Forum Dragon Ball Nao

» Star Wars ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
...dlaczego to kogokolwiek dziwi? Pojęcia nie mam, Galaktyczne Imperium to nie nazistowskie Niemcy.

no elo #pdk
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Chodzi chyba o to, że trooperzy, to niby klony Jango Fetta. Ale jak dla mnie z trailera wynika, że ów mudzin to jeden z bohaterów filmu, przebrany za szturmowca.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
delikwent napisał(a):
...dlaczego to kogokolwiek dziwi? Pojęcia nie mam, Galaktyczne Imperium to nie nazistowskie Niemcy.
Wiele z nich zaczerpnięto, choćby to, że patrząc na to, co było na filmie, w Imperium pracowali tylko ludzie, nie było miejsca dla innych ras, no chyba ze w wiezieniach albo w niewoli przy budowie DS.


franqey napisał(a):
Chodzi chyba o to, że trooperzy, to niby klony Jango Fetta.
Film oficjalnie obala expanded universe i uznaje tylko poprzednie filmy oraz aktualnie lecący serial animowany Star Wars Rebels w którym w jednym z odcinków pokazana była akademia szturmowców. W EU było opisane, że w pewnym momencie klony zawodził, żyły krótko, chorowały itp. więc trzeba było werbować ludzi, którym robiono kompletne pranie mózgu. Osobiście tak jak Ty uważam, że jest to raczej jeden z głównych bohaterów w przebraniu.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 4.260
Plusy: 1
Posty: 200
Aż takiej wiedzy o EU nie mam, chociaż kilkanaście książek przeczytałem... ale nigdy wcześniej nie trafiłem na informację, jakoby Imperium nadal korzystała z klonów jako Szturmowców. Dla mnie było jasne, że klony = hełmy oparte na tym, któego używał Jango Fett, a w klasycznej trylogii (ani w nowej) nie było ani słowa o tym, jakoby szturmowcy mieliby być klonami. Dopiero niedawno doczytałem, że część z nich faktycznie klonami była, ale źródło materiału genetycznego było z czasem dywersyfikowane.

Poza tym Jango Fett też nie był biały

no elo #pdk
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Jeśli chodzi o pisanie o Gwiezdnych wojnach na forum o Dragon Ball'u - kiedyś zrobiłem takie obrazki:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Trunks też mi się zawsze z tym kojarzył, albo na odwrót.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Byłem dzisiaj. Film bardzo dobry, lepszy od wszystkich 3 części nowej trylogii, ale starej minimalnie ustępuję, pewnie dlatego, że powiela sporo tych samych schematów. co część IV mianowicie rozpoczęcie na pustynnej planecie i zakończenie po kosmicznej bitwie. klimat jest, miło było zobaczyć część żyjącej starej gwardii, powoli byli wprowadzani do filmu. Z nowych bohaterów polubiłem Rey, ciekawa i intrygująca postać. Nie przypadli mi do gustu Kylo Ren oraz sławetny już murzyn Finn. Ten pierwszy na razie słabo wypada jako ciemny lord, ale wytłumaczeniem tego jest to, że nadal się uczy. Finn z kolei miał ciekawy wątek z odłączeniem się od Nowego Porządku, ale koniec końców wykreowany został jako żołnierz-nieudacznik cieszący się z pewnych rzeczy jak typowy murzyn w low riderze. O dziwo nie wiem jakim cudem walczył On jak równy z równym z Kylo w pojedynku na miecze. Jeżeli chodzi o walki, to tutaj jest pewna nowość, jak wiadomo jeżeli miecz dotknął ciała kogoś to ten z reguły ginął, w tej części przeciwnicy ranili się nim, ale nie umierali pewnie taka nowość od Abramsa. Brakło mi trochę opisu sytuacji politycznej jaka panuje teraz w galaktyce. Na nowo przywrócono Senat i walczą z Nowym Porządkiem. i tyle właściwie wiadomo.

Efekty stały na wysokim poziomie, byłem na wersji 3D i robiły wrażenie, szczególnie myśliwce i gwiezdny niszczyciel, który miałem wrazenie wchodził mi do japy. Jezeli już o pojazdach mowa, to Sokoła całkiem nieźle sponiewierali. Nie mogę pojąć, jak Han dał sobie go odebrać ; o

Zdecydowanie polecam, takiej kontynuacji oczekiwałem i czekam na więcej, chociaż mam złe przeczucia odnośnie tego, że Disney ostatnio zapowiedział, że SW mają wychodzić co roku aż do znudzenia.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Katz napisał(a):
Jeżeli chodzi o walki, to tutaj jest pewna nowość, jak wiadomo jeżeli miecz dotknął ciała kogoś to ten z reguły ginął
Aż sprawdziłem i oczywiście pierdzielisz od rzeczy. Nie licząc chyba trzech uciętych rąk i dwóch nóg Vadera oraz łapy Luka, tego że Dooku stracił dwie ręce,a Jango fett i Winduu jedną, to w pojedynku Dooku z Anakinem i Obim ten drugi został dwa razy dziabnięty a Qui gon żył jeszcze przez jakiś czas po tym jak go Maul przebił.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie chodziło mi o poucinane kończyny, o coś takiego, że jak miecz dotknął ciała to z reguły był zgon:
https://www.youtube.com/watch?v=8kpHK4YIwY4

i porównywałem filmy, historia z Maulem to chyba z komiksu albo tego serialu animowanego.

Imperium było zainspirowane nazizmem, ale Nowy Porządek to już nazi na 100% ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Zdecydowanie polecam, takiej kontynuacji oczekiwałem i czekam na więcej, chociaż mam złe przeczucia odnośnie tego, że Disney ostatnio zapowiedział, że SW mają wychodzić co roku aż do znudzenia.
Cóż złote czasy Disney'a przeminęły niestety jak chodzi o filmy animowane... Zakup Marvela to był strzał w dziesiątkę, bo pomogli nie tylko komiksom, ale i sobie produkując dobre blockbustery z postaciami z komiksowego uniwersum. Zakup LucasArts w sumie jest kontynuacją tej strategii. Tak jak przez moment "bajkowa kraina" cierpiała to w tym momencie, przez najbliższe 20 lat mają na czym sobie odkuć, a i wyjść na spory plus więc te filmy/seriale będą wychodziły hurtem



Podobno w końcówce

SPOILER
ginie Han Solo. Prawda to? Mam nadzieję, bo cholernie bym się zirytował gdyby padł Luke

Na film wybieram się w poniedziałek.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
@Up (jeśli nie chcesz nie czytaj)
Niestety tak

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Forum DB Nao » » » » Star Wars
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook