Forum Dragon Ball Nao

» [Osoba] Akira Kurosawa

Strony:   1, 2
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obejrzalem dzis "Pietno Smierci" Kurosawy. Bardzo dobry i ambitny film rozprawiajacy nad spelnieniem, gdzie smiertelnie chory czlowiek stara sie w swych ostatnich chwilach nadac swemu zyciu sens. Zdecydowanie wart obejrzenia, totez Wszystkim szczerze polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jestem po seansie "Niebo i Pieklo" Kurosawy. Coz...kolejny dobry film w dorobku tego rezysera. Ciekawy watek kryminalny trzyma w napieciu, doskonala gra Toshiro Mifune i Tatsuyi Nakadai na tle Japonii lat 60-tych. Szczerze wszystkim polecam.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Bardzo dobry. I fajny smaczek w postaci czerwonego dymu w jednej scenie, gdy cały film czarno-biały.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
I fajny smaczek w postaci czerwonego dymu w jednej scenie, gdy cały film czarno-biały.
Mnie tez to zdziwilo,ale dym byl rozowy.

W planach mam jeszcze zakup i rzecz jasna obejrzenie 2 nastepnych filmow Kurosawy, rowniez z watkiem kryminalnym: "Zblakany Pies" i "Pijan Aniol".

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wczoraj obejrzalem "Pijanego Aniola" Kurosawy. Film stary, bo z 1948, ale jak przystalo na japonskiego mistrza, bardzo dobry. Pierwszy wspolny film Akiry Kurosawy i Toshiro Mifune, ktory zaowocowal 15 wspolnymi produkcjami. Dobrze sie oglada, mimo nieco trzeszczacego dzwieku. Kolejna perelka japonskiego kina, ktora warto obejrzec, totez Wszystkim szczerze polecam.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jestem po seansie "Zblakanego Psa" Kurosawy. Coz moge powiedziec? Kolejny dobry film w dorobku mistrza japonskiego kina i klasyk zdecydowanie wart polecenia. Ciekawy obraz powojennej Japonii i wszechobecnych w niej amerykanskich wplywow. Takie filmy lubie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.706
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Po premierze Django ściągłem sobie stare Django. Potem przyszła pora na trylogie dolara, a jak już byłem przy "Za garść dolarów", to zassałem i "Straż przyboczną". Fabuła to perełka. Co do reszty, też mi się strasznie podobała, choć wolę wersję S. Leone. Zwyczajnie mimika skośnych i ich styl bycia jest mi na tyle obcy, że trudny do zrozumienia. Oczywiście uznaję pierwszeństwo Kurosawa i oddaję mu że z jego geniuszu zrodziły się amerykańskie podróbki, ale jeśli chodzi o stylistykę, to bardziej odpowiada mi "Za garść dolarów" i "Ostatni sprawiedliwy".

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Zły śpi spokojnie (1960, Warui yatsu hodo yoku nemuru) - na postawie Hamleta, choć nawet "na postawie" to za dużo powiedziane. Jedyna zbieżność fabularna to fakt zamordowania ojca i wskutek tego chęć zemsty. Generalnie przedstawia walkę z korporacją. W roli głównej Mifune. Dobry film, ale nie należy się nastawiać, że to adaptacja dramatu Szekspira. Chyba najlepsze zakończenie, jakże odmienne od książkowego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obejrzalem ostatnio dwa filmy - "Zly spi spokojnie" i "Zyje w strachu" Akiry Kurosawy, ktore niedawno zasilily moja kolekcje. Obydwa filmy bardzo dobre i bardzo ciezkie. Dobrze sie je ogladalo. Coz...jak na mistrza przystalo, Kurosawa stworzyl kolejne arcydziela japonskiej kinematografii. Szczerze wszystkim polecam.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obejrzalem film "Pojedynek w ciszy" Kurosawy. Opowiada on o mlodym lekarzu, ktory operujac pacjeta, przypadkowo rani sie w reke i zaraza syfilisem. Bez slowa zrywa ze swoja dziewczyna i rozpoczyna samotna walke z choroba.
Kolejny klasyk i prawdziwa perelka japonskiego kina. Szczerze wszystkim polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
"Madadayo" (1993)
Kazdego roku grupa studentow odwiedza swojego profesora w dniu jego urodzin. Urzadza mu przyjecie, na ktorym dziekuje z nauki i wiedze, ktora im przekazal.
Film ukazuje jak profesor doskonali swoje relacje ze studentami, jak potrafi ich zjednac, aby stac sie ich ulubionym profesorem - wielkim mentorem.

Ostatni film Akiry Kurosawy. Klasyk i perelka japonskiego kina, ktory ogladalem z wielka przyjemnoscia. Prawdziwa uczta dla wielbicieli tego niedoscignionego mistrza japonskiego filmu. Goraco Wszystkim polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnimi czasy nabylem na Allegro ciekawa kolekcje szesciu najstarszych filmow Akiry Kurosawy. Sa to:

"Saga o Dżudo" (1943)
Głównym bohaterem filmu jest Sugata, który rozpoczyna naukę w szkole dżudo. Poznając techniki tej sztuki walki, Sanshiro kształtuje swój charakter i uczy się wielu nowych rzeczy o sobie. Historia toczy się w latach 80. XIX wieku.
"Najpiekniejsza" (1944)
Dramat propagandowy z 1944 roku. Jest to historia dwóch kobiet, które pracują ponad siły w fabryce zbrojeniowej. Akcja dzieje się podczas II wojny światowej.
"Saga o Dżudo 2" (1945)
Dramat z 1945 roku, druga część filmu Saga o Dżudo.
"Ci, ktorzy nadepneli tygrysowi na ogon" (1945)
Pewien japoński władca, Yoshitsune, zostaje prawie zamordowany przez swojego brata, Yoritomo. Yoshitsune, przebierając się za bagażowego, wraz ze swymi ochroniarzami i innymi sługami, przebranymi za buddyjskich mnichów, próbują się przedostać za granicę. Jednak, gdy docierają do granicy, muszą udowodnić, że naprawdę są ludźmi, za których się podają…
"Nie zaluje swojej mlodosci" (1946)"
Yukie to córka profesora uniwersyteckiego, który zostaje zwolniony z tej posady ze względów politycznych. Jej chłopak Noge zostaje aresztowany i skazany na śmierć pod zarzutem szpiegostwa. Yukie postanawia opuścić Kioto i zamieszkać razem z rodzicami jej chłopaka - gdzieś na wsi. Jednak to nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla niej życie...
"Cudowna niedziela" (1947)
Były żołnierz, Yūzō, oraz jego narzeczona, Masako, postanawiają spędzić razem niedzielę, a przy okazji dobrze się zabawić. Mają jednak lekki problem – po pierwsze nie mają wiele pieniędzy, po drugie – pogoda nie za bardzo sprzyja miłemu odpoczynkowi. Mimo tych przeciwności losu postanawiają się jednak przespacerować. Podczas pobytu na dworze przeżyją kilka drobnych przygód, głównie dzięki Yūzō, który będzie chciał jak najbardziej umilić ten dzień.

Musze przyznac, ze filmy te bardzo mi sie podobaly. Kurosawa trzyma wysoki poziom od samego poczatku swej tworczosci, slusznie zaslugujac na miano mistrza. Powyzsze filmy wszystkim goraco polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » [Osoba] Akira Kurosawa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook