Forum Dragon Ball Nao

» Zasiłki, zapomogi, becikowe ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
Nie maja tylko muszą i nic się z tym nie zrobi.
Przy takim stanie rzeczy przestaja mnie dziwic coraz czestsze pozwy alimentacyjne dzieci wobec rodzicow. Glupota kosztuje.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Ja nie widzę problemu. Wygląda na to, że 80% kraju jest za różnego rodzaju zasiłkami. W Korwinstanie, założylibyście sobie fundacje, sami byście pilnowali żeby nikt nie kradł, sami byście decydowali komu dawać kasę i sami byście to z własnej kieszeni fundowali. Działało by to 500x bardziej wydajnie niż obecne, bandyckie państwo. Chętnie bym sam na taką działalność trochę środków poświęcił.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Katz napisał(a):
Każdy zdrowo myślący człowiek powinien wiedzieć czy i na ile dzieci go stać, biorąc pod uwagę negatywne prawdopodobieństwa naszych czasów, że raz na wozie raz pod wozem.
Cóż, upadek z góry boli najbardziej. Przykład z życia - mój prywatny, osobisty przyjaciel rodziny. Facet zarabiał 8 tys. euro miesięcznie, pływał na tankowcach w duńskiej firmie. Chyba każdy zdrowo myślący człowiek zgodzi się, że jest to kwota, która pozwoli facetowi utrzymać co najmniej jedno dziecko na godnym poziomie życia. Ten oto zdrowo myślący facet ze swoimi zarobkami (+ zarobki jego żony, około 2,5 tys miesięcznie) zdecydowali się na trójkę dzieci. Dużo, mało - niech każdy oceni sam. Żyło im się dobrze, byli normalną rodziną, więc dzieci nie miały czterocyfrowego kieszonkowego. Zakupy robili w realu, mieli dwa ładne samochody, raz do roku jeździli na fajne wakacje do ciepłych krajów, a dzieci ubierały się w new yorkerze.
Do czasu, kiedy jedna z córek zachorowała na stwardnienie rozsiane. Ojciec ponad pół roku po zdiagnozowaniu choroby córki, zmarł na zawał. Dodam, że nie jest to świeża historia, więc interferon beta nie był wtedy w ogóle refundowany w Polsce, a tani ten lek nie był (miesięczna terapia kosztowała około 20 tys. złotych). Co stało się z finansami w.w. rodziny, kiedy na samo leczenie miesięcznie szło około 20 tysięcy, a głównego żywiciela zabrakło, każdy może sobie wyobrazić.
Historia bardzo smutna i na pewno skrajna, niecodzienna, jednak wydaje mi się, że przekazuje jak nieznane są koleje losu i nikt nigdy nie może sobie wyrachować, czy jego zarobki są wystarczające na założenie rodziny.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Ale temat się rozwinął, tak że nie widać offtopu. Dobra, moja opina w sprawie antykoncepcji jest taka, że każdy mam możliwość do tego i nikt nie ma racji zabronić i nakazać. Państwo i kościół, a zarazem religie. Nie powinny mieć wpływu na wszelki decyzje z tym związany, każdy niech postępuje zgodnie z własnym sumieniem tak by było najprościej. Wszelkie socjale nie powinny być kierowane przez państwo, bo to marnowanie przez nich pieniędzy podatników i mają ludzie tyle z tego, że ratują się różnymi zbiórkami, fundacjami i firmami oraz osobami prywatnymi. Tabletka "po" to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy, nic nie ma darmo, a szuje na tym skorzystają podwójnie. Opowiem się jak Katz w ostatnich postach, co napisał z tym wyjątkiem, że Państwo nie powinno mieć kontroli nad socjalem. Poza tym ma słuszność, ale ja mam pracę heh. Jednak o to nie chodzi i dalej mieszkam z rodzicami, a o założeniu rodziny... Raczej nie myślę, bo podobnie uważam jak Katz twierdzi. W sumie Mart ma rację, obojętnie ile kto by nie zarabiał zawsze będzie źle, może nie udać się w życiu itp.. Pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej żyć pozwolą. Każdy, który zdecyduje się na rodzinę wpierw powinien pomyśleć czy go stać zapewnić bezpieczeństwo finansowe, bo jak wiadomo samą miłością człowiek nie wychowa itp.. Ważne, żeby był dach nad głową, gdzie spać, zjeść, zapewni ć edukację przynajmniej do 18 roku życia, wspomóc finansowo jak trzeba będzie. I koszt takiego wychowania do 18 roku życia to (przy założeniu, że na dziecko wydajemy średnio 500-600 zł) plus ewentualne wsparcie, wliczając, uroczystość chrztu, komunie, osiemnastkę jako imprezy daje 150 tys. zł w całym 18 letnim okresie. Zawsze można dać więcej ale to standardowa kwotą "wychowania" dziecka według mnie, a posiłkowałem się opinią mojego ojca i matki jako rodzicieli. Tyle w temacie, a jak moralnie się wychowa to sprawa rodziców, zapewne wychowają rodzice w duchu katolickim (czyt. w duchu chrześcijańskim), jednak wpływ na dziecko ma też środowisko w którym przebywa, kultura, masowe media itp. .
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
To nie było dla Romów ? Swoją drogą, sami widzicie, że państwo nie powinno zajmować się polityką socjalną. Zostawić ludziom pieniądze zarobione i tyle w tym temacie, a co z nierobami tzw. "niebieskimi ptakami", leserami ? Oni będą mieć źle, chyba że wezmą się do pracy. Natomiast ci co naprawdę potrzebują, są w trudnej/bez nadziei sytuacji, nie wspominam o chorych ciężko co nie mogą pracować. Powstaną fundacje i inne prywatne instytucje, a ludzie będą pomagać. Nie wiem dlaczego wciąż uważa się, że państwo powinno sprawować opiekę socjalną. Nie dość, że kasa z przymusu zabierana, rozdawana , rozkradana to jeszcze koszty pracy urzędników wysokie i z takiego zasiłku 400... wyjdzie 1000 albo nawet i dwa tysiące złotych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
I będą dzieci teraz robić takie społeczne odpady jak ta typiara co wysłała drugiego chłoptasia do więzienia, z trzecim jest w ciąży, brała najprawdopodobniej udział w wielokrotnym maltretowaniu dziecka. które ostatecznie przypłaciło to życiem, a teraz ukrywa się u mnie na dzielnicy i chodzi w rudej peruce i okularach słonecznych z białymi oprawkami, bo takim ludziom ekonomiczny zmysł kończy się na 2 miesiącach do przodu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
!? ją prawilnie psom.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Patus paradise.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
1000 zł przez rok na każdego niemowlaka
To bardzo dobra wiadomosc. Wreszcie Panstwo zaczelo myslec o przyszlych rodzicach.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Raczej o przyszłych wyborach. Poza tym to kontynuacja polityki oszołoma Giertycha.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Hayato napisał(a):
Shounen napisał(a):
1000 zł przez rok na każdego niemowlaka
To bardzo dobra wiadomosc. Wreszcie Panstwo zaczelo myslec o przyszlych rodzicach.
Ale o kieszeni podatników to nie myśli, lol.

Wiadomo, że ta cała socjalna strona państw będzie istniała jeszcze bardzo długo, ale myślę, że kapitalizm jak to zwykle wejdzie na wyższy poziom i państwo już nie będzie takie potrzebne. Ja jestem ogólnie przeciwko takiemu systemowi jak obecnie, trzeba to ograniczyć, albo zlikwidować, bo mamy z tego same patologie, a najgorsze z imigrantami na zachodzie.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
1000 zł... Hayato, ty umysłowy biedaku. Uważasz, że te pieniądze pomogą w utrzymaniu dziecka przez pierwsze lata życia ? Mało tego, skąd oni wezmą te pieniądze, z 1000 zł zabiorom innym 1500 zł tak. Zdajesz sobie sprawę ile trzeba by było i jakie warunki spełnić by ten socjal otrzymać, i nie wspominam tu o biurokracji i wypełnianie druków.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Rombowiec napisał(a):
Ale o kieszeni podatników to nie myśli,
Mysli za to o przyroscie naturalnym, czyli o potencjalnych przyszlych podatnikach.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Niska dzietność w Europie bierze się przede wszystkim z wyzwolenia kobiet z tradycyjnych ról w społeczeństwie, kwestie ekonomiczne są drugorzędne, a największy przyrost mają tam gdzie ... socjalu ni ma

Niektórzy podniecają się tym, że we Francji, czy gdzieś tam w cywilizowanych krajach Europy Zachodniej pojawiło się nagle więcej dzieci i niektórzy wskazują, że ten sukces jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki państwu opiekuńczemu, ale ci troglodyci nie zwracają uwagi na to, że od lat do tych krajów trwa imigracja ludzi, którzy często mają po prostu taką "kulturę robienia dzieci" i nie chodzi tutaj tylko o muzułmanów.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
W końcu rodzice którzy dostaną taki socjal ( podobnie jak rolnicy dopłaty z UE). I jak rolnicy też będą strajkować, po jakimś czasie. Tyle, że wyjadą do Warszawy z tymi dziećmi. Tak to się skończy. Ostatnio rozm awiałem z ojcem o tzw. "reformie emerytalnej, w tym przypadku o wydłużenie wieku przejścia na emeryturę. Usprawiedliwiał to tym, że jest mały przyrost naturalny i konsekwencją tego rząd musi przedłużyć wiek by móc wypłacać "emerytury"... tak ? No tak, ale umów trzeba dotrzymywać, bo obiecano im inne warunki, a tu taka niespodzianka hahahaha. Prawo może działać wstecz. A i tak, wybiera opcje platformersów. No i tak sobie gadamy o tych państwowych absurdach w odniesieniu do polityki socjalnej, zdrowotnej też, aż w końcu wszedł temat o infrastrukturze która mogłaby być prywatna, a jest państwa. Argument z jego strony (jeśli miała być prywatna), to kto i za co by budował. Jeśli by zbudował to na każdej drodze, chodniku, parkingu itp. miały by być postawione bramki na opłaty ?! Możliwe, że tak ale ludzie mieli by pieniądze. To z kolei skąd by oni mieli te pieniądze, jeśli władza nie będzie miała wpływu na tworzenie pieniędzy. Jak by ta gospodarka miałaby się kręcić, jakby wszyscy byliby zdani na siebie, a władza byłaby "minimalna" i tylko reprezentacyjna ? Widać, że co niektórzy widzą, że władza sprawuje rządy nie tak ale głosuje dalej na tych samych, bo "to mniejsze zło". Nie dojrzała albo jest przekonana do rozwiązań proponowanych przez pana Korwina. A żeby było zabawniej, to " Co z tymi ludźmi którzy pracują w administracji państwowej ? Są na socjalu ?"... albo wezmą się do roboty u kogoś ? Albo zaczną prowadzić własny interes lub będą liczyć na dobroczynność innych ludzi. Bezpieczeństwo kosztem wszystkich, nawet jeśli ma być wysokie.Manipulacja sondażami, propaganda TVN-u i telewizji publicznej, oczernianie/osądzanie Rosji, wytykanie inności, "tolerancja" inności... no wszystko co tu działa, a jednocześnie jest absurdalne. Tak właśnie działa ten system III czy już IV Rzeczypospolitej Polskiej Hahaha... Potrzeba będzie wiel wielu lat by zmienić, ten system niewolniczy, który maskuje się wolnością, może nawet normalnością. Ten system jest tak zepsuty, że ludzie nawet nie mają nadziei, że może być lepiej, normalniej. W końcu ten system padnie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Minely przawie 4 lata rzadow PiSu, obfitych w szerokiej masci socjalne rozdawnictwo publicznych pieniedzy. Co ciekawe...gdy 4 lata temu za PO pochwalilem pomysl programu socjalnego 1000zl przez rok na kazdego niemowlaka, posypala sie na mnie lawina krytyki, o trwonienie publicznych pieniedzy i wspierania pasozytnictwa w kraju. Teraz, gdy PiS jest u wladzy i faktycznie wprowadza tego typu pomysly socjalne na masowa skale w zycie, jakos nikt nic nie mowi. Jakos nikomu teraz nie przeszkadza, ze wspierajac zyciowych nieudacznikow, karzemy przy tym uczciwie pracujacych ludzi, niszczymy przedsiebiorcow i wywolujemy inflacje w kraju. Gdzie sa teraz Ci wszyscy, ktorzy wtedy tak glosno krzyczeli?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hayato napisał(a):
Jakos nikomu teraz nie przeszkadza
Naprawdę? Należy sobie raczej zadać pytanie, dlaczego za PO chwaliłeś, a teraz przeciwnie. Na socjal za PO narzekali głównie korwiniści (co krytykowano w stylu "trzeba pomagać ludziom, a ten Korwin to oszołom i chce, żeby umierali na ulicy").

Analogicznie z opozycyjnym hasełkiem "miało być na każde dziecko!", a gdy teraz PiS to realizuje, to znowu biadolenie. Dlaczego? Bo tu nie chodzi o to "co się robi", tylko "kto to robi".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
dlaczego za PO chwaliłeś, a teraz przeciwnie.
A jak myslisz dlaczego? Dlaczego ktos taki jak ja w ostatnim roku rzadow PO z premier Kopacz na czele, gdy po ucieczce ich frontmena do parlamentu europejskiego, gdy partia ta nie miala zadnej realnej szansy na przedluzenie rzadow, a rosnacy w sile PiS mamil wyborcow obietnicami socjalnymi, ktos kto w latach 2011-12 na wlasne oczy widzial jak w praktyce wyglada podobna polityka socjalna w Anglii, ktos kto pracowal na nieudacznikow z bliskiego wschodu i Afryki, poparl wtedy tak niedorzeczny pomysl?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Zasiłki, zapomogi, becikowe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook