2 przed opętaniem, ale nie było pokazane to w mandze, ponieważ nie było okazji, a to po prostu trochę podkręciło moc, to moje zdanie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Ania: 06.01.2015, 17:51
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Też tak sądzę, że Vegeta osiągnął SSJ2 przed zamianą w Majina. Jego słowa nt. Gohana, że zmiękł przez ostatnie lata, znaczą głównie że Gohan osłabł, ale imo również że Vegeta go wyprzedził. Powód dla którego Vegeta zamienił się w Majin jest wyjaśniony w DBZ. Zauważył jaką mocą dysponuje Goku podczas walki z Yakonem. Zdał sobie sprawę, że Kakarotto też przewyższył SSJ. Jednakże jak to z Vegetą bywa, jego honor nie pozwalał na to, aby Goku był na takim samie poziomie co on. Vegeta chciał być silniejszy, dlatego dostał powerupa

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yasiek napisał(a):
Zdał sobie sprawę, że Kakarotto też przewyższył SSJ.
Albo np. zdał sobie sprawę, że sam nadal nie osiągnął SSJ2, więc pomoc od Babidiego była jego ostatnią deską ratunku.

Jestem zdania, że gdyby nie było zależności Majin -> SSJ2, to Toriyama dałby to czytelnikowi jasno do zrozumienia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Shounen napisał(a):
Yasiek napisał(a):
Zdał sobie sprawę, że Kakarotto też przewyższył SSJ.
Albo np. zdał sobie sprawę, że sam nadal nie osiągnął SSJ2, więc pomoc od Babidiego była jego ostatnią deską ratunku.

Jestem zdania, że gdyby nie było zależności Majin -> SSJ2, to Toriyama dałby to czytelnikowi jasno do zrozumienia.
Ja zaś myślę, że nie koniecznie by dał do zrozumienia, gdyż podobno dodatkowo Toriyama nie lubił Vegety i fakt, że on w ogóle został w serii z tego powodu, że od samego początku miał bardzo dużo fanów, którzy pisali do twórcy, aby nie usuwał Vegety.

Po za tym to co mogło wydawać się oczywiste dla twórcy w chwili, gdy tworzył to dzieło wcale nie musi się wydawać oczywiście odbiorcom tego dzieła.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ania napisał(a):
podobno dodatkowo Toriyama nie lubił Vegety i fakt, że on w ogóle został w serii z tego powodu, że od samego początku miał bardzo dużo fanów, którzy pisali do twórcy, aby nie usuwał Vegety
Do you make any use of such fan opinions in the original work?
I do, in the sense of “betraying the fans’ expectations”. For instance, when I got a lot of, “Don’t kill Vegeta,” I deliberately killed him. (laughs)


To oczywiście tylko wywiad i w ogóle, ale daje pewne wyobrażenie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Vegeta SSJ2 i Buu w kuli.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook