Forum Dragon Ball Nao

» Rozpad KNP

Strony: 1, 2  
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Przyznam się, że jakoś tam sympatyzowałem z tą partią. Nie żebym bezwzględnie głosował, ale w niektórych wyborach owszem. Toteż boli minie poniekąd to, co się tam obecnie dzieje. Dlatego też skromny manifest pozwolę sobie wygłosić, dlaczego zwolennicy tej frakcji powinni zostać przy swoim dotychczasowym liderze.
1. Uważam B. Komorowskiego za największego szkodnika z obecnie działających polityków. Człowieka z nadania niejako Kiszczaka i jego następców. Człowiek ten, wg. mojego rozeznania przy kolejnym wyborze na prezydenta może zniszczyć ten kraj do reszty. Dlatego ważnym wydaje mi się aby doszło do drugiej tury wyborów i bezpośredniej debaty między nim a Dudą.
2. Wysoki wynik Korwina mógłby ukrócić spekulacje jakoby krul był ruskim agentem. Mikke zaś przez wiele lat sprawiał że wszelkie wolnościowe idee były tłamszone w zarodku. Próba otworzenia się na szerszy elektorat pokazałaby, że jest możliwym zmniejszenie interwencjonizmu państwa, obniżenie podatków, zwiększyłaby zaufanie społeczeństwa do prywatnych działań, równocześnie zwiększając w stosunku doń zobowiązania.
3. W kontekście współpracy Korwina z ludźmi pokroju Wiplera, wydaje mi się że Korwin może na takiej współpracy skorzystać. Pokaże, że działa po to, by pewien prawicowy elektorat jednoczyć, a nie ( jako agent) rozbijać. Że nie tylko "oszołomy" go popierają. W kontekście Marusika staje się to o tyle ważne, że Korwin zaczyna mieć z czego ustępować w negocjacjach


Ps. Uwalony jestem jak świnia, dlatego też jest to tylko wstęp do dyskusji. Ale nie proszę o wyrozumiałość, żebym miał do czego się odnieść jak już trzeźwym będę.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dlaczego się tam w ogóle zesrało?
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.416
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Bo pan Korwin ma dzieci z nie prawego łoża. To psuje prawicowy styl.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zdaje się, że jak Korwin w końcu zrozumiał, że jak niczego nie zmieni, to nic nie ugra, to jego własna partia się na niego wypięła. Jakby chcieli go przetestować i się przeliczyli.

https://www.facebook.com/KongresNowejPrawicy ... 2457404328

Dla nas – dla Nowej Prawicy - walka o liczebność reprezentacji w parlamencie jest celem wtórnym w stosunku do konserwatywnej postawy służby i wierności Zasadom.

Tak można pisać pod publiczkę, ale samą wiernością to oni guzik zrobią.

Być może podział przyniesie pozytywne skutki, ale nie przypuszczam. Za bardzo ta sprawa śmierdzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Prawda jest taka, że jeśli Korwin "zjednoczy" prawice to tak naprawdę wymiesza różne zbiory poglądów. Dojdzie do tego, że w sejmie może znajdzie się ze swoją nową frakcją, ale w ciągu kilku miesięcy/paru lat będą zachowywali się podobnie do obecnych świń w rządzie.
Uważam, że Korwin powinien dalej być członkiem KNP, a nie wypinać się na nich dupą, jeśli legalnie został odsunięty od władzy.
Pomysł Korwina jakoby zwiększyć swoje szeregi o ludzi, którzy są przeciwko obniżce podatków, ale za karą śmierci jest śmiechu warty.
Przypuszczam, że Wipler maczał w tym swoje brudne łapska, bo z niego jest wielki karierowicz.

Na Korwina na pewno nigdy już nie zagłosuję. Dlatego, że nie jest wierny zasadom i dlatego, że jest hipokrytą. Oraz dlatego, że jest manipulantem.

Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.024
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Mateusz napisał(a):
Na Korwina na pewno nigdy już nie zagłosuję.
1:0 dla bezpieki.

Ja bym polecał wszystkim osobom określającym się jako prawicowcy, aby skupili się na obalaniu republiki okrągłostołowej i odsuwaniu od koryta tych świń, które już dobrze znamy. Jeżeli mamy do wyboru starych złodziei i nowych, potencjalnie uczciwych ludzi, to myślę że nie ma się nad czym zastanawiać. Nie bawmy się we wróżki, tylko po prostu ich sprawdźmy - nie mamy nic do stracenia. Na scenie politycznej alternatywy nie ma.

Niesłychanie naiwnym jest myślenie, że realna antysystemowa frakcja, która głosi, że powsadza obecnych polityków do pierdla i zlikwiduje koryto, od tak sobie przyjdzie i bez żadnych przeszkód po prostu przejmie władzę. Tego typu nadzieje może żywić człowiek, który nie ma zielonego pojęcia o polityce i sytuacji w naszym kraju.

Jeśli chodzi o mnie - żadne barany, czy to z partii i mediów reżimowych, czy z KNP i Ruchu Narodowego, nie mają nic do powiedzenia w sprawie moich osobistych decyzji, celów i poglądów. Niech sobie pieprzą głupoty, manipulują, podejmują kretyńskie decyzje i robią co chcą - mam swój mózg i swoją ocenę sytuacji. Oczywistym jest jakie są priorytety i co trzeba robić.

Póki co, nie widzę większego problemu. Jedyne co może rozwalić prawicę to sama prawica. Jak się zaczniemy kotłować, to mamy pozamiatane. Ja widzę dwa dobre zakończenia:
- prawica wejdzie do sejmu i zaczną się zmiany (albo się nie zaczną)
- durny naród, który po 25 latach obserwacji sceny politycznej wybiera ciągle tych samych oszustów, poniesie wreszcie konsekwencje swojej głupoty i zdechnie.

Ja demokratą nie jestem, ale taki mamy obecnie ustrój. Z demokratycznego punktu widzenia, nie można powiedzieć, że nie ma w tym kraju sprawiedliwości. Jakość życia jest wprost proporcjonalna do świadomości politycznej obywateli.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Przypuszczam, że Wipler maczał w tym swoje brudne łapska, bo z niego jest wielki karierowicz.
Jakie to on ma szanse na karierę, będąc w KNP i solidaryzując się z Korwinem powszechnie znanym jako największy błazen i niedojda polityczna? Doprawdy, jak przejście z największej partii opozycyjnej do mikrusa z poparciem 1-procentowym może być postrzegane jako karierowiczostwo?

Chyba zakładasz, jak reszta się w tym tonie wypowiadająca, że KNP pewnikiem wejdzie ze wspaniałym wynikiem do sejmu, a Wipler zostałby wtedy wielką szychą u boku Korwina. No, taki z niego karierowicz. Gdyby to było realne. Prawdopodobnie nie wejdzie i nie wszedłby mimo rozpadu, dlatego te wszystkie dyskusje są śmiechu warte.

Mateusz napisał(a):
Pomysł Korwina jakoby zwiększyć swoje szeregi o ludzi, którzy są przeciwko obniżce podatków, ale za karą śmierci jest śmiechu warty.
On pisał o elektoracie. I słusznie, bo każdy powinien dążyć do jego powiększenia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Trochę racji mają i jedni i drudzy. I jedni i drudzy popełniali po drodze błędy.
Chodzi o to, że jeśli się otworzy, to straci całą resztę. Takie otwarcie oznacza rozmycie się w strumieniu ludzi, którzy może wyrażają prawicowe poglądy, ale jak przychodzi co do czego, to myslą jak lewaki i mają lewackie instynkty, których jeszcze nie wyleczyli.
Shounen napisał(a):
Jakie to on ma szanse na karierę, będąc w KNP i solidaryzując się z Korwinem powszechnie znanym jako największy błazen i niedojda polityczna? Doprawdy, jak przejście z największej partii opozycyjnej do mikrusa z poparciem 1-procentowym może być postrzegane jako karierowiczostwo?
Trochę inaczej to wyglądało. Wipler był kiedyś w UPR, przeniósł się do PiS. Wtedy jeszcze PO akceptowała odrzuty z PiS, bo nie byli jeszcze na etapie wojny biologicznej. Ale jako, że dziś już na tym etapie są, to drogę do PO za zamkniętą. Do PiS też, bo ci prezentują mentalność Solidarności - nienawidzą ludzi niezapisanych u siebie. Poza tym komuniści z Solidarności zadziobaliby Kaczyńskiego, gdyby ten cokolwiek wybaczył Wiplerowi. Facet po odsłużeniu swojego w państwowych spółkach, ministerstwie gospodarki i wypielęgnowaniu kontaktów towarzyskich w mainstreamie zachował jakieś resztki prawicowej natury, wobec czego poszukał sobie jakiejś prawicowej alternatywy. Założył sobie stowarzyszenie, i jako jego szef brał udział w projekcie Gowina, który miał nam dać ekonomicznego kopa i wyzwolić od Tuska. Związał się z nimi z nadzieją, że będą odbierać wyborców PiSowi i PO. Początkowo wyglądało to dobrze, ale potem się okazało, że się wypaliło i jedyną opcją dla niego okazał się krul. Podbił więc do krula, a ten mu zaufał i uczynił swoją prawą ręką. Nie rozumiem tego wyboru, ale trudno. Prezes to prezes, ma prawo dobierać sobie doradców, ale wkurza mnie strasznie, i nie tylko mnie, gwiazda Wiplera, który zaczął zgrywać wielkiego ważniaka i człowieka, który na walce o wolną Polskę zęby zjadł. Wychodzi
na mównicę, wygraża się stronnictwu antykrulewskiemu i dumnie wypowiada frazę, że krul jest jeden i trzeba mu zaufać itd.
Kiedy krulowi wytaczano absurdalne procesy o zniesławianie Wipler był w PiS, kiedy na krulu kariery robiły dziennikarskie płotki, Wipler zajmował się wolnymi od odpowiedzialności robótkami w ministerstwie, kiedy krul dostał noża w brzuch to ten żył na państwowym wikcie. To chyba zrozumiałe, że wielu nie ma do niego zaufania.

Mi się tego typu pomysły nie podobają, bo każdy uśmiech to przedstawiciela mainstreamu nas słono kosztuje. Włocławek stracił 144 wyborców. Z przeprowadzonego przeze mnie wywiadu wynika, że to strata nieodwracalna.
Gdyby to otwarcie się miało oznaczać przyjęcie 10 liberalnych narodowców, 5 bezpańskich konserwatystów i 2 anarchokapitalistów to wszystko ok. Ale zjadą się tysiące podejrzanych republikanów od Wiplera, którzy to są prawicowcami typu "chcę, ale nie mogę", opłacanych z zewnątrz pachołków, zdezelowanych expisowców, explatformersów. Otwarcie powinno być kontrolowane, ograniczone i tylko dla wybranych. A nie dla ludzi, którzy nie są za obniżką podatków. Jak w ogóle można powiedzieć, że będą tacy ludzie, którzy są za obniżeniem podatków, ale przeciw karze śmierci i odwrotnie. Z czegoś takiego jak zminimalizowanie opodatkowania nie wolno rezygnować. To punkt absolutnie podstawowy, bez którego nie ma wstępu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Wipler był kiedyś w UPR, przeniósł się do PiS.
Niech całe UPR przejdzie do PiS, wejdzie do sejmu i następnie wróci do starej partii. To oczywiście niewykonalne, ale czy takie niewłaściwe, haniebne, niemoralne?

Al Ed Upek napisał(a):
Z czegoś takiego jak zminimalizowanie opodatkowania nie wolno rezygnować.
Do czyjej i której wypowiedzi się odnosisz?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ja też nie bardzo ufam Wiplerowi. Ale to jego pielęgnowanie mainstreamowych kontaktów chyba pozwala jemu pozyskiwać elektorat?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mateusz w koncu przejrzal na oczy. Przejrza i inni.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.024
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Hayato napisał(a):
Mateusz w koncu przejrzal na oczy. Przejrza i inni.
Jedynie Ty nigdy nie przejrzysz.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No to tak, jak pisałem, tam jest mowa o poszerzaniu elektoratu, a nie o rezygnowaniu z czegokolwiek czy przyjmowaniu do szeregów ludzi, którzy nie zgadzają się podstawowymi założeniami partii. Zapisałeś się do TVN-u czy co?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dobra, źle przeczytałem. Ale uwizgi do takiego elektoratu skończą się źle, tak jak umizgi do czegokolwiek, co jest biegunowo odległe od nas. A nie obniżanie podatków takie właśnie jest.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Z KORWiNa go przynajmniej nie wywalą.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nazwę to mogli wymyślić lepszą, bo to niestety jak troll wygląda. Nie wróżę przyszłości.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja też nie. To chyba łabędzi śpiew Korwina.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nazwa do dupy. Można było zaznaczyć pochodzenie od Korwina w mniej nachalny i prostacki sposób. Zwyczajnie Partia Wolności Janusza Korwin-Mikke, Stronnictwo Konserwatywno-Liberalne JKM.
Korwin pogrzebał prawicę łopatą o nazwie Wipler.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Rozpad KNP
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook