Forum Dragon Ball Nao

» Kanary

Jak postrzegacie zawód kontrolerów biletów w komunikacji miejskiej?

Jak postrzegacie zawód kontrolerów biletów w komunikacji miejskiej?
Doceniam ich pracę 66,67% 8 66,67%
Są jak wrzód na dupie 25,00% 3 25,00%
Nie mam zdania 8,33% 1 8,33%
Wszystkich głosów: 12
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jak postrzegacie zawod kontrolera biletow w komunikacji miejskiej? Uzasadnij swoja wypowiedz.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Temat z dupy. Jakie uzasadnienie ? Jak można uzasadnić ten zawód, co to jest jakaś służba albo misja, w ramach wychowania społeczeństwa ? Lepiej by było jakbyś zapytał o postrzeganie służby więziennej ? Kontroler to praca polegająca na kontrolowaniu czy ludzie dostosowują się do regulaminu, w tym przypadku przejazdów komunikacją miejską, zapewne o nich ci chodzi.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
CzlowiekFinn napisał(a):
Jak można uzasadnić ten zawód,
Czytaj ze zrozumieniem. Nie masz uzasadnic tego zawodu, tylko wlasne zdanie na jego temat.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
To postrzeganie tych ludzi ? Czasami mają przerąbane po pracy pewnie.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Gdyby społeczeństwo było uczciwe, nie byłoby potrzeby dla takiego zawodu.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Gonar ma racje, temat z dupy. Zawód jak każdy inny śmieciarz, listonosz itp. Oni także mają swoją misje sprawdzać czy ktoś "nie łamie regulaminu" i nie jedzie na gapę. czasem wychodzi dobrze a czasem źle, jak np. spisali mnie bo nie miałem akurat przy sobie legitymacji studenckiej, ale miałem za to indeks z datą i podpisem doktora z tamtego dnia. Zabawne jest, że Oni zazwyczaj sprawdzają dzieciaków i ludzi w średnim wieku, a do 7-osobowej grupki z piwkami odzianej w dres już nie podchodzą.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
np. spisali mnie bo nie miałem akurat przy sobie legitymacji studenckiej, ale miałem za to indeks z datą i podpisem doktora z tamtego dnia
A miałeś bilet? Okresowy?

Pytam, bo bezsensowne jest żądanie pokazania legitymacji, gdy dany osobnik ma opłacony bilet semestralny. W końcu nikt o zdrowych zmysłach nie kupiłby go sobie, nie posiadając legitymacji. (Pewnie dlatego postanowili je połączyć).

Coś czuję, że kogoś tutaj ostatnio kanary przyłapały

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shounen napisał(a):
A miałeś bilet? Okresowy?
Nie, ulgowy, okresowego nigdy nie miałem, bo jeździłem połowicznie jakiś czas autem jakiś czas autobusem.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Katz napisał(a):
spisali mnie bo nie miałem akurat przy sobie legitymacji studenckiej, ale miałem za to indeks z datą i podpisem doktora z tamtego dnia.
To nie bycie studentem uprawnia Cię do zniżki, a fakt posiadania odpowiedniego dokumentu który do tej zniżki uprawnia, czyli w tym wypadku legitymacji studenckiej. Na dobrą sprawę, nie trzeba być studentem, aby jeździć na zniżce, tylko trzeba mieć właśnie tę legitymację.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Raczej nie. W regulaminach z reguły jest napisane w stylu "zniżki: uczniaki - za okazaniem legitymacji, studenci - za okazaniem legitymacji, emeryci - bla bla", a nie po prostu "zniżki: posiadacze legitymacji".

Swoją drogą, u mnie kiedyś było "do 26 lat", później to wymazali.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ekhem. Zadaniem kanara jest kontrolowanie biletów. Ja 2 razy oberwałam :raz za nie skasowanie, drugi za skasowanie ulgowego(ale przy tym brak legitki, wypadła mi jakoś z kieszeni?). Za drugim razem babka mnie za długo przetrzymała(przez to spóźniłam się do szkoły). Teraz jak studiuję to jakoś w autobusach nie napotykam się zbyt często na kanary(może ze 2-3 razy się spotkałam) w Białymstoku.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No bo aby zostać posiadaczem legitymacji trzeba być studentem, więc to się implikuje. Jednak w momencie skreślenia z listy studentów legitymacji nikt nikomu nie zabiera, sama traci ważność z dniem wpisanym na hologramie, przez co można nie być studentem a mieć legitymację. Tak czy inaczej, to legitymacja studencka upoważnia do przejazdu, bo kanar nigdy nie sprawdzi, czy dana osoba jest jeszcze na liście studentów, a jedynie, czy data na hologramie się zgadza.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To już kwestia przepisów. Jeśli wg nich legitymacja traci ważność z chwilą skreślenia z listy, to nie uprawnia do zniżek. A że kanar nie ma jak tego sprawdzić, to już sprawa drugorzędna. Mimo wszystko jest to łamanie regulaminu i pewnie też prawa polskiego, zachowanie godne pogardy i w ogóle kac moralny gwarantowany.

Mnie kanar nigdy nie złapał, choć zdarzyło się parę razy, że zapomniałem skasować biletu. No jedynie za podstawówki jechałem z rodziną pociągiem i zapomniałem legitymacji

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie bójcie żaby. System cały czas się domyka i usuwa takie błędy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Trochę odbiegając od tematu. Albo jeszcze nie. Jeżdżę do roboty (póki jest) z biletem za 1 zł - na 2 przystanki, lecz na trzecim wysiadam dopiero. Do tej pory nie przytrafił mi się kanar po 2 przystanku, uff, los mi sprzyja.
Teraz odbiegnę od tematu. Dowiedziałem się na własnej skórze, że palenie e-papierosa w autobusie jest zakazane. Podczas wciągania "smoczka", w pewnej chwili kierowca zatrzymał busiola i mnie ładnie opieprzył, na tym się tylko skończyło i czegoś nauczyło.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Zawód jak zawód. Praca jak każda inna, potrzebni dla komunikacji publicznej.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kanary
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook