Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio czytane

Strony:   1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
"Zimową kwaterę" czytałem dość dawno temu, ale bardzo mi się podobała, lubię te klimaty. Szkoda że taka krótka. Do japońskich książek/autorów polecam także zakładać osobne tematy, po to mamy dział

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W zasadzie już jakiś czas temu, a od tego czasu jeszcze kilka innych książek, ale skoro Shihouin wspomniał, to napiszę. Skończyłem cały cykl Steavena Eriksona Malezańskiej Księgi poległych:
1. "Ogrody Księżyca"
2. "Bramy domu umarłych"
3. "Wspomnienie Lodu"
4. "Dom Łańcuchów"
5. "Przypływ Nocy
6. "Łowcy Kości"
7. "Wicher Śmieci"
8. "Myto Ogarów"
9. "Pył Snów"
10. "Okaleczony Bóg".
Dodatkowo tego samego Autora króciutką opowieść poboczną
1. " Krwawy Trop"
Poza tym na książki z tego uniwersum składają się również powieści pisane przez jego współtwórcę Ian'a Cameron'a Esslemont'a, z czego przeczytałem:
1. "Noc noży"
2. "Powrót Karmazynowej Gwardii"

Z wydanych w Polsce dzieł z tegoż świata pozostały mi tylko dwa opowiadania Eriksona:
1. "Zdrowe zwłoki"
2. "Męty Końca Śmiechu"
Oraz pierwsza część nowej trylogii tegoż autora:
1. "Kuźnia Ciemności"

Oczywiście, skoro chciało mnie się przedzierać przez te kilogramy papieru, czekam na polskie wydania pozostałych książek Esslemont'a, opowiadań Eriksona, oraz aż obaj panowie wydadzą kolejne dzieła.

Dodam jeszcze, że wg. mnie cały cykl stoi jakościowo na podobnym poziomie co "Czarna Kompania Glena Cooka ( przy czym jest przynajmniej pięciokrotnie dłuższy, i wciąż się rozrasta), co samo w sobie powinno być przynajmniej dla niektórych zachętą. Jak dla mnie największymi zaletami serii są ciekawie opracowane rasy, grupy etniczne, plemienne, militarne, system czarów , panteon, geografia, oraz wszystkie tym podobne szczegóły, które sprawiają, że świat ten wydaje się realnym i spójnym. Dodatkowo obaj autorzy mają talent do tworzenia postaci, dialogów, i opisywania relacji. Największymi minusami serii jest jej pompatyczność oraz pseudofilozofia. Ta pierwsza wynika z ogromu świata przedstawionego, oraz chęci panowania autora nad każdym jego elementem. I choć podziwiam zwłaszcza Eriksona, za tą zdolność, często niestety efektem ubocznym był nadmierny patos. Pseudofilozofia bierze się zazwyczaj z chęci nadmiernego tłumaczenia poczynań bohaterów. U Esslemonta obie te wady występują w mniejszym stopniu, ale i opis świata wydaje się uboższy, by nie powiedzieć że przypomina trochę didaskalia w dramacie. Czasem aż chciałoby się ( zwłaszcza w "Nocy noży") wprowadzić podział na akty. W recenzjach często wytykano to autorowi, choć wg. mnie jest to celowy zabieg, i uważam go za całkiem udany. Poza tym autor miał trochę ułatwione zadanie, gdyż zaczął pisać po tym jak pojawiło się już kilka książek z "Malazańskiej Księgi poległych". więc nie musiał od nowa tłumaczyć praw rządzących tym światem. Można by mu zarzucać wręcz, że korzysta bezczelnie z cudzej pracy, gdyby nie to, że uniwersum stworzyli panowie wspólnie, jeszcze zanim Erikson napisał swe pierwsze dzieło.
Reasumując - polecam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Stephen King 'Ręka mistrza'- Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek, ale ta w ogóle mnie nie wciągnęła. Tak jak główny bohater męczył się z rekonwalescencją po wypadku, tak i ja z tym horrorem. Żeby na 250 stronach nie umieścić nic strasznego, to się autor postarał, na drugie 250 straciłam ochotę.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Miyu napisał(a):
Żeby na 250 stronach nie umieścić nic strasznego, to się autor postarał, na drugie 250 straciłam ochotę.
A czego innego się w sumie po Kingu spodziewać, to jego charakterystyczne zagranie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Od miesiąca nic nie przeczytałem, a ostatnim było opowiadanie "Szynel" Mikołaja Gogola.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Al Ed Upek napisał(a):
Od miesiąca nic nie przeczytałem, a ostatnim było opowiadanie "Szynel" Mikołaja Gogola.

Clio bedzie zawiedziona
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
I tak jestem bardziej oczytany od niej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Al Ed Upek napisał(a):
I tak jestem bardziej oczytany od niej.

uważaj nie wywołuj wilka z lasu
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
I tak jestem bardziej oczytany od niej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Xinran Dobre kobiety z Chin. Głosy z ukrycia- Czuję niesmak po tej książce i nie chodzi o to jak ją napisano, a raczej o to, jakie problemy przedstawiła tam autorka. Xinran przestawia prawdziwe historia wielu chińskich kobiet, które zostały skrzywdzone przez mężczyzn, władzę czy wręcz przez inne kobiety. Polecam tym, którym marzy się taka 'rewolucja kulturowa' u nas.

William Shakespeare Hamlet- Znałam tylko fragmenty z liceum i w końcu przeczytałam całość. Do 3/4 czytało mi się doskonale, potem akcja zwolniła aż do zakończenia, które jest dla mnie co najmniej śmieszne, choć i tak wolę ten dramat niż 'Makbeta'.

Petra Hammesfahr Grabarz lalek- jeden z najgłupszych kryminałów jaki czytałam w życiu, nikomu nie polecam, żeby dobrze się bawić trzeba mieć IQ oscylujące wokół wyniku głównego bohatera.

Robert Van Gulik Zagadki sędziego Di- przez przypadek wypożyczyłam drugi raz, ale i tak przeczytałam znów.
Przyjemna lektura dla fanów np. Agathy Christie. Książka jest dość krótka, wiec czyta się ją piorunem.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Ostatnio skonczylam dwie ksiazki G.Mastertona 'Bazyliszek' i ' Czerwona Maska', nie powala one na kolana fanow horrorow, ale pierwsza to dosc ciekawy thriller z polskim watkiem a druga po prostu rozbija bank zakonczeniem.

Wstyd to pisac, ale dopiero teraz przeczytalam 'Alicje w Krainie Czarow' i ' Alicje po drugiej stronie lustra' Lewisa Carrolla i jak lubie wszelkie ekranizacje to ksiazki w ogole mi sie nie podobaly. Alicja to okropnie przemadrzale, dosc tepe dziecko, zupelnie nie przypomina dziewczynek pokazywanych w filmach.

Na koniec poznalam najwieksze polskie romansidlo, czyli 'Tredowata' Heleny Mniszkowny i jak kiedys nazywano ta ksiazke szmira to w porownaniu do wspolczesnych 'Greyow' i 'Zmierzchow' zasluguje na miano klasyka i broni sie nawet pomimo wydania w 1909 roku.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Anna Richie Warszawa 1944. Bardzo ciekawa ksiazka na temat powstania warszawskiego. Bardzo dosadne przyklady okrucienstwa niemcow, wszystko szczegol w szczego opisane.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ulysses Moore- Tomy 7-9. Tylko 4 do przeczytania mi zostały. Generalnie akcja tych tomów ma miejsce 2 lata po wydarzeniach z 1-6. Dochodzą nowi bohaterowie i nowe przygody. Stare postacie dojrzały.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
"The Woman in White" Wilkiego Collinsa (1859) - wg wikipedii jedna z pierwszych w historii powieści sensacyjnych.

Rzecz dzieje się w Anglii w połowie XIX wieku. Dzień przed objęciem pracy nauczyciela rysunku w posiadłości na północy kraju, główny bohater Walter Hartright spotyka na ulicach Londynu młodą kobietę ubraną w biel, której udziela pomocy, a która okazuje się uciekinierką z zakładu dla psychicznie chorych. W nowym miejscu pracy z zaskoczeniem przekonuje się, że jedna z jego uczennic -młodsza z dwóch sióstr, Laura - jest niezwykle podobna do "Kobiety w bieli". Na dodatek owa tajemnicza postać pojawia się w Limmeridge i rzuca cień na nadchodzące małżeństwo Laury z baronem, próbując mu przeszkodzić. Dalsza akcja to pasmo tragedii, manipulacje, spiski, dochodzenia i próby osiągnięcia sprawiedliwości.

Ta 500-stronicowa powieść na pewno zasługuje na uznanie, gdyż w czasach, kiedy pojęcie powieści jako takiej dopiero powstawało, spełnia niemal wszystkie kryteria gatunku. Książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem. Miałam jednak pewne osobiste zastrzeżenia do dynamiki akcji, która jest wg mnie nierówna - akcenty mogłyby zostać rozłożone w inny sposób, zaś niektóre wydarzenia poprowadzone w inny sposób. Ponadto wielokrotnie zgrzytałam zębami nad nieudolnością głównych bohaterek, Laury i Marian - mimo że powieść reklamowano mi jako właśnie popis kobiecego charakteru. Z drugiej jednak strony być może w połowie XIX wieku kobieta miała do tego stopnia ograniczoną możliwość decydowania o sobie, że pewne zachowania, które obecnie wydają się naturalne i usprawiedliwione, w owych czasach były nie do pomyślenia i nie do przyjęcia. Z drugiej też strony możliwe jest, że "panny z dobrych domów" były do tego stopnia chronione, że o wielu rzeczach w ogóle nie miały pojęcia i nie wiedziały, że mogą się ich spodziewać. Być może więc w czasach, gdy powieść powstawała, postać Marian wydawała się rewolucyjna, jednak 150 lat później ma się wrażenie, że to bohater z potencjałem, którego zupełnie nie jest w stanie wykorzystać.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Clio a kupiłaś książke czy wypożyczyłaś ? jak kupiłaś to za ile ?
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nie, dostałam jakieś 10 lat temu w prezencie (oryginał angielski) i dopiero teraz zmobilizowałam się do lektury

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Byczusia napisał(a):
Anna Richie Warszawa 1944. Bardzo ciekawa ksiazka na temat powstania warszawskiego. Bardzo dosadne przyklady okrucienstwa niemcow, wszystko szczegol w szczego opisane.
A o tym jak słowiańskie bydło wymordowało Żydów było?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
A ja dam sobie rękę uciąć, że tej książki nie napisała ta pani
Poza tym jestem rozczarowana, już myślałam, że sięgnęłaś po 'Ulissesa' ale nazwisko bohatera rozwiało moje nadzieje.

Junichi Watanabe 'Za kwietnymi polami'- Gniot i piszę to ku przestrodze; wynurzenia kobiety która zastała zarażona przez męża chorobą weneryczną i postanawia zostać lekarzem by pomagać innym kobietom, szczególnie w intymnych chorobach. Autor zanudzanie czytelnika opanował w stopniu olimpijskim. Doczytałam do 1/3 potem szlag mnie trafił...

Gabriel García Márquez 'Zła godzina'- Ten noblista zawsze potrafi mnie zaskoczyć, niby opisuje zwyczajne senne miasteczko, ale dobór charakterów, powolne budowanie akcji i jej równe tempo sprawiły, że nie mogłam jej odłożyć nie doczytawszy do końca. Książka, która nawet na koniec nie daje gotowego rozwiązania zagadki.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ulysses Moore tomy 10-11. Nowe zagadki, pod koniec 11 części
pojawia się nowy bohater. Dowiadujemy się, że żona Nestora żyje, plus nowa zagadka rozwiązana.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
HanzoHattorii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
HanzoHattorii
Dni na forum: 5.228
Ostrzeżenia: 1
Posty: 21
Skąd: Żary
Jezus na prezydenta
Jezus zakłada się z szatanem o to, że zostanie prezydentem w Polsce. Książka według mnie świetnie opisuje brutalną rzeczywistość, z jaką przyszłoby się Jezusowi zmierzyć gdyby coś takiego naprawdę miało miejsce. Kilkukrotnie parskłem giga śmiechem .
Polecam ludziom z dystansem i fanom czarnego humoru.
Nie polecam zagorzałym katolikom.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio czytane
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook