Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Championship Manager/Football Manager

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Co sadzicie o tych seriach, gdzie jestesmy wirtualnymi trenerami pilkarskich klubow? Gralem w to w 98 roku po raz pierwszy, lecz wtedy mnie to raczej nie krecilo... ale z jakies 3 miechy temu brat mi zarzucil fm 06. i od tamtej pory pykam bez przerwy. swietna gra, lecz czasem denerwuje, jak pilkarze nie trafiaja na pusta bramke mam chec po prostu czyms rzucic, albo sam wyskoczyc z okna;p gralem takze w cm4, ale to duzo odstaje od najnowszej czesci. po prostu MEGA gra.

pzdr

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 04.04.2006, 18:00
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.830
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Co do samych gier; miałem zaszczyt zagrać w CM 03/04 oraz Football Manager 2005. Przy pierwszej zmarnowałem półtorej roku życia, wciąż prowadząc Wisłę Kraków do zwycięstw na arenie międzynarodowej. Przy pierwszym podejściu doszedłem do 2012 roku, po czym zacząłem od nowa, ponieważ czas ładowania meczów, oczekiwania na różne "analizy danych" zajmowało do pół godziny. Nie uważam jednak tego czasu za stracony, ponieważ wiele godzin gry przyniosło mi mnóstwo radości i zadowolenia.

Co do FM, nie moge powiedzieć tego samego. Gra od razu odepchnęła mnie interfejsem, przy którym musiałem długi czas majstrować, by wszystko zapamiętać. Oprócz tego wiele meczów jak i ich wyniki były nierealistyczne (Jakim cudem 3-ligowiec strzela mi 3 bramki w 88. minucie?). Brakowało też tej magii emanującej od CM'a.

Dlatego też teraz powracam do CM'a, a FM leży gdzieś w kącie.

(zresztą Total Club Manager jest rzekomo najlepszym managerem dostępnym na rynku, dobrze by było się z nim zaznajomić)

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 01.03.2009, 17:22
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.616
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
O jezuuuuu! eMate wlasnie wbiles mi gwozdz do trumny. Jak mogles mi to zrobic. Wiesz ze nienawidze Managerow i specjalnie zrobiles taki temat Manager to chala, nie lubie go i to tyle

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.819
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Ja miałem zaszczyt grać w CM 4, 03/04 oraz FM 2005,2006.Z tych wszystkich gierek najbardziej spodobał mi się CM.W FM pogrywam czasami, bo nie moge się przyzwyczaic do niego oraz jak wziąłem ogromną bazę danych to się załamałem czasem ładowania i zapisywania.Ale od kilku dobrych miesięcy znudził mi się CM może ze względu na brak aktualnych transferów lub większością ulubionych klubów już grałem, ale mam nadzieje że powróce do gry w CM 03/04 albo FM 2006(własciwie nie ma do czego wracać jak grałem tylko 3 mecze i to towarzyskie ).


Pozdro dla wszystkich CM maniaków!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.145
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Co do FM grywam w tę grę od trzech lat.
Na początku, gdy kuzyn pokazał mi tę grę na swoim komputerze byłem negatywnie nastawiony lecz namawiał mnie dosyć długo, abym i ja spróbował, udało mu się.
Na początku nie podobało mi się w tej grze, że nie można rozegrać meczu podobnie jak w Fifie, ale po kilku godzinach grania w FM zorientowałem się, że wszystko w tej grze nie polega jedynie na rozegraniu meczu.
Ważną rzeczą jest taktyka i trzeźwy umysł podczas grania i ustalania składu na mecze, to też jest bardzo ważnym punktem gry.
Pierwszy manager w jaki miałem okazje zagrać nie był zbyt rewelacyjny, ale dla maniaka futbolu takiego jak ja manager to było coś ;p.
Edycje 2007 również nie zapadła mi w pamięci jakoś pozytywnie, czekałem, czekałem. Aż w końcu doczekałem się na FM08 ta edycja zwaliła mnie na kolana, a właściwie jej realizm, emocje podobne jak na prawdziwym meczu, ustalisz nieodpowiednią taktykę- przegrasz.
Prowadzę aktualnie ManU początek sezonu, przegrałem pojedynek o Tarczę Wspólnoty, ale w angielskiej Premiership zajmuje pierwsze miejsce .
Mam pytanie macie może stronę z której można pobrać aktualne składy zespołów?.
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.532
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ja pare razy grałem w te gry , ale jakoś nie trafiła ona do mnie na dysk twardy,jednak uważam że FM jest dobrze zrobiona i bardzo wciągająca. Nie widziałem jeszcze lepszej serii w której jest się menadżerem.

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Championship Manager/Football Manager
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook