Forum Dragon Ball Nao

» Rock & metal czy hip-hop

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Co wolisz?

Co wolisz?
Rock & metal 72,83% 67 72,83%
Hip-hop 27,17% 25 27,17%
Wszystkich głosów: 92
LolnY Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
LolnY
Wiek: 30
Dni na forum: 6.594
Posty: 31
Skąd: Przemyśl
Linkin Park! Metalica! Długo by wymieniać. HIP-HOP to tylko 50Cent'a lubie.

http://i12.tinypic.com/2edml5c.jpg
fat buu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
fat buu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.580
Posty: 15
Ja tam jestes skinem czyli ani rocka i matalu ani hiphopu nie slucham , ale mysle ze bardziej trzeba sie natrudzic przy robieniu muzyki rockowej czy metalowej.po prostu [ ort! ] hiphop jest dla mnie totalnum gównem i badziewiem tyle.

bubu Cie zjeść
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Nigdy nie lubiałem rocka, czy metlau, poniewaz dla mnie to bezsensowne napiepszanie w gitary itp. instrumenty, choć stary rock jeszcze można posłuchac, hip hop wedlug mnie jest duzo trudniejszy do stworzenia, zaczynajac od dobrych textow, konczac na dobrze dopasowanej muzyce...
Nie powinno sie oceniac czego sie nie slucha. Ja tam lubie i hip-hop i rocka i metal czasem i inne tez. Z kazdego rodzaju muzyki mam swoj ulubiony zespol.

Hip-hop przewazni mowi o zyciu za to go lubie, czasem pozwoli czlowiekowi az po plakac, a czasem posmiac. Teksty, ktore umia poruszyc sluchacza to jest prawdziwy hip-hop.
Rock to dobre gitary, jak np.Green Day. Zeby zagrac dobra piosenke nie tylko potrzebne jest dobre zapoznanie z gitara, co tez wymaga niezlej roboty.

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ale przeciez ile razy w tv leci green day? po minucie zawsze przelaczam, bo to dla mnie zwykly syf
Kubus Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kubus
Wiek: 31
Dni na forum: 6.586
Posty: 42
Skąd: Dębica
No widze że więcej osób woli rock i metal , ja jednak wole hip hop , w sumie to bardzo lubie , mam sporo muzy hip hopowej i się nawet ubieram w ten styl . Choć kieeeedys dawno temu słuchałem metalu i mi się podobał nawet bardziej niż hip hop , no ale wtedy to nawet nie wiedziałem czego chce słuchać więc ...
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Hmm... i tu mialem maly dylemacik. Chociaz zaznaczylem Hip-hop (oczywiscie czarny bo polski jest "be" )to Rock tez jest niezly. Metalu okropnie nie lubie. Rock i Rap po prostu mnioe ozywiaja. Jestem zawsze pelniejszy zycia gdy poslucham jakiegos dobrego zespolu

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Ja lubie obydwa gatunki. Choc nie podoba mi sie metal w stylu - byle była nisko nastrojona gitara, szybkie tempo i żyganie do mikrofonu.


Azi - przez takich ludzi kultura hh jest uwazana za złą i wszystko co najgorsze. Nie utorzsamiajcie fanów hh i rapu z takimi ludźmi. Koleś siedzi na ławce przed blokiem, gwizda na laski w mini, najeżdza na ludzi którzy mu się nie podobają i co 5 minut drze ryja CHWDP i nazwe drużyny której kibicuje. Gardze takimi.

Z R&M lubie takie zespoły jak Korn, Limp Bizkit, Marilyn Manson, Papa Roach itp, itd.
Jasne że granie takiej muzyki nie jest proste. Trzeba długo cwiczyć zeby grać jak Wes Borland czy kogo tam najbardziej lubicie.

I nie mówcie że hh to tylko kasa, kasa, suczki bling, bling i to jak u nas na osiedlu źle sie żyje. Niestety w Polsce wiekszosć wykonawców o tym śpiewa bo takie realia i nic na to nie poradzisz.
Ale są też wykonawcy którzy rymóją o dużo ciekawszych rzeczach.
Moi faworyci to:

Fokus - po prostu genialny facet który nie musi rymować o tym, ze ma 2 jachty, samolot i jest anfolsem zeby Cię zniszczyć. Gdyby miał stoczyć bitwe z 50 centem (oczywiscie gdyby zlikwidować problem bariery jezykowej) to po pierwszej zwrotce Fokusa pieniażek by zeszedł ze sceny i oddał swoje łańcuchy na cele dobroczynne.

Eldo - również bardzo dobry raper. Dla ciekawostki na płycie Gramatika - światła maiasta niema ani jednego przekleństwa. A podczas jej słuchania nie raz łezka mi sie w oku zbierała.

Łona - satyryczne spojzenie na świat. Jeden z niewielu w polskim hh który ukończył szkołe muzyczną (ponoć)

O.S.T.R - Geniusz. Chyba najlepszy freestailowiec w polsce. Jdna z jego płyt to sam free.

Tede - Wiele osób mówi ze sie sprzedał i w ogóle [ ort! ]. On sie nie sprzedał. On otwarcie mówi że robi to takze dla pieniędzy. Z tego żyje i dzieki temu ma co jeść itp. A dla tych co dalej tak uważaja - jaki inny raper w polsce dał wam 3 a teraz już chyba nawet 4 płyty za darmo do ściagniecia w necie. Fani wytwurni Prosto otwurzcie oczy i nie mówcie że WWO czy HG sie nie sprzedaje. Oni biorą za koszulki z nedznym napisem Prosto grubą kasiore.
Poza tym gość takze dobrze freestailuje i jest ogólnie gicior. Sieeeeeeeeeee

Fisz - Może to co teraz robi wiekszość fanów hh odtraca ale koleś sie rozwija i Donia mógłby zjeść na deser.

Don Guralesko - u niego po prostu wszystko sie rymuje.

Nikt nie wsponiał o 2 Pac-u. Toż to poeta.

Mógłbym tak wymieniać długo. A co do bitów to to co robi Pharell to jest mistrzostwo. Wyprodukował juz tyle hitów ze głowa boli. Nas również jest bardzo dobry.

I jeszcze jedno. Takie Pokahontaz np. grało koncert z zespołem Cukier (gitara, bas, perkusja)


Wybaczcie za chaotycznosć tego postu.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
cóż, co do mnie to nie lubię kompletnie polskiego Hip-Hopu, śmiało mogę go postawić obok Disco Polo...
Co się natomiast amerykańskiego Rapu, nie jest on zły i czasem można posłuchać...
U mnie zdecydowanym faworytem jest Rock i metal...
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Nienawidze hh. ale lubię za to dobry rap(nawet polski).
Ale tak poza tym to od 4 lat na metalu siedze.
Najbardziej lubię z R&M( itp): nirvane, rammstein, soad, kult, metallice.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Oj zdecydowanie moim ulubionym zespołem jest Linkin Park (nawet teraz, siedzac przy kompie na wprost widze ich plakat widniejący na mej scianie )
Ale jesli chodzi o Rock i Metal to jedynie LP. Inne jakoś mi nie podchodzą, no chyba że jakieś "lekksze"

Dlatego też zaznaczyłem HH, bo sądząc po mojej liście odtwarzania, jest tego znacznie więcej ;]

Ogólnie to takie bezsensowne gówienka jak TeDe & Bezele czy płomień 81 lub nawet Trzeci Wymiar.

Znajdą sie też troche lepsze kawałkie, czyli Fifciak ;]

Obraz
PALATIAL REGALIA
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
W końcu temat dla mnie ja oczywiście stawiam na metal rock, gadacie ludzie że metal to bezensowne walenie w gitary i darcie ryja tu mylicie metal z dark/death metalem (np Vader) jeżeli chcecie posłuchać metalu to polecam np piosenke metallicy - Nothing else Matters. W metalu naprawde trzeba sie wyślić żeby zagrać albo nawet drzeć tak ryja jak to mówicie, jest zgranie instrumetów a w hip hopie wszystko jedzie na takim samym obrazie czasami jest jakiś mix.

pzdr

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Widze ze wiekszość jest tu chyba fanów LP którzy twierdza ze to metal. Ja sie z tym nie zgodze. Dla mnie metal czy rock graja takie zespoły jak Metalica, Marilyn Manson czy Guns'n Roses. A LP to jest Nu-Metal albo Crosover lub cos w tym stylu. W końcu Mike Shinoda jest MC.

Co do rozrużnienia na Rap i HH to ja sie na tym nie znam [ ort! ] ale według mnie raperami byli np. Vanila Ice, MC Hamer, Public Enemy. A hiphopowcy to np. 50 cent. Zresztą co za różnica. Moim zdaniem 50 to frajer. Moze i ma niektóre fajne bity i melodyjne piosenki przy których można sie pobawić ale ogólnie wymięka przed Nasem czy Jay - Z. Osobiście też bardzo lubie Busta Rhymesa czy jak on się tam nazywa.

emate: hh to kultura, rap to muzyka.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Od kiedy LP to metal xD. To NU i koniec.
Tak czy siak z metalu i tak najbardziej lubię grunge.
Czyli Nirvane( świętej pamięci ofc)
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
łoo ja też przepadam za metalem i rockiem. Można wiele zespołów wymieniac ( u mnie jak liczylem kiedyś było ponad 30). W szczególności preferuję : Limp Bizkit, Nirvankę, SOAD, Korn, LP ( trochę jest hip hopu hmm ... , o i z tym Jay-Z to porażka), Kazik i wiele innych.
Co do rapu, to niektóre kawalki potrafia wciagnac sluchacza.
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Jesli chodzi o mnie, to na dzien dzisiejszy wole Rock'n'Metal anizeli muzyke HH. Aczkolwiek, byly czasy kiedy to z zapartym tchem sluchalem strego dobrego Wu-Tang Clan [a i dzis zdarza mi sie wrocic do krążka: Enter the Wu-Tang (36 Chambers) ], Beastie Boys, ISP czy niesmiertelny stary K44 [plus i minus wprawial mnie w niezapomniany trans ach...]. Pozniej przyszla pora na KoRn, SOAD, Metallica, Slipknot, RATM czy At The Drive-In, Rammstein, Soulfly, projekty Mike'a Patton'a i wiele innych - plus niezapomniany koncert Slipknota w katowickim Spodku. Bylo rowniez troszke Pink Floyd czy Queen [yeah God Save The Queen - Freddie 4 fuckin EVER]. Dzis natomiast gustuje w muzyce elctro industrialnej, EBM czy synth-pop'ie.
W ankiecie zaznaczylem R'n'M poniewaz wiekszosc obecnej muzyki HH w ogole do mnie nie przemawia, chociaż [ ort! ] znalesc mozna calkiem ciekawe krążki, z niesamowitym bitem i textami. Co do tzw. rocku czyli nu-meatlu, to jestem zdecydowanie na NIE - w kolko jedno i to samo, w wiekszosci czysta komercha pod publike - takie moje zdanie.
Co do samego tworzenia muzyki to w jednym i drugim przypadku, talent i umiejetnosci sa niezbedne. Gra na gitarze wcale nie jest prosta, wymaga wielu lat treningu. Sam tworze muzyke i wiem ze rowniez robienie bitow to nie taka prosta sprawa, choc moze sie wydawac ze robienie muzyki na kompie to latwizna... Oj nie nie, owszem skladanie w e-Jay'u to dziecinada, ale uzywanie FL Studio czy bardzo profesjonalnego Cubase wymaga wielu godzin, naprawde wieeelu godzin treningu, a aby uzyskac wymarzony dzwiek niezle trzeba sie napocic...
A na koniec - pamietajcie! - nie ladne co ladne, tylko co sie komu podoba
pozdrawiam!

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Ja bym rozdzielił rock i heavy metal na dwie odrębne kategorie, bądź co bądź to dwa odmienne rodzaje muzyki. Ja lubię np. posłuchać przebojów zespołu Queen!
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Rock & Metal Rulez
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
zależy o jaki hip-hop chodzi bo jeśli o polski to wybieram metal i rock
a o amerykanski to wybieram amerykanski hip-hop

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
ja sądze że , jak wiekszość z tych co się wypowiedzieli ;p , że rock i metal rządzą .A stwierdziłem tak dlatego że hip hopu po prostu nie lubie więc w ankiecie zagłosowałem na rock i metal

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Ja Rock i Metal głównie ale i Hip Hopem nie pogardze.Słucham właściwie wszystkiego co leci i co wpadnie mi w ucho.
Czasem jest to Pop czasem Punk,czasem Metal a i czasami Rap,preferuje każdy rodzaj muzyki,byle mi się spodobała.
Ale mimo wszystko głosuje na Rock & Metal
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Rock & metal czy hip-hop
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook