Forum Dragon Ball Nao

» Pokemon ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.601
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Kiedyś nawet lubiłem. Anime jest takie sobie, manga dość dobra. Pierwsze odcinki anime były nawet dobre, później zaczęły robić się coraz bardziej nudne. Kinówki były całkiem całkiem. A najlepsze z Pokemonów są gry na GBA do dziś lubię sobie w nie pograć.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.626
Posty: 308
Tak. Oglądałam. Trwało to dość krótko. Po prostu szybko mi się znudziły. Pamiętam tylko tyle, że zachwycałam się tym żółtym, małym co takie fajne pioruny wypuszczał.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Najpierw może opowiem Wam moją historię z Pokemonami, zaczęło się od tego, że nie miałem Polsatu, dowiedziałem się o tym anime od kumpla, a zarazem mojego sąsiada, potem miałem jakiś tam Polsat, ale niewiele było na nim widać, bo nic poza prążkami widać nie było, a co się działo zdradzał mi mój ziomek. Potem doczekałem się w końcu Polsatu, lecz mama zakazała mi oglądać tego anime, ponieważ oglądając to mogę wyskoczyć z balkonu, lub co innego sobie zrobić (oczywiście nie zgadzałem się z jej decyzją, no ale cóż dzieciak z podstawówki musiał słuchać ) Na kilka lat zapomniałem o Pokemonach, bo byłem zafascynowany Dragon Ball'em, z resztą nadal jestem . Nastała era Jetixu przeskakując po kanałach natrafiłem na któryś z odcinków jeszcze tej starej serii, więc obejrzałem, potem zdjęli Pokemony z anteny, więc nie oglądałem.
Teraz obejrzałem kilkanaście odcinków Pokemon Diament i Perła Battle Demision (sorka za przekręcenie nazwy), ale mogę stwierdzić z przekonaniem, że Pokemon nie dorównuje Dragon Ball'owi i nigdy nie dorówna.
Akcja jest trochę naciągana, postacie dziecinne, pokemony irytujące, a dubbing lepiej pozostawię bez komentarza, więc chyba dobrze zrobiłem nie oglądając w ogóle Pokemonów
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.836
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Chwila napisał(a):
Pamiętam tylko tyle, że zachwycałam się tym żółtym, małym co takie fajne pioruny wypuszczał.
Aj, proszę Cię, nawet moja mama wie co to jest Pikachu, więc nie próbuj nam tu szpanować wypracowaną ignorancją.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.567
Posty: 63
Nigdy nie przepadałam zbytnio za Pokemonami. Skład bohaterów ciągle ten sam, nie było żadnej zmienności jak np. w DB. Charaktery proste, wykazujące ciągle te same cechy i dlatego też działania bohaterów były łatwe do przewidzenia.
Dark Sky napisał(a):
a dubbing lepiej pozostawię bez komentarza
Tu się zgodzę.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.626
Posty: 308
Hidden napisał(a):
Aj, proszę Cię, nawet moja mama wie co to jest Pikachu, więc nie próbuj nam tu szpanować wypracowaną ignorancją.
Wcale nie twierdzę, że nie wiem, że ten mały, żółty co strzelał piorunami to Pichaczu. Po prostu nie użyłam tej nazwy w swojej wypowiedzi. Nie czepiaj się.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.414
Posty: 1.031
Co do "Pikaczupa"- odktyłem, dlaczego ma na imię tak, a nie inaczej! Dlatego mianowicie, że "pika" to japońskie słowo, tłumaczone na angielski "sparkle", czyli "iskra"! Wychodzi więc na to, że Pikaczu ma na imię "Iskierka"
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.836
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.706
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Avensus napisał(a):
To juz mozna nazwac klasykiem. Kiedys bardzo popularne anime. Wiele osob sie tym zachwycalo. Co myslicie o Pokemonach, czy lubiliscie to anime w czasach jego mody, a moze nadal je lubicie

Aa Pokemonki oglągałam chocby dzisiaj na YeT IXiE ( czy jak to sie tam pisze), moim zdaniem animie troche takie bardziej dla młodszych umysłów, problematyka zawarta w odcinkach raczej błacha , heh nie ukrywajmy dużo rozmyślać nie trzeba ;p ... często wszytsko widome od początku z racji tego iż wiele choćby filmów, bajeczek, anime sie obejżało itp. jak i również pożyło sie juz na tym świecie, że po prostu łatwo przewidzieć powód i zaznać smak finału, przed skończeniem tego ów anime ;p. No, ale ogólnie oglądam jak juz leci to chociaż dla odprężenia umysłu itp ;p

Kiedyś również zbierałam naklejki, mam je nawet gdzieś nawet do dzisiaj ;p
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.424
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Kiedyś, gdy byłam mała, lubiłam Pokemony, ale kiedy tera na nie patrze, to sie dziwię, czemu je lubiłam... Po prostu, to anime nie dla mojego gustu.

Anime na zawsze !!!
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.553
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Pamiętam jak oglądałam Pokemony w świetlicy w podstawówce
Zbieraliśmy kapsle z czipsów, żeby potem nimi uprawiać młodociany hazard ; DD

Wspomnienia związane z tym anime dobrze utkwiły mi w pamięci.

Tej serii na pewno nie dałabym rady sobie powtórzyć. Aktualnie zamęczyłaby mnie na śmierć. ; ))

左様なら
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jej nie trzeba powtarzać, w Japonii przecież leci do dzisiaj, już jest chyba 5 generacja ; p choć poki coraz bardziej nie przypominają już potulnych stworków, a raczej wojowników ze świata fantasy.

Za dzieciaka lubiłem tę serie i także zbierałem wszystko co było z nią związane wspominam ją dobrze, choć później zaczęła trochę nudzić i chyba zdjęli z anteny bo co chwile trąbili o atakach padaczki i epilepsji.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Leci, nie leci, tylko pierwsza seria była dobra, ta emitowana na Polsacie, gdzie było 150 Pokemonów, a nie cholera wie ile (649 obecnie - ciekawe, czy ktoś normalny pamięta je wszystkie?). Potem właśnie Polsat przestał nadawać nowe odcinki i na tym się skończyła moja przygoda, zwłaszcza że równoległe leciał Dragon Ball i coś mi się zdaje, że to przez niego Pokemon w Polsce upadł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Moje najbardziej znienawidzone anime z dzieciństwa.
Drażniło mnie w nim dosłownie wszystko, przez infantylne postaci po głupawą treść.
Generalnie nieprzychylnym okiem patrzę na większość zjawisk wywołujących masowe uwielbienie, wszelkie Poke-, Małyszo-, czy Kubicomanie mnie odrzucają i trzymam się od nich z daleka.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.831
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
ogladalem kiedys ,parenascie odcinkow i to jakos mi nie przeszkadzalo ,ale nie ma porownania Pokemonow do DB czy innych anime z rtl7 czy tam poloni
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.553
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Pamiętam jak straszliwie wkurzał mnie głos Pikachu, i te ciągłe "pika, pika".
Tak samo w Chobits wypowiadane w kółko przez główną bohaterkę słowo (imię) "Chii". ; D

http://www.youtube.com/watch?v=7zbBIu7YL9E

左様なら
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Od wczoraj Disney XD emituje najnowszą serię Pokemon X i Y, bazującej na wydanych w ub. roku dwóch grach na konsolę 3DS. Jak widać Pokemon w Polsce całkiem nieźle się trzyma, skoro stacja ta wyemitowała już sporo filmów, serii i speciali oraz zaczyna najnowszą, z delikatnym, rocznym opóźnieniem.

Ale nie dlatego piszę tego posta. Wczoraj, targany nostalgią do pierwszej generacji Pokemonów obejrzałem sobie Pokemon Origins z 2013 roku. Jest to miniserial zamykający się w 4 odcinkach, będący właściwie kanoniczną ekranizacją pokemonów, albowiem bazuje on na pierwszym produkcie japońskiego giganta na "N" czyli na grach z GB "Pokemon Red" i Pokemon "Blue". Całkiem fajna historia, skrócona do granic możliwości, tylko najważniejsze wydarzenia oraz walki, uzupełniona o parę fajnych szczegółów. Jedyny minus, za przemycenie mega ewolucji z najnowszej gry, a tak jest ok. Warto zwrócić uwagę na klimat, mamy tutaj muzyczkę i dialogi, które można było ujrzeć/usłyszeć w grze.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Dawid83
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.498
Posty: 1
Pokemon? Moja ulubiona bajka jaką ogladałem będąc nawed nastolatkiem
Do dziś gram w gierkę na necie w której trenuje swoje pokemony.
Ulubione pokemony to Pikachu, Charmander, Charizard
ino Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.439
Posty: 26
Trafiłam na ten wątek i hmm wspomnienia wracają Z perspektywy czasu dostrzegam infantylność tego anime, jednak za dzieciaka miało dla mnie swój urok i z chęcią oglądałam;p Myślałam, że z czasem ludzie znudzą się pokemonami, ale wygląda na to, że nadal nieźle się trzymają i popularne stały się np. ubrania z ich motywami;) ciekawe ile osób nosi bluzy np. z pikachu:)
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.118
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Lubię serie z Misty, więc 3 i 5 nie przypadły mi do gustu, 6 może być, dawaj Satoshi, złap Eevee
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Pokemon
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook