Forum Dragon Ball Nao

» Axis Powers Hetalia

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Opis może z wiki skopiuję, bo jest dobry:

Manga bazuje na technice przedstawiania każdego państwa jako osoby o charakterze typowym dla danego kraju, z jego stereotypami, typowym wyglądem jego mieszkańców itp. Główne rozdziały przedstawiają perypetie pomiędzy I i II wojną światową (zwłaszcza państwa osi - Niemcy, Włochy i Japonię) w sposób humorystyczny, parodiujący. Pozostałe rozdziały przedstawiają różne wydarzenia - te współczesne, bądź historyczne.

Nazwa pierwszego członu tytułu wzięła się od angielskiego terminu Axis Powers (Państwa Osi - Niemcy, Włochy, Japonia), drugi człon to połączenie dwóch słów: japońskiego hetare (bezużyteczny, niezdarny) i Italia.


Muszę przyznać, że anime bardzo ciekawe. Składa się z dwóch serii, łącznie 100 odcinków po 5 minut + dodatki. Niestety Polska w pierwszej serii występuje ledwie w jednym odcinku jakoś pod koniec, a drugiej jeszcze nie oglądałem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Obejrzałam obie serie i twierdzę,że seria całkiem ciekawa. Fajnie było się na tym pośmiać.A Polska w 2 serii pojawia się więcej razy,lecz i tak jej było mało.Najbardziej to lubiłam Niemcy i Włochy-fajne było dopasowanie. Ten pierwszy jak się wkurzał na Włochy,ale mimo tego go lubił i nie tylko. Inne kraje też były spoko,no może poza Ameryką(nie wiem czemu,ale mnie irytował).A część z tą Icią-bezcenna.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Obejrzałem kawałek, znaczy się jakieś kilkanaście epów. Całkiem ok. Słowo Hetalia, bez urazy dla Włoch i Włochów, jest idealne i w ten śmieszny sposób pokazano tu prawdziwą rolę Włoch podczas wojny. Niemcy nadstawiały karku za Włochy, bo w takiej pozycji liczył się dla nich każdy sojusznik, nawet taki w postaci Włoch.
Niemcy za to pokazane zostały aż nazbyt rycersko i kulturalnie i bardziej by pasowały do II a nie III Rzeszy. Ale to pewnie dlatego, że to japońskie dzieło, a nie europejskie. Ich etos wojenny jest na tyle wielki, że pewnie koncentrują się tylko na Pacyfiku, Chinach i Indochinach, zaś w Europie był jakiś tam sojusznik i sobie wojował.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Axis Powers Hetalia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook